Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 3 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 1700 - 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Zanim wybierzesz polisę sprawdź ranking towarzystw

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wybór polisy na życie powinien być dobrze przemyślany – z ubezpieczycielem będzie nas wiązać wieloletnia umowa, zatem przeznaczone na to środki finansowe muszą być lokowane w sprawdzonym miejscu.

Większość klientów nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak wiele jest obecnie towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku. Najczęściej wybiera się firmę położoną najbliżej domu lub pracy, ewentualnie wybiera się ubezpieczenie z polecenia – a to duży błąd!

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 
Cenne wskazówki z rankingu


Strona z rankingiem ubezpieczeń na życie jest listą najlepiej ocenianych firm ubezpieczeniowych oraz ich produktów. To miejsce przygotowane przez specjalistów, w którym przyznawane są punkty za poszczególne aspekty ubezpieczenia i na ich podstawie tworzy się listę najlepiej ocenianych towarzystw.

Specjaliści ustalają kolejność towarzystw i ich produktów polisowych na podstawie m.in.:
 • elastyczności w ustalaniu sum ubezpieczenia;
 • łatwości i opcji w zarządzaniu własnym ubezpieczeniem;
 • zmiany częstotliwości opłacania składek w czasie trwania umowy;
 • możliwość zawieszenia płatności składek na określony czas;liczby dostępnych umów dodatkowych;
 • rozpiętości wieku ubezpieczonych w umowie podstawowej i dodatkowej.
Ranking jest także podpowiedzią dla tych, którzy wahają się pomiędzy wyborem polisy na życie  - nie tylko z uwagi na firmę ubezpieczeniową, ale również rodzaj umowy. W ubezpieczeniach życiowych wybór jest dostępny między polisą typowo ochronną, ochronno-oszczędnościową i ochronno-inwestycyjną.

Jak ranking pomaga w wyborze polisy?


Zdecydowana większość klientów chcąc zakupić ubezpieczenie na życie, sprawdza stronę danego towarzystwa. Na takiej stronie znajdzie jednak ofertę wyłącznie jednej firmy, bez możliwości porównania z innymi firmami, które mogą posiadać znacznie bardziej atrakcyjne ceny i warunki umowy.

Ranking ubezpieczeniowy ma w sposób czytelny i prosty przedstawić klientowi informacje na temat danych produktów. Dzięki temu nie trzeba przeglądać wielu stron, by porównać ubezpieczenia.

Czytając ranking firm ubezpieczeniowych na życie, można dowiedzieć się, że najlepiej ocenianym ubezpieczeniem na życie jest produkt firmy MetLife, która dla wielu osób może nie być dokładnie znana. Metlife gwarantuje wybraną sumę ubezpieczenia, która zostaje wypłacona m.in. w razie śmierci osoby ubezpieczonej, na koniec trwania umowy, w razie niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji wskutek wypadku lub poważnej choroby. Firma pozwala na dowolne rozszerzenie zakresu ochrony, jak również możliwość zmiany wysokości składki oraz częstotliwości płacenia składek. Dzięki temu w razie kłopotów finansowych ubezpieczony nie traci ochrony, jaka mu przysługuje.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Dzięki rankingowi można dowiedzieć się również, że godnym uwagi produktem może być również Komfort Życia firmy Prudential, który zapewnia szeroki zakres ochrony przy rozsądnej cenie. Wysokość sumy ubezpieczenia oraz sum wynikających z wybranych rozszerzeń jest zależna od indywidualnych potrzeb klienta.

Komfort Życia posiada kilka wariantów umów dodatkowych, które można dopasować do indywidualnej sytuacji klienta.
Z kolei, jeśli przeglądając aktualny ranking firm ubezpieczeniowych na życie, klient uzna, że stawia na szeroki zakres ochrony, może wziąć pod uwagę produkt firmy Aviva – Opiekun VIP, który posiada 10 wariantów umów dodatkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można dokładnie sprecyzować ochronę, jakiej się potrzebuje. Firm oferuje ochronę w sytuacji, gdy wystąpi między innymi:
 • niezdolność do pracy,
 • niezdolność do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • trwały uszczerbek na zdrowiu,
 • kalectwo wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • poważne zachorowanie,
 • leczenie szpitalne.


Oszczędność czasu i pieniędzy


Z pomocą rankingu można zaoszczędzić zarówno cenny czas, jak i niepotrzebne rozczarowanie. Rankingi posiadają szereg informacji, zarówno o wariantach ochronnych, ale również o wyłączeniach z odpowiedzialności. Dzięki temu w szybki sposób można porównać ze sobą najlepsze oferty i wybrać tę, która najbardziej odpowiada poszczególnym preferencjom.

Porównanie ofert jest również ważne dlatego, że środki finansowe wpłacane przez lata mają ogromne znaczenie. Gdy znajdzie się tańszą ofertę, można wówczas wykupić dodatkową ochronę i zagwarantować sobie komfort i bezpieczeństwo na przyszłość dla siebie i bliskich. Dzięki zestawieniu najlepszych ofert wybór jest znacznie szybszy i bardziej przemyślany a wiążąc się z ubezpieczycielem na wiele lat.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
481188
5
3
7
2
5
5

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy