Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Gdzie kupić najlepsze ubezpieczenie podróżne?

Wybierając się na wakacje, powinniśmy pamiętać nie tylko o paszporcie i szczoteczce do zębów, ale także o dobrym ubezpieczeniu podróżnym. Najszybciej i najprościej optymalną polisę można wybrać za pomocą porównywarki internetowej.

Korzystając z porównywarki internetowej, w ciągu kilku minut jesteśmy w stanie zoptymalizować swoją polisę turystyczną do celu, miejsca i długości wyjazdu. Radzimy jak z niej korzystać i na co zwrócić uwagę.

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


Zawsze na czasie


Jedną z największych zalet porównywarek jest aktualność ofert. Rynek ubezpieczeniowy jest bardzo dynamiczny, a ceny i usługi mogą zmieniać się z dnia na dzień. Strony internetowe oferujące kalkulatory ubezpieczeń w sposób ciągły monitorują zmiany cen i usług.

Mobilność i przejrzystość ofert


Nie da się ukryć, że przeciętny człowiek stawia dziś na szybkość i wygodę. Stąd dynamicznie rosnąca popularność internetowych porównywarek ubezpieczeń, dzięki którym online można kupić optymalną polisę w ciągu kilku minut za pomocą komputera, smartfona czy tableta.

Skoro mowa o wygodzie, to jedną z największych zalet zakupu ubezpieczenia turystycznego online jest przejrzystość ofert. Polisy kolejnych ubezpieczycieli możemy zestawić ze sobą przez pryzmat ceny, sumy gwarantowanej kosztów leczenia (to jeden z najważniejszych aspektów ubezpieczenia), a także innych opcji polisy. Szczegóły zazwyczaj przedstawiane są według przejrzystej, jednakowej tabeli, w której łatwo odczytać dane, które nas interesują.

Porównywarki – jak z nich korzystać?


Szukając polisy na własną rękę, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami. Przede wszystkim starajmy się, żeby suma gwarantowana kosztów leczenia nie była niższa niż rekomendowana dla danego państwa. Te kwoty można podzielić na trzy kategorie. Dla państw Unii Europejskiej poleca się wykupować polisę z gwarantowaną sumą kosztów leczenia nie mniejszą niż 30 000 euro. (pamiętajmy, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego gwarantuje nam refundację tylko tych zabiegów, które są w danym państwie darmowe).

Jeśli udajemy się poza Stary Kontynent warto znaleźć ofertę, w której zagwarantowane jest 60 000 euro. Wyjątkiem są państwa, w których opieka medyczna jest nadzwyczaj droga (np. Kanada, USA albo Japonia). Dla tych państw powinno się wykupić ubezpieczenie z zagwarantowaną sumą nie mniejszą niż 120 000 euro.Tabela zawiera przykładowe optymalne ubezpieczenie dobrane w zależności od miejsca wypoczynku

  Cena Koszty leczenia Koszty ratownictwa NNW Assistance
Unia Europiejska
(Signal Iduna)
30,90 zł 40 000 euro 6 000 euro 7 000 euro wariant podstawowy
Stany Zjednoczone
(
Axa)
 
88,41 zł 140 000 euro 140 000 euro 115 000 euro w pełnym zakresie
Wietnam
(Aviva)
99 zł 70 000 euro 14 000 euro 14 000 euro w pełnym zakresie
 Źródło: rankomat.pl

Nie zapomnijmy też zwrócić uwagę na to, czy polisa obejmuje koszty ratownictwa oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW). W wielu państwach (nawet w Unii Europejskiej) kosztami transportu do szpitala obciążany jest poszkodowany i jeśli nie posiada odpowiedniego ubezpieczenia, może zostać obciążony kosztami rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych (szczególnie jeśli do akcji ratowniczej lub poszukiwawczej będzie musiał być zaangażowany helikopter ratunkowy).

Za to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków da nam pewność, że uzyskamy odszkodowanie w razie uszczerbku na zdrowiu (np. złamania nogi, ręki) albo nawet zgonu (w tym wypadku pieniądze otrzyma nasza rodzina albo wskazana osoba). Warto pamiętać o tym, że odszkodowanie obliczane jest procentowo od kwoty ubezpieczenia NNW. Oznacza to, że jeżeli skręcona kostka zostanie zakwalifikowana jako 8-procentowy uszczerbek na zdrowiu, to otrzymamy taki właśnie procent całej kwoty.

Zanim wybierzemy polisę sprawdźmy także, czy uwzględniono w niej opcję Assistance oraz OC w życiu prywatnym. Pierwsze zapewni nam pokrycie kosztów transportu do kraju, a często też kontynuacji leczenia w Polsce. Do tego możemy również liczyć na porady poprzez infolinię. OC ochroni nas za to przed skutkami szkód, które wyrządzimy osobom trzecim (osobowych albo rzeczowych).

Rozszerzenia ubezpieczenia


Ubezpieczenie powinno być dopasowane do celu i miejsca naszej podróży. Jeśli zamierzamy spędzać czas aktywnie i uprawiać sport w trakcie wyjazdu, sprawdźmy jakie aktywności fizyczne zostały uwzględnione w polisie. W razie potrzeby możemy rozszerzyć ubezpieczenie o opcję dla osób uprawiających sporty ekstremalne (np. wspinaczka wysokogórska) lub sporty wysokiego ryzyka (np. rafting).

Za to osoby cierpiące na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca albo astma powinny zaznaczyć tę opcję w porównywarce. To bardzo ważny aspekt, ponieważ zatajając ten fakt, możemy dać pretekst ubezpieczycielowi do odmowy wypłaty odszkodowania. Zresztą to nie jedyna sytuacja, w której towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło uniknąć odpowiedzialności. Jeśli lubimy zabawę po alkoholu, mądrym posunięciem będzie dodanie do ubezpieczenia tzw. klauzuli alkoholowej. Dzięki temu rozszerzeniu ubezpieczyciel będzie musiał zwrócić nam pieniądze, nawet jeśli do zdarzenia doszło pod wpływem alkoholu. Nie dotyczy to jednak szkód, które wyrządzimy osobom trzecim.    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


W prosty sposób można kupić ubezpieczenie podróżne online za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.plktóry zawiera oferty kilkunastu ubezpieczycieli. Po wyborze jednej z nich, w ciągu kilku minut otrzymamy na adres e-mail umowę. Wystarczy ją wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.
Co warto wiedzieć?
  1. Najprostszym sposobem kupna ubezpieczenia turystycznego są porównywarki internetowe.
  2. Porównywarki internetowe zawierają oferty kilkunastu ubezpieczycieli.
  3. Polisę za pomocą porównywarki internetowej można kupić w kilka minut.
  4. Otrzymaną na e-mail umowę zawarcia polisy wystarczy wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Ernest

2019-09-01 23:12:14

Ja osobiście polecam stronę www.online.warta.plna której z kodem VIP jest zniżka na ubezpieczenie podróży. Serdecznie polecam wszystkim którzy zamierzają gdzieś w najbliższej lub mniej bliskiej przyszłości wyjechać na wypoczynek. Korzystał z tego mój brat więc on jak i ja możemy każdemu polecić tę stronę, a jako że posiadamy nielimitowany kod ze zniżką to postanowiliśmy się nim podzielić. :-)

Powrót do listy
842596
8
9
8
6
6
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy