Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

T-Mobile: ubezpieczenie na życie - analiza produktu

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Polisa życiowa do abonamentu za telefon komórkowy staje się normą. Operatorzy chcą zatrzymać klientów oferując im pokrewne produkty i usługi, a w zamian maksymalnie upraszczają proces zakupu i późniejszych rozliczeń.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Dawniej zakup ubezpieczenia wiązał się z wizytą w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego. Wraz z rozwojem internetu polisy życiowe przeniosły się do sieci i są dostępne za pośrednictwem porównywarki. Współcześnie kanałów dystrybucji ubezpieczeń (nie tylko na życie) jest znacznie więcej – bank, aplikacja salon operatora komórkowego. Taką praktykę stosuje też T-Mobile. Sprawdzamy, czy ubezpieczenie na życie u operatora to dobry pomysł.


Ubezpieczenie na życie razem z telefonem - co oferuje T-Mobile?


Produkt, jaki oferuje sieć komórkowa, to polisa chroniąca od następstw nieszczęśliwych wypadków Na Wszelki Wypadek.

T-Mobile jest pośrednikiem w sprzedaży ubezpieczenia należącego do towarzystwa Cardif Assurances Risques Divers S.A. To ważne w razie reklamacji, skargi czy zażalenia – wtedy adresatem będzie ubezpieczyciel, a nie operator. Podobnie jest z wypłatą świadczenia, zmianą wariantu czy rezygnacją z polisy. I najważniejsze: aby przystąpić do zakupu ubezpieczenia należy być abonentem T-Mobile.

Zakres ubezpieczenia Na Wszelki Wypadek obejmuj ochronę finansową w razie:
 • śmierci ubezpieczonego/abonenta;
 • śmierci ubezpieczonego/abonenta wskutek nieszczęśliwego wypadku;
 • pobytu w szpitalu ubezpieczonego/abonenta wskutek nieszczęśliwego wypadku.
 

Warianty cenowe ubezpieczenia na życie w T-Mobile

Zdarzenie Standard Komfort Premium
 
śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku
 
 
45 000 zł
 
70 000 zł
 
110 000 zł
 
śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego
 
 
15 000 zł
 
25 000 zł
 
50 000 zł
 
pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku*
 
 
250 zł
 
300 zł
 
400 zł
Miesięczna składka 12,50 zł 17 zł 25 zł
*za każdy dzień pobytu

Tabela 1. Oprac. na podstawie oferty T-Mobile. Sumy ubezpieczenia w każdym wariancie stanowią maksymalne odszkodowanie.

 
KOMENTARZ: Najdroższy wariant cenowy to składka o wysokości 25 zł miesięcznie – co jest stosunkowo niską ceną, przy czym zyskać można ochronę na sumę ubezpieczenia w wysokości 110 000 zł. Ubezpieczony może też liczyć na odszkodowanie w związku z pobytem w szpitalu, a minimalna kwota za dzień pobytu to 250 zł. Świadczenie wypłacane jest każdorazowo, nawet w przypadku pobytu do 180 dni

 

Ubezpieczenie na życie w T-Mobile - jakie korzyści?


Abonent sieci T-Mobile zainteresowany ofertą ubezpieczenia na życie nie musi obawiać się wypełniania drobiazgowej ankiety medycznej, która warunkuje wysokość składki. W polisie do abonamentu telefonicznego składka jest jedna, natomiast żadnej ankiety ani tym bardziej badań medycznych nie trzeba przechodzić.

Ułatwieniem jest również doliczenie opłaty składki na fakturze za usługi telekomunikacyjne. Dzięki takiemu rozwiązaniu ubezpieczony nie musi pamiętać o samodzielnym opłacaniu składki, ponieważ płaci ją razem z abonamentem.

Umowa z ubezpieczycielem za pośrednictwem operatora zawierana jest na określony czas, który wynosi 12 miesięcy z możliwości automatycznej kontynuacji na taki sam okres.

Łatwo też do takiej polisy przystąpić, jak i zrezygnować – nie trzeba nawet kontaktować się osobiście ani z pracownikiem sprzedaży sieci T-Mobile, ani z ubezpieczycielem. Do załatwienia potrzebnych formalności wystarczy połączyć się telefonicznie z właściwym działem obsługi.

T-Mobile stosuje też opóźnione naliczenie pierwszej składki – nawet 2 miesiące darmowej ochrony ubezpieczeniowej.

Jeśli klient T-Mobile zapoznał się w salonie z ofertą, nie skorzystał z niej, jednak po namyśle chciałby przystąpić do zakupu polisy – ma taką możliwość kontaktując się pod wskazaną na stronie internetowej infolinii.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

Ubezpieczenie na życie w T-Mobile - wyłączenia odpowiedzialności


Jak każde ubezpieczenie, tak i oferta przedstawiana przez T-Mobile posiada swoje wyłączenia odpowiedzialności. Są to sytuacje, w których Ubezpieczyciel odmawia wypłacenia odszkodowania.

W polisie T-Mobile Na Wszelki Wypadek wyłączenia dotyczą sytuacji, gdy do śmierci lub wypadku doszło wskutek:
 • zdarzeń pod wpływem alkoholu lub narkotyków;
 • czynnego udziału w działaniach wojennych, zbrojnych, aktywnego udziału w zamieszkach, świadomego brania udziału w aktach przemocy;
 • uprawiania przez Ubezpieczonego niebezpiecznych sportów, np. wspinaczka wysokogórska;
 • usiłowania lub popełnienia przestępstwa;
 • zdarzenia związanego bezpośrednio ze skażeniem chemicznym lub radioaktywnym;
 • posługiwaniem się przez Ubezpieczonego materiałami wybuchowymi lub bronią palną.


Polisa na życie w T-Mobile - czy to dobre rozwiązanie?


Część klientów może uznać taką ofertę za korzystną i zdecydować się na zakup. Cena ubezpieczenia jest niska, ochrona uwzględnia oprócz zgonu – ochronę na wypadek pobytu w szpitalu, na czym klient może skorzystać w trudnych życiowych chwilach.

Umowa ubezpieczenia nie jest długa, zatem nie wiąże Klienta z Ubezpieczycielem na 10, 20 lub nawet 30 lat, czego często obawiają się młodzi ludzie.

Z drugiej strony ubezpieczeni w T-mobile mają wąski zakres ochrony – ograniczony do kilku zdarzeń. Mimo że polisa jest ważna na całym świecie przez cały rok i 24 godziny na dobę, to pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku dotyczy tylko terytorium Polski.

Jednak największym minusem zakupu polisy w salonie jest brak porównania – a ten może okazać się dla wielu osób kluczowy, np. dla kogoś, komu zależy na wysokiej sumie ubezpieczenia lub dla kogoś, kto ma dużą rodzinę i chciałby objąć ochroną kilka osób.

Przede wszystkim, dobrze jest orientować się w tym, co oferują dzisiejsze polisy na życie. Coraz częściej mają one szerszy zakres pomocy, niż wyłącznie odszkodowanie pieniężne. Należą do nich m.in.:
 • transport medyczny;
 • wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki;
 • dowóz leków zaleconych przez lekarza;
 • dofinansowanie do leków nierefundowanych oraz rehabilitacji;
 • wsparcie psychologa;
 • konsultacje u specjalisty bez kolejki.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!Cena indywidualnego ubezpieczenia na życie nie musi się znacznie różnić od zakupu polisy w salonie sieci komórkowej. Bardzo często ceny zaczynają się od ok. 40 zł miesięcznie (Prudential, Nationale Nederlanden), minimalnie 100 zł rocznie (Macif) lub 3 zł dziennie (AXA Życie).

Dla tych, którym zależy na szerokiej ochronie i korzystnej cenie pomocna może okazać się porównywarka ubezpieczeniowa. Jest to narzędzie, które ma pomóc w sposób szybki i prosty znaleźć ofertę dopasowaną do konkretnych potrzeb. Porównywarka wymaga wypełnienia krótkiej ankiety. Zaznacza się w niej swoje preferencje względem ubezpieczenia na życie oraz informacje ogólne – wysokość sumy ubezpieczenia, ilość osób do objęcia ochroną, zakres ochrony, zarobki.

Na podstawie udzielonych informacji specjaliści przygotowują kilka najlepiej dopasowanych produktów, a następnie z Klientem kontaktuje się konsultant celem ich przedstawienia.

Rozmowa z konsultantem jest niezobowiązująca, dzięki czemu nie należy się jej obawiać. Decyzję o wybranym produkcie podejmuje się samodzielnie, podobnie jak decyzję o spotkaniu oraz miejscu spotkania z agentem ubezpieczeniowym w celu podpisania umowy. Podczas rozmowy z konsultantem można umówić spotkanie, czas oraz miejsce – może to być również miejsce zamieszkania lub dowolne inne dogodne dla klienta miejsce na podpisanie umowy.

W ten sposób klient może zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas, który musiałby poświęcić na samodzielne szukanie odpowiedniego ubezpieczenia na życie. 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Sieć T-Mobile oferuje polisy na życie od 12,50 zł do 25 zł do abonamentu

2. Dla abonentów T-Mobile przystąpienie do ubezpieczenia nie wiąże się z wypełnianiem ankiety medycznej

3. T-Mobile stosuje opóźnione naliczenie pierwszej składki

4. Polisa na życie w abonamencie komórkowym to uproszczona wersja ubezpieczenia grupowego
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (3)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Mariusz

2020-04-16 11:39:55

Wielki przekręt T-Mobile . Nie dają żadnej umowy do podpisu!!!?Od stycznia monituje wyłączenie się ze składek ale nadal na siłę i szantażem (wyłączenia telefonu ) zmusza się do płacenia składek !! Omijajcie tą firmę.

Henryk- długo w sieci T- mobile

2020-12-19 17:56:45

Pani konsultant powiedziała że muszę zadzwonić i odmówić przyjęcia ubezpieczenia po otrzymaniu warunków ubezpieczenia listownie w przeciwnym razie będą uważać naszą rozmowę jako zgodę i będą pobierać opłaty do abonamentu co jest dla mnie dziwne bo to powinno być w miejscu zamieszkania przez przedstawiciela

Cezar

2021-07-07 18:25:42

Jak mogę zrezygnować z ubezpieczenia czy ktoś może mi odpowiedziec

Odpowiedź Redakcji

2021-07-08 13:10:00

Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z TU i wypowiedzieć umowę. Dużo zależy od rodzaju polisy i momentu rezygnacji, np. w długoterminowych polisach nie zawsze taka decyzja przez końcem umowy będzie korzystna dla ubezpieczonego.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia