Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 8 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie w Eurobank - prześwietlamy ofertę

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Do banku wybieramy się z zamiarem wpłacenia gotówki, założenia karty kredytowej czy zaciągnięcia pożyczki. Na każdym z tych kroków bank może nam zaoferować ubezpieczenie życia. Sprawdzamy, co w tym względzie proponuje Eurobank.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Eurobank posiada w swojej ofercie kilka produktów ubezpieczeniowych. Wśród nich znajdziemy dwie oferty, którym postaramy się przyjrzeć bliżej. Są to:
 • indywidualne ubezpieczenie na życie,
 • ubezpieczenie na życie dla posiadaczy kredytu hipotecznego.
W ostatnich latach w sektorze bankowości doszło do sporych zmian – większe banki wchłaniają mniejsze, a w ich miejsce pojawiają się nowe lub zagraniczne instytucje finansowe. Eurobank od maja 2019 r. wchodzi w skład Grupy Millennium.

Analizujemy ofertę z uwagi na to, jak duży zasięg ma Eurobank – jest to jeden z większych banków w Polsce, co oznacza sporą liczbę klientów indywidualnych, którzy mogą spotkać się z ofertą ubezpieczeniową.

Eurobank – bank czy ubezpieczyciel?


Ubezpieczenia na życie, które oferuje nam bank zwykle należą do firm ubezpieczeniowych, z którymi banki współpracują. Tak samo dzieje się w przypadku Eurobanku – ubezpieczycielem jest TU Europa.

Eurobank posiada dla swoich klientów kilka ofert ubezpieczeniowych, jednak tutaj skupimy się na trzech produktach: Pomoc dla Zdrowia, Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego i Ubezpieczenia do kredytu gotówkowego. Zadaniem powyższych polis jest zapewnienie maksymalnej ochrony – zdrowotnej oraz finansowej. 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Eurobank Pomoc dla Zdrowia 


Jednym z ubezpieczeń, oferowanych przez Eurobank jest polisa Pomoc dla Zdrowia. Jest to produkt ochronny, który ma zabezpieczyć nasze zdrowie. Umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy, którą możemy przedłużyć o kolejny rok.

Polisa Pomoc dla Zdrowia oferuje trzy warianty w zakresie sum ubezpieczenia na 30 000 zł, 60 000 zł i 150 000 zł.

Suma ubezpieczenia wpływa bezpośrednio na cenę składki miesięcznej, ale także wiek i ankieta medyczna, który stanowi podstawę do obliczenia ryzyka wystąpienia chorób oraz śmierci. W sytuacji, gdy zdecydujemy się również na umowy dodatkowe – cena składki odpowiednio wzrośnie.

Do ubezpieczenia przystąpić mogą klienci banku (trzeba posiadać konto osobiste, z wyłączeniem Konta Junior), którzy są między 18, a 64 rokiem życia.
Należy jednak pamiętać, że jak w przypadku wszystkich ubezpieczeń – również i ta polisa posiada swoje ograniczenia. Są to karencja i wyłączenia odpowiedzialności.

Karencja w przypadku polisy Pomoc dla Zdrowia wynosi 60 dni od momentu zawarcia umowy. W tym czasie, gdy wystąpi zdarzenie objęte ochroną – ubezpieczony otrzymać może jedynie 10% sumy ubezpieczenia.

Dobrze również zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności, czyli sytuacjami, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty świadczenia. Należą do nich zdarzenia ubezpieczeniowe, które powstały wskutek:

 • przebywania pod wpływem alkoholu, środków psychotropowych lub substancji odurzających,
 • działań wojennych, rozruch, zamieszek, stanu wojennego, aktów terroryzmu,
 • eksplozji atomowej, napromieniowaniem radioaktywnym, skażeniem radioaktywnym,
 • nieprzestrzegania zaleceń lekarza,
 • usiłowania lub popełnienia przestępstwa,
 • alkoholizmem lub zaburzeniami psychicznymi ubezpieczonego,
 • umyślnym samookaleczaniem się.
   

Eurobank Ubezpieczenie do hipoteki


To ubezpieczenie, które ma zabezpieczyć klienta banku, który zdecydował się na kredyt hipoteczny. Polisa chroni finansowo w razie utraty życia oraz utraty pracy.
Kwota maksymalna, na jaką się ubezpieczymy to równowartość kredytu, który zaciągamy w banku. Kwota ma zabezpieczyć nas oraz naszych najbliższych, dzięki czemu będziemy mogli spłacać kredyt pomimo utraty pracy oraz – w przypadku naszej śmierci – pozwoli naszym najbliższym na uregulowanie zadłużenia. Polisa chroni na wypadek:

 • śmierci ubezpieczonego,
 • śmierci ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego,
 • trwałej i całkowitej niepełnosprawności,
 • utraty pracy (opcjonalnie).

Polisa Ubezpieczenie do hipoteki, jak wcześniejsza oferta – posiada wyłączenia odpowiedzialności. Należą do nich sytuacje, w których doszło do zdarzenie ubezpieczeniowego wskutek: działań wojennych, rozruch, zamieszek, stanu wojennego, aktów terroryzmu, eksplozji atomowej, napromieniowaniem radioaktywnym, skażeniem radioaktywnym.

Ponadto ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia z tytułu utraty pracy, jeśli doszło do niej wskutek:

 • rozwiązania umowy na mocy porozumienia stron,
 • przejścia ubezpieczonego na emeryturę,
 • umowa dotyczyła okresu próbnego,
 • umowa o prace podlega innemu prawu niż polskie.
   

Eurobank Ubezpieczenie do kredytu gotówkowego


Polisa ma zabezpieczać klientów, którzy nabyli kredyt gotówkowy w Eurobanku.

Ubezpieczenie będzie chronić bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci oraz jego samego na wypadek jego trwałej i całkowitej niepełnosprawności.
W wersji rozszerzonej ubezpieczenia można również uzyskać wsparcie na wypadek zachorowania, długotrwałego zwolnienia wskutek utraty zdolności do pracy oraz w sytuacji utraty pracy.

Suma ubezpieczenia będzie kwotą zbliżoną do kwoty w wysokości kredytu gotówkowego. Polisa jest dedykowana osobom między 18, a 80 rokiem życia. Maksymalna ochrona może trwać do 85. roku życia.
 

Jak kupić polisę w Eurobanku?


Zakup polisy w Eurobanku jest możliwy jedynie wówczas, gdy posiadamy konto osobiste. W sytuacji, gdy decydujemy się na polisę do kredytu – warunkiem jest posiadanie kredytu w Eurobanku.

Składki są odprowadzane z konta osobistego, dzięki czemu nie musimy samodzielnie dokonywać opłat.
 

Nasz typ


W sytuacji gdy nie posiadamy żadnego ubezpieczenia na życie polisa w Eurobanku może być korzystnym rozwiązaniem. Tutaj jednak należy pamiętać, że nie mamy za dużego wpływu na kwotę sumy ubezpieczenia, ani zakres ochrony – otrzymujemy gotową ofertę w kilku wariantach i na tym kończy się nasz wybór.

Dobrym rozwiązaniem przed zakupem ubezpieczenia jest samodzielne porównanie ofert, np. z pomocą rankingu ubezpieczeniowego. Dzięki temu poznajemy oferty w podobnym zakresie cenowym i możemy porównać je w zakresie ochrony, jaką oferują. Dzięki temu możemy znaleźć zarówno tańszą ofertę, jak i bardziej rozbudowaną pod kątem ochrony.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1.Ubezpieczycielem w Eurobanku jest TU Europa

2. Główne produkty to Pomoc dla Zdrowia, Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego i Ubezpieczenie do kredytu gotówkowego

3. Aby kupić polisę w Eurobanku – należy być klientem banku

4. Przed zakupem polisy najważniejsze jest porównanie z innymi ofertami – to pozwoli nam uniknąć zbyt pochopnej decyzji oraz przepłacenia
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
694239
7
5
0
3
0
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy