Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.

Porównaj ceny

Gdzie kupisz assistance w Europie bez limitu kilometrów?

Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.

Porównaj ceny
Assistance w Europie bez limitu kilometrów jest tylko w najbogatszym pakiecie OC + AC w Generali. Jeśli chcesz jeździć po Europie bez zamartwiania się o podróż do domu, kup ubezpieczenie właśnie tam. Ale zanim to zrobisz, porównaj ceny u nas.

Podstawowy pakiet assistance oferowany często jako dodatek do ubezpieczenia OC, może okazać się niewystarczający podczas zagranicznych podróży. Jeśli konieczne będzie holowanie, awaria samochodu na terenie Europy może okazać się bardzo kosztowna, mimo posiadania ważnej polisy. Sprawdź, jak się przed tym uchronić.

Assistance to jeden z podstawowych pakietów ubezpieczeniowych, który zapewni poczucie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom pojazdu w razie awarii lub nieszczęścia na drodze. Zakres ochrony i gwarantowana suma ubezpieczenia muszą być jednak odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb i kierunku wyjazdu. Z naszego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia oraz jaki limit kilometrów holowania sprawdzi się podczas podróży po Europie.

Porównaj polisy OC/AC

Czym jest ubezpieczenie Assistance?

Assistance to nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które - w najprostszych słowach - zapewnia kierowcy i pasażerom auta podstawowe wsparcie i pomoc podczas podróży, jeśli dojdzie do awarii pojazdu lub wypadku. Zakres pakietu assistance różni się w zależności od ubezpieczyciela, wybranej oferty i oczywiście wysokości składki, dlatego warto przed zakupem dokładnie sprawdzić wybraną opcję. Aby ubezpieczenie assistance okazało się realnym wsparciem, zwłaszcza podczas podróży po Europie, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych usług i wysokość, jaką powinna mieć gwarantwana suma ubezpieczenia.

Pojazd zastępczy w przypadku awarii samochodu, holowanie w Europie bez limitu kilometrów holowania (lub z odpowiednio dużym ich limitem), a nawet pomoc tłumacza – wszystko to stanowi najważniejsze elementy ochrony, na jaką w razie potrzeby możemy liczyć w ramach dobrego ubezpieczenia assistance. Odpowiednia polisa powinna bowiem zabezpieczyć zarówno pojazd jak i jego pasażerów, do czasu, aż kontynuacja podróży po awarii będzie możliwa.Jakie konkretnie otrzymamy dzięki ubezpieczeniu assistance?

Ubezpieczenie assistance  będzie pomocne w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach, do jakich może dojść na drodze. Ceny pakietów zawierających ubezpieczenie assistance są różne, a wszystko zależy od wysokości sumy ubezpieczenia oraz zakresu ochrony, na jaki się zdecydujemy. Co najczęściej obejmuje polisa assistance?

 • Pomoc techniczna w razie wypadku, awarii, kradzieży pojazdu, czy aktów wandalizmu
 • Dostarczenie paliwa
 • Wymiana uszkodzonego koła
 • Ładowanie akumulatora na miejscu zdarzenia
 • Naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia
 • Holowanie (assistance w Europie bez limitu kilometrów)
 • Transport kierowcy i pasażerów auta niezdolnego do jazdy
 • Pomoc w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków
 • Podstawowa naprawa na miejscu awarii
 • Samochód zastępczy lub kierowcę zastępczego (by kontynuacja podróży była możliwa)
 • Złomowanie pojazdu
 • Pokrycie kosztów związanych z parkowaniem (do kilku dni)
 • Pomoc tłumacza
 • Przewóz medyczny.

Porównanie ubezpieczeń Assistance z holowaniem za granicą

Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele pakietów na ubezpieczenia assistance Europa, najczęściej wraz z obowiązkową polisą OC. Pakiety jednak znacznie różnią się od siebie co do sum gwarantowanych  oraz usług objętych ochroną. Choć co do zakresu ubezpieczenia mogą być do siebie podobne, najważniejszą z kwestii podczas podróży zagranicznych jest limit kilometrów holowania oraz zakres terytorialny, który musi obejmować nie tylko Polskę, ale i Europę. Z reguły dobrym pomysłem jet przejrzenie Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), w których firmy ubezpieczeniowe dokładnie określają warunki ochrony i wyłączenia swojej odpowiedzialności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy Assistance?

 • Kierunek i długość podróży
 • Gwarantowana suma ubezpieczenia
 • Zakres polisy
 • Wiek pojazdu
 • Limit kilometrów holowania.

Ile kosztuje Assistance z holowaniem za granicą?

To, ile zapłacimy za polisę komunikacyjną zawierającą pakiet assistance, zależy od zakresu ale także okresu ubezpieczenia. W przypadku assistance, możemy bowiem skorzystać także z krótkoterminowego pakietu, który obowiązuje 12 miesięcy, na przykład gdy wyjeżdżamy do Europy jednorazowo lub na krótki czas. Ile kosztuje assistance obejmujące pomoc poza Polską i jakie są górne granice limitu kilometrów obowiązują w poszczególnych ofertach?

Ubezpieczenie całoroczne

Zakres Ochrony BeeSafe Link4 TUZ Ubezpieczenia Wiener Link4 UNIQA BeeSafe
Cena 1 882,60 PLN 1 963,57 PLN 2 059 PLN 2 583 PLN 2 643,89 PLN 2 666 PLN 3 103,66 PLN
Składowe ubezpieczenia OC, AC mini, assistance, NNW OC, AC, assistance, NNW OC, AC, assistance, NNW OC, AC, assistance, NNW OC, AC, assistance OC, AC, assistance, NNW OC, AC, assistance, NNW
Zakres terytorialny  Polska i Europa Polska i Europa Polska i Europa Polska i Europa Polska i Europa Polska i Europa Polska i Europa
Kiedy przysługuje pomoc assistance Wypadek, kradzież, awaria Wypadek, kradzież, awaria Wypadek, kradzież, awaria Wypadek, kradzież, awaria Wypadek, kradzież, awaria Wypadek, awaria Wypadek, kradzież, awaria
Minimalna odległość od domu - 0 km 0 km 50 km dla usługi samochodu zastępczego po awarii, 5 km dla holowania po awarii 0 km dla holowania po kolizji, auto zastępcze po kolizji i kradzieży 0 km 25 km dla usługi transportu osób po wypadku lub awarii -
Holowanie auta 200 km 500 km 600km w Polsce oraz 500km w Europie 200 km w Polsce,100 km w Europie 500 km 75 km 200 km
Usprawnienie pojazdu na miejscu TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK
Samochód zastępczy TAK Do 4 dni po wypadku lub kradzieży TAK Na 3 dni w ramach usługi Assistance Do 4 dni po wypadku lub kradzieży TAK TAK
Wymiana kół TAK TAK TAK TAK TAK NIE TAK
Uruchomienie w przypadku rozładowania akumulatora  TAK TAK TAK TAK TAK NIE TAK
Dostarczenia paliwa TAK TAK TAK TAK TAK NIE TAK

Ubezpieczenie krótkoterminowe

Ubezpieczenie krótkoterminowe to dobre rozwiązanie dla osób, które nie wyjeżdżają do europejskich krajów regularnie, ale – na przykład – raz na jakiś czas planują zagraniczny urlop. Taka polisa, w pakiecie Polska+Europa, może zostać wykupiona na 4, 9, 16, lub 31 miesięcy.

AXA Assistance

Pakiet Standard Comfort Premium 1000
Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia TAK TAK TAK
Holowanie po wypadku 300 km 500 km 1000 km
Holowanie po awarii 300 km 400 km 1000 km
Postój samochodu na parkingu 2 doby 4 doby 4 doby
Transport osoby ubezpieczonego TAK TAK TAK
Zakwaterowanie ubezpieczonego 3 doby 4 doby 4 doby
Pojazd zastępczy 2 doby 5 dób 5 dób
Wymiana kół TAK TAK TAK
Pomoc gdy zabraknie paliwa TAK TAK TAK
Wsparcie tłumacza TAK TAK TAK

Europ Assistance

Pakiet Rozszerzony VIP
Gdzie obowiązuje? Polska i Europa Polska i Europa
Naprawa na miejscu zdarzenia 1000 PLN 1000 PLN
Holowanie po wypadku 350 km (PL)500 km (EU) 750 km (PL)750 km (EU)
Holowanie po awarii 350 km (PL)500 km (EU) 750 km (PL)750 km (EU)
Transport podróżnych 500 PLN 1000 PLN
Nocleg podróżnych 3 dni (hotel 2 lub 3-gwiazdkowy) 5 dni (hotel  lub 4-gwiazdkowy) 
Auto zastępcze 5 dni lub 7 dni 15 dni 
Postój na strzeżonym parkingu Max 3 doby/dotyczy łącznego limitu kilometrów 500 PLN  Max 3 doby/dotyczy łącznego limitu kilometrów 500 PLN 
Tankowanie pojazdu 1 000 PLN 1 000 PLN
Wymiana koła 1 000 PLN 1 000 PLN
Zakres limitu kilometrów od miejsca zamieszkania - -
Telefoniczna pomoc tłumacza TAK TAK

Ile kosztuje Assistance Krótkoterminowe?

Oto przykładowe ceny ubezpieczenia ASS krótkoterminowego w TU UNIQA, dla właściciela 10-letniego auta, wyjeżdżającego na 7 dni do Niemiec:

 • Cena - 109 PLN
 • Holowanie pojazdu po wypadku - 250 km
 • Holowanie pojazdu po awarii - 250 km
 • Transport podróżnych - bez limitu kilometrów
 • Nocleg dla podróżnych - 3 doby
 • Samochód zastępczy - 2 doby
 • Naprawa na miejscu wypadku lub awarii - TAK
 • Wymiana koła - TAK
 • Dostarczenie paliwa - TAK
 • Pomoc informacyjna - TAK
 • Usługa tłumacza przez telefon - TAK
 • Parkowanie pojazdu - TAK.

Porównaj polisy OC/AC

Czy warto mieć assistance za granicą?

Podczas zagranicznych podróży, niezależnie od tego, czy do Europy wyjeżdżamy raz na jakiś czas czy częściej, pakiet assistance jest jednym z najważniejszych elementów ubezpieczenia komunikacyjnego. Za granicą trudniej bowiem uzyskać pomoc, zwłaszcza jeśli jedziemy do raju, którego języka nie znamy, lub gdy nasz angielski nie jest najlepszy. W takiej sytuacji nawet zwykły telefon alarmowy w razie kolizji czy awarii może okazać się problematyczny.

Tymczasem pakiet assistance umożliwia bezpośredni kontakt z polskim konsultantem, który w większości przypadków udzieli nam najważniejszych informacji od ręki, np. wskazując adresy polskich placówek czy wysyłając pomoc na miejsca zdarzenia. Jednym z najważniejszych elementów ubezpieczenia assistance za granicą jest jednak zakres limitu kilometrów. Choć większość towarzystw ubezpieczeniowych zawiera assistance jako dodatek do polisy OC, zakres tego pierwszego bywa znacznie ograniczony i nie obejmuje pomocy poza Polską. Tymczasem usługi takie jak wynajem samochodu zastępczego, pomoc kierowcy zastępczego, czy holowanie mogą okazać się naprawdę bardzo kosztowne. Dlatego też planując wakacje w jednym z europejskich krajów, koniecznie musimy zadbać o to, by zakres ubezpieczenia assistance był odpowiednio szeroki, a limit kilometrów w usłudze holowania pojazdu – jak najwyższy. Mamy nadzieję, że udało ci się znaleźć najlepsze ubezpieczenie auta. Koniecznie daj nam o tym znać. 

Warto wiedzieć
 • Assistance to ubezpieczenie, które gwarantuje podstawową pomoc i wsparcie w nagłych sytuacjach na drodze, takich jak awaria pojazdu lub wypadek.
 • Assistance nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym.
 • Planując podróż do Europy, warto wybrać ofertę ASS, która zapewnia pomoc poza Polską i jak największy zakres limitu kilometrów jeśli chodzi o holowanie.
 • Jeśli planujemy krótszą podróż, warto rozważyć zakup assistance krótkoterminowego.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Eryk

2023-01-01 14:12:05

Bzdury ubezpieczenie na 31 miesięcy ?

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia