Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jakie ubezpieczenie turystyczne na Cypr? Wybieramy polisę podróżną

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Ubezpieczenie turystyczne na Cypr powinno zawierać sumę gwarantowaną kosztów leczenia w wysokości minimum 30 000 euro. Jest to najważniejszy element polisy. Można ją kupić już od 5 zł dziennie.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Cypr to nie tylko piękne plaże, czysta woda czy gorące słońce. To również wyspa pełna starożytnych zabytków, cudów przyrody bądź zapierających dech w piersiach widoków. W poniższym poradniku podpowiadamy jakie atrakcje warto zobaczyć, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, a także ile kosztuje wyjazd oraz ubezpieczenie turystyczne.
 

1. Poznaj atrakcje turystyczne Cypru


Zwiedzanie warto rozpocząć od stolicy wyspy, Nikozji. Do największych zabytków miasta należą katedra św. Jana i meczet Omara. Po zakończeniu zwiedzania można wybrać się na relaksujący spacer wąskimi uliczkami starówki. Podczas wędrówki można podziwiać piękne kamienice oraz liczne deptaki, które pełne są urokliwych tawern czy sklepików. Następnie koniecznie należy zobaczyć Larnakę, zwaną bramą Cypru. Powstała obok antycznego Kitionu. Od wieków krzyżują się tu drogi Wschodu i Zachodu. Dowodem na to są zabytkowe budowle, takie jak kościół św. Łazarza z X wieku czy akwedukt Kamares. Czasu nie zmarnujemy także w Limassol, nadmorskim kurorcie słynącym z hucznych festiwali. Znajduje się w nim zamek, w którym w 1191 roku Ryszard Lwie Serce poślubił księżniczkę Berengarię z Nawarry.

Kolejnym wspaniałym miejscem dla entuzjastów zwiedzania jest antyczne Kurion, jedne z najstarszych miast na wyspie. Wizytówką bogatej historii są tutaj teatr z II wieku, cenne mozaiki, łaźnie, bizantyjska bazylika, stadion olimpijski czy świątynia Apolla. Jednym wielkim zabytkiem jest również Pafos, które trafiło na listę UNESCO. Zanim przed wiekami zostało obrócone w ruinę przez trzęsienie ziemi, stanowiło centrum starożytnego Cypru. Warto zobaczyć wykute w piaskowcu Grobowce Królewskie, czy kamienny pręgierz stojący obok kościoła Agia Kyriaki. Podobno wychłostano przy nim Św. Pawła.

Piękno przyrody Cypru można podziwiać na Półwyspie Akamas, gdzie znajduje się park narodowy o powierzchni 100 km2. Podziwiać można tu bezludne plaże czy urwiste klify. Najsłynniejszą plażą jest Lara, na której lęgną się żółwie zielone oraz karetta. Warto również zobaczyć Petra tou Romiu. To wapienne skały oblewane wodą, gdzie bogini Afrodyta wyłoniła się z morskiej piany. Natomiast od wysokich temperatur i tłumów turystów można odpocząć w Górach Troodos. Można tu podziwiać wodospad Kaledonia bądź Dolinę Cedrów. Liczne szlaki turystyczne zachęcają do długich wędrówek.

Turyści spragnieni rozrywki w pierwszej kolejności powinni odwiedzić Ajia Napę. Stanowi stolicę zabawy na Cyprze. Miasto pełne jest licznych barów, dyskotek, kafejek, pubów, hoteli czy sklepików. Słynie z czystej wody i pięknych plaż, a jedna z nich – Nissi, należy do najpiękniejszych na świecie. Latem jest to jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc w Europie.
 

2. Zorganizuj wyjazd na Cypr na własną rękę lub z biurem podróży


Latem za tygodniowe wakacje na Cyprze zorganizowane przez biuro podróży w standardzie all inclusive trzeba zapłacić od 2500 do 3000 zł za osobę. Po sezonie cena siedmiodniowego pobytu może spaść nawet do około 1500 zł.

Taniej można zorganizować wyjazd na Cypr na własną rękę. Najtańszy lot z Warszawy do Pafos w obie strony kosztuje 555 zł za osobę, do Larnaki 725 zł. Niestety lotnisko w Nikozji nie funkcjonuje od 1974 r. Z kolei za dobę w najtańszym 3-gwiazdkowym hotelu jedna osoba w Pafos musi zapłacić 129 zł, w Larnace 175 zł, a w Nikozji 302 zł. Do wydatków związanych z podróżą należy doliczyć wyżywienie.
 

Najtańsze loty i noclegi na Cyprze

Miasto Najtańszy lot w obie strony (z Warszawy) Najtańszy nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu
Pafos 555 zł za osobę 129 zł za osobę
Larnaka 725 zł za osobę 175 za osobę

Źródło: Skyscanner.pl, Booking.com
 

3. Sprawdź stan bezpieczeństwa na Cyprze


Na Cyprze nie wprowadzono stopnia zagrożenia terrorystycznego. Ryzyko związane z pospolitą przestępczością również nie jest duże. Sporadycznie dochodzi do drobnych kradzieży w miejscach publicznych, hotelach czy zaparkowanych samochodach. W efekcie Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) zaleca zachowanie zwykłej ostrożności.

Cypr jest członkiem Unii Europejskiej. Dzięki temu możemy przekroczyć jego terytorium na podstawie dowodu osobistego. Jednak MSZ ostrzega, aby zachować szczególną ostrożność, jeżeli zdecydujemy się przekroczyć granicę tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru. Polska nie utrzymuje z nią stosunków dyplomatycznych. Ponadto lotniska zlokalizowane w tym regionie nie są dopuszczone do międzynarodowego ruchu lotniczego.
 

4. Sprawdź ceny kosztów leczenia na Cyprze


Służba zdrowia na Cyprze jest dość droga. Doba pobytu w państwowym szpitalu kosztuje 90 euro. Za każdą konsultację lekarską trzeba zapłacić minimum 40 euro. Nawet posiadacze Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) muszą liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Wizyta u lekarza specjalisty w publicznej placówce wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty w wysokości 10-20 euro.

Jeszcze droższa jest prywatna opieka medyczna. Doba w klinice kosztuje od 120 do 150 euro, a konsultacja u specjalisty co najmniej 50 euro. W związku z tym MSZ zaleca zakup polisy turystycznej.
 

5. Porównaj ceny ubezpieczeń turystycznych na Cypr


Najtańsze ubezpieczenie turystyczne na Cypr kosztuje 2,84 zł dziennie dla osoby dorosłej. Jednak jego zakres ochrony może okazać się niewystarczający. Najważniejszym elementem polisy są koszty leczenia. W przypadku podróży po Europie ich suma gwarantowana powinna wynosić co najmniej 30 000 euro. kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl można ją kupić już od 5 zł za dzień. Warto więc porównać ze sobą co najmniej kilka ofert, a następnie wybrać ubezpieczenie dostosowane do celu i miejsca wyjazdu.
 

Ubezpieczenie turystyczne na Cypr z kosztami leczenia w wysokości 30 000 euro

Zakres ochrony Suma gwarantowana
Koszty leczenia 30 000 euro (129 331,92 zł)
Koszty ratownictwa 5 000 euro (21 555,32 zł)
OC w życiu prywatnym 50 000 euro (215 553,19 zł)
NNW 5 000 euro (21 555,32 zł)
Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego 500 euro (2 155,53 zł)
Cena polisy 5 zł dziennie

Źródło: rankomat.pl

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
  1. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne na Cypr kosztuje 2,84 zł dziennie.
  2. Doba pobytu w szpitalu na Cyprze bez ubezpieczenia może kosztować 90 euro.
  3. Koszty leczenia na Cyprze powinny wynosić co najmniej 30 000 euro.
  4. Należy zachować ostrożność przekraczając granicę tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia