Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Niemcy - praktyczne porady

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wyjazd do naszego zachodniego sąsiada bardziej kojarzymy z obowiązkami lub pracą, a nie z urlopem. Jednak coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z cudownych widoków, które możemy ujrzeć niedaleko naszych granic.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Bliskość położenia naszych państw nie oznacza, że panują w nich takie same zasady i ceny. Dlatego kupno ubezpieczenia turystycznego jest bardzo ważne, by nie wrócić do Polski z dodatkowymi wydatkami. MSZ, pomimo że na wyjazd do Niemiec wystarczy ważny dowód osobisty, rekomenduje, aby przed wyjazdem kupić ubezpieczenie turystyczne do Niemiec. Jednak pojawia się pytanie, jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne do pracy i na wypoczynek?

 

Wyjazd do Niemiec do pracy

Niemcy cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskich emigrantów ekonomicznych. Z tego powodu towarzystwa ubezpieczeniowe stworzyły produkt, który jest dedykowany dla Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę.

Jeśli i twój wyjazd będzie zarobkowy, powinieneś podczas kupna ubezpieczenia turystycznego wybrać dodatkową opcję wykonywania pracy fizycznej lub umysłowej. Każde towarzystwo posiada opisane w OWU definicje pracy fizycznej i umysłowej, z którymi musimy się zapoznać przed dokonaniem wyboru polisy podróżnej. Poniżej przedstawiamy, jak większość towarzystw rozdziela te dwie formy pracy.

 

Praca umysłowa

Praca fizyczna

Wykonywanie czynności, które oparte są na zajęciach biurowych (niezwiązanych z pracą fizyczną). Praca ta nie wymaga dużego nakładu siły oraz opiera się na rozumowaniu i intelekcie pracownika. Zakres obejmuje uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach.

Wykonywanie czynności, które oparte są głównie na sile mięśni oraz umiejętnościach manualnych i praktycznych, np. praca na budowach, na wysokościach lub w transporcie.

 

Opcja dodatkowa ubezpieczenia pracy oznacza zwyżkę składki polisy podróżnej. Jednak bez posiadania takiej usługi w ubezpieczeniu turystycznym musimy liczyć się z tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi wypłacenia świadczeń za wypadki, które wydarzyły się w miejscu w pracy.

 

Wyjazd urlopowy do Niemiec

Jeśli twój wyjazd będzie miał charakter wypoczynkowy, możesz zapomnieć o opcjach dodatkowych związanych z pracą. Skup się na usługach, które przydadzą się w czasie wolnym:

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia - w sytuacji, gdy nagle zachorujesz lub ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi nie będziesz musiał martwić się opłatą za opiekę medyczną. Ubezpieczyciel podejmie się spłaty rachunków za m.in. zabiegi medyczne, hospitalizacje, wizyty u lekarza lub transport medyczny.

  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci należne świadczenia w ramach sumy ubezpieczenia w razie doznania przez ciebie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci.

  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – jeśli wyrządzisz komuś krzywdę osobową (uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia albo śmierć) lub rzeczową (zniszczenie lub uszkodzenie mienia), ubezpieczyciel zajmie się wypłatą odszkodowania osobie poszkodowanej.

  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego lub sprzętu sportowego – ochrona obejmuje koszty związane z uszkodzeniem, zniszczeniem lub utratą twojego mienia podczas podróży.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Niemiec?

Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Niemiec to koszt mały w stosunku do wszystkich wydatków, które jesteśmy zmuszeni ponieść podczas wyjazdu. Warto zapoznać się z kilkoma ofertami i przeanalizować każdą z nich.

W naszej porównywarce sprawdziliśmy koszt polisy podróżnej na 7-dniowy wyjazd do Niemiec dla osoby dorosłej. Cena ubezpieczenia turystycznego do Niemiec waha się od 29 zł do 57 zł (zawierając sumę ubezpieczenia kosztów leczenia na minimum 30 000 EUR). Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie, dlatego wykupienie polisy jest tak ważne podczas każdego wyjazdu, nawet do kraju sąsiadującego z Polską.  

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
626036
6
8
2
1
0
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy