Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Irlandia - praktyczne porady

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Irlandia jest jednym z najdroższych krajów w Europie, który rozkochał w sobie miliony turystów przepięknymi, zielonymi widokami oraz rozległymi jeziorami.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Pełna tradycji i historii irlandzka kultura nie da nam przejść obojętnie obok piwa Guinness oraz celtyckiej muzyki i śpiewu. Pomimo że kraj ten leży w Europie, powinniśmy również posiadać wykupione ubezpieczenie turystyczne do Irlandii.

Ze względu na swoje walory krajobrazowe Irlandia została okrzyknięta "szmaragdową wyspą". Najpiękniejsze klify w Europie możemy znaleźć właśnie tutaj. Musimy jednak pamiętać, że Irlandia to drogi kraj, dlatego powinniśmy posiadać polisę turystyczną odpowiednią do cen, które obowiązują w tym państwie.


EKUZ nie wystarczy na wyjazd do Irlandii

Dzięki członkostwu Irlandii w Unii Europejskiej, mamy prawo do opieki zdrowotnej w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jednak usługi świadczone w zakresie tego dokumentu nie pokryją wszystkich kosztów związanych z opieką medyczną w Irlandii.

Możemy skorzystać z EKUZ u lekarza, który przynależy do HSE (Health Services Executive). Przed wizytą musimy upewnić się, czy na pewno specjalista przyjmie nas w ramach powyższego programu. Jak się okazuje, stosunkowo niewielka liczba lekarzy ma podpisany kontrakt w ramach HSE.

Musimy również pamiętać, że EKUZ nie pokryje kosztów związanych z lekami i środkami opatrunkowymi, leczeniem stomatologicznym, opieką medyczną w prywatnych placówkach oraz co ważne, transportem medycznym do Polski, więc wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Irlandii jest jak najbardziej rekomendowane, także przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Irlandii?

Irlandia jest krajem w miarę bezpiecznym, ale to nie zwalnia z konieczności posiadania polisy podróżnej. Musimy pamiętać również, że w trakcie każdego wyjazdu grożą nam różne niebezpieczeństwa, nie tylko związane z naszym zdrowiem. Dlatego ubezpieczenie turystyczne do Irlandii musi posiadać kilka usług, aby ochrona ubezpieczeniowa działała na kilku płaszczyznach.


Ubezpieczenie kosztów leczenia

Wcześniej wspominaliśmy o wysokich cenach, które znajdziemy w Irlandii. Nie dotyczy to tylko cen związanych z produktami lub artykułami w sklepach. Na "szmaragdowej wyspie" usługi również należą do tych drogich np. opieka medyczna. Prywatna wizyta u lekarza domowego może nas wynieść nawet 50 EUR, u specjalisty będzie to koszt nawet 155 EUR. Natomiast doba w szpitalu państwowym kosztuje około 40 EUR, w prywatnym nawet 600 EUR.

Od tych wysokich kosztów leczenia możemy się ubezpieczyć. Dzięki ubezpieczeniu KL nieważne, czy skorzystaliśmy ze świadczeń publicznej lub prywatnej służby zdrowia. Jeśli leczenie było następstwem nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel podejmie się spłaty rachunków powstałych za opiekę medyczną w Irlandii.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

NNW wraz z ubezpieczeniem KL stanowi podstawową część polisy turystycznej. W ramach tego ubezpieczenia zostaje objęte ochroną nasze zdrowie i życie. Jeśli dojdzie do wypadku w Irlandii, w którym doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu lub umrzemy, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie miało obowiązek wypłacić świadczenia pieniężne, które pomogą nam np. w trakcie rehabilitacji po wypadku lub naszym najbliższym po naszej śmierci.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Warto również zastanowić się nad kupnem ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Turystom zdarza się nieumyślnie wyrządzić szkodę osobową lub rzeczową osobom trzecim. Dzięki OC odszkodowanie nie będzie wypłacone z naszej kieszeni. Do towarzystwa będzie należało uregulowanie zadośćuczynienia osobie poszkodowanej.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego

W trakcie urlopu nasz bagaż jest narażony na utratę, uszkodzenie lub zniszczenie. Pomimo naszej najwyższej ostrożności na lotniskach, w trakcie przewozów lub w hotelu, takie sytuacje się zdarzają. Powinniśmy się od ich kosztów ubezpieczyć.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Irlandii?

Musimy dokładnie przemyśleć, czego oczekujemy od ubezpieczenia turystycznego do Irlandii. Cena za takie bezpieczeństwo naszych finansów jest stosunkowo niskia. Sprawdziliśmy koszt polis na podstawie 7-dniowego wyjazdu na "szmargdową wyspę" dla osoby dorosłej.

 

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Sumy ubezpieczeń

Cena ubezpieczenia

Gothaer

KL: 40 000 €

NNW: 10 000 zł

Bagaż: 1 000 zł

OC: 25 000 €

29,00 zł

AXA

KL: 30 000 €

NNW: 4 000 €

Bagaż: 400 €

OC: 50 000 €

29,32 zł

Aviva

KL: 120 000 zł

NNW: 20 000 zł

Bagaż: 2 000 zł

OC: 200 000 zł

44,00 zł

AXA Assistance

KL: 600 000 zł

NNW: 50 000 zł

Bagaż: 3 000 zł

OC: 150 000 zł

44,54 zł

 

Odpowiednio dobrane ubezpieczenie turystyczne do Irlandii to koszt znikomy w stosunku do cen obowiązujących w tym państwie. Już za jedną wizytę u lekarza zapłacimy więcej, niż wyniesie nas polisa podróżna.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
481188
5
3
7
2
5
5

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy