Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jakie ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę? Wybieramy polisę podróżną

Planujesz wyjazd na pełną urokliwych miejscowości Ukrainie? Dowiedz się, jak wiele tajemnic skrywa ta malownicza, wschodnia kraina. Przekonaj się, na co powinieneś uważać i poznaj szczegóły przydatne przy wyborze najlepszego ubezpieczenia.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Większość planujących wakacje Polaków kieruje swoją uwagę na państwa Europy Zachodniej lub egzotyczne kurorty. Warto jednak wiedzieć, że podróż na Wschód nie musi być mało interesująca i niebezpieczna.
 

Co szczególnie warto zobaczyć?


Wakacje na Ukrainie to okazja do wędrówek na łonie dziewiczej przyrody, zapoznania się ze wspaniałą architekturą, a także zanurzenia się w niepowtarzalnej atmosferze wschodniej kultury.
 
Co warto zobaczyć na Ukrainie?
 • Lwów – To usytuowane w zachodniej części kraju miasto słynie z pięknej starówki (znajdującej się na liście UNESCO). Pełno jest w nim urokliwych kawiarni i parków, w których możemy cieszyć się niepowtarzalną, miejscową atmosferę. Lwów jest miastem wielokulturowym, w którym z łatwością odkryjemy relikty architektury żydowskiej, ormiańskiej i polskiej (na szczególną uwagę zasługują wspaniałe katedry i zabytkowe cmentarze).
 • Pasmo Czarnohory – Wyjazd na Ukrainę to idealna do okazja do wędrówek z plecakiem i eksploracji dzikiej przyrody. Jednym z terytoriów, które są gwarancją zapierających dech w piersiach widoków, jest wielobarwne Pasmo Czarnohory. Są to rozległe tereny karpackie, wypełnione malowniczymi górami, dolinami i lasami (znajduję się na nich m. in. pierwotny las bukowy, wpisany na listę UNESCO). Położone w tym regionie miejscowości zamieszkują rdzenne ludy pasterskie.
 • Odessa – Jest to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy szukają spokojnego wypoczynku w dobrych warunkach. Odessa to ogromny, nowoczesny kurort turystyczny, znajdujący się nad Morzem Czarnym. Poza rozłożystymi plażami, na których turyści spędzają słoneczne dni, w mieście znajdują się wiele barów, klubów i kawiarni.
 

Na co uważać?


Podstawowe wątpliwości związane z wyjazdem na Ukrainę dotyczą kwestii bezpieczeństwa. Warto jednak pamiętać, że ognisko konfliktu zbrojnego z Rosją znajduje się na wschodnich terenach kraju (obwód doniecki i ługański). Zachodnia i centralna strona Ukrainy jest bezpieczna – mieszkańcy tych terenów prowadzą normalne życie, a odwiedzający je turyści nie są narażeni na żadne zagrożenia.
 
Na co należy uważać?
 • Żywność – Sprzedawane na targach, w sklepach i barach produkty bywają nieświeże. Spożywanie ich może prowadzić do kłopotów żołądkowych lub zatrucia. Woda z kranu nie nadaje się do picia.
 • Ruch drogowyMiejscowi kierowcy często nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Zagrożeniem dla podróżujących samochodami turystów są również znajdujące się na drogach zwierzęta, a także rowerzyści i piesi. Większość ukraińskich dróg jest w złej kondycji.
 • Choroby – Ponieważ warunki sanitarne w kraju nie są najlepsze, istnieje ryzyko zarażenia się jedną z chorób zakaźnych. Polski MSZ zaleca, aby przed wyjazdem na Ukrainę zaszczepić się na żółtaczkę oraz skompletować zestaw podstawowych leków.
 

Ile wynoszą koszty leczenia?


Na Ukrainie nie obowiązuje karta EKUZ. Wizyta u lekarza kosztuje ok. 40 zł, a doba w publicznym szpitalu ok. 80 zł. Leki i specjalistyczne badania laboratoryjne to kolejne wydatki, które sprawiają, że kilkudniowy pobyt w ukraińskim szpitalu może okazać się drogi. Ukraińskie placówki medyczne są źle wyposażone. Lepiej bywa w ośrodkach prywatnych, jednak cena za dobę opieki medycznej może sięgać tam nawet 400 zł.

 

Jak wybrać optymalne ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę?


Najtańsza polisa turystyczna dla osoby dorosłej kosztuje 2,58 zł za dzień. Jeżeli zdecydujemy się z niej skorzystać, za ubezpieczenie tygodniowego pobytu na Ukrainie zapłacimy około 20-40 zł.
 
Co powinno wchodzić w skład Twojej polisy?
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu do kraju - Nie powinno być niższe niż 20 000 euro.
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – Jeżeli w wyniku wypadku doznamy uszczerbku na zdrowiu lub staniemy się niezdolni do pracy, ubezpieczyciel przyzna nam odszkodowanie. W przypadku naszej śmierci pieniądze zostaną wypłacone naszej rodzinie.
 • Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym – Na Ukrainie obowiązuje Zielona Karta, więc nie trzeba kupować dodatkowego OC komunikacyjnego. Jest to dokument potwierdzający, że auto zostało ubezpieczone na terytorium Polski. Warto rozszerzyć polisę o OC w życiu prywatnym. Dzięki niej unikniemy konieczności pokrywania kosztów nieumyślnie spowodowanych szkód.
 
Warto rozważyć wykupienie kilku dodatkowych usług, takich jak koszty ratownictwa, ubezpieczenie bagażu i ubezpieczenie na wypadek ataków terrorystycznych. Przydatne będzie rozszerzone Assistance, w ramach którego ubezpieczyciel pomoże nam w rozwiązaniu wielu problemów praktycznych, takich jak zepsuty samochód lub skradzione dokumenty. Optymalna suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić ok. 20 000 euro.
 
Tygodniowe ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę dla jednej osoby (przykładowe oferty):
 • Signal Iduna w cenie 19, 75 (leczenie 85 953 zł, NNW 15 000 zł, ratownictwo 25 785 zł).
 • Nationale Nederlanden w cenie 49, 42 zł (leczenie 300 000 zł, OC 150 000 zł, ratownictwo 50 000 zł, bagaż 2 000 zł, OC sportowe 150 000 zł).
 • Europa Ubezpieczenia w cenie 141, 00 zł (leczenie 1 289 288 zł, NNW 42 976 zł, OC 429 763, ratownictwo 42 976 zł, bagaż 4 298 zł, OC sportowe 429 763 zł).
 
Ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę na dwudniowy wyjazd dla dwóch osób (przykładowe oferty):
 • Signal Iduna w cenie 10, 15 zł (leczenie 85 953 zł, NNW 15 000 zł, ratownictwo 25 786 zł).
 • Allianz w cenie 25, 68 zł (leczenie 200 000 zł, NNW 20 000 zł, OC 50 000 zł, ratownictwo 50 000 zł, bagaż 1 800 zł, OC sportowe 50 000 zł).
 • Europa Ubez. w cenie 73, 00 zł (leczenie 1 289 288 zł, NNW 42 976 zł, OC 429 763 zł, ratownictwo 42 976 zł, bagaż 4 298 zł, OC sportowe 429 763 zł).
 
Tygodniowe ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę dla czterech osób (przykładowe oferty):
 • Goather w cenie 74, 00 zł (leczenie 85 953 zł, NNW 10 000 zł, ratownictwo 25 786 zł).
 • AXA w cenie 203, 56 zł (leczenie 600 000 zł, NNW 150 000, OC 150 000 zł, ratownictwo 600 000 zł, bagaż 1 500 zł, OC sportowe 150 000 zł).
 • Europa Ubez. w cenie 537, 00 zł (leczenie 1 289 288 zł, NNW 42 976 zł, OC 429 763 zł, ratownictwo 42 976 zł, bagaż 4 298 zł, OC sportowe 429 763 zł).
Powyższe oferty są tylko przykładowymi wyliczeniami. Najlepiej dobrać polisę pod kątem swoich indywidualnych potrzeb, charakeru wyjazdu oraz możliwości finansowych. Dzięki temu ochrona na czas podróży po Ukrainie będzie pełna, a sam wyjazd bezpieczniejszy.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
1. Ukraina to kraj wielu krajobrazów, dziewiczych gór i pięknych miast, szczególnie warto odwiedzić Odessę, Lwów oraz Pasmo Czarnohory.

2. Podczas podróży do naszych wschodnich sąsiadówn trzeba uważać na żywność kupowaną na lokalnych targach, niebutelkowaną wodę oraz warunki sanitarne.

3. Na Ukrainie nie obowiązuje EKUZ, wizyta u lekarza kosztuje około 40 zł, a doba w publicznym szpitalu około 80 zł.

4. Ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę można mieć już od 2,58 zł. 
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
7
7
7
7
4

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy