Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Roczne ubezpieczenie turystyczne

Roczne ubezpieczenie turystyczne zapewnia ochronę w trakcie wyjazdów za granicę. Jak wskazuje nazwa, jest ważne przez cały rok. Czy jest to propozycja lepsza niż jednorazowe ubezpieczenie turystyczne?

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Przed podjęciem decyzji, warto znać plusy i minusy rocznej polisy dla podróżników. Przeanalizowaliśmy dostępne na rynku oferty. Sprawdziliśmy, jak działa roczne ubezpieczenie turystyczne, co obejmuje i ile kosztuje.
 

Roczne ubezpieczenie turystyczne – dla kogo i jak działa?

Z rocznego ubezpieczenia turystycznego najczęściej korzystają podróżnicy, dla których zwiedzanie jest sposobem na życie. Dzięki rocznej polisie nie muszą każdorazowo pamiętać o ubezpieczeniu. Raz zakupiona polisa jest ważna przez okrągłe 12 miesięcy. To wygodne rozwiązanie także dla osób, które lubią spontaniczne wycieczki.

Roczne ubezpieczenie turystyczne daje możliwość podróżowania po całym świecie, bez ograniczeń terytorialnych. Liczba objętych ochroną wyjazdów jest nielimitowana.


Co zapewnia roczna polisa turystyczna i jakie towarzystwa mają ją w ofercie ?

Roczna polisa turystyczna zapewnia ochronę mniej więcej w takim zakresie,jak polisa jednorazowa. Ubezpieczyciele najczęściej zobowiązują się do pokrycia kosztów leczenia, ratownictwa, czy transportu do kraju. W ofertach bywa ujęte także OC, NNW, Assistance, czy ubezpieczenie bagażu.

Szczegóły zakresu zależą od konkretnej oferty. Co ciekawe, niewiele towarzystw oferuje możliwość zakupu rocznej polisy turystycznej. Tego typu propozycję ma w ofercie PZU, Allianz, Generali i Ergo Ubezpieczenia Podróży.


PZU Bezpieczny Powrót – co zapewnia i ile kosztuje?

Oferta PZU ubezpieczenia rocznego od PZU obejmuje dowolną liczbę wyjazdów, których łączny czas trwania jestkrótszy niż 8 tygodni. Polisa jest ważna przez 12 miesięcy od zakupu. Obejmuje ponad 40 aktywności, w tym wyprawy górskie do 6 000 m n.p.m. PZU oferuje wariant rozszerzony i podstawowy.

Polisa Bezpieczny Powrót zapewnia:
 • pokrycie kosztów leczenia (do 250 000 zł),
 • pokrycie kosztów ratownictwa (do 100 000 zł lub 250 000 zł),
 • pokrycie kosztów transportu do kraju (bez ograniczeń),
 • ubezpieczenie OC (do 500 000 zł za szkody osobowe, do 100 000 zł za szkody na mieniu),
 • ubezpieczenie bagażu (do 2 000 zł lub 3 000 zł),
 • pomoc prawną (do 20 000 lub 35 000 zł).
Możliwe rozszerzenia:

Polisę można rozszerzyć o NNW oraz koszty leczenia chorób przewlekłych. Można także rozszerzyć ochronę do wysokości 7 600 m n.p.m. oraz o ryzyko wynikające z aktów terroryzmu i działań wojennych. Ponadto można wydłużyć czas jednego wyjazdu do 16 tygodni.

Czego brakuje w polisie PZU?
 • ubezpieczenia NNW (w wersji podstawowej),
 • ochrony pracy fizycznej,
 • klauzuli alkoholowej,
 • ochrony w przypadku niektórych sportów (szczegóły w OWU),
 • ochrony na terenie Arktyki, Antarktydy oraz Grenlandii.
Ile kosztuje polisa PZU?

Koszt w wersji podstawowej rozpoczyna się od 220 zł. W wariancie rozszerzonym – od 453 zł. Zniżki przysługują członkom Polskiego Związku Alpinizmu oraz ratownikom GOPR.


Generali – Ubezpieczenie na cały rok

Ubezpieczenie od Generali jest ważne przez 12 miesięcy od zakupu. Obejmuje dowolną liczbę wyjazdów wraz z powrotami maksymalnie co 60 dni. Przeznaczone jest dla osób podróżujących zarówno służbowo, jak i prywatnie.

Ubezpieczenie na cały rok od Generali zapewnia:
 • pokrycie i organizację kosztów leczenia do 1 200 000 zł, w tym w placówkach prywatnych,
 • ubezpieczenie NNW,
 • ubezpieczenie OC,
 • ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego,
 • pokrycie kosztów związanych z odwołaniem uczestnictwa w imprezie turystycznej, anulacją biletu lub noclegu,
 • opcję nieodpłatnego przedłużenia ochrony o 24h w nagłych sytuacjach,
 • rozbudowany Assistance,
 • ochronę w przypadku zaostrzenia objawów choroby przewlekłej do 15% sumy ubezpieczenia,
 • obsługę telefoniczną w j.polskim
Czego nie ma w polisie Generali?

Standardowa wersja nie zawiera wszystkich ryzyk, które mogą być przydatne w trakcie podróży. Ochronę można rozszerzyć za dodatkową opłatą o ryzyko zaostrzenia choroby przewlekłej, wykonywania pracy fizycznej, uprawiania narciarstwa, snowboardu lub sportów wysokiego ryzyka (amatorskiego), wyczynowego lub zawodowego uprawiania sportu oraz pasywnego udziału w wojnie lub aktach terroru.

Ile kosztuje roczna polisa w Generali?

Cena rocznej polisy od Generalizależy od wybranego wariantu, sum gwarantowanych i rozszerzeń. Szczegóły przedstawia konsultant Generali.


Ergo Ubezpieczenia Podróży – polisa multi-trip

Oferta Ergo Ubezpieczenia zapewnia ochronę w trakcie nieograniczonej liczby podróży zagranicznych. Długość wyjazdów nie może przekraczać 40 dni. Ochrona obowiązuje na całym świecie.

Polisa multi-trip zapewnia:
 • pokrycie kosztów leczenia z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych w 3 wariantach (do 20 000 Euro, 40 000 Euro lub 100 000 Euro),
 • pokrycie kosztów transportu do kraju (do wysokości kosztów leczenia w dwóch pierwszych wariantach lub bez limitu w najwyższym wariancie),
 • ubezpieczenie NNW (do 20 000 zł, 30 000 zł lub 40 000 zł),
 • ubezpieczenie bagażu (do 800 zł, 1000 zł i 1 200 zł),
 • OC (w dwóch wyższych wariantach do 50 000 Euro i 100 000 Euro),
 • Assistance (podstawowy, rozszerzony lub pełny),
 • koszty ratownictwa do 5 000 Euro w dwóch wyższych wariantach,
 • pokrycie kosztów przerwania podróży do 1 000 Euro w najwyższym wariancie.
Czego nie ma w polisie Ergo?

Polisa nie chroni w trakcie w czasie uprawiania sportów, podczas pracy fizycznej oraz w zakresie następstw chorób przewlekłych. Można jednak dokupić dodatkowe rozszerzenia. Należy przy tym pamiętać, że roczną ochroną multi-trip mogą być objęte tylko osoby, które w dniu zakupu oraz w czasie trwania ubezpieczenianie ukończyły 65 lat.

Ile kosztuje ubezpieczenie muti-trip?

Wysokość składki zależy od wybranego wariantu. Składkę można obliczyć na stronie towarzystwa lub kontaktując się z agentem. Zniżki przysługują studentom do 24 r.ż oraz dzieciom i młodzieży do 18 r.ż.


Allianz – Ubezpieczenie Roczny Wyjazd

Propozycję rocznego ubezpieczenia ma w ofercie również Allianz. Polisa zapewnia ochronę w Europie lub na całym świecie, w zależności od wyboru turysty. Allianz oferuje roczne ubezpieczenie w trzech wariantach.

Polisa Roczny Wyjazd zapewnia:
 • pokrycie kosztów leczenia i Assistance (do 160 000 zł, 300 000 zł lub 600 000 zł),
 • ubezpieczenie NNW (do 20 000 zł, 30 000 zł lub 50 000 zł),
 • ubezpieczenie bagażu i elektroniki w dwóch wyższych wariantach (do 4 000 zł i do 7 000 zł),
 • OC w życiu prywatnym w dwóch wyższych wariantach (do 50 000 zł i 100 000 zł),
 • ochronę w trakcie amatorskiego uprawiania sportów rekreacyjnych.
Czego nie ma w ubezpieczeniu Allianz Roczny Wyjazd?

Podstawowy wariant polisy nie zapewnia ochrony w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych. Za objęcie ochroną dodatkowo dopłacić muszą osoby, które ukończyły 70 lat.
 
Ile kosztuje polisa roczna turystyczna Allianz?

Koszt polisy zależy m.in. od wybranej strefy (Europa lub świat), wariantu oraz częstotliwości powrotu do Polski pomiędzy podróżami. Koszt najtańszego wariantu na podróże po Europie, z których ubezpieczony wraca co 30 dni, to 629,52 zł. Takie samo ubezpieczenie obejmujące cały świat kosztuje 947,94 zł. Czym rzadziej ubezpieczony planuje „zjeżdżać” do kraju, tym więcej zapłaci.


Ubezpieczenie turystyczne na rok – wady i zalety

Roczna polisa turystyczna, mimo różnic w ofertach ubezpieczycieli, ma kilka wspólnych zalet. Przede wszystkim:
 • Jest ważna aż rok.
 • Nie trzeba każdorazowo kupować nowej polisy, co umożliwia spontaniczne wyjazdy.
 • To opcja wygodna, pozwalająca oszczędzić czas.
Polisa ważna przez roknie jest jednak rozwiązaniem bez wad. W szczególności:
 • Cena jest kilku lub kilkunastokrotnie wyższa niż polisy jednorazowej.
 • Nie ma możliwości zmiany sum gwarantowanych ubezpieczenia. Może to skutkować niedopasowaniem zakresu ochrony do charakteru wyjazdu.
 • Mały wybór ofert. Tego typu ubezpieczenie oferuje tylko kilka towarzystw.


Polisa jednorazowa to często lepsze rozwiązanie

Roczne ubezpieczenie turystyczne możewydawać się wygodne. Turysta kupuje ubezpieczenie raz i może swobodnie podróżować. Równocześnie jednak cena polisy jest wysoka. W gruncie rzeczy podróżnik płaci za cały rok, a więc także okresy między podróżami. Traci też możliwość dopasowania wysokości sum gwarantowanych do miejsca i celu wyjazdu.

W wielu przypadkach lepiej sprawdzi się więc standardowa, jednorazowa polisa turystyczna. Przy pomocynaszego kalkulatora dobrą ofertę można znaleźć w kilka minut. Całość formalności szybko załatwia się online. Zakup jednorazowego ubezpieczenia także może być szybki i wygodny!
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
 1. Roczne ubezpieczenie turystyczne zapewnia ochronę w trakcie wyjazdów za granicę, jest ważne przez 12 miesięcy od daty zakupu.
 2. Kilka towrzystw ubezpieczeniowych oferuje polisy roczne, między innymi PZU, Ergo Ubezpieczenia Podróży, Generali czy Allianz.
 3. Ubezpieczenie roczne jest wygodne,nie trzeba każdorazowo kupować nowej polisy, co umożliwia spontaniczne wyjazdy.
 4. Polisa jest jednak droższa w porównaniu do ubezpieczeń jednorazowych, nie daje możliwości zmiany sum  gwarantowanych w trakcie wyjazdu, niewielki jest także wybór dostępnych ofert. 
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy