Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 2000 sob. 900 - 1730 22 270 00 00

Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.
Porównaj ceny

Sprawdź, jak wybrać najlepsze OC i AC!

Średnia ocena: 3.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Zgodnie z wymogami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych warunki i wykluczenia ubezpieczenia OC są takie same dla każdego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, podstawową różnicą pomiędzy tymi ofertami jest wyłącznie cena.

Nie jest to jednak jedyna zmienna, niektóre TU walczą o klienta za pomocą dodatkowych korzyści wynikających z ubezpieczenia. W związku z tym możemy więc wśród ofert znaleźć takie, które gwarantują nam na przykład samochód zastępczy – warto brać je pod uwagę podczas analizy kosztów i ryzyka.

Sprawa komplikuje się w chwili, w której oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC chcemy posiadać także ubezpieczenie AC, NNW lub Assistance – oraz dowolną ich kombinację. Ze względu na bogactwo oferty i szerokie zróżnicowanie warunków i wykluczeń wysokość składki przestaje być wyznacznikiem opłacalności danego ubezpieczenia.

Porównaj ubezpieczenia OC/AC

A więc - które ubezpieczenie komunikacyjne jest najlepsze?

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest uświadomienie sobie, że nie istnieje jedno, uniwersalne i bezdyskusyjnie najlepsze ubezpieczenie. Wszystko zależy od naszych potrzeb, uwarunkowań i sytuacji finansowej.
Poniżej przedstawiamy poszczególne aspekty wyboru.

 1. Zakres ubezpieczenia. Nasz sposób użytkowania auta bezpośrednio wpływa na ryzyko wystąpienia kolizji, awarii czy kradzieży, często zupełnie wykluczając wystąpienie niektórych zagrożeń. Zbyt szeroki zakres ubezpieczenia nie zapewni nam w związku z powyższym niczego poza zwiększoną składką. Niedoszacowanie zagrożenia z kolei podważy w ogóle sens zawierania ubezpieczenia, zamiast bezpieczeństwa przynosząc rozczarowanie i gorycz.
   
 2. Marka i wiek samochodu – możemy znaleźć oferty, w których dla poszczególnych marek występują upusty i ulgi finansowe, związane przykładowo z niższym odsetkiem kradzieży czy ogólną niezawodnością.
   
 3. Zakres wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela. Jeżeli zobaczymy wśród nich kwestię, na której szczególnie nam zależy – powinniśmy od razu zacząć szukać innej oferty.
   
 4. Możliwość uzyskania zniżek i ulg. W szczególnie korzystnej sytuacji są osoby o długiej i pozbawionej wypadków historii ubezpieczeniowej, ale i osoby dopiero zaczynające przygodę z motoryzacją mogą znaleźć coś dla siebie.
   
 5. Opinia o ubezpieczycielu. Zdarzają się sytuacje, w której atrakcyjne warunki ubezpieczenia i niska składka rekompensowane są niekorzystnym dla Klienta rozpatrywaniem kwestii przyznawania świadczeń – i takich ubezpieczycieli powinniśmy bezapelacyjnie unikać.

Podsumowując: najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne – to ubezpieczenie, które spełnia wszystkie nasze wymagania, charakteryzuje się atrakcyjną składką i oferowane jest przez godne zaufania przedsiębiorstwo. Jak jednak odnaleźć takie ubezpieczenie w masie dostępnych na rynku propozycji?

Ponownie z pomocą przyjdzie nam Internet, który nie tylko umożliwi nam zdobycie niezbędnej do określenia własnych wymagań wiedzy, ale i pozwoli na zapoznanie się z OWU większości liczących się ofert. Świetną opcją dla poszukujących najlepszego ubezpieczenia są również kalkulatory oraz porównywarki ubezpieczeń online, które oszczędzą nam żmudnego przebijania się przez drobny druk w warunkach umów, czytelnie przedstawiając interesujące nas kwestie.

Porównaj ubezpieczenia OC/AC

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
556239
6
1
2
3
0
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy