Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie narciarskie AXA Travel Sport - analiza oferty

Ubezpieczenie AXA Travel Sport wydaje się dobrym rozwiązaniem dla narciarzy i snowboardzistów. Już od 2,90 zł dziennie mogą mieć ochronę i zabezpieczenie w razie wypadku lub kontuzji.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Zakup polisy jest szybki i intuicyjny – 60 sekund trwa wypełnienie wniosku, a kolejne kilkanaście sfinalizowanie zakupu. Ubezpieczenie jest dostarczane przez internet na skrzynkę mailową. Jakie są zalety i wady pakietu AXA Travel, a także jak wypada to ubezpieczenie w porównaniu do konkurencyjnych ofert? Wskazujemy w poniższej analizie.

Warianty polisy AXA Travel


AXA Travel dostępna jest w 4 wariantach: Sport Small, Sport Medium, Sport Large I Sport XLarge. Każda z nich oferuje inny zakres usług w pakiecie oraz inne sumy gwarantowane:

  Sport Small Sport Medium Sport Large Sport XLarge
Podróż bez stresu + + + +
Koszty Leczenia i assistance 10 000 euro 20 000 euro 30 000 euro 50 000 euro
Koszty ratownictwa + + + +
Transport do placówki medycznej + + + +
Leczenie stomatologiczne + + + +
Transport osób bliskich + + +
Opóźnienie lotu + + +
NNW 2 000 euro 2 000 euro 4 000 euro 4 000 euro
Ubezpieczenie bagażu + + +
OC 50 000 euro 50 000 euro
Sprzęt sportowy (opcja) 700 euro 700 euro 700 euro 700 euro
OC sportowe (opcja) 10 000 euro 10 000 euro
Źródło: AXA Travel

Niewątpliwym plusem oferty AXA Travel jest fakt, że jest w czym wybierać. 4 warianty dają dużą elastyczność zainteresowanym osobom. Nie każdy potrzebuje najbogatszego pakietu, nie każdego też interesują wszystkie dostępne opcje ubezpieczenia.

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Te ogólne dane warto zestawić z konkretnymi planami wyjazdowymi. Przeprowadziliśmy symulację dla wyjazdu na narty do Austrii, dla jednej osoby dorosłej do 25. roku życia. Składki i sumy gwarantowane przedstawiają się następująco w ofercie podstawowej zaoferowanej przez ubezpieczyciela (każde pozostałe usługi podwyższają stawkę):

  Travel Sport Small – 2,90 zł Travel Sport Medium – 3,84 zł Travel Sport Large – 5,02 zł Travel Sport XLarge – 8,69 zł
Koszty leczenia i assistance 10 000 euro 20 000 euro 30 000 euro 50 000 euro
NNW 2 000 euro 2 000 euro 4 000 euro 4 000 euro
Ubezpieczenie bagażu 200 euro 200 euro 400 euro 400 euro
OC - - 50 000 euro 50 000 euro
Źródło: AXA Travel

W tabeli ujęte zostały cztery najważniejsze elementy ubezpieczenia turystycznego: koszty leczenia i assistance, NNW, ubezpieczenie bagażu i OC. To jest absolutna podstawa, która gwarantuje bezpieczny odpoczynek. Ewentualnie ubezpieczenie bagażu spełnia rolę drugorzędną w sytuacji, gdy planujemy podróż autem.

W przypadku gwarantowanych sum leczenia wskazane jest ubezpieczenia na co najmniej 200 000 zł, a więc z oferty AXA rekomendowane byłyby na narty warianty Large z ponad 120 000 zł i Xlarge z ponad 200 000 zł, z naciskiem na najbogatszą wersję.

Warianty Large i Xlarge wygrywają także pod kątem uwzględnienia OC w ofercie: ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym jest wykorzystywane częściej niż mogłoby się wydawać. Podczas wyjazdu na narty przyda się choćby wtedy, gdy dojdzie do zniszczenia cudzego sprzętu narciarskiego lub snowboardowego – a te jak wiadomo potrafią być bardzo drogie.

Wyjeżdżając za granicę koniecznie należy zwrócić uwagę, czy oferta ubezpieczenia obejmuje usługę ratownictwa i jakie są sumy gwarantowane. W Polsce pomoc ratowników GOPR z użyciem specjalistycznego sprzętu (skuterów śnieżnych, helikopterów) jest bezpłatna, ale za granicą narciarze są zobowiązani zapłacić za taką usługę. Niestety kosztów ratownictwa nie uwzględni Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Opłaty oscylujące nawet w graniach 40 000-60 000 zł będzie musiał pokryć poszkodowany narciarz z własnych środków.

Ubezpieczenie narciarskie AXA Travel – cena a konkurencja


Ceny poszczególnych wariantów różnią się od siebie o kilka złotych: 2,90 zł – 3,84 zł – 5,02 zł – 8,69 zł. Różnica może wydawać się niewielka, ale przy większej liczbie osób i dłuższym pobycie ma to znaczenie.

Co oferuje konkurencja? Sprawdziliśmy oferty wykorzystując kalkulator ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl i przeanalizowaliśmy polisy jednodniowego ubezpieczenia turystycznego na narty w Austrii.Znajdziemy tam oferty od 3,70 zł do nawet 77 zł za ubezpieczenie rozbudowane obejmujące wiele opcji i usług.

Warto jednak zauważyć, że oferta AXA Travel we skazanych w tabeli cenach jest dość podstawowa. Gdyby rozszerzyć ją choćby o OC sportowe i sprzęt sportowy, cena wzrasta do 5,60 zł w wersji Travel Sport Small, 6,18 zł -Travel Sport Medium, 7,73 zł – Travel Sport Large i 11,39 zł – Travel Sport Xlarge.

Porównując najtańszy pakiet – AXA Travel Small za 5,60 zł dziennie – z konkurencyjną ofertą, jasno widać, że różnice są duże na niekorzyść AXA Travel:
Europa Ubezpieczenia – 5 zł/dzień AXA Travel Small – 5,60 zł/dzień
85 623 zł koszty leczenia 42 000 zł
21 406 zł ratownictwo -
1 284 zł bagaż 820 zł
12 843 zł NNW 8200 zł
214 058 OC -
214 058 zł OC Sportowe 42 000 zł
Źródło: rankomat.pl
 
Porównując polisę Europa Ubezpieczenia do wersji Travel Sport Small widać, że ceny za ubezpieczenie pozornie niewiele się różnią, ale wgląd w dostępne opcje szybko pokazuje, że różnica w sumach gwarantowanych jest znacząca. Największa różnica widoczna jest w bardzo istotnej usłudze ubezpieczenia OC: AXA Travel oferuje jedynie 42 000 zł, a Europa Ubezpieczenia 214 058 zł.

Ubezpieczenie narciarskie AXA Travel – czy warto?


Wykupienie ubezpieczenia narciarskiego to rozwiązanie rozsądne i konieczne, aby zapewnić sobie spokój psychiczny i finansowy. Koszty ratownictwa, leczenia i transportu do kraju są tak ogromne, że koszt 5 zł dziennie wydaje się symbolicznym wręcz zabezpieczeniem. Narciarstwo należy do sportów wiążących się z ryzykiem kontuzji i wypadków, więc kwestię bezpieczeństwa należy tu traktować bardzo poważnie.

Wybierając ubezpieczenie narciarskie należy dokładnie zapoznać się z dostępnymi opcjami w polisie i sprawdzić, czy na pewno zawierają wszystkie interesujące nas aspekty. Dzienna stawka za ubezpieczenie to za mało, aby dobrze wybrać.

OC sportowe, ratownictwo czy sprzęt sportowy to podczas wyjazdu na narty usługi niemal niezbędne. Bądźmy więc czujni podczas wyboru, sprawdzajmy w porównywarkach cen polis, analizujmy oferty, tak aby w razie wypadku nie okazało się, że ochrona polisy nie była wystarczająca. Przed wyborem ubezpieczenia należy porównać ze sobą propozycje co najmniej kilku ubezpieczycieli.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
  1. Ubezpieczenie AXA Travel Sport można kupić już od 2,90 zł dziennie.
  2. Polisa AXA Travel Sport posiada 4 warianty ubezpieczenia.
  3. Ubezpieczenie z szerszym zakresem ochrony niż AXA Travel Sport można kupić już za 5 zł dziennie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy