Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Gdzie na narty? Najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce - Top 5

Ośrodki w Polsce kuszą narciarzy niskimi cenami. Wypożyczenie nart kosztuje od 35 zł za dobę, a całodniowy karnet od 75 zł. Z kolei ubezpieczenie można kupić od 3 zł dziennie.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

W Polsce jest wiele ciekawych ośrodków i tras narciarskich. Wśród nich przodują Kotelnica Białczańska, Szczyrk Mountain Resort, Czarna Góra Resort, Zieleniec Ski Arena czy Dwie Doliny Muszyna Wierchomla. Do którego z nich najlepiej się wybrać?

1. Kotelnica Białczańska, Białka Tatrzańska


Kotelnica Białczańska to największy ośrodek narciarski na Podhalu. W sezonie letnim oferuje szereg atrakcji. Takich, jak: trasa downhillowa do zjazdów rowerowych, kolej linowa, „wioska skrzatów”, czy coroczne Mistrzostwa Polski Cross Monster (zawody na hulajnogach zjazdowych Monsterroller). Jednak to zimą zjeżdżają tu miłośnicy nart oraz snowboardu z całej Polski i nie tylko.

Ośrodek w Kotelnicy jest chętnie odwiedzany przez wielbicieli zimowych sportów z uwagi na świetne ukształtowanie terenu, sprzyjające warunki atmosferyczne, bardzo dobrą infrastrukturę i przemyślane rozwiązania ułatwiające korzystanie z ośrodka. Do największych udogodnień należą bezpłatne skibusy, które dowożą na stok nie tylko narciarzy z Białki Tatrzańskiej, ale również z pobliskich miejscowości.

Trasy: Funkcjonuje tu aż 25 tras o różnorodnym poziomie trudności. Od zielonych bardzo łatwych dedykowanych początkującym narciarzom, przez trasy łatwe (niebieskie), aż do tras trudnych oznaczonych na czerwono. Najdłuższa z nich liczy 1900 m (łatwa), a najkrótsza 110 m (bardzo łatwa) – łącznie 14 kilometrów szlaków do szusowania. Kotelnica jest chętnie odwiedzana także przez narciarzy biegowych z uwagi na 5 dobrze przygotowanych tras. W ośrodku znajduje się również 12 wyciągów narciarskich oraz 9 kolejek krzesełkowych.

Szkółki narciarskie: W Kotelnicy narciarze zjazdowi, biegowi i snowboardziści skorzystać mogą z pomocy m.in. wykwalifikowanych instruktorów ze Szkoły Narciarskiej STOK (www.szkolastok.pl). Instruktorzy mogą prowadzić zajęcia w 4 językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

Baza noclegowa: Białka Tatrzańska posiada rozbudowaną bazę noclegową z różnorodnymi możliwościami. Wiele z pensjonatów. a nawet prywatnych kwater oferuje wyżywienie, tak aby maksymalnie ułatwić życie narciarzom. Przykładowe bazy noclegowe: Pensjonat pod Kotelnicą, Rusina, Pensjonat Burkaty, Willa nad Białką.

Ceny:

 • Skipassy: w Białce Tatrzańskiej wprowadzony został wspólny tzw. Karnet Tatryski, który umożliwia zjazdy nie tylko na Kotelnicy, Bani i Kaniówce, lecz i na Litwince, Kozińcu – Czarnej Górze, w Jurgowie, w słowackiej Bachledovej (Zdziar) i na szczawnickiej Palenicy. Ceny zaczynają się od 90 zł/dzień za trasy polskie, do 365 zł za 5 dni na trasy słowackie i polskie.
 • Wypożyczenie sprzętu narciarskiego: w Kotelnicy działają 4 wypożyczalnie sprzętu narciarskiego (Waluś Ski, U Maćka, rhSPORT, ZYG ZAK).Przykładowe ceny: narty 50-80 zł/doba, snowboard 40 zł/doba, kijki 12 zł/doba, buty 25 zł/doba.
 • Noclegi: Willa Nad Białką 112 zł/pokój dwuosobowy, Pensjonat pod Kotelnicą 180 zł/pokój dwuosobowy, U Rusina 110 zł/pokój trzyosobowy.

2. Szczyrk Mountain Resort


Szczyrk od lat jest jednym z ulubionych ośrodków polskich narciarzy, głównie z uwagi na bliskość od centralnej Polski. Na krótki wyjazd na narty to idealne miejsce. W ostatnim czasie zmodernizowano wyciągi, połączono trasy jednym wspólnym karnetem, powstały nowe restauracje i parkingi, a turystów na stoki dowożą darmowe skibusy. To wszystko sprawia, że Szczyrk zajmuje bardzo mocną pozycję wśród największych kurortów w Polsce.

Trasy: W Szczyrku do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są 23 trasy o różnym stopniu trudności. Najkrótsza liczy 560 m, a najdłuższa 2810 m. Na stoki wjechać można jedną z 12 kolejek lub wyciągów narciarskich (więcej na https://rankomat.pl/turystyka/gdzie-jechac-na-narty-w-polsce-przewodnik-po-najpiekniejszych-kurortach) 

Szkółki narciarskie: od sezonu 2018/2019działać będzie licencjonowana przez Polski Związek Narciarski szkoła – Szczyrk Motion Ski School oraz baza szkoleniowa Maxiland Arena. Dla najmłodszych dostępny będzie Baby Room – pokój, w którym maluchy mogą odpocząć, ogrzać się i napić ciepłej herbaty.

Baza noclegowa: Górska Legenda, Ośrodek Adam, Apartamenty Sasanka, Willa pod Klimczokiem – to tylko wybrane bazy noclegowe. W całym Szczyrku dostępne są kwatery prywatne, wille, pensjonaty przystosowane do przyjęcia narciarzy (m.in. oferujące specjalne miejsce do przechowywania nart).

Ceny:

 • Skipassy: Ceny karnetów 1-dniowych zaczynają się od 79 zł, a 5-dniowy kosztuje 365 zł. Warto kupić skipass online, bo na jednodniowej wejściówce można zaoszczędzić nawet 20 zł.
 • Wypożyczenie sprzętu narciarskiego: przykładowe ceny wypożyczenia sprzętu na podstawie oferty wypożyczalni przy kolei gondolowej SZCZYRK-GONDOLA to: komplet nart 49 zł/doba, buty 24 zł/doba, kask 15 zł/doba, smarowanie nart 15 zł.
 • Noclegi: Willa pod Klimczokiem 250 zł/doba dla rodziny 2+2, Sasanka 90 zł/doba (ze śniadaniem), Adam 80-100 zł/osoba.

3. Czarna Góra Resort


Czarna Góra Resort to nowoczesny ośrodek położony w Masywie Śnieżka na Dolnym Śląsku. Turyści przyjeżdżają tu chętnie nie tylko zimą, ale też latem z uwagi na liczne atrakcje. Takie, jak najdłuższy w Polsce Park Linowy (tyrolka 180 m, 14 stacji), Fun Park z torem tubbingowym, paintballem, waterballem, torem z quadam, Alpine Coaster Czarna Żmija – najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna i wiele innych. Zimą Czarna Góra Resort staje się rajem dla narciarzy i snowboardzistów. W 2015 roku ośrodek otrzymał wyróżnienie World Ski Awards.

Trasy: do dyspozycji turystów są 2 pola narciarskie i 6 tras o zróżnicowanej trudności o łącznej długości 10 km. Na malownicze trasy dostać się można 3 kolejkami linowymi, 7 wyciągami talerzykowymi oraz 4 wyciągami taśmowymi „Baby lift” dla dzieci. Od 3 lat funkcjonuje także 6-osobowa podgrzewana kolejka.

Szkółki narciarskie: znajduje się tutaj szkółka narciarska z wykwalifikowanymi instruktorami, mająca bazę dydaktyczną w 4 punktach.

Baza noclegowa: W Czarnej Górze nie brakuje miejsc noclegowych. Dla wymagających gości do dyspozycji są hotele z bogatą ofertą spa i gabinetami masażu. Przykładowe lokalizacje noclegowe: Chata Koziniec, Domki nad Białką, Górski Ośrodek Wczasowy Kościeniec, Aparthotel, Czarna Perła.

Ceny:

 • Skipassy: karnet kosztuje od 95-110 zł za jeden dzień do 410-460 zł za 6 dni.
 • Wypożyczenie sprzętu narciarskiego: liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego (np. Ski Maxx, Vip Ski) oferują niemal każdy element niezbędny narciarzowi i snowboardziście: narty 50zł/doba, kask 25/doba, gogle 15 zł/doba, buty narciarskie 25 zł/doba.
 • Noclegi: za nocleg w Czarnej Górze zapłacimy od 80 zł za pokój dwuosobowy w Górskim Ośrodku Wczasowym Kościeniec do 200 zł za pokój dwuosobowy w Aparthotel.
 

4. Zieleniec Ski Arena


Zieleniec, położony między Górami Orlickimi i Bystrzyckimi to ośrodek wyjątkowy. Jego historia sięga przełomu XIX i XX wieku, a mikroklimat jest najbardziej zbliżony w Polsce do warunków panujących w Alpach. Śnieg leży tu średnio 150 dni w roku, co zapewnia narciarzom i snowboardzistom doskonałe warunki.

Trasy: 23 km tras, 29 kolejek i wyciągów, w tym 6 nowoczesnych wyciągów kanapowych – infrastruktura narciarska jest tu niezwykle bogata.

Szkółki narciarskie: w Zieleńcu działa 9 szkółek narciarskich, m.in. Lider Ski, Akademia Sportu Gryglówka czy Akademicka Szkoła Narciarstwa i Snowboardu.
Baza noclegowa: szeroka baza turystyczna obejmuje tutaj zarówno pensjonaty z wyżywieniem, jak i apartamenty, góralskie chaty i hotele, m.in. Apartamenty Zieleniec, Alpejski Zieleniec, Chata Góralska. 

Ceny:

 • Skipassy: karnet całodniowy od 9 do 21 kosztuje 110 zł, 5-dniowy 440 zł.
 • Wypożyczenie sprzętu narciarskiego: liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oferują wypożyczenie nart od 45 zł, butów od 25 zł, kasku od 20 zł, kijków od 15 zł.
 • Noclegi: przykładowe ceny to120 zł za pokój dwuosobowy w Góralskiej Chacie, 350 zł za pokój dwuosobowy w Alpejskim Zieleńcu.

5. Dwie Doliny Muszyna Wierchomla


Ośrodek w Beskidzie Śląskim jest dość nietypowy, bo łączy trasy oddalone od siebie o 30 km: miejscowości Wierchomlę i Muszynę. Centrum ośrodka znajduje się w Wierchomli i to tutaj jest najdłuższa kolej krzesełkowa. Zaletą Dwóch Dolin jest doskonała infrastruktura narciarska, bezpłatne parkingi, zachwycające widoki na Beskid Śląski i Tatry oraz liczne punkty gastronomiczne, wypożyczalnie i bazy noclegowe.

Trasy: znajduje się tutaj 9 tras zjazdowych, 2 wyciągi krzesełkowe i 7 orczykowych.

Szkółki narciarskie: każdy, kto chce podszkolić swoje umiejętności albo dopiero nauczyć się jazdy na nartach czy desce, może znaleźć tu wykwalifikowanych instruktorów. Ciekawą ofertą jest także przedszkole narciarskie, w którym mogą się uczyć już dzieci 5-letnie, a także 6-dniowa szkółka narciarska.

Baza noclegowa: Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort oferuje atrakcyjny wypoczynek z dodatkowymi atrakcjami w postaci zabiegów spa i masażu. Poza tym narciarze mogą skorzystać z oferty m.in. Domków na Górce, Apartamentów na Południowym Stoku czy Willi Basztowej.
 

Ceny:

 • Skipassy: karnet 6-godzinny kosztuje 85 zł, 2-dniowy 180 zł, 5-dniowy 390 zł.
 • Wypożyczenie sprzętu narciarskiego: w Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna na wypożyczenie czeka ponad 500 kompletów narciarskich. Wypożyczenie nart zaczyna się od 45 zł/doba, butów od 26 zł/doba, deski snowboardowej od 40 zł/doba.
 • Noclegi: Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort od 250 zł/pokój dwuosobowy, Domki na Górce 100-120 zł/pokój dwuosobowy, Apartamenty na Południowym Stoku od 80 zł/pokój dwuosobowy, Willa Basztowa od 90 zł/pokój dwuosobowy.

Narty, ubezpieczenie i na stok


Przed wyjazdem na narty sprawdza się pogodę, warunki na stoku, podgląda przez kamerkę naśnieżenie tras oraz kompletuje sprzęt narciarski. Pomiędzy spakowaniem gogli czy bielizny termicznej, nie zapomnijmy także o ważnej rzeczy, która zapewni nam bezpieczny i spokojny urlop, a więc o ubezpieczeniu narciarskim. Nawet wytrawni narciarze miewają wypadki, nie wspominając o tych początkujących i średniozaawansowanych. W razie wypadku niech złamana noga będzie jedynym zmartwieniem. Pokrycie kosztów zwiezienia poszkodowanego narciarza ze stoku czy rehabilitacji zostawmy ubezpieczycielowi.  

Ceny polis narciarskich możemy porównać na kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl  i zakupić przez internet.Wśród wszystkich narciarskich kosztów, ubezpieczenie jest tym najmniejszym, można je kupić już od 3 zł dziennie. Inwestycja w dobry sprzęt, wybór najlepszych tras i zapewnienie sobie finansowego bezpieczeństwa w razie wypadku na stoku – niech to przyświeca każdemu narciarzowi.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
 1. Ceny jednodniowych skipassów w Polsce zaczynają się od 75 zł.
 2. Wypożyczenie nart w Polsce kosztuje od 35 zł dziennie.
 3. Białka Tatrzańska i Szczyrk oferują bezpłatne skibusy.
 4. W Zieleńcu śnieg leży przez około 150 dni w roku.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (2)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Kamil

2020-04-21 16:14:37

Świetny wpis! ja od lat jeżdżę za granicę na narty, ale może następnym razem wybiorę się do Polski :) Póki co możemy podróżować jak narazie tylko na takie sposoby :https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/majowka-w-dobie-pandemii-jak-podrozowac-bez-wychodzenia-z-domu Miejmy nadzieję, że wreszcie będzie można spotkać się na szlakach

sitos

2021-02-15 09:18:18

Jak Wierchomla jest w Beskidzie Śląskim to ja mieszkam w górach szczecińskich....

Powrót do listy
3
9
6
2
4
5

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy