Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Assistance za granicą - kiedy będzie potrzebny?

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Assistance za granicą zapewnia natychmiastową pomoc w razie nagłych zdarzeń, do których dochodzi poza granicami kraju. Obejmuje udzielenie informacji lub organizację pomocy na skutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby ubezpieczonego.

Na początek warto wspomnieć, że każde ubezpieczenie turystyczne zawiera Assistance. Różnią się jednak między sobą zakresem. Z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia dowiesz się na jakiego typu pomoc możesz liczyć za granicą przy zakupie konkretnej polisy. Spośród ofert kilkunastu towarzystw na pewno wybierzesz taką, która spełni Twoje oczekiwania pod względem zakresu.

Jak skorzystać z Assistance za granicą? To bardzo proste. Towarzystwa ubezpieczeniowe dysponują centrami alarmowymi (pomocy). Centra pomocy są czynne 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Turysta, który potrzebuje pomocy może ją uzyskać o każdej porze dnia i nocy.

Assistance medyczne - gdy w podróży dopadnie Cię choroba

Assistance medyczne zawiera się w każdym ubezpieczeniu turystycznym w ramach kosztów leczenia. Zapewni wparcie Tobie i Twoim bliskim, gdy w trakcie wyjazdu dopadnie Cię choroba. Co może zawierać Assistance medyczne?

 • Wskazanie przez centrum pomocy, gdzie znajduje się najbliższy szpital lub lekarz-specjalista oraz wyjaśnieniejakie dokumenty musisz zabrać i jak tam dotrzeć;
 • Transporti zakwaterowanie osobie towarzyszącej ubezpieczonemu w razie jego pobytu w szpitalu;
 • Wsparcie w formalnościach związanych z powrotem do Polski;
 • Opiekę nad małoletnimi dziećmi;
 • Kontynuację leczeniaw Polsce.

Pomoc prawnika na zagranicznym urlopie - Assistance prawne

Assistance prawne obejmuje pomoc w razie szeroko rozumianych problemów prawnych. Centrum alarmowe podpowie Ci co zrobić w danej sytuacji, jakie dokumenty będą niezbędne i gdzie znajdują się najbliższe placówki konsularne. Assistance prawne, w zależności od wybranej oferty, zapewni Ci pomoc profesjonalistów m.in. w przypadkach:

 • Kradzieży lub zgubienia dokumentów;
 • Popadnięcia w konflikt z prawem w obcym kraju, w tym równieżpomoc tłumacza;
 • Konieczności zapłaty kaucji

Podróżujesz własnym autem? Rozważ Assistance samochodowe

Assistance samochodowe to dodatek, który znajdziemy w ofertach niektórych towarzystw. Jego wykupienie może oszczędzić wielu problemów osobom, które w podróż wybierają się własnym samochodem. Zwykle jednak tego typu Assistance można dokupić jedynie dla nowszych aut. Assistance samochodowe zapewnia m.in.:

 • Samochód zastępczy,
 • Transport lawetą i holowanie,
 • Dostarczenie paliwa,
 • Usprawnienie pojazduna miejscu zdarzenia,
 • Zakwaterowaniew hotelu.

Przykład: Pani Anna wyjechała na wakacje do Włoch. Wybrała się w podróż własnym autem, które niestety popsuło się w trasie. Jako, że wykupiła Assistance, szybko skontaktowała się z centrum alarmowym. W krótkim czasie na miejscu zdarzenia pojawiła się pomoc, a auto odholowano do warsztatu. Niestety okazało się, że usterka jest na tyle poważna, że nie uda się naprawić jej jednego dnia.

Panią Annę zakwaterowano na koszt ubezpieczyciela w pobliskim hotelu. Dzięki wykupieniu tak kompleksowego pakietu ubezpieczenia, Pani Anna w ogóle nie musi przejmować się kosztami związanymi z usterką.

Co jeszcze zapewnia Assistance za granicą?

Pomoc prawna, medyczna i drogowato nie wszystko. Niektóre towarzystwa w razie wystąpienia konkretnych zdarzeń zapewniają także wsparcie finansowe, np. środki na kontynuację podróży lub powrót do Polski. W ramach Assistance ubezpieczyciel może pomóc także w:

 • Zorganizowaniu Ubezpieczonemu kontaktu z osobą bliską;
 • Przekazaniu informacji;
 • Organizacji podróży w razie konieczności wcześniejszego powrotu do kraju;
 • Dosłaniuubezpieczonemu niezbędnych przedmiotów osobistych;
 • Pozyskaniu koniecznych informacji jeszcze przed podróżą np. dotyczących odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.

To oczywiście nie wszystko. Zakres Assistance w ubezpieczeniu turystycznym może byćjeszcze szerszy. Szczegółowe informacje znajdziesz w konkretnych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Kiedy Assistance za granicą nie pomoże?

Istnieją oczywiście również sytuacje, w których ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia, pokrycia kosztów czy udzielenia pomocy. Wyłączenia będą oczywiście różne w zależności od oferty, jednak do najczęstszych zaliczamy:

 • Działanie siły wyższej, np. powodzi, pożaru;
 • Powstanie szkody na skutek epidemii lub skażeń, o ile wybuchły i zostały ogłoszone przed rozpoczęciem podróży ubezpieczonego;
 • Działanie ubezpieczonego bez porozumienia z centrum alarmowym;
 • Powstanie szkody na skutek chorób przewlekłych ubezpieczonego;
 • Podejmowanie przez ubezpieczonego działań innych niż zalecone przez lekarza.

Bezpieczne ubezpieczenie turystyczne - co powinno zwierać?

Polisa turystyczna tonie tylko standardowe elementy takie jak ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW i Assistance. Dodatkowo możesz dokupić m.in. ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie od rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia wyjazdu czy ubezpieczenie biernego uczestnictwa w aktach terroru. Jeśli planujesz aktywny wypoczynek, rozważ rozszerzenie polisy o ochronę w zakresie uprawiania sportów.

Pamiętaj, że udane wakacje to przede wszystkim wakacje bezpieczne. Przed wyjazdem sprawdź oferty kilkunastu towarzystw w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych. Najtańsze zaczynają się już od mniej niż trzech złotych za dzień ochrony. Polisę otrzymasz bezpośrednio na maila, a wszystko załatwisz online - bez zbędnych formalności. Podróżuj z głową i ciesz się urlopem!
 
 

Co warto wiedzieć?
1. Assistance za granicą zapewnia natychmiastową pomoc w razie nagłych zdarzeń, do których dochodzi poza granicami kraju.

2. Assistance medyczne zawiera się w każdym ubezpieczeniu turystycznym w ramach kosztów leczenia.

3. Assistance prawne obejmuje pomoc w razie szeroko rozumianych problemów prawnych. 

4. Assistance samochodowe to dodatek, który znajdziemy w ofertach niektórych towarzystw.

5. Niektóre towarzystwa w razie wystąpienia konkretnych zdarzeń zapewniają także wsparcie finansowe, np. środki na kontynuację podróży lub powrót do Polski. 
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia