Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jak kupić ubezpieczenie na narty online?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Niemal co trzeci respondent (30 proc.) w badaniu „Aktywność fizyczna Polaków” przeprowadzonym przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) zadeklarował, że potrafi jeździć na nartach.

Jednak nawet osoba dysponująca najwyższym poziomem umiejętności nie może zapomnieć przed wyjazdem na stok o konieczności zakupu ubezpieczenia turystycznego. Zwłaszcza, kiedy wybiera się za granicę.


Ubezpieczenie narty online – gdzie kupić?


Wiele osób błędnie myśli, że zakup polisy turystycznej wiąże się z licznymi formalnościami, na które trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Tymczasem aby go zaoszczędzić, wystarczy zakupić ubezpieczenie na narty za pośrednictwem internetu. Szczególnie, że online możemy porównać ze sobą w domowym zaciszu na ekranie komputera, tabletu czy smartfona oferty kilkudziesięciu towarzystw. W prosty sposób można to zrobić np. za pomocą naszego kalkulatora.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 


Przed zakupem polisy należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), które w formie pliku są dołączone do każdej oferty. Kiedy zdecydujemy się na wybór jednej z nich i kupimy ubezpieczenie na narty online, wystarczy wydrukować i podpisać dokument, który zostanie do nas wysłany na skrzynkę mailową. Dzięki temu możemy bezpiecznie udać się na stok, ponieważ w razie wypadku posiadamy odpowiednia ochronę.


Jakie ubezpieczenie narty online – najważniejsze elementy polisy


Polisy turystyczne w Polsce należą do jednych z najtańszych w Europie. Ubezpieczenie tygodniowego wyjazdu na narty do Austrii można kupić już od 26 zł. Jednak przed wyborem konkretnej oferty należy sprawdzić, czy pakiet jest dostosowany do naszych potrzeb.

Przede wszystkim warto zadbać, aby suma gwarantowana ubezpieczenia była wysoka. Zwłaszcza, że w razie wypadku na zagranicznym stoku, transport medyczny śmigłowcem lub karetką do szpitala może nas kosztować kilka tysięcy euro. Natomiast powrót do kraju w pozycji leżącej to wydatek nawet 80-100 tys. zł. Jednak posiadając odowiednia polisę, nie musimy martwić się, że za udzieloną pomoc będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 


Przed zakupem polisy online należy się również upewnić, czy zakresem ochrony obejmuje jazdę na nartach, która najczęściej przez towarzystwa jest zaliczana jako „amatorskie uprawianie sportów”. Ponadto jeśli zaliczamy się do grona osób cierpiących na choroby przewlekłe, warto nabyć ubezpieczenie uwzględniające to rozszerzenie.

Dobrze dobrana polisa powinna także zawierać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Pierwsze będzie przydatne w razie wypadku odniesionego na stoku, ponieważ zostaną z niego pokryte koszty leczenia czy rehabilitacji. Natomiast OC pozwoli nam uniknąć przykrych sytuacji w przypadku, gdy z naszej winy urazu dozna osoba trzecia. Wówczas w ramach pakietu otrzyma odszkodowanie, jeżeli zdecyduje się nas pozwać do sądu.


Ubezpieczenie narty online koszty – czy to się opłaca?


Niektórzy narciarze lekceważą konieczność zakupu ubezpieczenia turystycznego. Są przekonani, że wystarczającą opiekę medyczną w razie wypadku zapewni im Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która obowiązuje we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). W jej ramach są refundowane podstawowe świadczenia w placówkach mających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Jednak EKUZ nie pokrywa kosztów transportu medycznego do szpitala w razie wypadku na stoku czy powrotu do kraju śmigłowcem. Oznacza to, że nie posiadając polisy, za tego rodzaju specjalistyczną pomoc będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.


W 2014 roku boleśnie przekonał się o tym mieszkaniec Śląska, który miał wypadek w Rysach po słowackiej stronie gór i nie posiadał odpowiedniego ubezpieczenia. Za udzieloną przez miejscowe służby pomoc medyczną musiał zapłacić 15 tys. euro, czyli ponad 60 tys. zł. Tym bardziej więc nie warto zwlekać z zakupem polisy narciarskiej, której koszt zakupu zaczyna się już od 4 zł za dzień.

W prosty sposób ceny ubezpieczeń turystycznych można porównać ze sobą przez internet za pomocą naszego kalkulatora. Znajdują się w nim oferty kilkunastu towarzystw, do których dołączony jest plik z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). W efekcie przed zakupem jednego z pakietów, możemy dokładnie przeanalizować jego zapisy. Po dokonaniu wyboru, na naszą skrzynkę mailową zostanie wysłana umowa. Wystarczy ją wydrukować i cieszyć się urokami wyjazdu.
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
626036
6
8
2
1
0
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy