Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Narty w Szczyrk Mountain Resort

Stoki narciarskie w Beskidach to doskonała alternatywa dla tych, którzy szukają odmiany po wyjazdach w Tatry. Wśród tamtejszych kurortów zdecydowanie wyróżnia się Szczyrk Mountain Resort. Przybliżamy warunki panujące w tym ośrodku, a także podpowiada

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Szczyrk Mountain Resort położony jest w Beskidzie Śląskim. Taka lokalizacja jest przede wszystkim doskonała dla narciarzy z Małopolski i Górnego Śląska. Jednak ze względu na to, że jest to jeden z największych kurortów narciarskich w Polsce, chętnie przyjeżdżają tu także turyści z innych województw, a także z zagranicy: w szczególności z Czech i Słowacji.  

Ośrodek znajduje się na zboczach dwóch szczytów: Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni. W ostatnich latach kurort przeszedł wiele modernizacji, które pozwoliły mu dołączyć do czołówki najpopularniejszych destynacji narciarskich w Polsce. Zróżnicowanie tras, a także bogata oferta apres-ski sprawia, że chętnie przyjeżdżają tam zarówno doświadczeni narciarze, jak i rodziny z dziećmi.  

Trasy, wyciągi i ceny skipassów 

Szczyrk Mountain Resort to kurort w zasadzie dla każdego. Ponad 20 km tras (i drugie tyle na terenie Centralnego Ośrodka Sportu i Beskid Sport Arena) daje możliwość rozwinąć skrzydła wszystkim grupom narciarzy: amatorom, średniozaawansowanym i profesjonalistom.  W pobliżu ośrodka znajduje się 17 tras, z czego większość z nich przeznaczona jest dla amatorów i osób, które szukają jazdy rekreacyjnej. Dla bardziej wymagających zostaje jeszcze pięć tras czerwonych i jedna czarna. Jeśli zaś chodzi o jazdę po zmroku, do dyspozycji oddane są dwie oświetlone trasy: „Suche Solisko” i  „Golgota”.  

 

Trasy na terenie ośrodka Szczyrk Mountain Resort: 

Rodzaj trasy

Liczba tras

niebieska 

11 

czerwona  

czarna 

Łącznie 

17  

 

Miłośnikom ekstremalnych zjazdów w szczególności powinna spodobać się “Bieńkula” - czarny szlak o długości półtora kilometra. Nieco łagodniejsza natomiast jest wspomniana wcześniej “Golgota”, jednak i w tym przypadku nie warto się decydować na zjazd, jeśli nie jesteśmy doświadczonymi narciarzami. Obie trasy posiadają homologację FIS, co oznacza, że mogą się tam odbywać międzynarodowe zawody.  

Dostęp do tras zjazdowych zapewniają dwie 6-osobowe kolejki kanapowe, 10-osobowa gondola, a także sześć wyciągów orczykowych.  Natomiast, żeby skorzystać ze szlaków znajdujących się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu od niedawna można skorzystać z bezpośredniego połączenia kolejowego.  

 

Ceny Skipassów Szczyrk Mountain Resort 

Liczba dni  

Cena za bilet ulgowy   

Cena za bilet normalny 

1.

116 zł 

145 zł 

2.

229 zł 

286 zł 

3.

340 zł 

242 zł 

4.

445 zł 

556 zł  

5.

532 zł 

665 zł  

6.

595 zł 

743 zł 


Źródło: https://www.szczyrkowski.pl 
 

Stoki otwarte są w okresie od lutego do pierwszego tygodnia kwietnia. Podane ceny dotyczą wysokiego sezonu, w którym na terenie kurortu panują najlepsze warunki narciarskie. Z bezpłatnego skipassu mogą z kolei skorzystać dzieci do 6 roku życia.  

Nocleg w Szczyrk Mountain Resort 

Baza noclegowa kurortu jest rozbudowana i bardzo zróżnicowana. Przyjezdni mogą skorzystać zarówno z większych ośrodków i hoteli, jak i małych hoteli i kwater prywatnych. Najtańsze noclegi można znaleźć już w cenie 100 zł za osobę za noc. Natomiast nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu to już wydatek rzędu 250 zł. Przy wyborze warto kierować się lokalizacją obiektu. Mimo modernizacji, w szczycie sezonu parkingi przy stokach potrafią być przepełnione. Zdecydowanie wygodniejszym sposobem dostania się do wyciągów jest jazda lokalnym ski busem.  

 

Koszt 7-dniowy wyjazd na narty dla dwóch osób dorosłych w lutym 2020 roku. 

Usługa 

Cena 

koszt noclegu w hotelu czterogwiazdkowym dla 2 dorosłych (śniadania w cenie) 

1728  zł  

Cena 6-dniowego karnetu na wszystkie wyciągi dla dwóch osób 

1486 zł 

przykładowy koszt za dzień nauki jazdy na nartach dla dwóch osób (zajęcia indywidualne)

340 zł  

Wypożyczenie nart dla dwóch osób 

480 zł 

Łączny koszt wyjazdu 

4034 zł 


Źródła: booking.com i szczyrkowski.pl 


Szczyrk Mountain Resort - atrakcje  

Beskidzki kurort będzie idealny także dla osób, które oprócz zjeżdżania na nartach cenią sobie wypoczynek w górach poza stokiem. Oferta tzw. apres-ski jest w tym miejscu dość rozbudowana. Rodziny z dziećmi powinny być zainteresowane na przykład znajdującym się w okolicy parkiem trampolin, w którym można na kilka godzin zostawić dziecko pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Z drugiej strony jednak jest to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu - trampoliny przeznaczone są bowiem także dla dorosłych.  

W okolicach szczyrku znajdują się też słynne skocznie narciarskie, w tym “Skocznia Adama Małysza” w Wiśle-Malince. W czasie wolnym warto odwiedzić również znajdujące się w okolicy muzea i galerie. Wśród nich są np. Browar Żywiec, gdzie oprócz historii słynnego browaru, będziemy mogli też zagrać w kręgle. Natomiast w pobliskiej Wiśle odwiedzić można galerię “Sportowe Trofea Adama Małysza. 

Okolice szczyrku to także doskonałe miejsce na długie spacery. W pobliskim Ustroniu możemy np. odwiedzić rezerwat przyrody “Leśny Park Niespodzianek”. Natomiast bezpośrednio z samego Szczyrku warto wybrać się na przechadzkę Parkiem Krajobrazowym Beskidu Śląskiego. W okolicy jest też wiele zabytków takich jak Pijalnia Wód w Parku Zdrowym czy  Sanktuarium Św. Jakuba w Szczurku.  

 

Ubezpieczenie dla narciarzy 

Podobnie jak przed każdą podróżą nie powinniśmy zapominać o odpowiednim ubezpieczeniu. W przypadku wyjazdu na narty jest to szczególnie ważne, ponieważ uprawiając sport, w sposób szczególny narażeni jesteśmy na różnego rodzaju urazy i niebezpieczeństwa. Odwiedzając kurorty w Polsce, powinniśmy wykupić ubezpieczenie narciarskie, które zapewnia assistance i ubezpieczenie NNW, a także pokryje koszty leczenia prywtanego i rehabilitacji. Przyda się także ochrona bagażu i sprzętu sportowego. Pamiętajmy, że NNW wysokość odszkodowania zależy od procentowego uszczerbku na zdrowiu. Natomiast na ile procent wyliczona zostanie szkoda można sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).   

Narciarze na stoku często wpadają na siebie. Zwykle kolizje są niegroźne, ale zdarzają się też poważniejsze wypadki. Jeśli osoba trzecia poniesie szkodę (w postaci uszczerbku na zdrowiu lub zostanie uszkodzone jej mienie) może wystąpić do sądu o odszkodowanie. Wykupując odpowiednio wysokie OC sportowe, mamy pewność, że w razie takiej sytuacji ubezpieczalnia pokryje koszty. Nie pomylmy się jednak: OC sportowe i OC w życiu cywilnym to dwa różne rozszerzenia i nie można ich traktować zamiennie.  

Bardzo ważne jest także, żeby pamiętać o rozszerzeniu polisy o sporty wysokiego ryzyka. W przeciwnym wypadku ubezpieczyciel może spróbować odmówić wypłaty odszkodowania. Można zastanowić się nad ubezpieczeniem swojego sprzętu sportowego. Narty albo deska snowboardowa nie są najtańsze, a mogą przecież ulec uszkodzeniu podczas zjazdu. Za niewielką dopłatą do ceny polisy możemy uchronić się przed dodatkowymi kosztami. 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
2
5
6
9

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy