Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ciąża a podróż

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Chociaż sama ciąża nie oznacza, że kobieta nie może podróżować, to jednak powinna pamiętać o zastosowaniu pewnych dodatkowych środków ostrożności, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort psychiczny jej, rodzinie i maleństwu.

Kobieta w ciąży ma takie samo prawo do wypoczynku za granicą i aktywnego spędzania czasu, jak reszta społeczeństwa. Jednak w związku ze znacznie zwiększonym ryzykiem powikłań wymagających interwencji lekarza bądź hospitalizacji, towarzystwa ubezpieczeniowe zaliczają je do grupy podwyższonego ryzyka i znacznie ograniczają świadczenia, które są skłonne pokryć w ramach polisy.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Oczywiście, gdy wyjeżdżamy do krajów Unii Europejskiej, niezbędną podstawą jest EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. To może jednak nie wystarczyć. Na szczęście coraz większa świadomość ubezpieczeniowa polskiego społeczeństwa sprawia, że chętniej sięgamy po dodatkowe ubezpieczenia, które „uszczelniają” ochronę zapewnianą przez opiekę medyczną powszechnego systemu ochrony zdrowia danego państwa. Co więcej – świadomi jesteśmy, że ubezpieczenie samych kosztów leczenia nie wystarcza – potrzebne nam jest również OC i NNW.

 

 

Rynek ubezpieczeń turystycznych a kobieta ciężarna


Wiele firm ubezpieczeniowych ogranicza się do:

  • jednej wizyty lekarskiej i związanego z nią niezbędnego transportu do placówki medycznej (np. PZU, Link4),
  • wysokości sumy, jaką towarzystwo ubezpieczeń zwraca za pomoc medyczną związaną z ciążą (najczęściej jest to bardzo niska kwota 100 Euro – PZU, Warta, Link4; Allianz – 1000 Euro),
  • sporo firm obejmuje swym ubezpieczeniem przedwczesny poród lub zabieg usunięcia ciąży w celu ratowania zdrowia lub życia (Inter Risk, Compensa, Generali, Benefia, HDI – do 32 tygodnia ciąży), jednak nie obejmują żadnych innych niespodziewanych powikłań.

Na szczęście są firmy, które zapewniają swoim ciężarnym klientkom szerszy zakres ochrony, dlatego szczególnie im warto poświęcić trochę więcej uwagi. Hestia, Signal Iduna, Uniqa – one pokrywają koszty związane z nagłymi, niespodziewanymi powikłaniami ciąży (które nastąpiły przed 32 tygodniem ciąży), a także koszty związane z przedwczesnym porodem.

Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz – żadne towarzystwo ubezpieczeń nie zrekompensuje Wam wydatków, jeśli przed wyjazdem istniały medyczne przeciwwskazania do odbycia podróży. Również nie mamy co liczyć na to, że otrzymamy pieniądze za poród, który odbył się w planowanym terminie.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ciąża nie jest stanem, w którym należy rezygnować z wyjazdów z przyczyn innych niż przeciwwskazania zdrowotne. Oczywiście, zmiana klimatu, trybu życia czy stres związany z podróżą mogą wpłynąć na samopoczucie bądź zdrowie ciężarnych. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o ochronie adekwatnej do aktualnych potrzeb, by w chwili, gdy akurat potrzebna będzie pomoc.

Redakcja portalu: ubezpieczeniaonline.pl

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
542809
5
9
8
8
7
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy