Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

5 kroków do ubezpieczenia na życie

Chcemy szybko i dobrze wybrać ubezpieczenie na życie? Specjalne narzędzie internetowe może pomóc Ci w znalezieniu dobrej pomocy finansowej dla Ciebie i Twojej rodziny.

W szukaniu najlepszej oferty pomocna jest porównywarka ubezpieczeniowa. Korzystanie z jej pomocy jest zupełnie bezpłatne i polega na wykonaniu kilku prostych kroków w wypełnianiu formularza, aby kupić odpowiednie produkt ubezpieczeniowy.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Krok 1 Ubezpieczenie

To nic innego jak uzupełnienie informacji dotyczących potrzebnego ubezpieczenia. Użytkownik porównywarki musi tyllko wskazać:

  • rodzaj ubezpieczenia: indywidualne bądź grupowe,
  • ubezpieczonego: siebie, małżonka, partnera lub inną osobę,
  • cele ubezpieczenia (pole można pozostawić puste, aczkolwiek radzimy sprecyzować nasze wymagania przez zaznaczenie pasujących odpowiedzi),
  • orientacyjną sumę ubezpieczenia,
  • rodzaj ubezpieczenia: bezterminowe lub terminowe. 

Krok 2 Ubezpieczony

Użytkownik porównywarki podaje swoją datę urodzenia, płeć oraz zawód, jaki wykonuje. Jeśli użytkownik chce ubezpieczyć również partnera/partnerkę – należy podać podobne informacje dotyczącej tej osoby. 

Krok 3 Gospodarstwo domowe

W niej określasz swoją sytuację mieszkaniową, wybierając jedną z podanych odpowiedzi, wydatki oraz podajesz informację na temat dzieci.

Krok 4 Stan zdrowia

Na pytania należy odpowiedzieć wyłącznie zgodnie z prawdą, ponieważ podanie tych informacji wpływa na ocenę ryzyka ubezpieczeniowego. Podanie informacji niezgodnych z prawdą lub ich zatajenie może skutkować niewłaściwą ochroną lub zerwaniem ubezpieczenia przez ubezpieczyciela w przyszłości.

Krok 5 Dane kontaktowe

Użytkownik musi podać dane, które ułatwią kontakt z celu przekazania informacji o wybranych produktach ubezpieczeniowych. Podane dane wraz z pozostałymi informacjami zostaną przekazane maksymalnie 5 agentom ubezpieczeniowym, których zadaniem będzie oddzwonienie do klienta z propozycjami korzystnych ofert.

Jednak zanim użytkownik porównywarki otrzyma telefony z ofertą do specjalistów, wcześniej zadzwoni skontaktuje się z nim konsultant, który ma obowiązek potwierdzenia poprawności podanych danych. Oczywiście wymagamy podania prawidłowych danych – inaczej kontakt ze strony agentów ubezpieczeniowych w celu przedstawienia ofert nie będzie możliwy!
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Polisa z porównywarki - to prostsze niż myślisz

W dzisiejszych czasach większość zakupów możemy dokonywać przez internet. Z całą pewnością – łatwiej byłoby kupić w ten sposób również ubezpieczenie na życie. Tutaj jednak pojawia się pewien problem. Ubezpieczenie na życie bardzo często jest „szyte na miarę” dla samego klienta. Produkt zatem opiera się na szczegółowych informacjach o stanie zdrowia, możliwościach finansowych oraz oczekiwaniach. Jeśli zatem nasz znajomy z pracy zakupił w konkretnej firmie polisę na życie z sumą ubezpieczenia np. w wysokości 300 tys. zł – musimy mieć świadomość, że wysokość składki, jeśli wybierzemy identyczną polisę – może znacznie się różnić. Dlaczego?

Ubezpieczyciel bierze pod uwagę nasze miejsce zamieszkania, pracę oraz możliwość jej utraty, jak i rozwoju, zdolność finansową oraz stan zdrowia. Nasz znajomy z pracy może być np. 5 lat młodszy, mieszkać w domu po rodzicach, mieć tylko jedno dziecko i zajmować lepsze stanowisko – co wpłynie na ostateczną cenę składki. Jeśli zatem mamy kredyt hipoteczny, na utrzymaniu dwójkę dzieci, a spodziewamy się trzeciego, co oznaczać będzie zmniejszenie dochodów z powodu urlopu macierzyńskiego partnerki – nasze sytuacje życiowe i finansowe znacznie się różnią.

Właśnie dlatego tak ważne jest spotkanie z agentem, który uwzględni wszystkie nasze potrzeby oraz uzyska pełen obraz naszej sytuacji życiowej i materialnej. Dzięki temu unikniemy wpadki lub zbyt pochopnego zakupu, który na przyszłość zapewni nam niewiele.

Kontakt z agentem ułatwia właśnie porównywarka ubezpieczeniowa. W tym właśnie celu podajemy informacje o sobie, preferowanej polisie oraz zostawiamy dane kontaktowe, które umożliwią rozmowę ze specjalistą. Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele cennego czasu, a całą robotę wykona za nas agent ubezpieczeniowy.

Zakup polisy zatem wymaga wypełnienia formularza na stronie, następnie rozmowie z konsultantem i umówieniu spotkania. Końcowym etapem jest spotkanie z agentem i podpisanie umowy ubezpieczeniowej. 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć

1. Zakup polisy przez internet wymaga spotkania z agentem

2. Zatajenie istotnych informacji o swoim stanie zdrowia może skutkować w przyszłości wypowiedzeniem umowy przez ubezpieczyciela

3. Porównywarka ubezpieczeniowa pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu, który musielibyśmy poświęcić na samodzielnie sprawdzanie i porównywanie ofert

4. Jeśli chcemy poznać wysokość składki – zapytajmy o nią podczas spotkania agenta ubezieczeniowego 

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
2
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia