Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ski Park Magura - co warto wiedzieć przed wyjazdem na narty?

Ski Magura Park dysponuje jedną z najdłuższych średnio-trudnych tras narciarskich w południowo-wschodniej Polsce o długości 1400 metrów. Ośrodek jest czynny 7 dni w tygodniu, a sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę również po zmroku.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ski Magura Park to świetne miejsce dla doświadczonych narciarzy, którzy mogą sprawdzić swoje umiejętności na długiej, średnio-trudnej trasie czerwonej. Szybkie dotarcie na szczyt Magury Małastowskiej ułatwi wyciąg krzesełkowy o przepustowości 2200 osób na godzinę. Sprawdziliśmy, jakie warunki narciarskie oferuje ośrodek, a także ile wynoszą w nim koszty zakupu skipassów, noclegu czy wypożyczenia sprzętu.

Jak dojechać do Ski Park Magura na Magurze Małastowskiej?

Ski Park Magura znajduje się na zboczu Magury Małastowskiej w powiecie gorlickim w Małopolsce. Do ośrodka najwygodniej jest dojechać samochodem kierując się na Gorlice. Jadąc od strony Nowego Sącza i Krosna – drogą krajową nr 28, a od strony Tarnowa – drogą wojewódzką nr 977.

Następnie należy przejechać około 17 kilometrów do podnóża Magury Małastowskiej, po czym skręcić w prawo kierując się drogą wewnętrzną, która prowadzi do dolnej stacji wyciągu.

Obiekt posiada bezpłatny parking mieszczący 250 samochodów. Stacja narciarska jest czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 9:00-20:00.
 

Jakie warunki oferuje narciarzom Ski Magura Park?

Stok Magury Małastowskiej jest jednym z najdłuższych w południowo-wschodniej Polsce. Trasa o długości 1400 metrów i różnicy wzniesień wynoszącej 260 metrów spod szczytu Magury Małastowskiej (813 m n.p.m.), przeznaczona jest dla doświadczonych narciarzy – została oznaczona kolorem czerwonym (poziom średnio-trudny). Stacja jest sztucznie dośnieżana i ratrakowana. Zamontowano na niej również oświetlenie, co umożliwia szusowanie po zmroku.

Na stok można się dostać za pomocą kolejki linowej Magura. Jest to wyciąg krzesełkowy o przepustowości 2200 osób na godzinę. Z myślą o dzieciach i początkujących narciarzach uruchomiono wyciąg narciarski Radzio o długości 60 metrów, który służy do nauki jazdy. Znajduje się przy dolnym peronie stacji.
 

Jakie są ceny skipassów w Ski Magura Park?

Ośrodek narciarski Magura Ski Park obecnie na swojej stronie internetowej udostępnia informacje na temat cen karnetów 2-godzinnych, 3-godzinnych i 4-godzinnych, jak również karnetów do jazdy wieczornej (od 16.00). Dostępny jest także karnet dla seniorów, a najmłodsi korzystać mogą z wyciągu dla dzieci. Dostępne są też bilety turystyczne.  

Do skorzystania z biletów ulgowych uprawnione są dzieci i młodzież do trzynastego roku życia, za okazaniem dokumentów potwierdzających wiek. Z biletów seniorskich (również ulgowych) skorzystają osoby po 65. roku życia, za okazaniem dokumentów potwierdzających wiek. Ponadto dzieci do lat czterech będące pod opieką rodziców lub opiekunów, za okazaniem dokumentów potwierdzających wiek, mają prawo do przejazdów bezpłatnych.  

Cennik dotyczący jazdy dziennej – do godz. 16.00. 

Karnet 

Cena karnetu normalnego 

Cena karnetu ulgowego 

2-godzinny 

70 zł 

70 zł 

3-godzinny 

75 zł 

65 zł 

4-godzinny 

80 zł 

70 zł 

Cennik dotyczący jazdy wieczornej – od godz. 16.00. 

Karnet 

Cena karnetu normalnego i ulgowego (jednolita cena) 

 

2-godzinny 

55 zł 

3-godzinny 

60 zł 

Seniorski (2-godzinny) 

60 zł 

Cennik dotyczący wyciągu dla dzieci 

Liczba zjazdów 

Cena  

 

10 zjazdów 

20 zł 

20 zjazdów 

35 zł 

Cennik dotyczący biletów turystycznych 

Bilet 

Cena biletu normalnego 

Cena biletu ulgowego 

W obie strony 

30 zł 

25 zł 

W jedną stronę 

25 zł 

20 zł 

Ośrodek informuje też, że kaucja za karnet wynosi 10 zł.  

Jeśli chcemy korzystać ze zniżek, warto obserwować profile ośrodka w social mediach. Często pojawiają się tam informacje o nowych, czasowych promocjach, dzięki którym można zaoszczędzić.  

Baza noclegowa w Ski Magura Park - na co można liczyć?

Wybierając się na narty do Ski MaguraPark, najwygodniej będzie wynająć kwaterę w jednym z położonych blisko ośrodka gospodarstw agroturystycznych. W sezonie narciarskim dwie osoby za nocleg będą musiały zapłacić około 150 zł. Rezerwując z dużym wyprzedzeniem, można tę cenę obniżyć.  

Osoby poszukujące wyższego standardu powinny rozważyć ofertę hotelową. Doba w pokoju trzygwiazdkowym obiekcie oddalonym od Gorlic o niecałe trzy kilometry, to koszt ok. 200 zł. Nie brakuje też ofert wynajmu prywatnych apartamentów. Dom z 3 sypialniami, salonem, łazienką, kuchnią i aż trzynastoma miejscami do spania, to koszt ok. 350 zł za dobę.  

Ceny noclegów w okolicach Magura Ski Park bez wątpienia są więc przystępne i nietrudno znaleźć propozycję dopasowaną do swoich możliwości finansowych.  

Wypożyczenie sprzętu i nauka jazdy na nartach Ski Magura Park

Narciarze wybierający się do Ski Magura Park nie muszą zabierać ze sobą własnego sprzętu. W pobliżu stacji narciarskiej znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Ośrodek nie podaje jednak na swojej stronie internetowej aktualnych cen wypożyczenia sprzętu. 

W Magura Ski Park funkcjonuje też szkółka narciarska. Oferuje ona szkolenia z jazdy na nartach dla dzieci i początkujących narciarzy. Szkoła czynna jest codziennie, a aby umówić się na lekcję, należy wcześniej skontaktować się ze szkołą w celu ustalenia godzin prowadzenia zajęć. Obecnie na stronie www ośrodka nie podano cennika zajęć narciarskich.  

Czy warto wybrać Ski Magura Park?

Ski Magura Park to nowoczesny ośrodek narciarski oddany do użytku po gruntownym remoncie w 2010 r. Jest to doskonałe miejsce dla doświadczonych narciarzy, ponieważ dysponuje długą trasą o długości 1400 metrów o poziomie średnio-trudnym. Jest to jeden z najdłuższych szlaków w Polsce południowo-wschodniej. Stok jest również regularnie dośnieżany i ratrakowany. Ponadto sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę na nartach po zmroku przez cały tydzień.

Dodatkowymi plusami są przystępne ceny, łatwy dojazd oraz atrakcje dodatkowe, jak organizowane w okolicy kuligi, liczne restauracje i klimatyczna, góralska atmosfera.  

Nieco gorzej w Ski Magura Park mogą czuć się początkujący narciarze czy rodziny z dziećmi. Ośrodek dysponuje tylko jedną długą trasą średnio-trudną, natomiast w ogóle nie znajdują się w nim szlaki o łatwym poziomie trudności. Jednak jednym z udogodnień dla dzieci może być wyciąg Radzio przeznaczony do nauki jazdy na nartach.

Jazda na nartach w Ski Magura Park a ubezpieczenie narciarskie – jak je wybrać? 

Narciarze, wybierając się na narty w Polsce, często zapominają o ubezpieczeniu. Tymczasem w trakcie wyjazdu krajowego, tam samo jak podczas wycieczki zagranicznej, może ono okazać się niezwykle przydatne. Dzięki ubezpieczeniu zyskujemy pewność, że w razie  wypadku na stoku uzyskamy dostęp do profesjonalnej, a co najważniejsze – szybkiej pomocy, w tym także w placówkach prywatnych.

To jednak nie wszystkie plusy posiadania ubezpieczenia. Polisa na narty w Polsce powinna zawierać elementy takie jak: 

 • koszty leczenia – przydatne m.in. w przypadku konieczności skorzystania z leczenia w prywatnych placówkach medycznych (co nie jest refundowane przez NFZ, a zatem – bez ubezpieczenia pokrywamy te koszty z własnej kieszeni).  

 • NNW – zadziała, jeśli podczas jazdy na nartach przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek. Dzięki NNW można otrzymać odszkodowanie lub pokrycie kosztów naszej rehabilitacji przez ubezpieczyciela.  

 • OC w życiu prywatnym – jeżeli, przebywając na stoku, narazimy na szkody osoby trzecie, odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel. 

Standardowa polisa narciarska na narty w Polsce zapewnia ochronę wszystkim narciarzom uprawiającym tzw. sporty amatorskie – zaliczamy do nich m.in. narciarstwo i snowboard uprawiane klasycznie, na wyznaczonych trasach. Jeśli jednak zechcemy dodatkowo uprawiać na wyjeździe zimowe sporty ekstremalne, polisę trzeba rozszerzyć o klauzulę sportów ekstremalnych.

Czym są sporty ekstremalne? Według wielu towarzystw ubezpieczeniowych to np. jazda poza nartostradą czy na określonej wysokości. Tego typu informacje znajdziemy w OWU wybranej oferty.  

Inne przydane rozszerzenie ubezpieczenia narciarskiego na narty w Polsce to m.in. ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego. Zapewni ono ochronę na wypadek kradzieży, zgubienia lub zniszczenia sprzętu. 

Jadąc na narty w Polsce, nie rezygnujmy z ubezpieczenia. Dobra polisa narciarska zapewni m.in. pokrycie kosztów leczenia w placówkach prywatnych do wysokości sumy określonej na polisie. Niedaleko stoków narciarskich uzyskanie szybkiej pomocy lekarskiej na NFZ może być bardzo trudne, warto więc mieć alternatywę. Podobnie – nieocenioną pomoc zapewni NNW i gwarantowana przez nie możliwość otrzymania odszkodowania po wypadku na stoku. Zasadniczo, czym wyższa suma NNW, tym lepiej dla narciarza. Polisa na narty w Polsce pozwoli poczuć się bezpieczniej – po prostu!  

Magdalena Kajzer, specjalistka ds. ubezpieczeń tuystycznych w ubezpieczeniaonline.pl

Poniżej propozycja ubezpieczenia narciarskiego firmy Uniqa w trzech wariantach – na 7-dniowy wyjazd na narty w Polsce: 

 

Wariant XSmall 

Wariant Small 

Wariant Large 

NNW 

10 000 zł 

20 000 zł 

50 000 zł 

OC 

100 000  zł 

100 000 zł 

100 000 zł 

Spoty amatorskie 

✓ 

✓ 

✓ 

OC związane z amatorskim uprawianiem sportu  

10 000 zł 

10 000 zł 

10 000 zł 

Sprzęt sportowy  

3 000 zł 

3 000 zł 

3 000 zł 

Leczenie i rehabilitacja w Polsce 

✓ 

✓ 

✓ 

Koszty ratownictwa 

15 000 zł 

15 000 zł 

15 000 zł 

CENA: 

56,00 zł 

84,00 zł  

140,00 zł 

Takie ubezpieczenia można porównać i zakupić za pomocą naszego kalkulatora. Wystarczy wybrać polisę, opłacić składkę, a dokument ubezpieczenia będzie wysyłany mailowo.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
 1. Ski Magura Park ma jedną z najdłuższych tras narciarskich w Polsce południowo-wschodniej (1400 metrów).
 2. Ski Magura Park jest czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 09:00-20:00.
 3. 4-godzinny karnet normalny kosztuje 80 zł, a ulgowy – 70 zł.  
 4. Ski Magura Park posiada wyciąg krzesełkowy o pojemności 2200 osób na godzinę.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Gdzie znajduje się Magura Ski Park?

  Magura Ski Park znajduje się w Małopolsce, w powiecie gorlickim, na zboczu Magury Małastowskiej.

 2. Czy w Ski Magura Park oferowane jest jazda nocna?

  Tak. Ośrodek oferuje możliwość jazdy wieczornej po godz. 16.00.

 3. Jak długo trwa sezon narciarski w Magura Ski Park?

  Sezon narciarski w Polsce, a tym samym w Magura Ski Park, trwa kilka miesięcy. Zwykle od grudnia do końca marca.

 4. Czy ubezpieczenie na narty w Polsce jest obowiązkowe?

  Nie, formalnie nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia narciarskiego w Polsce. Zdecydowanie warto jednak zakupić polisę, aby w razie nieszczęśliwego wypadku móc np. otrzymać odszkodowanie.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
4
6
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia