Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Wiza do Egiptu - ile kosztuje i jak się ubiegać?

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Polacy mają dość łatwy pod względem formalności dostęp do krajów Ameryki Południowej i Północnej, jednak w większości krajów Afryki i Azji nadal potrzebują dodatkowych zezwoleń w postaci wizy. Sprawdź, czy wiza do Egiptu jest konieczna?

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wiza to pisemne bądź elektroniczne zaświadczenie, które w połączeniu z paszportem pozwala na przekroczenie granicy lub pobyt na terenie danego państwa. To, czy obcokrajowiec musi ubiegać się o wizę i jakie dokumenty musi mieć przy wjeździe zależy od umów międzynarodowych zawartych między poszczególnymi państwami. Polacy mają dość łatwy (pod względem formalności) dostęp do krajów Ameryki Południowej i Północnej, jednak w większości krajów Afryki i Azji nadal potrzebują dodatkowych zezwoleń. Sprawdź, czy wiza do Egiptu jest konieczna?

Wiza do Egiptu czy jest obowiązkowa?

Do wjazdu na terytorium Egiptu potrzebujesz nie tylko ważnego paszportu, ale również wizy. Jest ona niezbędna do przekroczenia granicy zarówno dla osób legitymujących się dokumentem biometrycznym (zawierającym wizerunek twarzy i odciski palców), jak i tymczasowym.

O wizę do Egiptu możesz starać się na 3 sposoby:

 • w egipskiej ambasadzie;

 • na lotnisku w Egipcie;

 • elektronicznie przez stronę internetową.

Jeśli nie chcesz starać się o wizę już po przylocie na miejsce i wolisz załatwić większość formalności jeszcze przed podróżą, wniosek o wydanie dokumentu złóż jeszcze przed wyjazdem przez internet. Musisz zrobić to maksymalnie 7 dni przed dniem planowanego wylotu.

Jakie są rodzaje wiz do Egiptu?

Wyróżnia się kilka rodzajów wiz do Egiptu w zależności od powodów wyjazdu. Najbardziej powszechna jest wiza wydawana w celach turystycznych.

Można wyodrębnić wizę turystyczną jednorazową, pozwalającą na jednokrotne przekroczenie granicy Egiptu, oraz wizę turystyczną wielokrotną, która upoważnia do 30-dniowego pobytu. Jak można zauważyć, drugi dokument daje dużo większą swobodę i pozwala na opuszczanie kraju i wracania do niego dowolną liczbę razy.

Należy pamiętać, że okres ważności wizy jest liczony od daty wskazanej w dokumencie, a nie od chwili przekroczenia granicy.

Oprócz wizy turystycznej funkcjonują również:

 • wiza biznesowa - wydawana na okres do 90 dni dla osób podróżujących na zaproszenie podmiotów gospodarczych;

 • wiza imigracyjna - wydawana osobom ubiegającym się o stały pobyt w kraju;

 • wiza pracownicza - wydawana podróżującym w celach zarobkowych;

 • wiza tranzytowa - wydawana osobom przejeżdżającym przez dane państwo do kraju docelowego;

 • wiza studencka - wydawana podróżującym w celach naukowych i edukacyjnych.

Każda z wiz może zostać wystawiona w formie elektronicznej.

Jak uzyskać wizę do Egiptu?

O obowiązkowe zezwolenie na wjazd do Egiptu możesz zadbać przed wyjazdem z Polski lub po przylocie, na lotnisku. Jeśli zależy Ci na tym, aby maksymalnie skrócić czas potrzebny na załatwienie formalności po przybyciu na miejsce, lepiej złóż wniosek o wizę do Egiptu przez internet, będąc jeszcze w kraju. Dzięki temu unikniesz stresu związanego z szukaniem placówki wydającej wizy i nie rozpoczniesz wakacji od stania w kolejkach.

Wiza do Egiptu: dokumenty

Przed złożeniem wniosku o wizę do Egiptu warto skompletować wszystkie niezbędne dokumenty. Wśród nich powinny znaleźć się:

 • paszport (ważne, aby dokument pozostawał aktualny przez co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty powrotu);

 • kolorowy skan paszportu zawierający pierwszą stronę dokumentu z danymi właściciela i zdjęciem;

 • 2 aktualne, kolorowe i ostre zdjęcia wykonane nie później niż w ciągu ostatnich 6 miesięcy;

 • potwierdzenie wykupienia podróżnego ubezpieczenia medycznego ważnego przez cały okres planowanego pobytu.

Dodatkowo, jeśli starasz się o wizę biznesową, powinieneś zadbać o pisemne zaproszenie od firmy znajdującej się na terenie Egiptu.

Wiza do Egiptu: wniosek

Wniosek o wizę do Egiptu możesz pobrać z internetu. Przeważnie w pierwszej sekcji dokumentu należy wpisać dane turysty — m.in. imię, nazwisko, datę urodzenia, numer paszportu i jego datę ważności oraz dane kontaktowe. Zazwyczaj trzeba też uzupełnić informacje dotyczące szczegółów wyjazdu, np. datę wyjazdu i powrotu oraz miejsce przekroczenia granicy.

Jeśli zdecydujesz się na wypełnienie wniosku online wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.visa2egypt.gov.eg. Tam zostaniesz poproszony o podanie daty i celu podróży, wpisanie numeru paszportu oraz określenie planowanego miejsca pobytu. Ponadto, jeśli byłeś już w Egipcie, możesz opisać swoje dotychczasowe wizyty.

Wiza do Egiptu: koszty

Koszt wizy do Egiptu zmienia się z zależności od rodzaju zezwolenia na pobyt. W przypadku wiz jednorazowych za wystawienie upoważnienia zapłacisz 25 dolarów. W przeliczeniu jest to około 105 zł. Jeśli podczas podróży zależy Ci na możliwości wielokrotnego wjeżdżania i wyjeżdżania z Egiptu, za wizę 30-dniową zapłacisz 60 dolarów, czyli 251 zł (kursy walut przeliczono na podstawie średniego kursu na dzień 09.06.2023 r.).

Wiza do Egiptu: czas oczekiwania

Wiza do Egiptu, zarówno jednokrotna jak i wielokrotna, jest wystawiana w dwóch trybach. Jeśli wybierzesz pierwszy z nich, standardowy, na zezwolenie zaczekasz do 8 dni. Z kolei gdy wiza jest wyrabiana w trybie ekspresowym, otrzymasz ją po 5 dniach.

Złożenie wniosku w sposób tradycyjny, w ambasadzie lub innej placówce dyplomatycznej, skutkuje dołączeniem wizy do paszportu. Z kolei jeśli prośbę o pozwolenie na wjazd do Egiptu przekazano online, otrzymaną wizę należy samodzielnie wydrukować i mieć ją ze sobą w trakcie podróży.

Czy ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Egiptu jest obowiązkowe?

Jak informuje treść artykułu znajdującego się na rządowej stronie gov.pl, ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd do Egiptu jest obligatoryjne.

Ponadto MZS wyraźnie ostrzega, aby unikać zakupu tanich polis o wąskim zakresie ochrony: „Doradzamy wykupienie polisy, która obejmuje wiele usług. Firma ubezpieczeniowa musi np. pokryć koszty hospitalizacji, leczenia choroby przewlekłej (np. układu krążenia, nowotworu, epilepsji), psychicznej lub skutków biernego uczestnictwa w aktach terroru”.

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Egiptu, czyli jakie?

Jeśli wybierasz ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Egiptu, a także do każdego innego kraju, zwróć uwagę na:

 • koszty leczenia (KL) - suma gwarantowana KL w przypadku polisy na tygodniowy wyjazd powinna wynosić co najmniej 100 000 zł. Pamiętaj, że kwota ubezpieczenia ma pokryć koszty ochrony życia i zdrowia powstałe w związku z nagła chorobą, następstwem choroby przewlekłej, w tym. np. pobyt i leczenie w szpitalu, wizyty lekarskie czy zakup lekarstw;

 • assistance - to część polisy, która pozwala uzyskać wsparcie przy zdarzeniach losowych. W ramach pakietu ubezpieczyciel może pomóc np. przy organizacji transportu ubezpieczonego czy doraźnej pomocy medycznej;

 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - zapewnia wsparcie finansowe w przypadku śmierci ubezpieczonego lub stałego uszczerbku na zdrowiu. Rekomendowana suma gwarantowana NNW to minimum 20 000 zł;

 • OC - gwarantuje wypłatę odszkodowania osobom trzecim, które poniosły uszczerbek na zdrowiu w związku z działaniami ubezpieczonego. Jest to bardzo ważna część polisy, a jej suma gwarantowana powinna wynosić co najmniej 100 000 zł;

 • ubezpieczenie bagażu podróżnego — pozwala nie martwić się o wydatki poniesione w związku z opóźnieniem dostarczenia bagażu. Zapewnia odpowiedni komfort psychiczny w czasie wyjazdu, niezależnie od niespodziewanych zdarzeń;

 • ratownictwo i polisa sportowa - sprawdzi się w przypadku osób, które aktywnie spędzają czas i chcą zadbać o ochronę ubezpieczeniową w czasie nurkowania, wspinaczki górskiej, surfowania czy innych ekstremalnych zajęć. Standardowa polisa nie zapewni wypłaty odszkodowania za szkody powstałe w trakcie takich aktywności.

Pamiętaj, aby zakres polisy dopasować do swoich wymagań dotyczących ochrony ubezpieczeniowej oraz typu wyjazdu. Jeśli Twoim celem jest zwiedzanie atrakcji turystycznych i plażowanie, nie ma potrzeby, abyś przepłacał za ubezpieczenie sportowe.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Egiptu?

Cena ubezpieczenia turystycznego do Egiptu zmienia się w zależności od liczby umów dodatkowych i wysokości sum gwarantowanych. Najtańsze oferty rozpoczynają się już od 4 zł za dzień.

Poniżej znajduje się zestawienie przykładowych polis turystycznych na 8-dniowy wyjazd do Egiptu.

 • Nationale Nederlanden oferuje ubezpieczenie za niecałe 34 zł. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia wynosi 80 000 zł, a ratownictwa - 100 000 zł. Polisa zawiera assistance oraz zapewnia transport medyczny do Polski bez limitów cenowych. Ubezpieczenie uwzględnia zdarzenia pod wpływem alkoholu i zachorowanie na COVID-19.

 • AXA Partners proponuje polisę turystyczną, która kosztuje 36 zł. Obejmuje ubezpieczenie NNW do 20 000 zł, koszty leczenia do 200 000 zł oraz ratownictwo do 200 000 zł. Zapewnia wsparcie przy zdarzeniach po wypiciu alkoholu i w razie zarażenia się koronawirusem.

 • AXA Partners oferuje również ubezpieczenie dla bardziej wymagających, za które trzeba zapłacić nieco ponad 70 zł. Suma gwarantowana wynosi 600 000 zł i uwzględnia koszty leczenia oraz ratownictwo. Ponadto zapewnia ubezpieczenie bagażu, ochronę OC i NNW.

Jeśli chcesz znaleźć dobre ubezpieczenie na wyjazd do Egiptu, możesz skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Uzupełnij online krótki formularz, aby poznać orientacyjny koszt polis i porównać oferty od różnych ubezpieczycieli. Na stronie zostaniesz zapytany m.in. o cel wyjazdu, długość pobytu oraz rodzaj planowanych aktywności - np. wypoczynek i zwiedzanie, nurkowanie, sporty wysokiego ryzyka czy sporty ekstremalne.

Bibliografia:

 • https://www.gov.pl/web/egipt/idp
 • https://www.gov.pl/web/dyplomacja/paszporty

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Wiza do Egiptu - Co warto wiedzieć?
 • Do wjazdu na terytorium Egiptu potrzebujesz ważnego paszportu, wizy i ubezpieczenia turystycznego.

 • Wniosek o wizę możesz złożyć w egipskiej placówce dyplomatycznej w Polsce, na lotnisku w Egipcie lub przez internet.

 • Wiza jednorazowa zapewnia możliwość jednokrotnego wjazdu na teren Egiptu.

 • Wiza wielokrotna pozwala wjeżdżać i wyjeżdżać z Egiptu dowolną liczbę razy przez okres 30 dni.

FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania o wizę do Egiptu

 1. Jakie szczepienia przed wyjazdem do Egiptu?

  Przed wyjazdem do Egiptu nie ma konieczności przeprowadzania szczepień ochronnych.

 2. Co zrobić w przypadku zgubienia paszportu?

  W razie zgubienia paszportu zgłoś się do Ambasady RP w Kairze, aby wyrobić paszport tymczasowy.

 3. Czy do Egiptu można wjechać na dowód osobisty?

  Nie. Aby wjechać do Egiptu, trzeba mieć ze sobą paszport.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia