Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Chorwacja - praktyczne porady

Marzysz o idealnych wakacjach? Piękna pogoda, ciepłe morze i urzekające miejscowości od lat przyciągają do Chorwacji rzesze turystów. Dowiedz się, jak zaplanować swoją podróż, na co zwrócić szczególną uwagę i czego unikać.

Wyjątkowy bałkański klimat, górskie scenerie i otwartość mieszkańców – to wszystko sprawia, że wizyta w Chorwacji jest nie tylko sposobem na regenerację, lecz również niezapomnianym przeżyciem.
 
Jakich atrakcji nie można przegapić?
Jeżeli doceniasz możliwość wypoczynku na łonie barwnej przyrody, jesteś miłośnikiem greckiej, rzymskiej i bizantyjskiej architektury, lubisz nurkowanie i żeglowanie, ten niewielki kraj zaoferuje Ci wiele możliwości.
 

Porównaj Ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Zaoszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Co warto zobaczyć będąc w Chorwacji?

 • Malownicza przyrodazachwycające, skaliste wybrzeża, czyste morze oraz bujna roślinność czynią Chorwację jednym z najpiękniejszych państw Europy. Uznaniem turystów cieszą się piaszczyste plaże oraz jedne z najwspanialszych raf koralowych. Odwiedzając Chorwację warto wybrać się do pełnego błękitnych jezior i wodospadów Parku Narodowego Plitwickich oraz obejmującego dwa malownicze kaniony Parku Narodowego Paklenica. Jedną z największych atrakcji Chorwacji jest wielość różnorodnych wysp. Znana z bujnej roślinności, pysznego wina i życia nocnego wyspa Havr uważana jest za jedną z najpiękniejszych wysp świata. Kwitnący Mljet oraz mogąca poszczyć się wyjątkowymi plażami wyspa Korcura niczym jej nie ustępują.
 • Urzekające miastach – wśród barwnych chorwackich krajobrazów leży mnóstwo przesiąkniętych bałkańską atmosferą miast i miasteczek. Pełny zabytkowych świątyń, otoczony imponującymi murami obronnymi Dubrownik świetnie prezentuje się z okolicznych wzgórz. Widok wzniesionego na skalistym gruncie, schodzącego w kierunku morza miasta zachwyci każdego. Nie mniej ma do zaoferowania przepiękny Rovinj, czyli ulubione miejsce artystów. Ciasno skupione domy oraz górująca nad miastem katedra św. Eufemii czynią miasto obowiązkowym elementem planu podróży. Wszyscy miłośnicy architektury powinni odwiedzić Split, by na własne oczy zobaczyć pałac Dioklecjana.

Czego unikać na wakacjach w Chorwacji?

Chorwacja jest państwem bezpiecznym, w którym istnieje rozwinięty przemysł turystyczny. W kraju nie obowiązuje stan zagrożenia terrorystycznego, a kradzieże i napady rabunkowe zdarzają się rzadko.
 
Na co należy uważać?

 • Wysokie temperatury – temperatura, która często długo nie spada poniżej 30 stopni C., stwarza ryzyko oparzeń słonecznych, udaru słonecznego, a także odwodnienia.
 • Niebezpieczne zwierzęta – w chorwackich lasach można natknąć się na jadowite węże, natomiast w morzu na niebezpieczne meduzy i jeżowce.
 • Dawne tereny działań wojennych – w niektórych regionach Chorwacji (południowa część kraju oraz wysokie góry) pozostało wiele nierozbrojonych min i niewypałów (obszary te zostały oznaczone tablicami informacyjnymi).
 • Ruch drogowy – jakość wielu chorwackich dróg (szczególnie na prowincji i na wyspach), nie jest najlepsza (niebezpieczna jest droga nr 8, ciągnąca się wzdłuż wybrzeża). Miejscowi kierowcy często jeżdżą agresywnie.

Ile wynoszą koszty leczenia?

Na terenie Chorwacji obowiązuje karta EKUZ, która daje możliwość korzystania z miejscowej pomocy medycznej. Warto jednak pamiętać, że zapewniane przez nią świadczenia dotyczą sytuacji wyjątkowych, takich jak wypadek lub zasłabnięcie. Ponieważ karta refunduje tylko niewielką część kosztów leczenia, większość usług medycznych musimy opłacić z własnych środków. Cena wizyty u lekarza wynosi ok. 20-30 EUR, natomiast pobytu w szpitalu ok. 50 EUR za dobę.
 

Jak wybrać optymalną polisę na wakacyjny wyjazd do Chorwacji?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że w czasie zagranicznego urlopu będziemy mieć swobodny dostęp do opieki medycznej, warto zdecydować się na zakup polisy. Dzięki niej koszty leczenia, rehabilitacji lub ewentualnego powrotu do kraju zostaną sfinansowane przez ubezpieczyciela. Średnia cena ubezpieczenia podróży do Chorwacji wynosi 4, 65 PLN za dzień, jednak podstawową ochronę uzyskamy już w cenie 2-3 PLN. Suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić min. 20 EUR, dobrze jednak, jeżeli będzie o 10-20 tys. EUR wyższa.
 
Co powinno wchodzić w skład polisy?

 • Koszty leczenia i transportu medycznego do kraju
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – jeżeli w czasie wakacji przydarzy nam się wypadek, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty naszej rekonwalescencji lub wypłaci odpowiednie odszkodowanie.
 • OC w życiu prywatnym – jeżeli podczas pobytu za granicą spowodujemy jakiekolwiek szkody, potencjalne odszkodowanie zostanie opłacone z środków ubezpieczyciela.

Ponieważ wyjeżdżając do Chorwacji często planujemy aktywny wypoczynek (trekking, nurkowanie, żeglowanie), dobrze jest skorzystać z ubezpieczenia sportów wysokiego ryzyka. Jeżeli zamierzamy poruszać się autem, przyda nam się AC, a także rozszerzona usługa Assistance. Dzięki tej ostatniej będziemy mogli skorzystać z pomocy ubezpieczyciela w przypadku takich problemów, jak zepsuty samochód lub utrata dokumentów. Komfort naszej podróży zwiększy ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego.
 
Przykładowe oferty ubezpieczeń:

Tyg. wyjazd dla 1 osoby (w PLN):

 • Signal Iduna w cenie 19, 78 (lecz 85 924, rat. 25 777, NNW 15 000).
 • Aviva w cenie 34, 00 (lecz. 100 000, NNW 10 000, OC 50 000, rat. 20 000, bagaż 1 000).
 • Europa Ubez. w cenie 141, 00 (lecz. 1 288 862, NNW 42 962, OC 429 621, rat. 42 962, OC sport. 429 621, bagaż 4 296).

Tyg. wyjazd dla 2 osób (w PLN):

 • Goather w cenie 39, 00 (lecz. 85 924, NNW 10 000, rat. 25 777).
 • Aviva w cenie 68, 00 (lecz. 100 000, NNW 10 000, OC 50 000, rat. 20 000, bagaż 1 000).
 • Europa Ubez. w cenie 283, 00 (lecz. 1 288 862, NNW 42 962, OC 429 621, rat. 42 962, OC sport. 429 621, bagaż 4 296).

2-tyg. wyjazd dla 4 osób (w PLN):

 • Goather w cenie 141, 00 (lecz. 85 924, rat. 25 777, NNW 10 000).
 • AXA w cenie 228, 85 (lecz. 128 886, NNW 17 185, OC 214 810, bagaż 1 718).
 • ERV w cenie 952, 00 (lecz. 1 288 862, NNW 50 000, OC 859 242 PLN, rat. 21 481, bagaż 4 000).

Porównaj Ceny

Oblicz cenę ubezpieczenia na wyjazd do Chorwacji bez zobowiązań. Zaoszczędź do 50% na polisie!

Chorwacja to idealny kierunek na wakacje. Warto zadbać, by wypoczynek nad Adriatykiem był nie tylko niezapomniany, ale też bezpieczny. Indywidualnie dopasowane ubezpieczenie z odpowiednim zakresem ochrony z pewnością to zapewni.

Wyjazd do Chorwacji na Wakacje - Co warto wiedzieć?
1. Chorwacja to popularny kierunek wakacyjny wśród Polaków – kusi nas przede wszystkim śródziemnomorskim klimatem, bogatą infrastrukturą, urokliwymi miasteczkami i bałkańską atmosferą.
 
2. Turyści odwiedzający ten kraj powinni uważać latem na wysokie temperatury, niebezpieczne meduzy i jeżowce w morzu, a także na nie najlepszą jakość dróg. Warto unikać też dawnych trenów działań wojennych.
 
3. Na terenie Chorwacji możemy skorzystać z karty EKUZ, ale nie pokrywa ona wszystkich kosztów leczenia – będziemy zmuszeni zapłacić między innymi za wizytęęu lekarza (około 30 euro) czy niektóre leki.
 
4. Koszty te pokryje ubezpieczenie turystyczne, które na terenie Chorwacji można mieć już od 2,4 zł dziennie. 
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
9
6
2
4
4

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy