Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.

Porównaj ceny

Jak kupić OC przez Internet?

Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.

Porównaj ceny
Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup polisy OC online. Dowiedz się, dlaczego takie rozwiązanie jest opłacalne, szybkie i bezpieczne.

Chcąc wykupić polisę OC, możemy wybrać się do biura towarzystwa ubezpieczeniowego, umówić się z agentem lub samodzielnie znaleźć odpowiednią ofertę w sieci. Chociaż do niedawna korzystaliśmy przede wszystkim z dwóch pierwszych opcji, liczba kierowców decydujących się na ubezpieczenie auta przez internet systematycznie rośnie. Sprawdzimy z czego to wynika.

Porównaj polisy OC/AC

Czym są ubezpieczenia online? 

Ubezpieczenia online to forma zakupu OC lub dobrowolnych polis komunikacyjnych przez internet. Zakres polisy OC jest taki sam, jak zawierany w placówce ubezpieczyciela. Zaletą polis online jest możliwość ich zakupu o dowolnej porze i dowolnym miejscu. Warunkiem jest tylko komputer lub telefon z dostępem do internetu. Plusem jest także możliwość wybrania najkorzystniejszej oferty spośród kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu, gdy skorzystasz z porównywarki ubezpieczeń, która współpracuje z większą liczbą ubezpieczycieli.

Gdzie szukać w internecie taniego OC i AC? 

Zakup OC w internecie wiąże się z kilkoma możliwościami. Oferty możesz szukać na stronach internetowych ubezpieczycieli. Tam także zapoznasz się z warunkami ubezpieczenia. Jednak, aby oszczędzić czas warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Wpisujesz dane raz i pojawiają się oferty kilkunastu towarzystw w jednej kalkulacji spośród, których możesz wybrać najlepszą ofertę. Możesz zapoznać się także z warunkami ubezpieczenia. Jeżeli szukasz samego OC, to możesz wybrać najtańszą opcję, ponieważ zakres jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Jak działa darmowy kalkulator OC i AC online? 

Kalkulator OC i AC online to w pełni darmowe narzędzie do szukania ofert ubezpieczenia. W formularzu wystarczy wpisać niezbędne dane dotyczące samochodu i właściciela. Potem otrzymasz oferty kilkunastu towarzystw. Oprócz porównania ceny, możesz sprawdzić także warunki ubezpieczenia. W przypadku AC jest to znaczące, ponieważ składa się na to wiele klauzul np. udziały własne, sposób likwidacji szkody czy stała suma. Można przeliczyć składkę także w oddzielnych kalkulatorach każdego z towarzystw, jednak jest to czasochłonne. Trzeba wpisywać dane kilka razy, wracać potem do ofert, aby móc je porównać z innymi.

Jakie dokumenty są potrzebne do wypełnienia formularza w kalkulatorze OC i AC? 

Przygotowanie do przeliczenia oferty w porównywarce internetowej trzeba rozpocząć od zebrania niezbędnych dokumentów. Są to dowód rejestracyjny, w którym są wszystkie dane pojazdu oraz dowód osobisty, w którym są twoje dane. Nie trzeba przesyłać skanów czy zdjęć, tylko wpisać dane z dokumentów.

Zmieniając firmę ubezpieczeniową należy pamiętać o wypowiedzeniu poprzedniej polisy. Jeżeli zawrzesz już nową polisę, najlepiej od razu zająć się wypowiedzeniem. Trzeba przesłać skan lub zdjęcie dokumentu do poprzedniego ubezpieczyciela. Najwygodniej przesłać je mejlem lub przez formularz na stronie. Pamiętaj też o powołaniu się na właściwy artykuł ustawy w wypowiedzeniu. W przypadku zmiany towarzystwa z powodu niższej stawki OC będzie to art. 28 – przypomina Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w ubezpieczeniaonline.pl.

Jakie dane trzeba podać w formularzu porównywarki OC i AC? 

W formularzu porównywarki OC i AC trzeba podać niezbędne informacje dotyczące samochodu oraz właściciela. Kalkulator jest przejrzysty, zawiera rozwijalne listy, na których należy znaleźć np. markę czy model pojazdu oraz checkboxy, w których należy zaznaczyć odpowiedź.

Dane dotyczące właściciela, które trzeba podać:

 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • data urodzenia,
 • data, od kiedy właściciel ma prawo jazdy,
 • miejscowość zamieszkania i kod pocztowy,
 • płeć i stan cywilny,
 • liczba dzieci poniżej 26 lat,
 • wykonywany zawód,
 • informacja o współwłaścicielach,
 • jak długo właściciel kupuje OC,
 • historia szkodowości.

Dane dotyczące ubezpieczanego samochodu:

 • rodzaj pojazdu (samochód, motocykl),
 • marka,
 • model,
 • rok produkcji,
 • rodzaj paliwa,
 • pojemność silnika,
 • liczba drzwi,
 • użytkowanie prywatne czy firmowe,
 • aktualny i planowany przebieg,
 • data i kraj pierwszej rejestracji,
 • numer rejestracyjny,
 • zainstalowane zabezpieczenia przeciwkradzieżowe,
 • czy pojazd ma jakieś uszkodzenia,
 • czy i jak długo będzie użytkowany za granicą,
 • miejsca parkowania w nocy.

W pierwszym kroku jest także pytanie o zakres ubezpieczenia, czy będzie to tylko OC czy także AC, NNW, assistance. Wszystkie dane przekazane w formularzu są bezpieczne, przekazywane tylko firmom ubezpieczeniowym, które przedstawiają oferty. Na początku jest wymagane zaznaczenie odpowiednich zgód.

Porównaj polisy OC/AC

Przy kalkulacji nieobowiązkowe dane to: imię i nazwisko, PESEL, numer telefonu i adres email. Warto jednak pamiętać, że niektóre towarzystwa np. Generali, Proama, Aliianz bez numeru PESEL nie przedstawią oferty. Podając adres mejlowy, będziesz mógł wrócić do wyliczonej kalkulacji bez konieczności wypełniania formularza od nowa.

Ile kosztuje zakup OC i AC przez internet?

Każdy kierowca ma ofertę przygotowaną specjalnie dla niego. Składki na ten sam samochód mogą być zupełnie inne. Tak jak w przypadku tego samego samochodu, ale dla kierowcy młodego oraz dla starszego, doświadczonego.

Przykład:

Pan Michał ma 19 lat i kupił Opla Astrę 1.4 benzyna z 2013 roku. Chciał ją ubezpieczyć także w AC. Nigdy nie miał nic na siebie, dodatkowo zdał niedawno prawo jazdy. Składki są wysokie, jednak gdyby pan Michał nie porównał cen w różnych firmach mógłby przepłacić ponad połowę!

Porównanie ofert OC i AC dla młodego kierowcy

Towarzystwo ubezpieczeniowe

OC

AC

NNW

Assistance

Cena OC

Trasti

+

+

-

-

4284 zł

Link4

+

+

-

-

4517 zł

Uniqa

+

+

-

-

4739 zł

Beesafe

+

+

-

-

4985 zł

You Can Drive

+

+

-

-

5104 zł

Wiener

+

+

-

-

9484 zł

Pan Michał sprawdził, ile zapłaciłby jego ojciec, który ma długą historię ubezpieczenia, a co najważniejsze bezszkodową. Składki są dużo niższe, ale także mógłby przepłacić, gdyby nie skorzystał z porównywarki ubezpieczeń.

Porównanie ofert OC i AC dla młodego kierowcy ze współwłaścicielem

Ubezpieczyciel

OC

AC

NNW

Assistance

Cena OC

Uniqa

+

+

-

-

763 zł

Wiener

+

+

-

-

826 zł

Trasti

+

+

-

-

1105 zł

Link4

+

+

-

-

1127 zł

TUZ

+

+

-

-

1135 zł

Beesafe

+

+

-

-

1317 z

Jak zapłacić za ubezpieczenie OC i AC online? 

Płatność za polisę OC i AC online także jest wygodna. Można skorzystać z szybkich płatności i od razu uiścić opłatę. Masz wybór pomiędzy BLIK-iem, kartą kredytową, przelewem online. Dla osób, które wolą tradycyjny przelew także jest taka możliwość. Po zaksięgowaniu płatności dokumenty polisowe przyjdą na adres email.

Za polisę OC i AC można zapłacić jednorazowo za cały rok, a można także na raty. Gdy kwota jest za wysoka, aby opłacić składkę od razu jest to dobre rozwiązanie. Do wyboru jest liczba rat, mogą to być 2,4 lub nawet 12. Oferta jest elastyczna i dostosowana do potrzeb klienta.

Porównaj polisy OC/AC

Jakie są zalety zakupu ubezpieczenia OC i AC przez internet? 

Dla osób, które wciąż wahają się czy zakup polisy przez internet to dobry pomysł przygotowaliśmy listę zalet tego sposobu zakupu ubezpieczenia. Oto one:

 • oszczędność czasu – nie trzeba chodzić do stacjonarnych placówek, aby uzyskać ofertę, można to zrobić w jednym miejscu w swoim domu,
 • oszczędność pieniędzy – porównanie większej ilości oferty będzie skutkowało możliwie najtańszą polisą,
 • dostęp do wielu ofert – nie wszyscy ubezpieczyciele mają swoje placówki w mniejszych miejscowościach, to przez internet masz dostęp do wszystkich ubezpieczycieli,
 • wygoda – dzięki możliwości zawarcia polisy przez internet, można to zrobić o dowolnej porze i w dowolnym miejscu, nie trzeba czekać na otwarcie biura,
 • możliwość rezygnacji z OC – jeżeli przemyślisz zakup polisy, którą nabyłeś przez internet lub telefonicznie i będziesz chciał z niego zrezygnować, możesz to zrobić bez podania przyczyny w ciągu 30 dni.

Ranking OC/AC 2023 - jak może pomóc w ubezpieczeniu samochodu przez internet?

Kierowcy, którzy szukają najlepszej oferty na rynku, oprócz porównania cen w kalkulatorze mogą sprawdzić ranking OC/AC. Na stronie ubezpieczeniaonline.pl można sprawdzić zalety towarzystw z którymi współpracuje porównywarka. Np. w Generali jest Assistance Komfort w ramach OC, który działa także po awarii, a w Wiener jest zniżka za kolejny ubezpieczony pojazd w tym towarzystwie. Dzięki tym informacjom łatwiej będzie podjąć decyzję o zakupie polisy.

OC przez internet – co warto wiedzieć?
 1. Zakup OC przez internet może być szybki i tani.
 2. Kupując polisę przez internet możesz skorzystać także z szybkich płatności.
 3. Polisę OC można rozłożyć na raty, nawet na 12 comiesięcznych rat.
 4. Dane, jakie trzeba wpisać do kalkulatora OC i AC znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania o zakup OC przez internet

 1. Jak odebrać polisę OC kupioną online?

  Polisa, którą zakupisz przez internet zostanie do ciebie wysłana razem z warunkami ubezpieczenia na podany adres email po zaksięgowaniu płatności. Możesz wydrukować polisę, ale nie musisz tego robić. Potwierdzenie OC nie jest wymagane w trakcie kontroli policyjnej.

 2. Z jakimi towarzystwami ubezpieczeniowymi współpracuje porównywarka ubezpieczeniaonline.pl?

  W porównywarce ubezpieczeniaonline.pl znajdziesz oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych m.in. PZU, Generali, HDI, Uniqa, LINK4, Wiener, Interrisk, You Can Drive, TUW Pocztowe, mtu24.pl, Warta, Proama, Compensa, Ergo Hestia, Benefia.

 3. Jak skorzystać z pomocy prawnej w ramach usługi „RankoPomoc”?

  Do polisy, którą będziesz wykupował w porównywarce rankomat.pl trzeba dodać pakiet pomocy prawnej „RankoPomoc”. Dzięki temu otrzymasz dostęp do infolinii prawnej. Jeżeli się z nią skontaktujesz, możesz liczyć na pomoc prawną w temacie, który cię interesuje.

 4. Czy w porównywarce rankomat.pl można kupić inne ubezpieczenia niż OC?

  Tak. W porównywarce oprócz obowiązkowego OC możesz dodać także dobrowolne komunikacyjne polisy tj. AC, NNW, Assistance. To nie wszystko. W kalkulatorze możesz porównać ceny ubezpieczeń nieruchomości, turystycznych, zdrowotnych, a także na życie.

 5. Jak sprawdzić ważność ubezpieczenia OC online?

  Jeżeli musisz sprawdzić czy dany pojazd ma OC, możesz to zrobić o dowolnej porze. Ważne, aby mieć dostęp do internetu. Na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego możesz sprawdzić czy samochód ma OC, wpisując jego numer rejestracyjny lub numer VIN. Jest to pomocne dla osób, które chcą potwierdzić ubezpieczenie kupowanego auta lub osoby, które po kolizji muszą spisać oświadczenie o zdarzeniu drogowym.

 6. Czy za OC i AC można zapłacić BLIK-iem?

  Tak. Jeżeli wykupisz OC i AC w porównywarce będziesz mógł za nie zapłacić BLIK-iem. Jest to wygodne rozwiązanie. Po chwili otrzymasz polisę na mejla.

 7. Czy można kupić OC przyczepki online?

  W przypadku tego pojazdu będziesz musiał skontaktować się z ubezpieczycielem. W kalkulatorze online nie ma możliwości ubezpieczenia przyczepki. Wyjątkiem jest Generali, które oferuje ubezpieczenie przyczepki przez internet, ale tylko takiej która ma masę poniżej 400 kg.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

wkurzony

2020-05-28 16:33:26

Miałem onegdaj głupią dyskusję z agentem ubezpieczeniowym. Na pytanie czy mój samochód brał udział w kolizji samochodowej, zgodnie z prawdą odrzekłem - tak. No to zniżki nie będzie. Odpowiedziałem agentowi, że to nie ja byłem sprawcą i pożegnałem gościa.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia