Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Podróż dookoła świata na własną rękę

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Podróż dookoła świata brzmi jak spełnienie ogromnego marzenia. Porównujemy opcje podróży na własną rękę oraz z biura podróży. Podpowiadamy, jak zorganizować podróż dookoła świata.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Podróż dookoła świata brzmi jak spełnienie ogromnego marzenia. Choć realnie nie da się zwiedzić w czasie takiej podróży całego świata, czyli wszystkich krajów – taka wyprawa to doskonała okazja, by postawić nogę na każdym (albo prawie każdym) kontynencie. Żeby samodzielnie zorganizować taki wyjazd potrzeba sporo wolnego czasu, dosyć zasobnego portfela i nieco odwagi. Można wybrać się także na taki wyjazd z biurem podróży. Porównujemy obie opcje i podpowiadamy, jak to zorganizować.

Wycieczka dookoła świata – cena

Podróż dookoła świata można zorganizować na rozmaite sposoby, dlatego koszt takiego wyjazdu może być bardzo różny. Jedno jest pewne – nie będą to tanie wakacje! Co wpływa na koszt takiej podróży?

 • Transport. Loty tanimi liniami lotniczymi, pokonywanie niektórych odcinków autostopem czy pociągiem w klasie ekonomicznej sprawi, że wyjazd będzie tańszy niż w przypadku bezpośrednich lotów droższymi liniami lotniczymi.

 • Noclegi. Spanie w hostelach i prywatnych kwaterach pozwoli sporo zaoszczędzić. Noclegi u prywatnych osób to także świetna okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o danym miejscu, poznać rekomendacje restauracji czy miejsc wartych odwiedzenia. Nie każdy jednak lubi taką formę noclegów. Jeśli nie ogranicza cię budżet, z pewnością wygodne będą komfortowe hotele.

 • Zwiedzanie i atrakcje. Jeśli chcesz zwiedzić muzea czy inne ważne miejsca w każdym z krajów, przygotuj się na opłaty za wejście. Podobnie jest z różnymi atrakcjami specyficznymi dla regionów, które zamierzasz odwiedzić.

 • Wyżywienie. Samodzielne gotowanie i robienie zakupów w marketach wyniesie cię znacznie mniej niż stołowanie się w restauracjach. Warto jednak zaplanować budżet w taki sposób, by przynajmniej raz na jakiś czas móc zjeść w lokalnej knajpce – to też sposób na poznanie danego miejsca!

Cena zależy też od czasu trwania podróży – im dłużej będzie trwała, tym więcej wydasz. Minimum, na które trzeba się nastawić, planując podróż wokół globu to – według podróżników, którzy taką wyprawę przeżyli – około 20 tysięcy złotych. Jeśli jednak zdecydujesz się na opcje bardziej luksusowe albo chcesz podróżować na przykład przez pół roku, może cię to kosztować nawet 100 tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o koszt wycieczek organizowanych przez biura podróży, to wygląda on następująco:

 • podróż dookoła świata z biurem Logos Travel kosztuje 17 890 złotych + trzeba mieć ze sobą 3 850 dolarów; cena ta nie obejmuje jednak wyżywienia (poza śniadaniami), biletów wstępu i wycieczek fakultatywnych,

 • podróż dookoła świata z biurem Kiribati wygląda podobnie, jednak dokładny koszt wyjazdu można poznać dopiero po skontaktowaniu się z biurem.

Podróż dookoła świata – trasa

Jeśli planujesz podróż samodzielnie, ustalenie trasy pozostaje w twoich rękach. Trasa, którą proponują biura podróży wygląda różnie, w zależności od operatora.

 • Logos Travel

Wyprawa z tym biurem podróży obejmuje najciekawsze tereny Zachodniego USA, Hawaje i wyspy Południowego Pacyfiku: Samoa i Fidżi oraz Australię i Hongkong. Wyjazd trwa łącznie 27 dni. Wyprawa rozpoczyna się od przelotu do Los Angeles i zwiedzenia Los Angeles, San Diego, Flag Staff i Parku Narodowego Grand Canion. Kolejnym etapem jest Sierra Nevada, Park Yosemite, San Francisco i Santa Barbara. Następne kilka dni podróżnicy spędzają na Hawajach, wyspie Samoa oraz lecą na Fidżi. Z Fidżi przelatują do Sydney, a stamtąd do Hongkongu lub Singapuru. Wycieczka kończy się po 27 dniach, powrotem do Warszawy.

 • Kiribati

Wyjazd z biurem podróży Kiribati rozpoczyna się przylotem do Japonii, w której turyści spędzają 7 dni, zwiedzając Tokio, Wulkan Fuji, Kioto i świątynie w Narze. Następnym etapem Australia i odwiedzenie Cairns, Sydney, Blue Mountains. Kolejne dni zaplanowane są w Nowej Zelandii – zwiedza się tam Wellington, Park Tongariro, Jezioro Taupo i Rotoruy. Następnie podróżnicy lecą na Fidżi, gdzie spędzą kolejne 3 dni, a stamtąd kierują się do USA, aby zwiedzić Los Angeles, Wielki Kanion, Dolinę Śmierci, Park Narodowy Yosemite, San Francisco i Nowy Jork. Wycieczka trwa 30 dni i kończy się przylotem do Warszawy.

Czas podróży dookoła świata

Czas podróży dookoła świata zależy w zasadzie tylko od ciebie. Możesz przecież podróżować kilka miesięcy, rok, a nawet dłużej. Możesz zatrzymywać się w różnych miejscach na 1 dzień, ale i spędzać w nich tygodnie. Niektórzy wybrali podróżowanie po świecie jako sposób na życie, jeszcze inni są cyfrowymi nomadami i pracują zdalnie z różnych zakątków świata. Czas podróży zależy więc od twoich możliwości finansowych i trybu pracy.

Wyprawy z biurem podróży trwają około 30 dni – to czas, w którym nie da się zwiedzić zbyt wiele, ale kilka ciekawych miejsc można z mapy świata „odhaczyć”.

Podróż dookoła świata na własną rękę

Organizacja podróży dookoła świata na własną rękę to duże wyzwanie, ale także ciekawa przygoda. Jak się do tego zabrać?

 • Oszacuj budżet, który możesz przeznaczyć na taką wyprawę – od tego zależy cała organizacja wyjazdu.

 • Ustal, które kraje chcesz zobaczyć, a następnie wybierz miasta w poszczególnych państwach, na których zobaczeniu szczególnie ci zależy. Oceń, ile dni (godzin?) w każdym z nich chcesz spędzić. Pewnie Rzym czy nowy Jork wymagają więcej czasu niż małe miasteczko w Ameryce Południowej.

 • Posprawdzaj bilety lotnicze i zobacz, w jaki sposób najbardziej ekonomicznie czasowo i finansowo będzie trzeba się przemieszczać.

 • Gdy kupisz bilety, zacznij szukać noclegów w poszczególnych miejscowościach – możesz również całkowicie spontanicznie podejść do tej kwestii i szukać noclegów będąc już na miejscu, albo w drodze. Musisz się jednak liczyć z tym, że być może czasem skończy się na spaniu w droższym hotelu – szczególnie, jeśli będziesz bardzo zmęczony i nie trafi ci się żadna sensowna kwatera czy hostel.

 • Sprawdź, czy w którymś kraju obowiązują obowiązkowe szczepienia oraz wizy i złóż odpowiednio wcześniej dokumenty.

Podróż dookoła świata powinna być zaplanowana, ale nie warto planować jej zbyt dokładnie. Elastyczność jest bardzo ważna – dzięki niej nie będziesz się stresować nieplanowanymi zmianami harmonogramu i masz szansę przeżyć rewelacyjne przygody! Opracuj więc „szkielet” wyjazdu, który będzie zawierał loty i przynajmniej część noclegów, a potem – traktuj każdy dzień jak przygodę.

Podróż dookoła świata na własną rękę – roczny bilet RTW

Planując podróż dookoła świata można kupować bilety lotnicze oddzielnie albo skorzystać z ciekawej opcji, czyli biletu rocznego RTW. To bilet łączony, który powstał przy współpracy kilku przewoźników, aby ułatwić osobom planującym zwiedzanie świata organizację takiej wyprawy.

Bilet RTW pozwala na odbycie 16 lotów albo określonej liczby mil i jest ważny 12 miesięcy. Podróż należy zaplanować wcześniej, zwykle z konkretnymi datami. Kupno biletu RTW należy dobrze przemyśleć, gdyż najczęściej związane jest z kilkoma ograniczeniami:

 • loty muszą odbywać się w jednym, określonym kierunku (więc cały czas na wschód lub zachód),

 • nie można zawrócić na poprzedni kontynent.

Żeby ułatwić zaplanowanie lotów, linie lotnicze przygotowały specjalne planery, w których można dokładnie ustalić, gdzie i kiedy będzie się lecieć.

Ile kosztuje roczny bilet RTW? I tu znowu odpowiedź brzmi: to zależy. Cena uzależniona jest od tego, ile połączeń i w jakich kierunkach wybierzesz. Taki bilet jest natomiast bardziej opłacalny niż kupowanie pojedynczych – szacuje się, że można na nim zaoszczędzić nawet 30% w stosunku do biletów kupowanych na każdy lot oddzielnie.

Ubezpieczenie podróży dookoła świata

W wariancie podróży dookoła świata z biurem podróży, ubezpieczenie zapewnia organizator. Warto jednak sprawdzić, jaki jest jego zakres i zastanowić się nad dokupieniem jakichś rozszerzeń ubezpieczenia turystycznego, na przykład ubezpieczenie bagażu na wypadek zgubienia. W przypadku samodzielnej organizacji podróży, ubezpieczenie to jeden z najważniejszych kroków, o którym nie można zapomnieć! Ubezpieczenie zapewni ci spokój psychiczny, że w razie niespodziewanych zdarzeń będziesz miał zapewnioną pomoc – nie tylko medyczną, ale na przykład tłumacza czy transport.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia ułatwi ci kalkulator ubezpieczeń turystycznych. W systemie zaznaczasz odpowiednie opcje (między innymi kraje, które chcesz odwiedzić + aktywności, które planujesz), a porównywarka pokazuje ci oferty różnych ubezpieczycieli. Dzięki temu łatwo i szybko wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Podróż dookoła świata z Polski

W podróż dookoła świata można wyruszyć z każdego miejsca – również z Polski. Jeśli lecisz na własną rękę – musisz po prostu dojechać na lotnisko, z którego masz pierwszy lot i… witaj przygodo! Z Polski można rozpocząć również podróż z biurami podróży, które taką eskapadę organizują.

Bibliografia:

Strona internetowa biura podróży Kiribati - kiribaticlub.pl

Strona internetowa biura podróży Logos Travel - wyprawy.pl

Serwis z lotami - https://www.skyscanner.pl/wiadomosci/bilet-dookola-swiata-pytania-i-odpowiedzi

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Podróż dookoła świata - To warto wiedzieć:
 • Podróż dookoła świata można zorganizować samodzielnie albo polecieć z biurem podróży.

 • Podróż organizowana przez ciebie trwa tyle, ile chcesz, natomiast w ofercie biur są zwykle wyjazdy trwające około 30 dni.

 • Koszt podróży dookoła świata z biurem podróży to około 20 tysięcy złotych. Samodzielna organizacja może kosztować znacznie więcej, ale i mniej – wszystko zależy od wyżywienia, noclegów, korzystania z płatnych atrakcji.

 • W obu przypadkach bezwzględnie należy wykupić dobre ubezpieczenie podróżne, które będzie obejmowało leczenie, transport medyczny, ale i tłumacza.

FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania o podróż dookoła świata:

 1. Czy podróż dookoła świata jest bezpieczna?

  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ… to zależy. Bezpieczeństwo podróży zależy od różnych czynników: środków transportu (autostop vs samolot), sposobu organizacji (z biurem podróży vs samodzielnie), a także krajów, które zamierzasz odwiedzić. Można zorganizować taki wyjazd, ograniczając ryzyko niemal do zera. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i przygotować na ewentualne zdarzenia, warto zadbać o dobre ubezpieczenie podróżne.

 2. Czy opłaca się lecieć w podróż dookoła świata z biurem podróży?

  Podróż z biurem podróży to tak naprawdę namiastka wyprawy dookoła świata. Odwiedza się zaledwie kilka punktów i to wybranych przez operatora. Plan jest sztywny, nie można go samodzielnie zmodyfikować i dopasować do swoich potrzeb. Jest to jednak opcja gotowa, dobra dla osób, które nie mają czasu albo nie chcą samodzielnie brać się za planowanie takiego wyjazdu.

 3. Jak tanio zorganizować podróż dookoła świata?

  Podróż dookoła świata to zawsze będzie spory wydatek, chociażby ze względu na ceny lotów. Można obniżyć koszty takiej wyprawy, pokonując część trasy autostopem albo niedrogimi pociągami, a także rezygnując z droższych noclegów na rzecz tych bardzo ekonomicznych – w hostelach albo na tzw. couchsurfingu, czyli za darmo u osób prywatnych.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia