Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie nieruchomości od kradzieży

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Wakacje, święta, weekend – okazji, by włamać się do naszego domu czy mieszkania, ale także garażu, piwnicy czy budynku gospodarczego jest wiele. Dlatego przy zawieraniu polisy mieszkaniowej tak ważne jest rozszerzenie ochrony o kradzież z włamaniem.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Kradzież z włamaniem to jedno z najbardziej realnych zagrożeń dla gospodarstw domowych. Jak podają policyjne statystyki, w 2017 roku stwierdzono 65 514 takich przestępstw, a wykryto zaledwie24 746. Rok wcześniej było to odpowiednio 77 190 zdarzeń, a wykrywalność zamknęła się na 27 535 sprawcach. Średnio co trzeci poszkodowany mógł więc liczyć na odzyskanie swojego mienia (źródło: statystyka.policja.pl). Takie straty zawsze może jednak wyrównać odszkodowanie z polisy mieszkaniowej. 


Zabezpieczenia, dozór czy polisa?


Wybór środków zapobiegawczych jest duży. Najpopularniejszymi sposobami są wymiana drzwi na antywłamaniowe, wstawienie krat w okna domu czy zainstalowanie alarmu w mieszkaniu.

Poziom bezpieczeństwa może podnieść też wybór korzystnej lokalizacji. Jeśli nasz dom czy mieszkanie znajduje się na terenie osiedla strzeżonego, to ryzyko utraty mienia jest mniejsze. Nigdy jednak nie będzie zerowe, natomiast właściwie skomponowana polisa zawsze gwarantuje nam pokrycie strat spowodowanych przez włamywaczy.

 

Kradzież z włamaniem jako umowa dodatkowa - na czym polega?


Aby otrzymać świadczenie od firmy ubezpieczeniowej za skradzione mienie, musimy najpierw wykupić dodatkowy zakres. Podstawa obejmuje zazwyczaj mury i elementy stałe. Trzeba ją więc dodatkowo uzupełnić o ruchomości domowe, a także wykupić rozszerzenie na kradzież z włamaniem.  

Każde rozszerzenie podnosi wysokość składki, jednak różnice nie są duże. Skorzystaliśmy z kalkulatora ubezpieczeń, żeby sprawdzić, jak to wygląda na konkretnych liczbach. W tym celu stworzyliśmy profil nieruchomości:
 • mieszkanie własnościowe 100 m2,
 • budynek z 2010 roku,
 • piętro pośrednie,
 • dwóch pełnoletnich lokatorów,
 • wartość nieruchomości: 450 000 zł.
 
W pierwszym wyliczeniu uwzględniliśmy mury i elementy stałe, a w drugim dodaliśmy jeszcze ubezpieczenie ruchomości od kradzieży z sumą ubezpieczenia 50 000 zł – to jedyna różnica, jaką wprowadziliśmy.  
 

Ile kosztuje ubezpieczenie od kradzieży?

 
Mury i elementy stałe
 
 
Towarzystwo
 
 
Składka
 
Proama
 
 153 zł
 
Generali
 
 215 zł
 
Link4
 
 233 zł
 
Mury i elementy stałe + ruchomości od kradzieży z włamaniem
(SU: 50 000 zł)
 
 
Towarzystwo
 
 
Składka
 
Proama
 
 226 zł
 
Generali
 
 253 zł

Źródło: rankomat.pl (stan na: 5.06.2019 r.).

 
Różnice pomiędzy trzema najtańszymi polisami w dwóch wariantach wynoszą odpowiednio: 73, 38 i 37 zł.W skali miesiąca za 3 lub 6 zł więcej możemy więc poszerzyć naszą polisę w znacznym stopniu, włączając w nią ruchomości i kradzież z włamaniem. Nasz majątek (ruchomości, ale też elementy stałe) chronimy więc w zdecydowanie większym zakresie, ponosząc minimalny koszt dodatkowy.  
 


   Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Masz drzwi antywłamaniowe? Sprawdź, czy z certyfikatem

Niektóre z towarzystw oferują swoim klientom zniżki za posiadanie dodatkowych zabezpieczeń. Chodzi tu o alarm, monitoring i drzwi antywłamaniowe. Posiadanie wszystkich trzech powoduje obniżenie składki – wg przykładowej kalkulacji to 2% dla mieszkania (z 268 zł na 262 zł) i 7% dla domu (z 325 zł na 304 zł). Im większa wartość nieruchomości, tym większa zniżka.

Mając zabezpieczenia własne, płacimy za polisę mniej, bo zmniejszamy ryzyko wystąpienia straty. Nie zawsze jednak drzwi antywłamaniowe będą tymi, których oczekuje ubezpieczyciel. Jeśli nie spełniają norm opisanych w dokumencie OWU, możemy stracić odszkodowanie. Dlatego warto sprawdzić wymogi, które musimy spełnić, aby otrzymać świadczenie.
 

Zabezpieczenie nieruchomości – wymagania ubezpieczycieli


 Rodzaj zabezpieczenia
 
Wymagania TU
Drzwi zewnętrzne
 • pełne lub częściowo przeszklone, o ile szyba odpowiada klasie wytrzymałościowej na stłuczenia, np. P-4, czyli 2 tafle szkła i 4 warstwy folii)
   
 • ich otwarcie nie jest możliwe za pomocą podrobionych kluczy
   
 • posiadają co najmniej 2 zamki wielozastawkowe lub 1 z wybranym atestem, np. IMP, COBR czy TECHOM
Sztaby, skoble i zawiasy zewnętrzne
 • wmurowane w ściany lub przytwierdzone zaklinowanymi śrubami, ewentualnie zamocowane w inny sposób od wewnątrz miejsca ubezpieczenia
Klucze
(piloty, sterowniki)
 • są przechowywane w sposób chroniący je przed kradzieżą i dostępem osób nieuprawnionych
   
 • w razie zagubienia lub zaginięcia (również zapasowych) należy je bezzwłocznie wymienić na własny koszt
Okna
 • w należytym stanie technicznym, właściwie osadzone i zamknięte w sposób stanowiący przeszkodę, której sforsowanie nie jest możliwe bez użycia siły oraz narzędzi, czego dowodem będą pozostawione ślady włamania.
Zabezpieczenia własne
 • alarm lub monitoring, jeśli suma ubezpieczania ruchomości domowych przekracza np. 100 000 zł

Źródło: opracowanie własne na podstawie OWU.

 

Za co dostaniesz odszkodowanie, a za co nie?

Ubezpieczenie się od kradzieży z włamaniem nie oznacza, że każda kradzież, jaka zajdzie na terenie naszej nieruchomości zostanie zrekompensowana w postaci odszkodowania. Konieczne jest spełnienie określonych wymogów oraz przestrzeganie zaleceń, które powinny być wyczerpująco opisane w OWU polisy. Kluczowe jest również rozróżnienie na zwykłą kradzież i kradzież z włamaniem – tylko przed tą drugą jesteśmy chronieni.
 

Kradzież z włamaniem i odszkodowanie


TAK
 
NIE
 
Kiedy włamywacz pozostawi wyraźne ślady swojej aktywności, np. zbita szyba, zniszczony zamek w drzwiach, drzwi wyrwane wraz z futryną, użycie przemocy.
 
Wówczas mówimy o kradzieży z włamaniem.
 
 
Kiedy włamywacz nie zostawi żadnych śladów swojej aktywności, np. jeśli wejdzie przez otwarte drzwi lub okno.
 
 
Wówczas jest to kradzież zwykła.
 
Kiedy sprawca użyje oryginalnego klucza, który pozyskał włamując się do innego pomieszczenia lub dokonując rabunku.
 
 
Jeśli skradzione zostaną przedmioty obecne w wyłączeniach odpowiedzialności, np. zwierzęta egzotyczne, broń czy kosztowności.
 
 
Kiedy wielkość szkody jest powyżej dolnego limitu.
  
 
Kiedy szkoda jest niewielka i nie przekracza ustalonego limitu.
 
Odszkodowanie adekwatne do wielkości strat otrzymamy wtedy, kiedy ta wartość nie przekroczy sumy ubezpieczenia.
 
 
Przy braku wymaganych zabezpieczeń lub gdy doszło do zaniedbania, np. pozostawienie otwartego na oścież okna w pustym mieszkaniu.
 

Źródło: opracowanie własne na podstawie OWU.

Osobny akapit warto poświęcić wspomnianym w tabeli limitom. Ubezpieczyciele stosują je w formie kwotowej lub procentowej. Możemy spotkać się z limitem 2000 zł dla ochrony mienia ruchomego w zabudowanym tarasie, balkonie czy loggi albo 10% SU na mienie ruchome przechowywane w piwnicy i pomieszczeniu przynależnym. Limit to także franszyza integralna – jeśli wynosi ona np. 200 zł, to za szkody w ruchomościach do tej kwoty nie otrzymamy świadczenia.


   Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowych. W 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

To warto wiedzieć

1. Ochrona ruchomości przed kradzieżą z włamaniem to rozszerzenie polisy mieszkaniowej
 
2. Dodatkowe zabezpieczenia nieruchomości mogą zmniejszyć składkę lub umożliwić ubezpieczenie konkretnych przedmiotów
 
3. Kradzież z włamaniem i kradzież to dwa różne pojęcia
 
4. Wysokość odszkodowania ograniczona jest sumą ubezpieczenia oraz limitami (franszyza integralna)

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia