Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Egipt - praktyczne porady

Egipt od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów. Starożytne budowle, dostęp kraju do morza Czerwonego i Śródziemnego, ciągnący się krajobraz pustyń, to wszystko możemy ujrzeć w Egipcie.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 Nic więc dziwnego, że to państwo stało się miejscem, do którego chętnie powracają Polacy z roku na rok. Najczęściej Polacy wyjeżdżają do tego ciepłego kraju w ramach ofert biur podróży. Jednak pojawia się pytanie, jakie ubezpieczenie turystyczne do Egiptu świadczą touroperatorzy i czy na pewno jest ono wystarczające?

 

Ubezpieczenie z biura podróży do Egiptu – czy wystarczy?

 

Najczęściej przy poważniejszych wypadkach oraz urazach, koszty leczenia zwiększają się z minuty na minutę. MSZ na swojej stronie internetowej informuje o bardzo wysokich cenach np. hospitalizacji w Egipcie. Często po leczeniu turysta zmaga się z wielkimi cenami za opiekę medyczną zaoferowaną mu w trakcie pobytu w Egipcie. Z tego powodu suma ubezpieczenia KL musi wynosić minimum 40 000 EUR.

Często biura podróży świadczą polisy turystyczne, których sumy ubezpieczenia kosztów leczenia wynoszą około 15 000 EUR. To stanowczo za mało, aby opłacić opiekę medyczną – leczenie, hospitalizację i transport medyczny do Polski. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne oferowane z biura podróży jest niewystarczające, ponieważ touroperatorzy mają obowiązek ubezpieczyć swoich klientów, ale robią to po najniższych cenach. Dla nich to po prostu kolejny koszt...

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Egiptu?

 

Przed wyjazdem wykup odpowiedniej klasy ubezpieczenie turystyczne do Egiptu. Koszt takiej polisy nie będzie odczuwalny, biorąc pod uwagę wszystkie wydatki związane z wyjazdem. Polisa podróżna do Egiptu musi posiadać:

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia – wcześniej wspominaliśmy, aby suma ubezpieczenia KL wynosiła minimum 40 000 EUR. Każde udokumentowane koszty leczenia związane z nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem zostaną opłacone przez ubezpieczyciela.

  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – w razie nieszczęśliwego wypadku, w którym doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, ubezpieczyciel podejmie się wypłacenia świadczeń dla nas lub naszych najbliższych.

  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – ubezpieczeniu podlega nasza odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym. Jeśli wyrządzimy osobie trzeciej (np. innemu turyście, hotelowi lub przewoźnikowi) szkodę, nie będziemy musieli ponosić kosztów odszkodowania. Tym zajmie się nasz ubezpieczyciel.

  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego – na pewno słyszeliśmy o historiach związanych z gubieniem bagażu przez przewoźników. Takie rzeczy się niestety zdarzają. Warto również od kosztów takich sytuacji się ubezpieczyć. Jeśli mienie zostanie uszkodzone, zniszczone lub ukradzione, towarzystwo zwróci nam poniesione koszty.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Egiptu?

 

Ceny ubezpieczeń turystycznych do Egiptu są naprawdę bardzo niewielkie, a mogą pomóc w kryzysowych sytuacjach, które mogą zakończyć się potężnymi długami po wakacjach. Sprawdziliśmy ceny polis turystycznych na 7-dniowy wyjazd dla osoby dorosłej.

 

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Sumy ubezpieczeń

Cena ubezpieczenia

Gothaer

KL: 40 000 €

NNW: 15 000 zł

Bagaż: 2 000 zł

OC: 50 000 €

40 zł

Aviva

KL: 160 000 zł

NNW: 30 000 zł

Bagaż: 2 000 zł

OC: 200 000 zł

49 zł

AXA

KL: 50 000 €

NNW: 4 000 €

Bagaż: 400 €

OC: 50 000 €

53 zł

Europa

KL: 40 000 €

NNW: 5 000 €

Bagaż: 500 €

OC: 100 000 €

53 zł

AXA Assistance

KL: 600 000 zł

NNW: 50 000 zł

Bagaż: 3 000 zł

OC: 150 000

77 zł

 

Przed kupnem ubezpieczenia turystycznego należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, aby poznać zakres i wyłączenia odpowiedzialności danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie polegaj jedynie na polisie świadczonej przez biura podróży, sam zadbaj o swoje bezpieczeństwo w trakcie wyjazdu.  

Co warto wiedzieć?
  1. Egipt to kraj wielu zabytków i piramid, szczególnie warto zobaczyć Kair i Wielkie Piramidy w Gizie, Aleksandrię i Deltę Nilu oraz Kanał Sueski i Synaj.
  2. Podróżując do Egiptu, trzeba uważać na egoztyczne jedzenie, nieprzegotowaną wodę oraz wysokie temperatury.
  3. W Egipcie koszty leczenia są bardzo wysokie - za konsultacje z lekarzem zapłacimy min. 40 USD, natomiast cena hospitalizacji wynosi 200-300 USD za dzień.
  4. Ubezpieczenie turystyczne można mieć już od 3-4 zł/dzień, zapewnia pokrycie kosztów leczenia, a także NNW, OC, ubezpieczenia bagażu czy pomoc w razie ataku terrorystycznego.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
0
7
7
6
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy