Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii? Wybieramy polisę podróżną

W 2018 na wczasy w Hiszpanii zdecydowało się ponad 80 mln turystów. Wysokie temperatury, wspaniała architektura i nastrój fiesty sprawiają, że Hiszpania jest drugim po Francji najchętniej odwiedzanym krajem na świecie.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Spis treści artykułu:

Gorące morze, wyjątkowe kulturowe tradycje, jedne z najpiękniejszych miast na świecie i niekończąca się atmosfera zabawy czynią Hiszpanię idealnym miejscem na wypoczynek.

Jakich atrakcji nie wolno przegapić w Hiszpanii?

Życzliwość mieszkańców i ich słynny temperament sprawiają, że nawet kilkudniowy pobyt na Półwyspie Iberyjskim jest uzależniającym przeżyciem. Dowiedz się, co warto podczas niego zobaczyć.
 
 • Urokliwe, pełne zabytków miasta – Hiszpania jest rajem dla miłośników architektury. Przez setki lat w kraju mieszały się różnorodne wpływy kulturowe (Chrześcijaństwo, Islam, Judaizm), czyniąc z niego jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Wypełniona arabską sztuką Granada (znajdują się tu rozległe kompleksy pałacowe dynastii Nasrydów i Generalife), nowoczesna Walencja (w której poza miejscami wypoczynkowymi na turystów czeka piękna starówka oraz atrakcje multimedialne w Mieście Sztuki i Nauki), a także wypełniona urokliwymi uliczkami i średniowiecznymi katedrami Barcelona (kolebka architektury Gaudiego, twórcy Sagrada Familii) to tylko kilka miast, które trzeba odwiedzić.
 • Plaże i gorące morze – piaszczyste plaże w Vigo, Tarifie lub w okolicy w okolicach Kadyksu idealnie nadają się do spokojnego wypoczynku w cieniu palmowych drzew. Jedne z najpiękniejszych plaż i promenad znajdują się w słonecznej, chętnie odwiedzanej przez Hiszpanów Walencji. Poszukiwacze bardziej intensywnych wrażeń mogą odwiedzić leżącą nad turkusowym morzem, wiecznie bawiącą się Ibizę.

Czego unikać, czyli zagrożenia w Hiszpanii?

Hiszpania jest krajem bezpiecznym, jednak w związku z panującym w Europie zagrożeniem terrorystycznym, w kraju obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa.
 
Na co uważać?
 • Kradzieże – oblegane przez turystów hiszpańskie miasta to raj dla kieszonkowców. Metro, sklepy, bazary, dyskoteki i inne zatłoczone miejsca zwiększają ryzyko utraty bagażu, dokumentów czy pieniędzy.
 • Odwodnienie i udary słoneczne – wysokie temperatury sprawiają, że czas spędzany na świeżym powietrzu może skutkować odwodnieniem, poparzeniami słonecznymi, a nawet udarem.
 • Ruch drogowy – wielu Hiszpanów jeździ nieodpowiedzialne, parkuje w niedozwolonych miejscach, nie używa kierunkowskazów oraz nie przestrzega znaków drogowych.

Ile kosztuje leczenie w Hiszpanii?

Chociaż w Hiszpanii możemy korzystać z EKUZ, w wielu sytuacjach zapewniana przez nią ochrona okazuje się niewystarczająca. Część leków nie jest refundowana, a koszty usług stomatologicznych pacjenci opłacają z środków własnych. Ponieważ dostęp do publicznych placówek medycznych bywa utrudniony, niekiedy istnieje konieczność poszukiwania pomocy w przychodniach prywatnych. Koszt wizyty lekarskiej wynosi 100 EUR, natomiast doby w szpitalu 180 EUR.
 

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii?

Ograniczony zakres ochrony gwarantowanej przez EKUZ sprawia, że przed wyjazdem do Hiszpanii warto zatroszczyć się o odpowiednią polisę. Dzięki niej będziemy mogli liczyć na pokrycie wydatków medycznych (leczenie, operacje, leki), a także okołomedycznych (transport do kraju, wsparcie finansowe po wypadku). Najtańsze ubezpieczenie do Hiszpanii kupimy w cenie 2, 50 PLN za dzień. Zalecana suma gwarantowana kosztów leczenia wynosi min. 20 000 EUR.
 
Co powinno wchodzić w skład naszego ubezpieczenia?
 • Koszty leczenia i transportu medycznego
 • Koszty ratownictwa
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – w ramach tej usługi ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania w następstwie zaistniałego wypadku.
 • Odpowiedzialność cywilna (OC) w życiu prywatnym – jeżeli w czasie wakacji nieumyślnie narazimy na szkody osoby trzecie, odpowiedzialność za wypłatę ewentualnej rekompensaty weźmie na siebie ubezpieczyciel.
 • Ubezpieczenie bagażu – wysokie ryzyko kradzieży sprawia, że ubezpieczenie bagażu jest niezwykle ważne, pozwalając nam uniknąć wielkich finansowych strat.
 
Jeżeli w czasie urlopu planujemy aktywny wypoczynek, powinniśmy zdecydować się na rozszerzenie polisy o sporty wysokiego ryzyka. Udogodnieniem będzie usługa Assistance, w ramach której zyskamy możliwość skorzystania z prawnej, technicznej i logistycznej pomocy ubezpieczyciela (przydatnej np. przy okazji straty dokumentów).
 
Przykładowe oferty ubezpiecznia turystycznego do Hiszpanii

Tygdniowy wyjazd dla 1 osoby:
 • Signal Iduna w cenie 19,81 zł (koszty leczenia na  86 029 zł, ratownictwo na 25 809 zł, NNW na 15 000 zł)
 • Aviva w cenie 34 zł (koszty leczenia na 100 000 zł, ratownictwo na 20 000 zł , NNW na10 000 zł, OC na 50 000 zł, bagaż na 1 000 zł)
 • Europa Ubez. w cenie 142 zł (koszty leczenia na 1 280 432 zł, ratownictwo na 43 014 zł, NNW na 43 014 zł, OC na 430 144 zł, bagaż na 4 301 zł, OC sportwe na 430 144 zł)
 
2-tygodniowy wyjazd dla 2 osób:
 • Nationale Nederlanden w cenie 72,16 zł (koszty leczenia na 80 000 zł, ratownictwo na 50 000 zł)
 • Allianz w cenie 179,76 zł (koszty leczenia na 200 000 zł, ratownictwo na 50 000 zł, NNW na 20 000 zł, OC na 50 000 zł, OC sportowe na 50 000 zł, bagaż na 1 800 zł)
 • ERV w cenie 476 zł (koszty leczenia na 1 290 432 zł, NNW na 50 000 zł, ratownictwo na 21 507 zł, OC na 860 288 zł, bagaż na 4 000 zł)
 
2-tygodniowy wyjazd dla 4 osób:
 • AXA w cenie 90,44 zł (koszty leczenia na 43 014 zł, NNW na 8 603 zł, bagaż na 860 zł)
 • Signal Iduna w cenie 222,68 zł (koszty leczenia na 172 058 zł, ratownictwo na 25 809 zł, NNW na 30 000 zł, bagaż na 1 000 zł)
 • Allianz w cenie 719,60 zł (koszty leczenia na 500 000 zł, ratownictwo na 50 000 zł, NNW na 40 000 zł, OC na 100 000 zł, bagaż na 4 000 zł, OC sportowe na 100 000 zł)
Wybrane ubezpieczenie można zakupić online. Wystarczy wyliczyć zakres oraz wysokość składki i dokonać opłaty. Polisa zostanie wysłana na maila. Dzięki temu podróż do Hiszpani będzie nie tylko niezapominana, ale i bezpieczna.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?

1. Hiszpania to po Francji drugi, najchętniej odwiedzany kraj na świecie.

2. Turystów kusi pięknymi plażami, malowniczymi widokami, a także pełnymi zabytków z rożnych okresów historycznych miastami.

3. Warto jednak uważać na kieszonkowców, a także na wysokie temperatury, które mogą prowadzić do udarów słonecznych lub odwodnień.

4. Leczenie w Hiszpanii częściowo jest pokrywane w ramach EKUZ-u, niemniej jednak za część kosztów trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

5. Ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii pokrywające koszty leczenia oraz zapewniające ochronę na czas pobytu za granicą można znaleźć już od 2,5 zł. 

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
0
9
6
3
8

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy