Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jak kupić ubezpieczenie na narty online?

Wyjazd na narty za chwilę, a ubezpieczenia podróżnego wciąż brak? Jest na to ratunek: zakup polisy narciarskiej przez internet. Zakup online zajmuje zaledwie kilka minut.

Czytelne wyróżnienie najważniejszych elementów poszczególnych ofert w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl sprawia, że łatwo wybrać tę najlepszą dla siebie, a łatwa ścieżka zakupu pozwala błyskawicznie nabyć polisę bez wychodzenia z domu. Zabezpieczenie podczas wyjazdu w góry jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie. Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ EKUZ dla narciarza jest niewystarczający.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Polak na wyjeździe, czyli co daje EKUZ?


Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)to mała plastikowa karta, która przysługuje każdemu ubezpieczonemu obywatelowi Unii Europejskiej. Zapewnia bezpłatną podstawową opiekę medyczną we wszystkich krajach UE i krajów należących do EFTA.

Wskazówka! Karta EKUZ jest wydawana na indywidualny wniosek ubezpieczonego. Podanie należy złożyć w oddziale NFZ i zazwyczaj otrzymuje się ją w ciągu kilku-kilkunastu minut.

Karta EKUZowszem, zapewnia podstawowe świadczenia zdrowotne w wybranych krajach nieodpłatnie, ale należy pamiętać, że są udostępniane bezpłatnie jedynie w takim zakresie, w jakim są refundowane w danym państwie. A więc jeśli wizyta u specjalisty wymaga opłacenia 10% rachunku, to nawet posiadacze karty EKUZ będą musieli uiścić tę opłatę. W wielu krajach wymagana jest dopłata do hospitalizacji, a przede wszystkim – najważniejsza informacja dla narciarzy – niemal wszystkie kraje europejskie nie mają refundowanego ratownictwa.

Ważne! Jeśli chce się korzystać z ubezpieczenia, jakie gwarantuje EKUZ za granicą, należy wyrobić kartę przed wyjazdem i w razie potrzeby okazać ją w placówce medycznej podczas podróży. Inaczej brak karty oznacza brak ubezpieczenia.

Ubezpieczenie przed wyjazdem – gdzie i kiedy kupić?


Jeśli czas przed wyjazdem nieubłaganie się kurczy, a lista rzeczy do zrobienia nie ma końca, można zakupić ubezpieczenie bez wychodzenia z domu – przez internet.
Plusem takiego rozwiązania jest wygodna, z jaką można porównać poszczególne ubezpieczenia podróżne. Wyodrębnione elementy polisy, jasno określone sumy gwarantowane, możliwość zakupienia rozszerzeń – a to wszystko łatwe do porównania. Upatrzoną polisę można zakupić przez internet, a po chwili przyjdzie ona na e-mail.

Jedziesz na narty? Sprawdź, co powinna zawierać polisa


Wyjazd na narty wiąże się z podwyższonym ryzykiem, nawet dla dobrego narciarza czy snowboardzisty. Dlatego dobra polisa na narty powinna zawierać:
  • Wysoką kwotę gwarantowaną kosztów leczenia– za granicą co najmniej 30 tys. euro. Czym bardziej rozwinięty kraj z droższą opieką medyczną, tym suma ta powinna być wyższa.
  • Ratownictwo– punkt obowiązkowy każdego ubezpieczenia na narty. Warto, aby suma gwarantowana wynosiła co najmniej 50 tys. euro. Za granicą – w przypadku braku ubezpieczenia – za akcję ratowniczą, pracę ratowników, wynajęcie helikoptera, transport do szpitala płaci poszkodowany. A rachunek za taką usługę jest horrendalnie wysoki. Zakupienie dobrej polisy sprawi, że cały koszt pokryje ubezpieczyciel.
  • OC w życiu prywatnym i OC sportowe – w razie zniszczenia sprzętu, swojego lub cudzego czy w sytuacji, gdy narciarz wyrządzi krzywdę osobie trzeciej, ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia, zniszczonego mienia itp.

4 rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie polisy narciarskiej


Podczas wyprawy na narty każdy turysta chce czuć się bezpiecznie, dlatego kupuje solidny kask, dobrej klasy narty i wykupuje ubezpieczenie narciarskie. Jednak sam fakt zakupu polisy nie sprawi, że ochrona będzie gwarantowana. W przypadku niedopatrzeń ze strony ubezpieczonego, łatwo może dojść do sytuacji, w  której ubezpieczyciel w świetle prawa będzie zwolniony z wypłaty środków finansowych.

Kiedy ubezpieczenie narciarskie nie chroni?

Jazda po nieoznaczonych szlakach– jeśli narciarza poniesie fantazja i zdecyduje się na zjazd po nieznanej, nieoznaczonej, dzikiej trasie i nieszczęśliwie zdarzy się wypadek, ubezpieczyciel jest zwolniony od odpowiedzialności. Nieoznaczone trasy mogą kryć wiele niebezpieczeństw, stąd łatwiej o wypadek. Rozwiązania są dwa: albo należy trzymać się dozwolonych, przygotowanych tras, albo wykupić rozszerzenie, które chroni na wszystkich zjazdach, także tych dzikich.

 Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Jazda pod wypływem alkoholu– grzaniec na stoku smakuje wybornie, ale gdy ilość napojów wyskokowych przekroczy dopuszczalne normy, a podczas takiego stanu narciarz dozna wypadku, ochrona automatycznie przestaje działać.

Każde ubezpieczenie w podstawowym wariancie zakłada ochronę tylko i wyłącznie osoby trzeźwej. Wypadek, nawet jeśli spowodowany z winy osoby trzeciej, po spożyciu alkoholu zwalnia ubezpieczyciela z całkowitej odpowiedzialności.

I tutaj znowu, podobnie jak w przypadku jazdy po nieoznaczonych trasa, jest wyjście awaryjne, tzn. wykupienie rozszerzenia zwanego potocznie klauzulą alkoholową. Opłacenie takiego dodatku gwarantuje ochronę polisy także wtedy, gdy poszkodowany pił alkohol.

Jednak, uwaga, większość polis ma zastrzeżony górny zakres promili, co oznacza, że poszkodowany z 2 czy 3 promilami może już nie być chroniony. Dlatego przed wykupieniem rozszerzenia, koniecznie należy sprawdzić zakres ochrony i warunki.

Wypadek poza prawem– jeśli do kontuzji czy wypadku doszło w sytuacji, gdy ubezpieczony łamał prawo, ubezpieczyciel nie musi pokrywać kosztów leczenia czy wypłacać odszkodowania, np. jeśli poszkodowany uczestniczył w bójce, wdarł się na stok po jego zamknięciu lub dopuścił się innej nielegalnej czynności, podczas której doszło do wypadku.

Uprawianie sportów wysokiego ryzyka– standarowe polisy podróżne na narty zapewniają ochronę podczas podstawowych dyscyplin sportowych. Chronią podczas jazdy na nartach, snowboardzie, łyżwach. Jednak nie obejmują one sportów wysokiego ryzyka, sportów ekstremalnych, takich jak np. snowbiking, snowkiting, freeskiing, heliskiing.

Ubezpieczenie narciarskie z optymalna ochrona od 7,29 zł dziennie


„Wyjazd na narty to spory koszt, mam EKUZ, czy naprawdę muszę wydawać jeszcze pieniądze na ubezpieczenie?!”Taką opinię często można usłyszeć od osób, które nie zapoznały się z warunkami ubezpieczenia, a przede wszystkim nigdy (na szczęście) nie miały wypadku na stoku.
Już pierwsze porównanie ubezpieczeń na narty jasno pokazuje, że dodatkowa – obok EKUZ – polisa to koszt dzienny porównywalny do ceny kawy w restauracji pod stokiem.

Sprawdzając ubezpieczenia na narty za granicą, np. na wyjazd do Austrii, można wybrać najtańszą polisę już od 3,70 zł dziennie, a optymalną, ze świetnymi warunkami ubezpieczenia, już za 7,29 zł.

Oto porównanie 3 polis podróżnych na narty za granicę: najtańsza, najdroższa i rekomendowana – optymalna.

Zakres ochrony Najtańsza oferta  - 3,70 zł zł/dzień (AXA Assistance) Najdroższa oferta – 51,24 zł/dzień (AXA) Oferta optymalna – 12,22 zł/dzień (AXA Assistance)
Suma ubezpieczenia 200 000 zł  217 137 zł 40 00 000 zł
Ratownictwo 200 000 zł 21 714 zł 40 000 000 zł
NNW 20 000 zł 17 371 zł 150 000 zł
OC -  217 137 zł 1 500 000 zł
OC sportowe - 43 427 zł 1 500 000 zł
Stomatolog 900 zł 1 900 zł 2 000 zł
Bagaż - 1 743 zł 6 000 zł
Assistance Usługi assistance w ramach kosztów leczenia – wariant standard Assistance pełny Usługi assistance w ramach kosztów leczenia – w zakresie ubezpieczenie pomocy telefonicznej
Opóźnienie lotu O 6h – 200 zł O 5h – 200 euro O 6h – 500 zł
Ubezpieczenie mieszkania -
Źródło: rankomat.pl

Najdroższa polisa podróżna za 51 zł dziennie nie zapewni tak pełnej ochrony, jak wybrana przez nas polisa optymalna za 7,29 zł za dzień.Stąd właśnie naprawdę warto porównać w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych poszczególne warianty – jak pokazuje przykład najdrożej nie oznacza najlepiej.

50 zł dodatkowego wydatku na tygodniowy wyjazd na narty jest w stanie uchronić narciarza przed olbrzymimi kosztami w razie wypadku na stoku. Czy warto ponieść ten koszt dla pełnej i pewnej ochrony? Na to pytanie nie trzeba chyba odpowiadać. 
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
  1. Ubezpieczenie na narty można kupić online już w kilka minut.
  2. EKUZ dla narciarza za granicą jest niewystarczający.
  3. Jazda poza wyznaczonymi trasami wymaga rozszerzenia zakresu ubezpieczenia.
  4. Najtańszą polisę narciarska można kupić od 3,70 zł dziennie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
8
4
2
8
4

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy