Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.

Porównaj ceny

5 powodów dla których warto kupić polisę komunikacyjną przez Internet

Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.

Porównaj ceny
W dzisiejszych czasach wiele spraw możemy załatwiać bez wychodzenia z domu, wyłącznie z użyciem własnego komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. W taki sam sposób można wykupić między innymi polisę OC.

Dlaczego warto kupić polisę przez Internet? Przede wszystkim jest taniej, szybciej i wygodniej! Oszczędzasz czas, nie stojąc w kolejkach, porównujesz w jednym miejscu wiele ofert i kupujesz polisę z dodatkowymi zniżkami.

 


Porównaj polisy OC/AC

1. Wygoda


Kupując polisę przez Internet nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy komputer bądź telefon z dostępem do Internetu. To rozwiązanie jest wygodne dla wszystkich właścicieli pojazdów.

Utrudnieniem dla osób, które wybierają tradycyjną formę zakupu polisy może być praca agencji w określonych godzinach - zazwyczaj w tych samych, jakie spędzasz w swojej pracy. Może więc pojawić się problem, aby zdążyć na czas do agenta. Tymczasem korzystając z internetowej porównywarki kupisz polisę o dowolnej porze. Jest to bardzo ważne np. po zakupie nowego samochodu, gdy okazuje się, że pojazd nie ma ważnej polisy. Wówczas nie musisz szukać w całym mieście czynnej agencji albo agenta, który zgodzi się przygotować umowę OC poza godzinami pracy.

Możesz usiąść do komputera, sam kupić polisę i od razu ją opłacić online. Obecnie, gdy nie ma obowiązku wożenia ze sobą potwierdzenia OC, nie musisz nawet go drukować.

Pamiętaj także, że możesz zrezygnować z zawartej umowy przez Internet. Masz na to 30 dni. Takie prawo przysługuje tylko klientom, którzy zawarli umowę na odległość.


2. Czas


Zakup polisy OC wymaga czasu. Aby porównać oferty, należy udać się do kilku przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych. Biorąc pod uwagę poruszanie się po mieście, korki, szukanie miejsc parkingowych, myśl o zakupie polisy zza swojego biurka w domu jest bardzo zachęcająca - wtedy wiele ofert porównasz w jednym miejscu.

Zakup polisy trwa zaledwie kilka/kilkanaście minut i nie jest trudny. W kalkulatorze OC należy tylko wprowadzić swoje dane oraz dane pojazdu, a system sam przeliczy składki w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych.


3. Polisy kupione przez Internet są tańsze


Dzięki zakupowi polisy OC przez Internet oszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze - możesz łatwo porównać oferty ubezpieczenia kilkunastu firm ubezpieczeniowych i wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję. Dodatkowo, otrzymasz zniżkę przysługującą klientom kupującym polisy online.


4. Masz możliwość wyboru firmy


Dodatkową zaletą zakupu polisy przez Internet jest większa dostępność do ofert towarzystw ubezpieczeniowych. W mniejszych miejscowościach nie ma przedstawicieli niektórych zakładów ubezpieczeń i nawet jeżeli oferują tańsze polisy, mieszkaniec takiej miejscowości nie ma szansy ich kupić.

Przez Internet lub telefon kupisz polisę od dowolnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie musisz przy tym martwić się, że np. w razie pytań lub wystąpienia szkody nie będziesz miał dokąd się udać. Na polisie lub na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego znajdziesz numer kontaktowy. Dzwoniąc, uzyskasz profesjonalną pomoc oraz otrzymasz odpowiedzi na swoje pytania.


5. Możesz zapłacić za polisę online


Nie dość że nie musisz wychodzić z domu aby zawrzeć umowę ubezpieczenia, to jeszcze nie musisz opłacać polisy na poczcie. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, bo opłacając rachunek przez Internet nie zostanie ci naliczona dodatkowa opłata.

Polisę zakupioną na odległóść możesz opłacić online ze swojego konta internetowego, w kilka minut, nie wychodząc z domu. Dodatkowo, niektóre towarzystwa udzielą Ci zniżki za płatność kartą kredytową.

Porównaj polisy OC/ACUbezpieczenie OC warto wybrać najtańsze. Podczas zakupu AC, najważniejszym kryterium wyboru jest jednak jego zakres. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. ASS. Taka ochrona kosztuje niewiele, a przyda się w razie nieoczekiwanych problemów podczas podróży. Jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojego samochodu w naszym kalkulatorze OC i AC. W kilka minut porównasz oferty 11 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia.
To warto wiedzieć
1. Nie musisz wychodzić z domu, aby zawrzeć umowę ubezpieczenia OC. Możesz to zrobić przez Internet, o dowolnej porze.

2. Kupując polisę przez Internet oszczędzasz czas i pieniądze (otrzymasz zniżki przewidziane dla klientów online).

3. Dzięki ubezpieczeniu online kupisz polisę w towarzystwie ubezpieczeniowym, którego przedstawiciela nie ma w Twoim mieście, a który proponuje ci najkorzystniejszą cenę OC.

4. Za zakup OC online i płatność kartą kredytową otrzymasz dodatkowy rabat.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia