Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.

Porównaj ceny

Brak OC? Sprawdź, jak odwołać się od kary!

Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.

Porównaj ceny
Za brak OC lub przerwę w ubezpieczeniu pojazdu grożą poważne kary finansowe. Nie dziwi zatem fakt swoistej paniki, gdy otrzymamy od UFG polecone pismo. Podpowiadamy, jak wszystko dokładnie sprawdzić i odwołać się od kary.

Otrzymanie wezwania do zapłaty kary za brak OC może być sporym zaskoczeniem, zwłaszcza jeśli sumiennie opłacasz składki i masz pewność, że w Twoim przypadku nie doszło do przerwania ciągłości ubezpieczenia. Dowiedz się, jak postępować w takiej sytuacji i kiedy warto złożyć odwołanie do UFG.

Ile wynosi kara za brak ubezpieczenia OC w 2024 roku?

W 2024 roku właściciele pojazdów muszą się liczyć z kolejną podwyżką. Jedną z najdotkliwszych może okazać się kara za brak OC, której wysokość jest podnoszona dwukrotnie: 1 stycznia, a następnie 1. lipca. Ma to związek z dwukrotnym podwyższeniem płacy minimalnej w 2024 roku – najpierw do 4 242 zł brutto, a następnie do 4 300 zł brutto.

Wysokość kar za brak OC w 2024 roku przedstawiamy w poniższych tabelach.

Kiedy najczęściej dochodzi do przerwy w ciągłości ubezpieczenia?

Wbrew pozorom, do przerwania ciągłości ubezpieczenia OC nie zawsze dochodzi na skutek celowego działania właściciela pojazdu. Często jest to wynikiem przypadku, np. na skutek:

 • wygaśnięcia polisy zbywcy – po zakupie pojazdu z rynku wtórnego masz prawo zachować ubezpieczenie poprzedniego właściciela i korzystać z niego do końca umowy. Musisz jednak pamiętać, że takie OC nie odnawia się samoczynnie, tak jak ma to miejsce zazwyczaj. Jeśli nie wykupisz nowej polisy, samochód będzie nieubezpieczony;
 • wypowiedzenia starej umowy i niepodpisania nowej – jeśli rezygnujesz z polisy u jednego ubezpieczyciela, musisz zadbać o to, by już kolejnego dnia samochód był objęty ochroną w ramach OC w innym towarzystwie;
 • nieopłacenia wszystkich rat za OC – płatność ratalna może okazać się ogromną ulgą dla portfela, ale też potencjalnym zagrożeniem. Jeśli zapomnisz o opłaceniu choćby jednej z rat, to umowa nie przedłuży się na kolejny okres;
 • niewykupienia kolejnego OC krótkoterminowegokorzystanie z polis krótkoterminowych jest opcją opłacalną z punktu widzenia kierowcy. Trzeba jednak pamiętać o wykupieniu OC przed każdym wyjechaniem z garażu czy posesji. Nietrudno o tym zapomnieć, a takie zapominalstwo może doprowadzić do nałożenia kary za brak OC;
 • nieznajomości prawa ubezpieczeniowego – ważne OC musi mieć każde zarejestrowane auto w Polsce, nawet jeśli jest niesprawne i nie uczestniczy w ruchu drogowym. Obowiązek ten wygasa dopiero w momencie wyrejestrowania, ale i do tego konieczne jest spełnienie określonych warunków.

Co zrobić, jeśli dostaniesz wezwanie z UFG z karą za brak OC?

Otwierasz skrzynkę na listy, a w niej wezwanie do zapłaty kary za brak OC. Co robić? Przede wszystkim nie panikować. Nie zawsze taki dokument ma odpowiednie podstawy przemawiające za konieczności spełnienia żądań UFG. Zobacz, na co zwrócić uwagę zanim uregulujesz należność powstałą z tego tytułu.

Sprawdź, czy kara za brak OC Ci się należy

Kara za brak OC może zostać naliczona przez przypadek. Jak się zachować w takiej sytuacji?

 • Jeśli pojazd został sprzedany – dostarcz do UFG umowę kupna-sprzedaży.
 • Jeśli pojazd został skradziony – przygotuj notatkę policyjną o przyjęciu zgłoszenia oraz potwierdzenie wyrejestrowania samochodu.
 • Jeśli pojazd stał się przedmiotem darowizny – przedstaw umowę darowizny.
 • Jeśli pojazd został zezłomowany – pokaż zaświadczenie o przeprowadzeniu tego procesu, które zostało wydane przez stację demontażu.

Potwierdzenie ubezpieczenia OC

Poszukaj potwierdzenia zakupu polisy za ten okres. Dobrą praktyką jest przechowywanie takiej polisy przez dłuższy czas, aby w razie potrzeby móc przedstawić ją w UFG w celu anulowania błędnie przyznanej kary.

Co możesz zrobić, jeśli wiesz, że Twoje OC było ważne w tym okresie, ale nie możesz znaleźć kwitka, który to potwierdza? W każdej chwili możesz zgłosić się do swojego ubezpieczyciela po wydanie dokumentu zwanego ZOPUK, czyli Zaświadczenia o Przebiegu Ubezpieczenia Komunikacyjnego. Znajdziesz w nim nie tylko daty wyznaczające początek i koniec okresu ochrony ubezpieczeniowej, ale również informację o ewentualnej zmianie właściciela samochodu.

Jak odwołać się od kary za brak ubezpieczenia OC?

UFG pozostawia furtkę dla osób, które otrzymały karę za brak OC i nie są w stanie jej zapłacić. Jest nią odwołanie się od tej decyzji, które mogą złożyć osoby znajdujące się w ciężkiej sytuacji materialnej i rodzinnej. Muszą za tym przemawiać m.in. następujące argumenty:

 • zły stan zdrowia, który ogranicza możliwości zarobkowe i znajduje potwierdzenie w dokumentacji medycznej,
 • śmierć jedynego żywiciela rodziny,
 • utrzymywanie dużej rodziny, w tym dzieci do 25. roku życia, które nie pracują,
 • posiadanie statusu osoby bezrobotnej,
 • utrzymywanie osoby o wysokim stopniu niepełnosprawności,
 • brak jakichkolwiek nieruchomości lub ruchomości, których upłynnienie umożliwiłoby spłacenie zadłużenia względem UFG,
 • posiadanie dużego zadłużenia w bankach lub instytucjach pozabankowych,
 • utracenie całego majątku w wyniku działania żywiołów lub innych czynników, na które właściciel nie miał wpływu.

Chociaż wokół tematu odwołania od kary za brak OC narosło wiele mitów, prawda wygląda następująco: UFG niezwykle rzadko przychyla się do takiej prośby. Na pozytywne rozpatrzenie wniosku mogą liczyć osoby, których sytuacja jest naprawdę bardzo ciężka, ale w większości przypadków takie wybiegi w niczym nie pomogą – i tak trzeba będzie zapłacić.

Mimo wszystko warto próbować. Nawet jeśli nie uda się całkowicie uniknąć konieczności zapłaty, to być może UFG zgodzi się na obniżenie wysokości kary lub też rozłożenie jej na przystępne raty, które będą stanowić mniejsze obciążenie dla budżetu niż jednorazowe wyłożenie całej kwoty.

Wniosek o umorzenie kary za brak OC znajdziesz na stronie UFG, podobnie jak dokładną instrukcję wyjaśniającą, jak go złożyć. Pamiętaj jednak, że do jego wypełnienia nie potrzebujesz jedynie dobrej historii, ale również jej uwierzytelnienia. Do wniosku należy zatem dołączyć wszystkie dokumenty, które potwierdzają Twój punkt widzenia i mogą działać na Twoją korzyść.

Porównaj polisy OC/AC

Jak zapłacić karę za brak OC?

Na zawiadomieniu o nałożeniu kary od UFG, które przyjdzie do CIebie pocztą, znajdziesz indywidualny numer rachunku do wpłacenia należnej kwoty. Jeśli zgubisz ten blanket, możesz również przelać pieniądze bezpośrednio na konto UFG 86 1030 1508 0000 0005 0033 3057 (CITI Bank Handlowy w Warszawie S.A.). W tym drugim przypadku musisz jednak starannie opisać, czego dotyczy wpłata. Trudności z przypisaniem jej do konkretnej sprawy mogą zostać poczytane jako brak uregulowania należności.

Na opłacenie kary od UFG masz 30 dni od dnia odebrania wezwania do zapłaty. Po przekroczeniu tego terminu sprawa zostanie przekazana do działu egzekucji, który zajmie się ściągnięciem pieniędzy od dłużnika.

Jak uniknąć kary za brak ubezpieczenia OC?

Algorytm UFG cechuje się wysoką precyzją działania. Mimo wszystko może zdarzyć się tak, że kara za brak OC zostanie Ci naliczona niesłusznie. Może stać się tak m.in. w następujących sytuacjach:

 • po sprzedaży samochodu – UFG cofnie karę, jeśli okażesz dowód sprzedażu auta (umowę kupna sprzedaży) oraz potwierdzenie posiadania OC w momencie transakcji,
 • z powodu błędu w systemie – nieprawidłowe informacje mogą zostać wprowadzone do systemu omyłkowo i zwykłe potwierdzenie wykupienia polisy na ten okres wystarczy, by anulować karę za brak OC,
 • po kradzieży auta – jeśli padnie ono łupem złodzieja, a funkcjonariusz wystawi Ci stosowne oświadczenie, możesz wyrejestrować pojazd. Wiąże się to z możliwością wypowiedzenia umowy OC, a w rezultacie również z brakiem prawa do nałożenia kary za brak OC.

Przykład 1:

Pani Barbara zgłosiła kradzież samochodu i po kilku tygodniach otrzymała informację o zawieszeniu postępowania w tej sprawie. W związku z tym wyrejestrowała pojazd i wypowiedziała umowę OC, by oszczędzić sobie niepotrzebnych kosztów. Niedługo później otrzymała wezwanie do zapłaty kary za brak OC, jednak po dostarczeniu dokumentów potwierdzających tę sytuację sprawa została umorzona. Kilka miesięcy później samochód pani Barbary został odnaleziony. W związku z tym zarejestrowała go ponownie i wykupiła ubezpieczenie – żeby uniknąć kolejnej kary od UFG, którą tym razem musiałaby już zapłacić.

Jeśli chcesz mieć pewność, że anulowanie kary przebiegnie bez większych trudności, najlepiej udaj się do siedziby UFG osobiście, by wyjaśnić sprawę i przedłożyć niezbędne dokumenty. Najczęściej jednak nie ma problemu z załatwieniem wszystkiego telefonicznie, pocztowo lub mailowo. Dane kontaktowe przedstawiamy poniżej.

Telefon: +48 22 53 96 100

E-mail: oplaty@ufg.pl

Adres korespondencyjny: ul. Płocka 9/11, 01-231 Warszawa

Możesz również założyć konto na platformie UFG i dopełnić formalności online.

Porównaj polisy OC/AC

Czy UFG zawsze nalicza karę za brak ubezpieczenia OC?

Zgodnie z prawem każdy zarejestrowany samochód musi mieć ważne ubezpieczenie. Jeśli algorytm UFG wykryje przerwę w OC, na pewno naliczy karę, bez uwzględniania żadnych okoliczności łagodzących. Możesz je co prawda przedstawić później, ale jednak szansa na umorzenie już nałożonej kary jest niewielka.

Co istotne, nie tylko UFG sprawdza, czy kierowcy mają wykupione ubezpieczenie samochodu. Prawo do przeprowadzenia kontroli w tym zakresie mają również m.in.:

 • urzędnicy w wydziale komunikacji przed zarejestrowaniem pojazdu,
 • policja, straż graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego (ITD), służba celna i Inspekcja Ochrony Środowiska,
 • pozostałe organy dysponujące uprawnieniami do kontroli ruchu drogowego.

Czy może dojść do przedawnienia kary za brak OC?

Na opłacenie kary od UFG jest 30 dni od dostarczenia wezwania do zapłaty. Mimo wszystko niektórzy przeciągają ten termin niemal w nieskończoność, licząc na to, że w końcu się przedawni, a roszczenia UFG przestaną być w mocy.

Czy rzeczywiście może się tak stać? I tak, i nie. Z jednej strony kara nałożona przez UFG za brak ważnego ubezpieczenia ulega przedawnieniu po 3 latach od kontroli, ale nie później niż z upływem 3 lat od ostatniego dnia roku kalendarzowego, w którym został wykryty brak OC. Z drugiej strony okres też może zostać (i zwykle zostaje) wydłużony, jeśli zajdzie któryś z poniższych scenariuszy:

 • przyznanie się właściciela pojazdu do braku OC,
 • zawieszenie postępowania egzekucyjnego,
 • wszczęcie postępowania sądowego w celu potwierdzenia stanu polisy na czas nałożenia kary,
 • podjęcie działań polegających na ściąganiu zaległości od dłużnika.

 Warto mieć świadomość tego, że UFG może nałożyć karę tylko za ten rok, w którym została przeprowadzona kontrola. W teorii oznacza to, że możesz uniknąć płacenia za ubezpieczenia przez kilka lat, a i tak dostaniesz jedną karę. W praktyce do takich sytuacji dochodzi niezwykle rzadko. Ma to związek z precyzyjnymi algorytmami używanymi przez UFG, które bardzo szybko wykrywają wszelkie nieprawidłowości – przypomina Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w ubezpieczeniaonline.pl.

Co jeszcze grozi kierowcy poza karą za brak OC od UFG?

Nie da się ukryć, że kara za brak OC w 2024 roku jest na tyle wysoka, że może stanowić duże obciążenie dla budżetu. Warto jednak mieć na uwadze, że znacznie poważniejsze konsekwencje czekają na kierowcę, który nie tylko nie kupił ubezpieczenia samochodu, ale też spowodował nim wypadek.

W tym przypadku osoby poszkodowane nie muszą się niczym martwić. Należne odszkodowanie zostanie im wypłacone przez UFG bez żadnego problemu. W gorszej sytuacji znajdzie się jednak kierowca, który doprowadził do zdarzenia wymagającego likwidacji szkody. UFG zastosuje wobec niego tzw. regres ubezpieczeniowy, czyli będzie domagać się zwrotu całej kwoty wypłaconej poszkodowanym. W zależności od konkretnej sytuacji może ona sięgnąć od kilkudziesięciu tysięcy do nawet ponad miliona złotych. Jak donosi Polska Izba ubezpieczeń, rekordowy regres zastosowany wobec nieubezpieczonego kierowcy wyniósł aż 2 miliony złotych.*Jedna nieprzemyślana decyzja może zatem doprowadzić do długów, które będziesz spłacać do końca życia.

Dlaczego kierowcy decydują się na jazdę bez ważnego OC?

Przyglądając się powyższemu przykładowi, można zastanawiać się, jaki jest sens w unikaniu zakupu OC pojazdu. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, u wielu kierowców do przerwania ciągłości ubezpieczenia dochodzi z czystego przypadku lub niedopatrzenia. Wciąż można jednak spotkać się z osobami, które decydują się na ten krok celowo, ze względu na chęć zaoszczędzenia pieniędzy.

Czy to się opłaca? Według raportu RanKING średnia cena OC w pierwszym kwartale 2024 roku wyniosła 575 zł. Na wykresie wyraźnie widać, że od kilku kwartałów ta kwota stopniowo wzrasta.

Jeśli jednak poszukasz polisy w kalkulatorze OC i AC, na pewno znajdziesz jeszcze korzystniejszą ofertę. Zyskasz możliwość porównania cen  w różnych towarzystwach, jednak kara za brak obowiązkowej polisy może finalnie przewyższać cenę OC.

Porównaj polisy OC/AC

Odwołanie od kary za brak OC – co warto wiedzieć?
 • W 2024 roku maksymalna kara za brak OC dla właściciela samochodu osobowego wyniesie odpowiednio 8480 zł (do 30. czerwca) i 8600 zł (od 1. lipca do końca roku).
 • Do przerwania ciągłości ubezpieczenia może dojść celowo lub przypadkowo. W obu tych przypadkach na właściciela pojazdu zostanie nałożona kara za brak OC.
 • Jeśli możesz potwierdzić, że kara została nałożona niesłusznie, bez problemu ją anulujesz, przedstawiając stosowne dokumenty.
 • Możesz ubiegać się o umorzenie słusznie naliczonej kary za brak OC, ale tylko w pewnych sytuacjach i bez gwarancji powodzenia.
 • Brak OC wiąże się nie tylko z koniecznością zapłacenia kary od UFG, ale też pokrycia kosztów likwidacji szkód wyrządzonych nieubezpieczonym autem.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o brak obowiązkowego ubezpieczenia OC

 1. Kiedy UFG umorzy karę za brak OC?

  Komisja Weryfikacyjna UFG obraduje nad każdym wnioskiem, ale to bardzo surowy organ. Umorzy karę tylko wtedy, gdy sytuacja życiowa osoby bez OC jest naprawdę trudna, np. zmarł jedyny żywiciel rodziny, dochód w rodzinie jest bardzo niski, posiadacz pojazdu jest niepełnosprawny (np. w wyniku wypadku), nie ma majątku, który można byłoby zabezpieczyć, a przerwa w ciągłości OC nie wynika z zaniedbania, a z biedy. W sytuacji, kiedy zwyczajnie zapomnisz o OC lub w konsekwencji niedociągnięć formalnych nie uda Ci się go kupić, nie masz co liczyć na umorzenie kary za brak OC.

 2. Co jeśli spóźnię się z OC?

  Jeżeli masz ważną, całoroczną i opłaconą w całości polisę OC, to nic strasznego się nie stanie. Twój obecny ubezpieczyciel wystawi polisę automatycznie wznowioną i możesz ją opłacić albo kupić inną, a z tej zrezygnować. Problem zaczyna się wtedy, kiedy nie zapłacisz ostatniej raty albo masz polisę OC sprzedającego. Wtedy Twoje OC nie przedłuży się automatycznie i powstanie przerwa w ciągłości OC.

 3. Czy jeśli ubezpieczę samochód 1 stycznia, to nie zapłacę kary?

  Za rok kontroli - nie. Za poprzedni rok - nie wiadomo. Nie jest powiedziane, kiedy UFG przeprowadzi kontrolę, a i sam Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie musi udzielać takiej informacji. Jeśli w odniesieniu do Twojego pojazdu pojawi się zapytanie na serwerach UFG (np. podczas kalkulacji składki), UFG przypomni sobie o Tobie.

 4. Kupiłem samochód bez OC. Czy zapłacę karę?

  Zawsze przestrzegamy przed zakupem samochodu bez OC. To, czy samochód jest ubezpieczony, można sprawdzić na stronie UFG, na portalu historiapojazdu.gov.pl lub w aplikacji mPojazd. Ale jeżeli mimo to tego nie zrobiłeś i, co gorsza, kupiłeś auto bez OC, unikniesz kary, jeśli wykupisz ubezpieczenie tego samego dnia. Odpowiadasz za ubezpieczenie samochodu tylko za okres, w którym go posiadasz. Jeśli zatem w dniu nabycia wykupisz OC, unikniesz kary. Nie ma czasu do stracenia!

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (55)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

zawadzka

2018-12-11 18:12:42

uważam za niesprawiedliwą karę jaka mnie spotkała,kupiłam auto o godz.22,30 w miejscowości odległej od domu 370km.,wróciłam lawetą do domu o 3,00 rano,zaraz wykupiłam oc,ale fundusz naliczył mi karę 840zł. ponieważ nie zapłaciłam w dniu zakupu auta,ale jak to miałam zrobić skoro biura czynne są od godz.8,00-17,00,a dostępu do internetu nie było. czy to normalna sytuacja?czy w tym przypadku ja zawiniłam?mało tego dzwoniłam pod nr.225396100 rozmowa była nagrywana i pani z którą rozmawiała zasugerowała mi że powinnam kłamać i umowę zakupu auta spisać ze sprzedawcą z inną datą czyli nie w dniu zakupu tylko w innym dniu to wtedy nie było by kary.,chora sytuacja widać,że kłamstwem mogła bym się wybielić.

Roppi

2019-10-04 14:50:05

Jechałem autem kolegi bez oc złapała mnie policja zabrali dowód za brak przeglądu on te auto sprzedał A mi wysłali 4 tyś kary z funduszu gwarancyjnego że podczas kontroli to ja byłem właścicielem auta

Ja

2019-10-28 12:43:27

A ja mam problem czy ktoś może mi pomóc kupiłam auto miałam je 6msc sprzedałam i nie opłaciłem prze 14dni OC jaki jest czas odzwania się do zapłaty kary bądź czy jest możliwość że ona mnie ominie?

Tomek

2020-02-10 16:14:54

500+ dali a zabrali 4500 tylko PiS to potrafi

andrzej

2020-02-24 20:03:43

Najgorsze jest w tym wszystkim to ze ubezpieczalnie kiedys wznawialy ubezpieczenie po kupnie auta na nowego wlasciciela automatycznie teraz tylko biora kase a nas olewaja . placisz im pieniadze i jeszcze sam musisz pilnowac wszystkiego

Tomek

2020-02-26 18:16:33

Mam pytanie co w sytuacji gdy zakupiłem samochód z polisą OC poprzedniego właścićela i ta polisa się kończy a parę dni wcześniej został zatrzymany dowód rejstracyjny ze wględu na stan blacharski auta. Taka naprawa jest czasochłonna i moze trwać tygodnie a mam obowiązek wykupić nową polise OC.Rzadna firma ubezpieczeniowa nie ubespieczy mi auta z brakiem dowodu i badań technicznych.Czy w tej sytuacji też mam ponieść karę za brak ciągłości ubezpieczenia OC

Marek k.

2020-04-11 07:37:55

uważam za niesprawiedliwą karę jaka mnie spotkała.pracowałem na umowę-zlecenie jeździłem samochodem służbowym (sporadycznie raz czasami dwa razy w tygodniu trasy po 2÷3godziny) według mojej wiedzy w tym czasie auto posiadało oc (aktualne potwierdzenie polisy w dowodzie rejestracyjnym) jak się dzisiaj okazało umowa została wypowiedziana kilka miesięcy wcześniej .ufg domaga się ukarania mnie a nie firmy która jest właścicielem pojazdu.Rada dla wszystkich którzy są zatrudnieni jako kierowcy aby sprawdzili ważność polisy OC w samochodzie bo sam fakt posiadania blankietu o niczym nie świadczy,(wczoraj mogła zostać wypowidziana umowa ubezpieczenia.

Garda

2020-05-28 22:22:05

Z niektórymi sytuacjami przerwy w OC, czy kary od UFG można sobie poradzić. W razie potrzeby zwróć się do nas, na pewno pomożemy. A żeby się "samemu" nie martwić o ciągłość OC, warto mieć dobrego agenta, który przypomni przed terminem.

Przypadek

2020-06-08 09:37:02

Garda - zwrócić do Was tzn do kogo?

Zwolennik antymobilności

2020-07-30 18:31:19

Szkoda że nie ma kary za nieposiadanie polisy ubezpieczeniowej osobom które uchylają się od bycia właścicielem samochodu żeby nie płacić polisy ubezpieczeniowej. Zastanawiam się czy też normalne państwo czy obóz koncentracyjny co za świr wymyśla takie psychicznie absurdalne przepisy.

Mona

2020-07-31 14:55:45

Mam pytanie ... Mam auto od pół roku nabywca to ja auto jest zarejestrowane na mnie lecz polisa jest na poprzedniego właściciela szwagra , polisa OC ważna do styczna 2021 roku ,spóźniłam się z opłatą 2 raty polscy o 10 dni ,w firmie mi powiedzieli że jeżeli chce dalej kontynuować u nich OC to mam zapłacić 4 tysiące zł . Koleżanka mi poradziła wypowiedzenie umowy ale opłaty za dni zwłoki nie unikne może nie tak wysoką ona będzie ,ale będzie ktoś miał coś podobnego?

Masakra

2020-08-11 12:00:13

Te przepisy są beznadziejne, Ok rozumiem nie zapłciłem polisy to jej nie mam i jestem świadomy ze jeżeli coś zrobię z mojej winy to muszę ponieść konsekwencje, nikt nie może mnie zmuszać żebym płacił, jeżeli auta nie użytkuje, to jest Polska pełna absurdów

przeciętny Kowalski

2020-08-25 10:48:20

Dlaczego nie moge wyrejestrowac pojazdu na dowolny okres tak, jak to jest np. w Niemczech? Polskie chore prawo nie pozwala mi na to. Musze placic za motocylk caly rok. W zimie przeciez na motorze nie jezdze! Nawet nie ma w sprzedarzy opon zimowych do motocykli. Płacic za OC musze mimo trgo, ze pojazd stoi w prywatnym garazu cale pól roku. Szczerze nienawidze tego systemu i ludzi, ktorzy nami rządzą!

Xxx

2020-10-07 20:20:24

Muszą się z czegoś utrzymać więc kary są nie adekwatne do wykroczenia. Czemu kary są w tysiącach a dodatki pseudo dodatki bo nie wiem kto dostaje jakieś dopłaty do mieszkania czy rodzinne to dają instytucje w dziesiątkach. ***stwo

xxx

2020-11-16 21:16:53

Zakupiłem auto, odstąpiłem od umowy z tyt. rękojmi gdyź auto było niesprawnę (dowód ze stacji kontroli pojazdów). Sprzedawca nie chciał przyjąć odstąpienia do rąk własnych i nie chciał mi podać odpowiedniego adresu do wysłania. Wysłałem na ten z umowy. Przyszedł zwrot a więc moje żądania wchodzą w życie. Udałem się do darmowego prawnika. Polecił abym opłacił OC. Tak też zrobiłem (październik 2019). Pozwałem sprzedawcę i trwa sprawa - otrzymał on w nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym do którego może się odwołać. Okazuję się że zainteresował się UFG. Mam do zapłaty 5200zł. Gdy auto prawnie nie jest moje bo go nie rejestrowałem i odstąpiłem od umowy. Sprawa trwa od ponad roku z racji korony... No cóż, dogadam z link4 że skoro nie jest moje to czemu kolejny raz miałem płacić lub zapłacę i w sądzie podam jako kolejny zwrot przez sprzedawcę, a do UFG wyślę prośbę o umorzenie (kwota uszk auta to prawie taka jak chcą w UFG...!).

Franek

2020-11-18 22:11:23

Ja właśnie otrzymałem pismo z UFG w którym powołując się na niezliczone paragrafy i punkty stwierdza że mam przerwę w ubezpieczeniu 1 dzień od 1 stycznia 2019 do 2 stycznia 2019, w związku z tym przywołując kolejne niezliczone paragrafy które nic mi nie mówią, naliczają mi 900 zł kary jako zasadną...Taka sytuacja...

wk...wiony

2020-12-13 15:19:14

Ja miałem 15 dni przerwy w OC gdzie auto było w naprawie miało wyciągnięty silnik i ponad 3 tydodnie było naprawiane a te ***e przysłali mi 5200 zł do zapłaty a auto kupilem za 3300 pisałem wyjasnienie ale nie uznali,rozumiem ze jak masz auto w remoncie to i tak płacisz.To tylko patrzeć ja prawka będą zabierać bo też dojdą do wniosku ze jak je masz to jeżdzisz po pianemu.

ewi

2021-02-13 22:29:50

dostałem wezwanie do zapłaty 2600 zł.Przekonany o kontynuacji ubezp. oc poszedłem uiscić oplatę a agent mówi ze ono sie skończy lo 10 dni temu i nie może być kontynuowane.czy to jest normalne? 40 lat płace uczciwie a tu taki kwiatek mnie spotyka.Mam prosbe do panów na Wiejskiej by ustalali prawo bardziej konkretnie bo krew sie we mne zagotowała w tej sytuacji.Dla mnie to jawne ***stwo i paranoja .Jak bym był ..osłem to nie miałbym problemu bo to byłyby dla mnie grosze.Ale ja tyle nie zarabiam jak oni. Dla mnie to jest fortuna ..w jakim my państwie zyjemy ,,przyjazne dla obywateli,,wywnioskowałem ze kara jest dlatego ze chciałem oszukać? pytam kogo.Jeszcze nigdy nie czułem sietak podle.po prostu PAŃSTWO mnie wydymało jak poapolitądziwke.wieczny odpoczynek racz mudać Panie a swiatłosc wiekuista niechaj mu swieci.

jo_2@o2.pl

2021-02-20 10:20:08

Pomagam osobom z przerwa w oc. Może da się pomóc i tobie. Napisz do mnie na maila. odpowiadam zwykle w ciągu 3 dni, sprawdzaj folder SPAM.

Roman

2021-02-22 16:19:49

Witam, Kupiłem samochód w czerwcu a w sierpniu wyjechałem samochodem na Ukrainę, jestem obywatelem Ukrainy, niestety przegapiłem płatność oc którego koniec wypadl na 08.09.2020 ja wróciłem tym że samochodem 16 września i musiałem odbyć kwarantanna14 dni. Oc opłaciłem 01.10 czy jest to sytuacja łagodząca? Ewentualnie co mogę zrobić w tej sytuacji? Pozdrawiam Roman

roj

2021-03-03 16:11:44

a co w.momencie kiedy policja nałozy mandat za brak oc ale nie jesteś włascicielem pojazdu tylko to jest samochod.słuzbowy i przychodzi takie pismo przeciesnwlasciciel powinien zadbac oto zeby pojazd mial.aktuqlna.polose i przegląd w moim.przypadku zglaszalem odrazu wlascicielowi o tym ze polisa mu sie skonczyła dlaczego na osobe która nałozono mandat ugf sie czepia zaznacze tylko ze wlasciciel byly juz szef zapewnil ze na drugi dzien oc zostanie oplacone zdarzenie mialo.miejace jakos we wrzesniu listopadzie 2019 roku od marca 2020 juz nie pracuje w grudniu dostalem 1.pismo

Gorzki

2021-03-17 21:14:13

W dobie kwarantanny i przebytego Covid-18 nie zaplacilem za oc. Mam maksymalna karę 5600 co. Tym zrobic . Czlowiek chory nie mysli o takich sprawach . Dodam , że auto nowo nabyte i nie mialem kontynuacji czy oferty z propozycją przedluzenia

Niewolnik

2021-04-15 17:53:22

Jetem żołnierzem zawodowym i byłem na kursie tzn delegacji i spóźniłem się z ubezpieczaniem,byłem zajęty samochód był w domu nie używany .Dostałem kare 5600. Wstydzili by się , służę w kraju w którym nie ma żadnej moralności .Lichwa która na świecie jest zabroniona.Czy to jest kara adekwatna do czynu .Państwo Moje Kochane mnie doceniło .Trzeba więcej rozdawać z kapelusza ...

Anonimowy

2021-05-19 18:21:54

Poszukałem tego Garda UFG w google i mi znalazło!!! Skure mi babka uratowała bo bym się władował z karą na kilka tysi

Paweł

2021-08-20 14:26:04

W marcu doatełam kare za brak oc 5600, a teraz dosłali mi jeszcze za brak ubezieczenia 5200 i 4500, bo samochód stał bez ubezpieczenia od 2017 roku. Czy tak wolno?!?!?!?!?! przecież chyba mogą karać tylko za obecny rok! Co ja mam zrobić. Wcześniej pisałem o umorzenie tych 5600 to tylko na raty rozłożyli, ja nie mam z czego tych kar zapłacić!

Odpowiedź Redakcji

2021-08-23 11:12:12

Zgadza się, zgodnie z ustawą UFG może nałożyć karę za brak OC tylko za rok kontroli. Jeśli Fundusz przeprowadził kontrolę w 2019, 2020 i 2021 to będą do zapłacenia 3 kary - 4500 za 2019, 5200 za 2020 i 5600 za 2021. Można wystąpić z zapytaniem do UFG o udokumentowanie faktu przeprowadzenia kontroli w każdym z tych okresów. Trzeba też zapytać o to, dlaczego wszystkie kary przyszły teraz "hurtem", a nie w roku kontroli. To nie powinno mieć miejsca. Warto sprawdzić, czy posiadacz samochodu zmieniał miejsce zamieszkania w tym czasie. Jest bowiem możliwe, że zawiadomienie nie dotarło do rąk własnych posiadacza pojazdu i zostało uznane za skutecznie doręczone w trybie art. 44 Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

Jarek

2021-10-16 20:17:37

Witam mam pytanie tydzień temu mi przyszło pismo o karze z ufg że nie jest zapłacone ubezpieczenia OC od stycznia do kwietnia tego roku a auto zostało zakupione w tamtym roku w sierpniu i jak na polisie pisze od kwietnia tamtego roku do kwietnia tego jest auto ubezpieczone przez poprzedniego właściciela co z tym zrobić pozdrawiam

Monika

2021-10-26 02:19:37

Witam Kupiłam auto z polisą na pół roku do listopada 2020. Wtedy też wykupiłam polisę na resztę ubezpieczenia. W maju wypadł termin kolejny. Nie opłaciłam z powodów finansowych. Czy jeśli opłacę je teraz za cały rok czy uniknę kary?Proszę o poradę co zrobić. Zaznaczę ze mam ac na te auto. Może to mi coś pomoże

Tomasz

2021-11-04 18:57:13

Witam. Dostałem 2800zł kary za nieciągłę ubezpieczenie od 18 sierpnia do 24 . Po prostu nie miałem pieniędzy na ubezpieczenie bo jest młodym kierowca i ubezpieczenie mam dosyć drogie i nie miałem pojęcia o tym że musi być ciągłość. Dowiedziałem się o tym dopiero jak dostałem wezwanie do zapłaty. Jakie argumenty mogę przedstawić żeby odstąpić od kary?

Andrzej

2021-11-22 17:49:26

Witam. W zeszłym roku przegapiłem OC powyżej 14 dni, dostałem pismo o karze, odwołałem się. Nie dostałem więcej żadnych pism. Samochód jest zarejestrowany na osobę fizyczną, a kwotę kary pobrali z firmowego konta bez żadnego ostrzeżeni. Mogą tak? Żyje z koszenia trawników, odprowadzam podatki, próbuje inwestować w rozwój firmy a tu taka coś, jeszcze w martwym okresie dla mojej firmy. Ręce opadają! A znam ludzi którzy jeżdżą samochodami bez ubezpieczenia i do tego powodują kolizję i im nic nie robią bo nie mają co zabrać, najwyżej ląduj w senatorium także na koszt uczciwych i pracujących ludzi. Poraszka aż się odechciewa!

Tomasz

2021-11-26 18:42:01

Powiedzcie mi czy jak nie zapłaciłem za OC w PZU informowałem ubezpieczyciela że samochód ma uszkodzony silnik i stoi na podwórku, chciałem go wyrejestrować a te pizdy w komunikacyjnym mi powiedziały że nie mogę, muszę ze złomować, napisałem pismo żeby mi napisała dlaczego nie chce mi wyrejestrować samochodu i przymusza mnie do płacenie składki za coś z czego nie korzystam! TU POWINNA ZMIENIĆ SIĘ USTAWA BY NAS CHRONIĆ A NIE OKRADAĆ! DO TEGO NAPĘDZAĆ GOSPODARKĘ .YDO KOMUNY KOMORNICZEJ! Żeby było śmiesznie miałem w tym czasie ubezpieczone mieszkanie w PZU które się zapaliło, wyobraźcie sobie że nie dotrzymałem warunków wypłacenia odszkodowania, bo otwierałem szybę od kominka podczas podkładania i musiała wyskoczyć iskra, od tego powstał pożar! Odszkodowania nie wypłacili, a kasę za samochód który stoi zarośnięty trawą chcą?! Dlaczego nie mogę wyrejestrować pojazdu którego nie używam? TYLKO .YD MNIE OKRADA !!! TO JEST PAŃSTWO SUWERENA CZY .YDOKOMUNY? a kara przewyższa jego wartość 3 razy!!!!

Turbojari 39

2021-12-14 01:22:36

Dostałem choroby psychicznej, karę w wysokości mieśiecznych dochodów!!! Jestem biednym rencistą emerytem ,Za brak kilkunastu godzin oc auto 1700 pln Takie rzeczy tylko w Polsce Lub w jednym czasie auto ubezpieczone jest w kilku firmach! Jak to wszystko możliwe ….. czekam na odpowiedzi

Kurant

2022-01-22 23:06:07

Osobiście mam problemy z ufg. Po powrocie z emigracji… Na samochód mój własny uznano zniżki,kupiłem busa i w ufg brak zniżek (takaPolska) gdzie się podziały moje dane? Co większe otrzymałem karę z ufg.Za brak kontynuacji oc,w tym czasie szukałem prawdy,karę która mi nałożyli by ja spłacić musiałem busa sprzedać

syiwester

2022-03-16 09:40:51

wyzlomowalem auto w 2017 a oni dopiero w tym roku nalorzyli mi kare 9tysecy i nie wiem co mam teraz zrobic

Piotr

2022-03-24 04:24:47

Witam.kupilem auto z polisa i 10dni przed końcem zakończenia wyłowiłem od.zakupilem dopiero po 10dniach bo myślałem że tą polisa jest nadal aktualna.po 2miesiacach przyszło mi do zapłaty 3010.czy jest szansa odwołać się od tego.powiem że po prostu nie wiedziałem i wyłowiłem umowe

POLAK

2022-04-06 15:41:46

TE KARY TO ZWYKLE SKU*WYSYNSTWO

Ves

2022-04-07 11:02:51

Zdzierstwo, zdzierstwo i jeszcze raz zdzierstwo... Za jeden dzień braku ubezpieczenia - nie przeszła płatność, więc oferta polisy wygasła, o czym dowiedziałem się dopiero następnego dnia. Mam 3 auta - za wszystkie od lat płacę ubezpieczenie (z ciągłością), a za powyższy "przypadek" mam oddać jeszcze ponad 1100 zł !!!!!!!!!!!!!!!! CZYSTY RABUNEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Justyna

2022-04-10 17:27:23

Tata sprzedał samochód rok temu. Teraz przysłali pismo o nieopłacenie ,OC . Jest problem bo tata wyrzucił papiery ze sprzedaży. Co teraz zrobić.

Tomano

2022-04-15 09:57:27

Dostałem kare i zgodnie z radami napisałem o częściowe umorzenie . I dostałem że muszę płacić całość bez żadnego uzasadnienia . WREDNA MACHINA DO DOJENIA KASY .

Noo

2022-04-18 21:20:42

Obecne przepisy UFG nadają się to rzecznika praw obywatelskich, jest to jawne zdzieranie z kierowców ogromnej kasy! Rozumiem jak ktoś jeździ z premedytacją bez OC ,ale w większości sytuacji kara dotyczy automatycznego nieprzedłużenia OC przy zakupie auta!!!!!!!! To są setki milionów albo miliardy PLN rocznie!!!! Ktoś musi zrobić z tym porządek

M.Janus

2022-05-05 05:20:08

Ludzie powinni wyjść na ulicę .To k***a chore co się wyprawia.r.Rozumiem jezdrze bez OC zostałem złapany przez policje jak najbardziej fundusz gwarancyjny powinien zadziałać laweta dotkliwa kara ,ale nie w przypadku ,gdy samochód stój jest nie używany w ruchu drogowym w takim przypadku nie powinno być przepisu pozwalającego na ingerowanie ufg i przymuszanie obywateli w taki sposób by opłacali składki za OC pojazdów z których nie korzystają to jest celowo zrobione to mafia działająca pod literom ustalonego pod takie działanie prawa jeżeli naród nie zareaguje i nie wyjdzie na ulicę masowo i nie rozpier**li tych instytucji to będzie coraz gorzej.

Rafi

2022-05-23 19:45:13

Kupiłem samochód VOLKSWAGEN TRANSPOERER dnia 26.03.2022 roku. Dokonałem przerejestrowania auta w wydziale komunikacji. Od poprzedniego właściciela ,otrzymałem informacje ze auto jest ubezpieczone w Ergo Hestii. Nie otrzymałem nr polisy ani dokumentu ważności polisy ubezpieczeniowej samochodu marki Volkswagen. Udałem się do najbliższego agenta Ergo Hestii w moim miejscu zamieszkania. Po czym nie otrzymałem żadnej informacji dotyczącej nabytego samochodu ze względu na procedury RODO. Otrzymałem jedynie informacje ze zbywca samochodu ma 14 dni w którym musi dokonać zgłoszenia samochodu. Abym ja mógł dokonać zmian w trwającej polisie ubezpieczeniowej. Niestety sprzedający samochód Marki VOLKSWAGEN TRANSPORTER nie dokonał tego w wyżej wymienionym terminie 14 dni Po jakimś czasie weryfikowałem status polisy ubezpieczeniowej pojazdu na stronie UFG i widniała jako polisa aktywna(istniejąca)- była to informacja, która mnie utwierdziła ze moje auto jest ubezpieczone, oczekiwałem rekalkulacji składki. Rekalkulacje składki ERGO HESTIA ma obowiązek wystawić w czasie trwania ochrony ubezpieczenia OC. Aby kolejny posiadacz (nowy właściciel samochodu) mógł zobaczyć czy składka została zapłacona w całości czy też na raty bądź tez czy nie jest potrzebna dopłata do ubezpieczenia OC. Nie mogąc nic ustalić z ERGO Hestia z tytułu polisy ubezpieczeniowej, postanowiłem wykupić polisę ubezpieczeniowa. W innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Bezpośrednio z myślą ze moje auto „lepiej” niech jest ubezpieczone podwójnie. Niż mam nie posiadać ważnego OC. Gdy moja nowa polisa(21.03.2022)pojawiła się już w systemie. Polisa która była aktywna w Ergo hesti nagle została anulowana. 23.03.2022 roku otrzymałem w końcu rekalkulacje składki. Rekalkulacje ERGO HESTIIA ma obowiązek wystawić w czasie trwania ochrony ubezpieczenia w dniu 21.03.2022 roku. Czyli 4 miesiące po zakończonej już polisie ubezpieczeniowej. Zgodnie z procedurami mam prawo odnieść się do zaproponowanych warunków , ale jako klient.

Andrzej

2022-06-06 21:04:55

UFG jest ***ską organizacją bez skrupułów w białych rękawiczkach...

Marian

2022-07-17 20:27:35

A co sad na tak wysokie kary ?

Jarosław.

2022-07-29 20:53:16

17 lat regularnego opłacania O.C kilku samochodów . No i nabycie kolejnego ,przeoczenie terminu zawarcia umowy o7 dni , bo nie planowane działanie .Buch 3010 zł do zapłaty .Tych debili którzy podpisali się pod ustawą powinni ludzie zlinczować . Państwo robiące sok na kasę uczciwych Polaków . Kryminaliści mają prawo do obrony , nieroby socprawo do socjalu a zwykły człowiek jest do dojenia . Już nie długo Pisiory dostaną po łapach za wciąganie beż skrupułów pieniędzy od ciężko pracujących ludzi .To jest dopiero patologia i s***syństwo w wykonaniu patoli z PiSu.

Pomożemy

2022-09-08 13:22:41

Jeśli tylko będzie się dało, pomożemy: https://jakanulowackare.wordpress.com/

Tomasz

2022-10-10 15:20:56

Ja kupiłem auto zpokisa opłacona mam kwit i teraz po 3 miesiącach odezwał się do mnie UFG że auto nie ma polisy od stycznia czyli 9 miesięcy przesłałem im dokumenty które dostałem od sprzedającego i też mam zapłacić karę? To jest jaks paranoja skoro ktoś daje kwit że oc jest .?

jo_2@o2.pl

2022-12-19 17:47:45

Kwit OC nie jest obecnie już dokumentem wystarczającym do potwierdzenia polisy OC. Potwierdzenie które Pan otrzymał, mogło dotyczyć polisy wypowiedzianej, lub była to propozycja zawarcia nowej. W określonych przypadkach ubezpieczyciel może również anulować polisę z datą wsteczną. Mogę pomóc jeśli się Pan skontaktuje, a przynajmniej może udało by się na podstawie posiadanych przez Pana dokumentów określić co się właściwie stało, że w systemie nie ma Pan OC. Mail jo_2@o2.pl. Jeśli ktoś ma problem z karą z funduszu proszę pisać. Zwykle odpowiadam w ciągu 3 dni. Proszę sprawdzać spam i zwracać uwagę na maile wskazujące, że dotyczą właśnie tego tematu.

Obywatel

2023-01-10 19:33:18

Kary które nakładane są na zwykłych ludzi są horrendalne, czy to brak OC czy to regres. Jakim prawem koszta tutaj mogą się wachać do kilkukrotności tego co zwykly czlowiek zarabia, nie piszac o tym co zaoszczedzi. Komisarz moze rozwalic komende granatnikiem, duchowni moga kryc swoich ciepłych po innych parafiach, politycy kraść, a ty zwykly czlowieku na nich ***j i jeszcze nie waż się sprzeciwiać, bo ci na bank wejdą albo na posesję.

Anna

2023-01-28 18:00:27

Zapłaciłam składkę oc w całości ale kilka dni wcześniej nieopatrznie wypowiedziałam umowę na oc w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. Czy dostanę karę UFG?

Tomasz

2023-02-20 16:43:37

Niestety zrobiłem to samo. Data złożenia rezygnacji (pomimo procedowania jej jeszcze przez ubezpieczalnie) jest datą zakończenia polisy. Pomimo tego że pytałem sie ubezpieczalni do kiedy bedzie ważna polisa, uzyskałem ją dopiero jak juz polisa został rozliczona ( została rozliczona 11.11 o 22.10, absurd). Bardzo mi przykro ale może sie Pani spodziewć listu od UFG

Karolina

2023-05-09 20:11:03

Wiatam jednego dnia dostałam dwa pisma od UFG o nieopłaconym OC . Każda kara na kwotę 6tys. Czy mogę się odwołać w sprawie umorzenia jednego pisma .

AD

2023-06-11 09:45:25

Co za chamstwo. W porzadnym kraju dostaniesz powiadomienie że masz cos do oplacenia PRZED danym terminem. Kto to wymyslil i zatwierdzil w UFG??? CHAM powinien dostac karę. Nieroby ***e

jo_2@o2.pl

2023-10-23 18:46:57

Witam, czasami da się nie zapłacić kary za brak OC. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Proszę pisać na maila i czekać na odpowiedź. Zwykle w ciągu 3 dni, a jeśli w mail podacie Państwo telefon kontaktowy, to zadzwonię najszybciej jak się da..

Tom-Tom 52

2024-02-15 18:11:11

Mam problem. Kupiłem auto po wypadku remontowałem klepałem blachy zajęło to ponad sześć miesięcy ale nie było ubezpieczone przez ostatnie dwa miesiące. I teraz mogę tylko na złom myślę że nie ma innej opcji. Czy jest jakieś wyjście żeby ***e mi nie doj...ebali ...

strażak zawodowy

2024-03-21 21:14:51

Podczas rocznego pobytu w szpitalu w oczekiwaniu na przeszczep serca w lutym skończyło się ubezpieczenie, w kwietniu doczekałem się na przeszczep serca. W maju wyszedłem ze szpitala. Gdy tylko zapłaciłem polisę, przyszła kara z fug za brak ciągłości polisy w kwocie 10470zł. Odwołalem się od decyzji tak wysokiej kary, której jednak nie uwzględniono. Nie wiem czym kieruje się ta mafia ściągaczy haraczy. Wartość samochodu po moim zmarłym ojcu z 2 tys.zł wzrosła do 12470zl.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia