Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Irlandia - praktyczne porady

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Irlandia jest jednym z najdroższych krajów w Europie, który rozkochał w sobie miliony turystów przepięknymi, zielonymi widokami oraz rozległymi jeziorami.

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


Irlandia jest atrakcyjnym kierunkiem dla miłośników długich wędrówek, wycieczek rowerowych, zwiedzania, obcowania z piękną przyrodą czy fotografowania. Niezależnie od planów związanych z pobytem w tym kraju, na miejscu można czuć się generalnie bezpiecznie. Podobnie, jak w innych państwach europejskich nie występują tu poważniejsze zagrożenia, przy czym ostrożność i zdrowy rozsądek warto zachować zawsze.

Będąc w Irlandii trzeba uważać na kieszonkowców i unikać opuszczonych dzielnic, zwłaszcza po zmroku. Poza tym, należy pamiętać o ruchu lewostronnym, zmiennej i nieprzewidywalnej pogodzie, uporczywych mgłach w okresie wiosny i jesieni, a także bardzo ostrych daniach kuchni irlandzkiej. Nie ma zalecanych szczepień obowiązkowych, ale podczas trekkingów i wycieczek górskich w tym kraju zaleca się chronić przed kleszczami. Potencjalnych niebezpieczeństw jest zatem stosunkowo mało, ale ubezpieczenie turystyczne to produkt, w który należy się zaopatrzyć bez względu na charakter planowanego urlopu w Irlandii.

Ubezpieczenie turystyczne do Irlandii – dlaczego jest niezbędne?


Przebywając w Irlandii, czyli w jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej, można korzystać z opieki medycznej w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ta ostatnia jest wydawana bezpłatnie przez polski NFZ i działa tak, że daje posiadaczowi prawo do korzystania z usług zdrowotnych w danym kraju na takich samych zasadach, jakim podlegają jego obywatele. W praktyce oznacza to stosunkowo skromne korzyści, a konkretniej: bezpłatny dostęp do wybranych świadczeń zdrowotnych, oferowanych przez państwowe placówki medyczne.

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego do Irlandii to jedyny sposób na to, by uniknąć wszelkich kosztów leczenia, niezależnie czy będzie ono realizowane w placówce państwowej, czy też prywatnej. Dzięki niemu, to ubezpieczyciel pokryje wydatki związane z hospitalizacją, niezbędnymi zabiegami czy zakupem lekarstw. Zapłaci również za ewentualną akcje poszukiwawczą czy transport medyczny do kraju, a także zapewni wsparcie finansowe i merytoryczne w innych problemowych sytuacjach.

Ubezpieczenie kosztów leczenia w polisie do Irlandii


W Irlandii drogie są nie tylko produkty i usługi, ale również opieka medyczna. Sama prywatna wizyta lekarza domowego kosztuje około 50 euro, natomiast u lekarza specjalisty zwykle minimum 150 euro. Za każdy dzień pobytu w szpitalu państwowym trzeba zapłacić około 40 euro, ale już w prywatnym nawet 500-600 euro! Transport medyczny do Polski kosztuje średnio kilka tysięcy euro, ale w przypadku wyjątkowo skomplikowanej sytuacji zdrowotnej może kosztować nawet ponad 10 tys. euro.

Przed wysokimi kosztami leczenia w Irlandii można się zabezpieczyć, wykupując odpowiednią polisę podróżną. Odpowiednią, czyli taką, która oferuje ubezpieczenie kosztów leczenia do kwoty co najmniej 30 tys. euro. Taki limit odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela gwarantuje, że nawet w przypadku poważnego problemu zdrowotnego nie będzie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z leczeniem.

Ubezpieczenie turystyczne do Irlandii a koszty akcji ratunkowej i poszukiwawczej


Planując trekking czy wycieczki górskie po Irlandii, warto zadbać o wybór polisy z wysoką sumą ubezpieczenia dla kosztów ratownictwa i akcji poszukiwawczej. Dobrze, jeśli limit odpowiedzialności ubezpieczyciela będzie wynosił tutaj co najmniej około 6 tys. euro. Warto zaznaczyć, że zakres działania tego elementu polisy obejmuje wszelkie działania ratunkowe prowadzone nie tylko w górach, ale również na morzu oraz na „zwykłym” lądzie.

Wsparcie w innych nieprzewidzianych sytuacjach


Ważnym elementem ubezpieczenia turystycznego do Irlandii jest polisa OC. Tylko ona pozwala bowiem uchronić się przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Zaleca się wybrać ofertę, gdzie taka polisa zapewnia ochronę do kwoty co najmniej około 20-30 tys. euro.

Analizując daną propozycję ubezpieczenia podróżnego warto również sprawdzić, czy oferuje ono ewentualną ochronę bagażu i sprzętu elektronicznego oraz polisę NNW – która gwarantuje wypłatę świadczenia w razie odniesienia uszczerbku na zdrowiu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że te elementy ubezpieczenia wiążą się ze stosunkowo niskimi kwotami odszkodowań, dlatego nie powinny mieć większego wpływu na wybór danego ubezpieczyciela.

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Irlandii powinno również oferować pakiet usług assistance. Dzięki niemu, o każdej porze dnia i nocy można zadzwonić na całodobową infolinię ubezpieczyciela i poprosić o pomoc w rozwiązaniu zaistniałego problemu. Może być to prośba o zorganizowanie leczenia, znalezienie tłumacza czy udostępnienie samochodu zastępczego. O tym, w jakich przypadkach możliwe jest uzyskanie wsparcia, decydują zapisy umowy ubezpieczeniowej.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Irlandii dla aktywnych i przewlekle chorych?


Wybierając polisę podróżną trzeba wziąć pod uwagę charakter wyjazdu oraz stan swojego zdrowia. To o tyle ważne, że standardowe oferty ubezpieczeń kierowane są do osób, które planują urlop upływający pod znakiem wypoczynku i zwiedzania, a przy tym nie chorują na przewlekłe schorzenia. W przypadku na przykład problemów z cukrzycą czy wysokim nadciśnieniem, zwykle wymagane jest wykupienie nieco droższego wariantu polisy. Z wyższą składką ubezpieczeniową muszą liczyć się też osoby, które chciałyby uprawiać sporty uznawane za ekstremalne – wspinaczkę wysokogórską, windsurfing czy kitesurfing.

Oferty ubezpieczeń turystycznych do Irlandii


Za jeden dzień ochrony najtańszego ubezpieczenia turystycznego do Irlandii trzeba zapłacić niespełna 3 złote. Za nieco ponad dwa razy wyższą kwotę można już uzyskać bardzo dobrą ochronę ubezpieczeniową. Co ważne, to nie cena, a właśnie zakres działania polisy i jej sumy ubezpieczenia pokazują faktyczną atrakcyjność danej oferty. By pomóc zorientować się w możliwościach poszczególnych produktów, poniżej przedstawiamy parametry najtańszej polisy oraz polisy optymalnej, która pozwala dobrze zabezpieczyć wyjazd do Irlandii.

Porównanie polis turystycznych do Irlandii


Zakres ochrony

Gothaer

Generali

Koszty leczenia i assistance

85 131 zł

500 000 zł

Poszukiwanie i ratownictwo

34 052 zł

500 000 zł

Polisa NNW

10 000 zł

50 000 zł

Odszkodowanie za uraz ciała

10 000 zł

50 000 zł

Odszkodowanie za śmierć ubezpieczonego

10 000 zł

50 000 zł

Bagaż, sprzęt elektroniczny i sportowy

brak

1000 zł

Ubezpieczenie OC

brak

200 000 zł

Składka za 7 dni ochrony

20,00 zł

50,00 zł


Źródło: rankomat.pl

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia TurystycznegoW praktyce, na rynku dostępnych jest łącznie kilkadziesiąt ofert ubezpieczeń turystycznych. Warto zatem skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl i wybrać optymalnie dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań ofertę ubezpieczeniową. Na podanej stronie wystarczy wpisać termin i charakter pobytu w Irlandii, a porównywarka wyświetli ceny i parametrach wszystkich oferowanych polis podróżnych.
Co warto wiedzieć?
  1. Wizyta u lekarza specjalisty w Irlandii może kosztować nawet 150 euro.
  2. Koszt transportu śmigłowcem do Polski z Irlandii może kosztować nawet 10 tys. euro.
  3. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia do Irlandii powinna wynosić co najmniej 30 tys. euro.
  4. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Irlandii można kupić od 3 zł dziennie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia