Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Narty w Bukovelu, czyli szusowanie na Ukrainie

Weekendowy nocleg dla dwóch osób w Bukovelu można znaleźć za mniej niż 50 zł. W tym ośrodku w Ukrainie infrastruktura narciarska jest znacznie nowocześniejsza niż wielu polskich kurortach.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Bukovel położony w Karpatach Wschodnich aspiruje do miana nowoczesnego ośrodka narciarskiego. Warto przyjechać tu nie tylko zimą, lecz także latem. Jest to znakomite miejsce zarówno do jazdy na nartach, jak i długich rodzinnych wędrówek. Turystów z Polski mogą przyciągnąć tutaj niskie ceny, piękna przyroda czy świetne warunki na panujące stoku. Sprawdziliśmy warunki do jazdy na nartach oraz ceny skipassów i wypożyczenia sprzętu w tej karpackiej miejscowości.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na narty

 

UWAGA! MSZ odradza wszelkie podróże do Ukrainy z uwagi na toczące sie tam działania wojenne, wszyscy przebywający na terenie tego kraju natychmiast powinni opuścić jej terytorium.

Jeśli przebywasz w tej chwili na Ukrainie, powinieneś bezwzględnie:

 • zarejestrować się w systemie Odyseusz,
 • na bieżąco śledzić informacje MSZ na profilach placówek RP w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych.

Jak dojechać do Bukovelu?

Bukovel jest położony około 100 kilometrów od Iwano-Frankowska, a także około 250 kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Ukraina nie jest członkiem Unii Europejskiej (UE), więc podróżni muszą posiadać przy sobie ważny paszport oraz ponad 400 euro (około 1700 zł) na pokrycie kosztów pobytu. Najwygodniej jest dotrzeć do Bukovelu samochodem – dojazd z Lwowa zajmuje około 4 godziny.

Po drodze można podziwiać malownicze wsie i miasteczka, czy bogato zdobione przydrożne kapliczki oraz cerkwie. Przed dotarciem na miejsce warto odwiedzić Jaremcze, w którym muzeum ma Karpacki Park Narodowy.  

Do Bukovelu można dotrzeć również w inny sposób. Z Krakowa i Warszawy można dolecieć do Iwano-Frankowska samolotem, najtańszy rejs kosztuje około 300 zł w jedną stronę. Następnie kursującym kilkanaście razy w ciągu dnia autobusem, można dojechać do ośrodka.
 

Bukovel na nartach – jakie są warunki na stoku?

Bukovel posiada 68 kilometrów tras narciarskich, przeznaczonych przede wszystkim dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy:

 • 29 kilometrów tras oznaczono kolorem niebieskim (łatwe),
 • 28 kilometrów tras oznaczono kolorem czerwonym (półśrednie),
 • 11 kilometrów tras oznaczono kolorem czarnym (trudne).

 
Ośrodek jest wyposażony w 16 wyciągów orczykowych i krzesełkowych, z których dzieci do 5 roku życia znajdujące się pod opieką rodziców mogą korzystać bezpłatnie. Większość z nich jest 4-osobowa, a średni czas oczekiwania przyjazdu kolejki wynosi około 2 minuty.
 

Bukovel na nartach – ile kosztują skipassy i wypożyczenie sprzętu?

 
Jednodniowy skipass dla osoby dorosłej w Bukovelu kosztuje 1120 hrywien (około 145 zł), a dla dziecka 785 hrywien (około 102 zł).Na miejscu działają również wypożyczalnie sprzętu i strojów narciarskich. Za komplet (narty, buty, kijki, kask – który jest obowiązkowy dla wszystkich narciarzy), trzeba zapłacić około 200 hrywien za dobę (25-30 zł).
 
Poza jazdą na nartach, rodzice z dziećmi mogą spędzić czas na snowtubingu, lodowisku, w centrum rozrywkowym z placem zabaw, kręgielnia i grami, czy na przejażdżce psim zaprzęgiem.

Natomiast okolice Bukovela to doskonałe miejsce na rodzinne wędrówki. Wysokość pobliskich szczytów nie przekracza 1400 metrów n.p.m., co umożliwia dotarcie na górę piechotą. Wygodni turyści mogą skorzystać z jednego z wyciągów. Na szczycie góry znajduje się bar i restauracja, w których można spożyć posiłek, podziwiając z okna piękno miejscowej przyrody.
 

Bukovel na nartach – ile kosztują noclegi?

Weekendowy nocleg w Bukovelu (2 noce) dla dwóch osób można znaleźć za mniej niż 50 zł w prywatnej kwaterze.Oczywiście, ceny wzrosną wraz z podniesieniem standardu. Za dwuosobowy pokój w pensjonacie trzeba zapłacić około 80 zł, w 3-gwiazdkowym hotelu około 200 zł, a w luksusowym apartamencie powyżej 1000 zł.

Bukovel na nartach – dlaczego warto?

Największymi atutami Bukovela są dobrze przygotowane trasy, niskie ceny skipassów i noclegów, bliskie położenie polskiej granicy, a także piękno miejscowej przyrody. W porównaniu do polskich ośrodków, w ostatnich latach poczyniono tutaj duże inwestycje w rozwój bazy narciarskiej i rozrywkowej.

Stąd znacznie nowocześniejsza infrastruktura niż w wielu polskich kurortach. Poza dobrymi warunkami na stoku, turyści mogą liczyć również na inne rozrywki. Takie, jak zjazd snowbutingiem, jazda na łyżwach czy przejażdżka psim zaprzęgiem. Ponadto karpackie szlaki górskie to znakomite miejsce na rodzinne spacery.

Bukovel na nartach – jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na narty

 

Jednak pomimo świetnych warunków, niektórzy narciarze w Bukovelu przeceniają poziom swoich umiejętności i powodują zagrożenie na stoku dla osób trzecich. Najczęściej z powodu zbyt szybkiej jazdy. W efekcie początkujący narciarze i rodziny z dziećmi powinni szusować po nartostradach, które są szerokie i niezatłoczone.
 
Ukraina nie jest członkiem UE, więc nie obowiązuje na jej terytorium Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Poza tym służba zdrowia w tym kraju jest na niskim poziomie. W efekcie przed wyjazdem na narty, warto zakupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. W razie wypadku na stoku, polisa może np. pokryć koszty pomocy ratowników górskich, którzy w Bukovelu dyżurują przy górnych stacjach wyciągów. Są wyposażeni m.in. w helikopter ratunkowy.

Najważniejszym elementem ubezpieczenia turystycznego dla narciarzy jest suma gwarantowana kosztów leczenia i ratownictwa. Pierwsza z nich powinna wynosić co najmniej 30 000 euro, a druga 5000 euro. Za zaledwie 7,27 zł dziennie dla osoby dorosłej polisę z refundacją kosztów opieki medycznej i akcji ratowniczej do 600 000 zł (około 140 000 euro), można znaleźć w kalkulatorze ubezpieczeń narciarskich - mówi Magdalena Kajzer z rankomat.pl.

Zakres ochrony optymalnej polisy narciarskiej na Ukrainę

Zakres ochrony Optymalna polisa (AXA Assistance)
Ratownictwo 600 000 zł (około 140 000 euro)
Koszty leczenia 600 000 zł (około 140 000 euro)
OC w życiu prywatnym 150 000 zł (około 35 000 euro)
OC Sportowe 150 000 zł (około 35 000 euro)
NNW 50 000 zł (około 11 600 euro)
Ubezpieczenie bagażu 3 000 zł (około 350 euro)
Ubezpieczenie sprzętu sportowego 3 000 zł (około 350 euro)
Cena polisy 7,27 zł dziennie

Źródło: ubezpieczeniaonline.pl
 
Poza wysokimi sumami gwarantowanymi kosztów leczenia i ratownictwa, polisa zawiera również wysokie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC) w wysokości 150 000 zł. Będzie przydatne, gdy z naszej winy na stoku urazu dozna osoba trzecia.

Z kolei ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w kwocie 50 000 zł będzie pomocne, jeżeli doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zakres ochrony obejmuje również ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego do 1500 zł.

Polisę można zakupić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń na narty - wystarczy wpełnić formularz, wybrac ofertę i opłacić skłakę. Ubezpieczenie zostanie wysłane na maila - wystarczy je pobrać, zapisać lub wydrukować.

 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na narty

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Czy aktualnie można jechać do Ukrainy?

Nie. Z uwagi na toczącą się tam wojnę MSZ kategorycznie odradza wszelkie wyjazdy na jej terytorium.

2. Czy ubezpieczenie do Ukrainy jest wymagane?

Tak, należy posiadać polisę pokrywającą koszty zachorowania na Covid-19.

3. Czy EKUZ działa w Ukrainie?

Nie. Ukraina nie należy do Unii Europejskiej, więc za wszystkie koszty leczenia płaci się z własnej kieszeni.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
 1. Jednodniowy skipass w Bukovelu kosztuje około 145 zł dla osoby dorosłej i 102 dla dziecka.
 2. Dojad do Bukovelu samochodem ze Lwowa zajmuje około 4 godziny.
 3. W Ukrainie EKUZ nie zadziała.
 4. Ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę można kupić już od 3 zł dziennie.
   
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
2
6
3
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy