Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.

Porównaj ceny

Masz duże jesienne wydatki? Radzimy na czym zaoszczędzić!

Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.

Porównaj ceny
Skompletowanie szkolnej wyprawki, wyższe rachunki za ogrzewanie czy konieczność wymiany garderoby – jesienią wydatków jest więcej. Jeżeli jesteś właścicielem samochodu i szukasz oszczędności w tym obszarze, zapoznaj się z naszą listą.

Niektórzy kierowcy twierdzą, że samochód to „skarbonka bez dna”. Faktem jest jednak, że wielu z nich nie wyobraża sobie dojazdów do pracy czy na zakupy innym środkiem transportu. Aby ograniczyć wydatki ponoszone w związku z posiadaniem pojazdu, warto wdrożyć kilka prostych rozwiązań. Prezentujemy je poniżej.

Porównaj polisy OC/AC


Tankuj taniej – zrób porządek w samochodzie


Jednym ze stałych wydatków ponoszonych przez kierowców jest zakup paliwa. W dobie internetu sprawdzenie przed każdym tankowaniem pojazdu cenników obowiązujących na poszczególnych stacjach benzynowych nie jest specjalnie uciążliwe. Jeżeli jednak nie masz na to czasu, powinieneś starać się tankować auto na stacjach benzynowych przy hipermarketach. To właśnie tam jest zazwyczaj najtaniej – różnica często wynosi nawet kilkanaście groszy na litrze.

Aby zmniejszyć spalanie samochodu, usuń z niego niepotrzebne rzeczy. Dotyczy to zarówno bagażnika, jak i dachu pojazdu. Raz w miesiącu sprawdź ciśnienie w oponach. Zbyt niskie również przekłada się na wyższe spalanie. Negatywnie na osiągane spalanie wpływa też jazda z klimatyzacją i dlatego w miarę możliwości warto z niej zrezygnować.

Dodatkowe korzyści przyniesie Ci uczestniczenie w programie lojalnościowym. Zebrane punkty pracownicy stacji paliw wymieniają na atrakcyjne nagrody, w tym akcesoria samochodowe, np. na odkurzacz samochodowy czy myjkę wysokociśnieniową.


Naprawa pojazdu? Części eksploatacyjne kup przez internet


Zaufany mechanik samochodowy zdiagnozował w Twoim samochodzie problem w postaci zapchanego katalizatora lub uszkodzenia turbosprężarki? Poważniejsza awaria łączy się z kosztami, które często są bardzo wysokie. Czy można je obniżyć? Jednym ze sposobów jest zakup potrzebnych części eksploatacyjnych w sklepie internetowym.

Ceny części i akcesoriów w sklepach internetowych są korzystniejsze niż w stacjonarnych punktach sprzedaży. Dodatkowo możesz oszczędzać, korzystając z programów lojalnościowych banków. Niektóre proponują klientom moneyback, czyli zwrot części środków wydanych w e-sklepach. Jeżeli korzystasz ze starszego pojazdu, zastanów się, czy na pewno potrzebujesz oryginalnych części, czy też z powodzeniem wystarczą zamienniki o jakości zbliżonej do fabrycznych podzespołów.


Dlaczego potrzebny Ci pakiet ubezpieczeń?


Mimo że tylko ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, to powinieneś zaopatrzyć się w pakiet ubezpieczeń – co najmniej OC i AC. Dlaczego? To tylko pozornie dodatkowy wydatek. Dzięki posiadania ubezpieczenia AC zapewnisz sobie ochronę na wypadek kradzieży pojazdu czy jego uszkodzenia. Za niewielką dopłatą możesz też rozszerzyć ochronę o ubezpieczenia Assistance i NNW.

Użytkujesz starsze auto i w związku z tym obawiasz się, że zakup ubezpieczenia AC będzie sporym, nieuzasadnionym wydatkiem? Zdecyduj się na ubezpieczenie o ograniczonym zakresie ochrony, czyli tzw. mini AC. Taka polisa obejmuje całkowitą utratę samochodu w wyniku kradzieży oraz jego zniszczenie przez żywioły, np. wichurę czy gradobicie. Alternatywą jest skorzystanie ze standardowego AC i świadome zmodyfikowanie zakresu ochrony. Koszt zakupu ubezpieczenia AC można obniżyć, wybierając np. kosztorysowy sposób likwidacji szkody zamiast warsztatowego.


Kup ubezpieczenia kanałem direct


Jesienią odnawiasz polisę OC? Jeżeli dotychczas umowę podpisywałeś w agencji ubezpieczeniowej, skorzystaj z alternatywy w postaci możliwości zakupu ubezpieczenia przez internet, czyli tzw. kanałem direct. Jednym z głównych powodów jest przystępna cena. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje korzystniejsze ceny, a niektóre dodają gratis także dodatkowe ubezpieczenia, np. Assistance czy NNW.

Przy wyborze ubezpieczenia OC możesz kierować się wyłącznie ceną, bo zakres ochrony został ustalony w ustawie. Aby szybko znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę, skorzystaj z kalkulatora OC AC. Wystarczy, że udzielisz odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu, a poznasz propozycje nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Później pozostaje już tylko przeanalizować oferty i wybrać najkorzystniejszą cenowo. Aktualnie to najprostszy i najszybszy sposób na poznanie cen ubezpieczeń od niemal wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku.


Wymiana opon? Skorzystaj z jesiennych promocji


Warsztaty samochodowe jak wszystkie inne firmy działające na rynku walczą o klienta, korzystając z promocji. Jesień to czas, gdy wielu kierowców zmienia opony na zimowe. Wtedy też warsztaty należące do ogólnopolskich sieci proponują atrakcyjne rabaty. Skorzystaj z nich, aby przygotować swój pojazd do zimy i przy okazji wykonać dodatkowy przegląd.

Informacje o promocjach są zamieszczane zarówno na stronach internetowych poszczególnych warsztatów samochodowych, jak i na serwisach specjalizujących się w gromadzeniu informacji o upustach. Korzystając z rabatów, możesz też zakupić opony zimowe. Jeżeli uważasz, że zakup nowego kompletu opon to za duży wydatek, poszukaj używanego zestawu w atrakcyjnej cenie. Wrzesień, październik i listopad to miesiące, gdy kierowcy wystawiają na sprzedaż posiadane komplety opon w nadziei, że szybko znajdą kupców. 

Porównaj polisy OC/AC


Ubezpieczenie OC warto wybrać najtańsze. Podczas zakupu AC, najważniejszym kryterium wyboru jest jednak jego zakres. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. ASS. Taka ochrona kosztuje niewiele, a przyda się w razie nieoczekiwanych problemów podczas podróży. Jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojego samochodu w naszym kalkulatorze OC i AC. W kilka minut porównasz oferty 11 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia.
To warto wiedzieć
1. Jeśli chcesz zaoszczędzić na paliwie, staraj się nie wozić ze sobą niepotrzebnego bagażu i sprawdzaj regularnie ciśnienie w oponach.

2. Tankuj paliwo na najtańszych stacjach.

3. Naprawiasz starsze auto? Kup części w sklepie internetowym lub zastosuj zamienniki.

4. Porównaj ceny ubezpieczeń i wybierz najkorzystniejszy i najtańszy pakiet.

5. Wymieniasz opony na zimowe? Korzystaj z atrakcyjnych rabatów lub poszukaj używanego zestawu.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia