Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jak kupić ubezpieczenie na narty przez internet?

Blisko połowa Polaków, którzy wybierają się na wyjazdy narciarsko-snowboardowe decyduje się kupić nieobowiązkowe ubezpieczenie turystyczne. Większość z nich robi to regularnie. Najczęściej dodatkową polisę narciarską kupują osoby starsze.

Tak wynika z badania „Zwyczaje zimowe Polaków” przeprowadzonego na zlecenie TU Europa. Zakup dodatkowego ubezpieczenia narciarskiego jest szczególnie ważny w przypadku zagranicznego wyjazdu. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia bezpłatny dostęp jedynie do podstawowych świadczeń medycznych w państwach Unii Europejskiej (UE) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Jednak karta nie refunduje kosztów akcji ratunkowej, transportu ze stoku do szpitala, czy przewozu pacjenta helikopterem lub karetką do Polski.

Brak dodatkowego ubezpieczenia narciarskiego za granicą może być bardzo kosztowny. Jak wynika z danych Mondial Assistance przygotowanych dla rankomat.pl, koszt transportu medycznego do Polski helikopterem ratunkowym bądź karetką może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W poszczególnych państwach są to następujące kwoty:
 

 • Włochy – 40 tys. zł,
 • Norwegia – 37 tys. zł,
 • Austria – 25 tys. zł,
 • Francja – 22 tys. zł,
 • Słowenia – 11 tys. zł.

Jeżeli narciarz, który dozna urazu za granicą nie będzie posiadał dodatkowego ubezpieczenia turystycznego z rozszerzeniem ryzyka związanego z uprawianiem sportów zimowych, może zostać zmuszony do zapłacenia z własnych środków za udzieloną pomoc medyczną.

Gdzie kupić ubezpieczenie na narty przez internet?


Wbrew pozorom zakup ubezpieczenia narciarskiego nie jest związany z licznymi formalnościami. Polisę turystyczną można kupić w ciągu kilku minut przez internet bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z porównywarki cen. Dzięki temu na ekranie komputera, smartfona czy tabletu możemy dokładnie przeanalizować oferty kilkunastu towarzystw.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 


Do każdej oferty dołączony jest plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Warto uważnie przeczytać dokument. Należy sprawdzić, czy polisa zawiera rozszerzenie związane z ryzykiem uprawiania sportów zimowych. Jazdę na nartach lub snowboardzie po wyznaczonych trasach towarzystwa kwalifikują jako sporty amatorskie bądź sporty podwyższonego ryzyka.

Ubezpieczenie na narty przez internet najlepsze za granicą


Bardzo ważnym elementem polisy w przypadku wyjazdu na narty za granicę są również koszty leczenia. Polacy najchętniej wybierają ośrodki w Austrii (28,6 proc.) oraz we Włoszech (24,3 proc.) – wynika z raportu „RanKING – Bezpieczne wyjazdy narciarskie 2018” przygotowanego przez rankomat.pl. W państwach alpejskich opieka medyczna może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Optymalne ubezpieczenie powinno zawierać sumę gwarantowaną w wysokości minimum 30 tys. euro.

Jeżeli doznamy groźnego urazu na stoku, konieczne może być przeprowadzenie akcji ratunkowej. W Polsce pomoc Górskiego lub Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest bezpłatna, ale za granicą płaci za nią poszkodowany. Optymalnie polisa powinna pokrywać koszty akcji ratunkowej w kwocie minimum 5 tys. euro. Pakiet warto również rozszerzyć o:

 • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC),
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
 • usługi Assistance,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz bagażu.

OC będzie przydatne, jeśli z naszej winy urazu dozna osoba trzecia. Gdy nas pozwie i decyzją sądu będzie jej przysługiwać odszkodowanie, to zostanie ono wypłacone w ramach polisy do kwoty zawartej w umowie. NNW będzie pomocne jeżeli doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Kwota rekompensaty zależy od dwóch czynników:

 • sumy gwarantowanej ubezpieczenia określonej w umowie,
 • wyrażonego procentowo uszczerbku na zdrowiu, który określa lekarz orzecznik współpracujący z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Usługi Assistance zawierają wiele opcji pomocy ze strony towarzystwa podczas wyjazdu. Do najczęstszych należą pomoc prawnika, tłumacza czy transport osoby bliskiej. Ubezpieczyciele często proponują również w pakietach dodatkowe ubezpieczenie bagażu lub sprzętu narciarskiego.

Ubezpieczenia turystyczne w Polsce należą do jednych z najtańszych w Europie. Wybierając się na narty za granicę nie warto zastanawiać się nad zakupem polisy. Zwłaszcza, że ochronę ubezpieczeniową na stoku można mieć już od kilku złotych za dzień.

W prosty sposób ceny ubezpieczeń turystycznych można porównać ze sobą przez internet za pomocą naszego kalkulatora. Znajdują się w nim oferty kilkunastu towarzystw, do których dołączony jest plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). W efekcie przed zakupem jednego z pakietów, możemy dokładnie przeanalizować jego zapisy. Po dokonaniu wyboru, na naszą skrzynkę mailową zostanie wysłana umowa. Wystarczy ją wydrukować i cieszyć się urokami wyjazdu.
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
4
4
2
5

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia