Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ski Park Magura - co warto wiedzieć przed wyjazdem na narty?

Ski Magura Park dysponuje jedną z najdłuższych średnio-trudnych tras narciarskich w południowo-wschodniej Polsce o długości 1400 metrów. Ośrodek jest czynny 7 dni w tygodniu, a sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę również po zmroku.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ski Magura Park to świetne miejsce dla doświadczonych narciarzy, którzy mogą sprawdzić swoje umiejętności na długiej, średnio-trudnej trasie czerwonej. Szybkie dotarcie na szczyt Magury Małastowskiej ułatwi wyciąg krzesełkowy o przepustowości 2200 osób na godzinę. Sprawdziliśmy, jakie warunki narciarskie oferuje ośrodek, a także ile wynoszą w nim koszty zakupu skipassów, noclegu czy wypożyczenia sprzętu.
 

Jak dojechać do Ski Park Magura na Magurze Małastowskiej?
 

Ski Park Magura znajduje się na zboczu Magury Małastowskiej w powiecie gorlickim w Małopolsce. Do ośrodka najwygodniej jest dojechać samochodem kierując się na Gorlice. Jadąc od strony Nowego Sącza i Krosna – drogą krajową nr 28, a od strony Tarnowa – drogą wojewódzką nr 977. Następnie należy przejechać około 17 kilometrów do podnóża Magury Małastowskiej, po czym skręcić w prawo kierując się drogą wewnętrzną, która prowadzi do dolnej stacji wyciągu. Obiekt posiada bezpłatny parking mieszczący 250 samochodów. Stacja narciarska jest czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 9:00-20:00.
 

Jakie warunki oferuje narciarzom Ski Magura Park?
 

Stok Magury Małastowskiej jest jednym z najdłuższych w południowo-wschodniej Polsce. Trasa o długości 1400 metrów i różnicy wzniesień wynoszącej 260 metrów spod szczytu Magury Małastowskiej (813 m n.p.m.), przeznaczona jest dla doświadczonych narciarzy – została oznaczona kolorem czerwonym (poziom średnio-trudny). Stacja jest sztucznie dośnieżana i ratrakowana. Zamontowano na niej również oświetlenie, co umożliwia szusowanie po zmroku.

Na stok można się dostać za pomocą kolejki linowej Magura. Jest to wyciąg krzesełkowy o przepustowości 2200 osób na godzinę. Z myślą o dzieciach i początkujących narciarzach uruchomiono wyciąg narciarski Radzio o długości 60 metrów, który służy do nauki jazdy. Znajduje się przy dolnym peronie stacji.
 

Jakie są ceny skipassów w Ski Magura Park?
 

Ski Magura Park oferuje zakup skipassów czasowych, jednorazowych oraz wielodniowych. Narciarze mogą również liczyć na promocje cenowe. Normalne i ulgowe ceny karnetów czasowych (dla dzieci do 12 lat i dla seniorów powyżej 60 roku życia),wynoszą od 14 do 117 zł.

Ceny karnetów czasowych w Ski Magura Park

Rodzaj karnetu Cena biletu normalnego Cena biletu ulgowego
Dzienny 9:00 – 15:00 87 zł 82 zł
Wieczorny 16:00-21:00 87 zł 87 zł
10 wjazdów 117 zł 117 zł
1 godzinny 37 zł 32 zł
2 godzinny 57 zł 52 zł
3 godzinny 67 zł 62 zł
4 godzinny 77 zł 72 zł
Cały dzień 9:00-21:00 107 zł 102 zł
1 wjazd 14 zł 14 zł

Źródło: skiparkmagura.eu

Narciarze mogą również zakupić skipassy jednorazowe. Karnet normalny w jedną stronę kosztuje 18 zł, a ulgowy 16 zł. Natomiast za bilet normalny w obie strony trzeba zapłacić 28 zł, a za ulgowy 24 zł.

Ceny karnetów jednorazowych w Ski Magura Park

Rodzaj karnetu Cena biletu normalnego Cena biletu ulgowego
W jedną stronę 18 zł 16 zł
W obie strony 28 zł 24 zł

Źródło: skiparkmagura.eu

W Ski Parg Magura można również kupić karnety wielodniowe. Ceny skipassów normalnych w zależności od długości jazdy wynoszą od 178 do 446 zł, a ulgowych od 166 do 413 zł.

Ceny karnetów jednorazowych w Ski Magura Park

Rodzaj karnetu Cena biletu normalnego Cena biletu ulgowego
2-dniowy 178 zł 166 zł
3-dniowy 267 zł 245 zł
4-dniowy 346 zł 323 zł
5-dniowy 399 zł 379 zł
6-dniowy 446 zł  413 zł

Źródło: skiparkmagura.eu

Niektórzy narciarze mogą również liczyć na zniżki cenowe przy zakupie skipassów. Posiadaczom Karty Dużej Rodziny (KDR) przysługują następujące rabaty:

 • skipass narciarski dzienny 9:00-15:00 dla 2 osób dorosłych i 3 dzieci posiadających KDR w cenie 297 zł (+ 57 zł za każde następne dziecko),
 • skipass narciarski 4 godz. (czas liczony od pierwszego przejścia) dla 2 osób dorosłych i 3 dzieci posiadających KDR w cenie 247 zł (+ 47 zł za każde następne dziecko),
 • dodatkowo każda osoba posiadająca KDR za jej okazaniem może skorzystać z indywidualnego wyjazdu  w specjalnej cenie:
 • karnet dzienny 9:00-15:00 dla posiadacza KDR w cenie 67 zł,
 • karnet 4 godz. dla posiadacza KDR w cenie 57 zł.

Ponadto każdy solenizant w dniu swoich urodzin po okazaniu dowodu osobistego, może skorzystać z rabatu cenowego w wysokości 50% na wszystkie skipassy czasowe. Z kolei studenci mogą zakupić karnet studencki. Dzięki temu w grupie liczącej od 10 do 20 osób mogą liczyć na zniżkę w wysokości 10% i wejście dla jednego opiekuna gratis, a powyżej 20 osób na 20% bonus i darmowe wejście dla dwóch opiekunów.
 

Baza noclegowa w Ski Magura Park
 

Wybierając się na narty do Ski MaguraPark, najwygodniej będzie wynająć kwaterę w jednym z położonych blisko ośrodka gospodarstw agroturystycznych. W sezonie narciarskim dwie osoby za nocleg będą musiały zapłacić około 100-150 zł. Natomiast doba w pokoju dwuosobowym w trzygwiazdkowym hotelu w Gorlicach będzie kosztować około 200 zł, a w apartamencie położonym w Wysowej-Zdrój około 250-300 zł.
 

Wypożyczenie sprzętu i nauka jazdy na nartach Ski Magura Park
 

Narciarze wybierający się do Ski Magura Park nie muszą zabierać ze sobą własnego sprzętu. W pobliżu stacji narciarskiej znajduje się wypożyczalnia. Wypożyczenie kompletu narciarskiego (narty, buty i kijki) kosztuje 40 zł dziennie. Dodatkowo za kask trzeba dopłacić 20 zł, podobnie jak za gogle. W ośrodku funkcjonuje również szkoła narciarska, w której cena jednej 55-minutowej lekcji wynosi:

 • 65 zł dla jednej osoby,
 • 45 dla dwóch osób,
 • 35 dla trzech osób,
 • 30 zł dla czterech osób.

Czy warto wybrać Ski Magura Park?
 

Ski Magura Park to nowoczesny ośrodek narciarski oddany do użytku po gruntownym remoncie w 2010 r. Jest to doskonałe miejsce dla doświadczonych narciarzy, ponieważ dysponuje długą trasą o długości 1400 metrów o poziomie średnio-trudnym. Jest to jeden z najdłuższych szlaków w Polsce południowo-wschodniej. Stok jest również regularnie dośnieżany i ratrakowany. Ponadto sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę na nartach po zmroku przez cały tydzień.

Nieco gorzej w Ski Magura Park mogą czuć się początkujący narciarze czy rodziny z dziećmi. Ośrodek dysponuje tylko jedną długą trasą średnio-trudną, natomiast w ogóle nie znajdują się w nim szlaki o łatwym poziomie trudności. Jednak jednym z udogodnień dla dzieci może być wyciąg Radzio przeznaczony do nauki jazdy na nartach.


Jazda na nartach w Ski Magura Park a ubezpieczenie narciarskie
 

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Avivę, aż 80% polskich turystów wybierających się zimą za granicę deklaruje zakup polisy turystycznej. Jednak narciarze szusujący w polskich górach często nie posiadają ubezpieczenia narciarskiego. Wielu z nich sądzi, że w razie wypadku na stoku wystarczająca będzie państwowa opieka medyczna w ramach NFZ. Zwłaszcza, że w naszym kraju pomoc GOPR lub TOPR jest bezpłatna.

Jednak ubezpieczenie narciarskie może być przydatne również w Polsce. Szczególnie OC sportowe w przypadku, jeśli z naszej winy urazu na stoku dozna osoba trzecia. Gdy nas pozwie i sąd przyzna jej rację, to ubezpieczyciel wypłaci jej odszkodowanie w ramach polisy do wysokości określonej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Natomiast jeżeli narciarz dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, to pomocne w pokryciu kosztów rehabilitacji czy prywatnej opieki medycznej może być ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Najtańszy pakiet można kupić już za 2 zł dziennie.
 

Przykładowe ceny ubezpieczenia narciarskiego AXA Travel w różnych wariantach

Zakres Ochrony Travel Sport Polska Xsmall Travel Sport Polska Small Travel Sport Polska Medium Travel Sport Polska Large
NNW 10 000 zł 20 000 zł 30 000 zł 50 000 zł
Koszty leczenia i assistance 500 zł 500 zł 750 zł 1000 zł
OC 100 000 zł 100 000 zł 100 000 zł 100 000 zł
Wysokość składki 2 zł dziennie 3 zł dziennie 4 zł dziennie 5 zł dziennie

Źródło: AXA Travel (kalkulacja dla osoby dorosłej w wieku od 25 do 65 lat).

W porównaniu do polis narciarskich za granicą, w ubezpieczeniu na terenie Polski są bardzo niskie sumy gwarantowane kosztów leczenia. Przede wszystkim z uwagi na bezpłatną służbę zdrowia w Polsce oraz pomoc GOPR lub TOPR. Jednak dużą zaletą tej polisy jest wysokie OC - we wszystkich 4 wariantach wynosi 100 000 zł.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
 1. Ski Magura Park ma jedną z najdłuższych tras narciarskich w Polsce południowo-wschodniej (1400 metrów).
 2. Ski Magura Park jest czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 09:00-20:00.
 3. Jednorazowy skipass normalny w obie strony kosztuje 28 zł, a ulgowy 24 zł.
 4. Ski Magura Park posiada wyciąg krzesełkowy o pojemności 2200 osób na godzinę.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
780551
8
3
6
6
1
8

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy