Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne w Banku Millenium - analiza oferty

W ofercie Banku Millenium, obok typowych produktów bankowych, można również znaleźć polisę podróżną. Jaki zapewnia ona zakres ochrony? Ile kosztuje? Jak wypada na tle innych polis? Przeanalizowaliśmy działanie i atrakcyjność ubezpieczenia turystyczne

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Widok polisy turystycznej w ofercie banku nie jest dziś niczym niezwykłym. Obecnie, produkty ubezpieczeniowe proponuje kilka tego typu instytucji, przy czym należy podkreślić, że w takim wypadku pełnią one rolę agentów. Oznacza to, że zajmują się one sprzedażą polis, natomiast samo ubezpieczenie zapewniają współpracujące z nimi firmy ubezpieczeniowe. Nie inaczej jest w przypadku ubezpieczenia turystycznego w Banku Millenium, gdzie faktycznym ubezpieczycielem jest STU Ergo Hestia S.A.

Ubezpieczenie turystyczne w Banku Millenium – zakres ochrony


Polisa oferowana przez Bank Millenium występuje w trzech pakietach ochronnych: Minimum, Standard i Optimum. Dla każdego z nich, w zależności od kierunku podróży, można wybrać wariant Świat lub Europa i świat (bez USA, Kanady, Chin i Japonii). Niezależnie jaką kombinację opcji wybierze klient, ubezpieczenie obejmie ochroną:
  • koszty leczenia,
  • assistance w podróży,
  • odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym (OC),
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
Do każdego pakietu można dokupić ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego (suma ubezpieczenia wynosi 3 000 lub 5 000 zł, w zależności od zakresu terytorialnego), assistance dla auta (suma ubezpieczania to 10 000 zł), czy też rozszerzenie zapewniające ochronę podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Po opłaceniu dodatkowej składki, z polisy mogą skorzystać również osoby przewlekle chore, na przykład na nadciśnienie czy cukrzycę.

Warianty ochrony w ubezpieczeniu turystycznym Banku Millenium


Sumy ubezpieczenia dla poszczególnych elementów ochrony różnią się w zależności od wybranego pakietu ochronnego oraz terytorialnego zakresu działania polisy. W przypadku ubezpieczenia na Europę i Świat, a więc nie obejmującego USA, Kanady, Chin i Japonii, limity odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela przedstawiają się następująco:

Wariant Europa i świat

Zakres ochrony Minimum Standard Optimum
Koszty leczenia i assistance 100 000 zł 200 000 zł 500 000 zł
OC w życiu prywatnym 200 000 zł 500 000 zł 1 000 000 zł
NNW 15 000 zł 15 000 zł 30 000 zł
Cena polisy 36 zł 50 zł 86 zł
Źródło: Bank Millenium

Ubezpieczyciel uznał, że powyższe limity będą niewystarczające dla kosztów leczenia obowiązujących w takich krajach, jak USA, Kanada, Chiny czy Japonia. Dlatego też, chcąc odwiedzić któreś z tych państw, należy wykupić opcję „Świat” polisy Banku Millenium.

Wariant Świat

Zakres ochrony Minimum Standard Optimum
Koszty leczenia i assistance 200 000 zł 500 000 zł 800 000 zł
OC w życiu prywatnym 200 000 zł 500 000 zł 1 000 000 zł
NNW 15 000 zł 15 000 zł 30 000 zł
Źródło: Bank Millenium

Jak działa polisa w Banku Millenium?


Niezależnie od wykupionego pakietu, ubezpieczenie turystyczne Banku Millenium pokryje koszty wizyty lekarskiej, hospitalizacji, operacji, zakupu lekarstw, czy też pilnego leczenia dentystycznego. Ubezpieczyciel sfinansuje również wydatki związane z akcją ratunkową i poszukiwawczą, a także transportem medycznym do Polski.

W ramach polisy OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie chroni w razie wyrządzenia szkód osobom trzecim. Jeśli ubezpieczony potrąci kogoś na nartach, albo jego dziecko przewróci telewizor w pokoju hotelowym, firma ubezpieczeniowa wypłaci świadczenie poszkodowanym. Natomiast polisa NNW pozwoli ubezpieczonemu uzyskać odszkodowanie, gdy wskutek wypadku dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, czyli uszkodzenia ciała o charakterze trwałym lub czasowym (np. złamania nogi).

Ubezpieczenie turystyczne Banku Millenium to także usługi assistance, dzięki którym można uzyskać wsparcie ubezpieczyciela w razie utraty dokumentów lub kart płatniczych, czy też wystąpienia innych nieprzewidzianych sytuacji. Gdy ubezpieczonemu przytrafi się problem prawny, będzie mógł skorzystać z pomocy tłumacza lub prawnika. Jeśli będzie hospitalizowany, firma ubezpieczeniowa zatroszczy się o transport i organizację pobytu jego bliskich. Posiadając dodatkowe assistance dla auta, w razie potrzeby będzie mógł skorzystać na przykład z holowania, dowozu paliwa czy samochodu zastępczego.

Ubezpieczenie tylko dla klientów Banku Millenium


Istotnym mankamentem ubezpieczenia turystycznego Banku Millenium jest fakt, że z jego oferty mogą skorzystać wyłącznie osoby, które mają w nim założony rachunek osobisty. To duże ograniczenie także z tego względu, że dopiero po zalogowaniu się na konto bankowe można poznać warunki cenowe polisy. Także sam jej zakup jest możliwy wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej banku Millenium lub systemu Millenet. Klient Banku Millenium może wykupić w ten sposób ubezpieczenie dla siebie, a także dla członków rodziny czy innych towarzyszy podróży, którzy nie posiadają rachunku w tym banku. Co więcej, może też wykupić polisę dla dzieci, nawet jeśli sam nie wybiera się z nimi na wakacje.

To, że ubezpieczenie jest ściśle powiązane z kontem bankowym ma jednak również swoje zalety. Bank Millenium oferuje innowacyjną usługę „Pomoc w podróży”, czyli specjalny widget udostępniany w bankowej aplikacji mobilnej, który pozwala szybko zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Widget jest dostępny przed zalogowaniem i nie wymaga połączenia z internetem. Dzięki niemu, można bezpośrednio połączyć się telefonicznie z centrum alarmowym ubezpieczyciela lub wysłać do niego SMS z prośbą o oddzwonienie. Co ważne, treść wiadomości jest generowana automatycznie i zawiera wszystkie niezbędne informacje: numer polisy oraz lokalizację klienta.

W przeciwieństwie do wielu innych polis, ubezpieczenie turystyczne Banku Millenium oferuje też natychmiastowy zwrot kosztów za wizytę lekarską. Jeśli ubezpieczony będzie miał zapłacić za nią z własnej kieszeni, firma ubezpieczeniowa przekaże mu środki najpóźniej w ciągu 24 godzin.

Ubezpieczenie turystyczne banku Millenium na tle innych polis podróżnych


Wariant Optimum polisy Banku Millenium to dobry produkt ubezpieczeniowy, który w wystarczającym stopniu zabezpieczy zagraniczny wyjazd. Co najważniejsze, posiada on wysokie sumy ubezpieczenia dla kosztów leczenia, które stanowią najważniejszy element każdego ubezpieczenia turystycznego. Pod względem zakresu ochrony wypada on korzystniej, niż większość dostępnych na rynku polis, ale z drugiej strony, można znaleźć korzystniejsze ubezpieczenia.

Oto porównanie wariantu Optimum polisy Banku Millenium z innym, oferującym szerszy zakres ochrony, ubezpieczeniem turystycznym.
Zakres ochrony Bank Millenium AXA Assistance
Koszty leczenia i ratownictwa 500 000 zł / 800 000 zł 40 000 0000 zł
Polisa OC w życiu prywatnym 1 000 000 zł 1 500 000 zł
Polisa NNW 30 000 zł 150 000 zł
 Składka za 7 dni ochrony w
 Europie  
86 zł 85,55 zł
Źródło: Bank Millennium, rankomat.pl

Wybierając ubezpieczenie należy kierować się nie wysokością składki, lecz przede wszystkim zakresem ochrony. Trzeba też mieć na uwadze cel, miejsce i długość wyjazdu. By wybrać optymalną dla siebie ofertę, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl. Dzięki niemu można z łatwością porównać propozycje kilkunastu ubezpieczycieli, i szybko znaleźć opcję optymalnie dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
  1. Ubezpieczenie turystyczne w Banku Millennium mogą kupić tylko osoby mające konto w tym banku.
  2. Ubezpieczenie turystyczne w Banku Millennium posiada 3 pakiety: Minimum, Standard i Optimum.
  3. Ubezpieczenie turystyczne w Banku Millennium jest dostępne w opcji Europa i Świat oraz Świat.
  4. Minusem ubezpieczenia w Banku Millennium jest brak możliwości porównania oferty z polisami innych ubezpieczycieli.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
737038
7
9
3
1
0
5

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy