Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Egipt - praktyczne porady

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Egipt od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów. Starożytne budowle, dostęp kraju do morza Czerwonego i Śródziemnego, ciągnący się krajobraz pustyń, to wszystko możemy ujrzeć w Egipcie.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Nic więc dziwnego, że to państwo stało się miejscem, do którego chętnie powracają Polacy z roku na rok. Najczęściej Polacy wyjeżdżają do tego ciepłego kraju w ramach ofert biur podróży. Jednak pojawia się pytanie, jakie ubezpieczenie turystyczne do Egiptu świadczą touroperatorzy i czy na pewno jest ono wystarczające?

Podróż do Egiptu a Covid-19 – co trzeba wiedzieć?

Obecnie nie ma dodatkowych obostrzeń związanych z COVID-19, jeśli chodzi o podróżowanie do Egiptu. Nie trzeba wykonywać testów przed wyjazdem ani po przybyciu do kraju, niezależnie od statusu szczepienia.

Zarówno osoby zaszczepione, jak i te, które szczepionki nie przyjęły, nie muszą również odbywać kwarantanny wjazdowej. Obowiązują formularze lokalizacyjne, które należy wypełnić na pokładzie samolotu, w drodze do Egiptu.

Takie same zasady dotyczą dzieci, kierowców zawodowych, a także osób podróżujących tranzytem.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wjechać do Egiptu?

Polacy wyjeżdżający na wakacje do Egiptu, muszą posiadać ważny paszport biometryczny lub tymczasowy. Nie ma możliwości przekroczenia granicy na podstawie dowodu osobistego.

PASZPORT

TAK

PASZPORT TYMCZASOWY

TAK

DOWÓD OSOBISTY

NIE

Uwaga! Zarówno w przypadku tradycyjnego paszportu, jak i paszportu tymczasowego, dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy od zaplanowanej daty powrotu z Egiptu.

Polscy obywatele - także ci, którzy wyjeżdżają w celach turystycznych - przed podróżą muszą wyrobić wizę do Egiptu. Obowiązek ten dotyczy zarówno posiadaczy paszportów biometrycznych, jak i dokumentów tymczasowych.

Wiza turystyczna jest wydawana na 30 dni. Koszt wyrobienia wizy jednorazowej to 25 USD. Wiza wielokrotna będzie droższa - za nią zapłacić trzeba będzie 60 USD.

O wydanie wizy można starać się poprzez stronę internetową (elektronicznie), w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, a także na egipskim lotnisku.

Ważne! Osoby posiadające paszport dyplomatyczny, o wizę ubiegać mogą się wyłącznie w przedstawicielstwach dyplomatycznych Egiptu.

Warto również pamiętać, że dzieci wyjeżdżające do Egiptu pod osób trzecich, muszą posiadać pisemną zgodę na odbycie podróży od rodziców lub prawnych opiekunów.

Pamiętaj! W Egipcie obowiązuje obowiązek meldunkowy dla turystów - odpowiada za to hotel, lub właściciel mieszkania, w którym zamierzamy się zatrzymać.

Co warto zwiedzić w Egipcie?

Egipt to niezwykły i bardzo różnorodny kraj, pełen wielu zachwycających miejsc ukształtowanych przez naturę, ważnych zabytków i ciekawych atrakcji turystycznych. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych miejsc, które powinien odwiedzić każdy podróżujący do tego kraju turysta.

Wyjątkowe miasta

 • Kair -  jest stolicą i największym miastem Egiptu. Znajdują się w nim setki interesujących miejsc i zabytków. Z pewnością warto zajrzeć zarówno do Muzeum Egipskiego, w którym znajduje się wiele posągów, kolekcja mumii, sarkofagi, rzeźby, biżuteria i papirusy, jak i do Muzeum Nowoczesnej Sztuki Egipskiej. Jedną z podstawowych atrakcji turystycznych jest także suk Chan al-Chalili, główny bazar starej części egipskiej stolicy. Niekoniecznie najchętniej odwiedzanym przez turystów, lecz wartym obejrzenia miejscem jest Miasto Umarłych, uboga dzielnica Kairu mieszcząca się na obszarze dwóch cmentarzy, gdzie ludzie prowadzą normalne życie, a sklepy i stragany sąsiadują z pomnikami i cmentarnymi ścieżkami.
 • Giza - jest miastem wchodzącym w skład aglomeracji Kairu, słynącym z budowli starożytności pochodzących w większości z XXV wieku przed naszą erą. W kompleksie świątynnym znajdują się słynne piramidy na czele z największą z nich – Wielką Piramidą Cheopsa, jedynym zabytkiem z listy 7 cudów świata starożytnego, który przetrwał do dnia dzisiejszego. Inną interesującą budowlą jest Wielki Sfinks, największy z posągów sfinksa w Egipcie.
 • Marsa Alam - to miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Czerwonym. Ze względu na czystą wodę i białe plaże, jest znane jako Egipskie Malediwy. Z jednej strony na turystów czekają piękne piaszczyste plaże, a z drugiej safari po pustyni na quadach.
 • Hurghada - leżąca nad Morzem Czerwonym Hurghada jest jednym z głównych nadmorskich kurortów Egiptu. W okolicy znajduje się kilkadziesiąt wyjątkowej urody raf koralowych, zaś na tych, którzy wolą oglądać wodny świat zza szyby czeka Grand Aquarium, jeden z największych takich kompleksów na kontynencie, gdzie zobaczymy zwierzęta ze wszystkich regionów Egiptu, a także skamieniałe szczątki zwierząt. Wrażenie na zwiedzających zrobić może także meczet El Mina, pięknie zdobiony, wykonany z białego marmuru.
 • Luksor - bywa nazywane największym muzeum świata na świeżym powietrzu, a wszystko przez wzgląd na znajdujące się tam ruiny kompleksu świątyń Karnaku, świątynię Luksoru, a także wiele innych starożytnych świątyń, posągów i krypt. To tam podziwiać można między innymi Dolinę Królów i Dolinę Królowych, miejsca spoczynku władców Egiptu i ich małżonek. Miasto jest przez to jednym jednym z najpopularniejszych turystycznych w Egipcie.
 • Aswan - jest jednym z najbardziej suchych zamieszkałych miejsc na świecie, a na wysoką temperaturę można tu liczyć w zasadzie przez cały rok. To właśnie tutaj, na rzece Nil, podziwiać można robiącą wrażenie Wielką Tamę Asuańska, wysoką na 111 metrów, długą na 3600 metrów i szeroka na prawie 1 kilometr. W Asuanie zwiedzić można również Muzeum Nubijskie poświęcone kulturze i cywilizacji nubijskiej. Muzeum zajmuje aż 50 000 metrów kwadratowych, z czego 7 000 zajmuje budynek, a reszta ogrody i inne przestrzenie publiczne.
 • Abu Simbel -  jest stanowiskiem archeologicznym w południowym Egipcie, na które składają się dwie ogromne świątynie wybudowane w XIII wieku p.n.e. – Wielka Świątynia Ramzesa II i Świątynia Nefertari, które miały zapewnić pamięć faraonowi i jego żonie. Abu Simbel jest jednym z najważniejszych zabytków Egiptu. W latach sześćdziesiątym świątyniom groziło zalanie wodą z powodu budowy Wielkiej Tamy Asuańskiej, jednak pod patronatem UNESCO archeolodzy i inżynierowie zorganizowali akcję rozebrania ich i przeniesienia wyżej w głąb lądu, a następnie ponownego tam zmontowania.

Zabytki i ważne obiekty

 • Piramidy w Gizie - to jedna z największych atrakcji turystycznych w całym Egipcie i jednocześnie prawdziwa wizytówka tego kraju. Piramidy zlokalizowane są na przedmieściach Kairu, a największa z nich - piramida Cheopsa, uchodzi za jedną z najwspanialszych i najbardziej fascynujących budowli na całym świecie.
 • Sfinks - to zdecydowanie jeden z najbardziej tajemniczych i zarazem zachwycających posągów, nie tylko w kraju faraonów. Przedstawia lwa z głową człowieka i został w całości wykuty w skale. Jest symbolem tajemnicy, a także „strażnikiem piramid”. W środku Sfinksa odkryto trzy tunele, z których dwa zostały otwarte.
 • Góra Synaj - znana również jako góra Mojżesza, jest drugim co do wielkości szczytem całego półwyspu Synaj. To miejsce ma przede wszystkim znaczenie religijne - zgodnie ze Starym Testamentem, to właśnie tu Bóg objawił się Mojżeszowi, przekazując mu kamienne tablice z dziesięcioma przykazaniami, które później stały się wykładnikiem chrześcijańskiej moralności. To u podnóży góry Synaj Mojżesz miał również dostąpić objawienia pod postacią płonącego krzewu. Na górę można się wspinać, a będąc w tej okolicy, warto również odwiedzić pobliski klasztor Świętej Katarzyny.
 • Piramida Dżesera - to znajdująca się w Sakkarze, bardzo charakterystyczna piramida, której znakiem rozpoznawczym jest schodkowa budowa. Stanowi ona jeden z elementów całego kompleksu grobowego, będąc tym samym grobowcem króla Dżesera. Jest monumentalna, w całości zbudowana z kamienia i nieprzerwanie intryguje tłumnie odwiedzających ją turystów.
 • Egipskie świątynie – to zabytkowe budowle, które w Egipcie wznoszono na cześć bogów, a także jako hołd dla panujących w tamtych czasach faraonów. Do najbardziej znanych należą: Świątynię Abu Simbel, Świątynia Hatszepsut, Świątynia Luksorska, Świątynia Kalabsha, Świątynie Philae, Świątynia Efdu, czy Świątynia Kom Ombo.

Ciekawe miejsca

 • Dolina Królów - to imponująca nekropolia, na terenie której znajdują się grobowce najważniejszych egipskich faraonów. Niezwykłe wrażenie robi tu nie tylko pustynny, surowy klimat, ale także struktura samych budowli. Długie, starannie wykute skalne schody, tajemnicze grobowe pomieszczenia, a także długie korytarze - wszystko to stanowi niewątpliwą atrakcję dla turystów. Na uwagę zasługują również intrygujące malowidła, które zdobią kamienne ściany.
 • Rzeka Nil - Nil to nie tylko najdłuższa rzeka w Afryce i (zaraz obok Amazonki) na wiecie, ale także symbol rozwoju egipskiej cywilizacji. Nie bez powodu Egipt nazywany jest darem Nilu - rzeka umożliwiła rozwój rolnictwa, zapewniała ludności pożywienie, tworząc system nawadniający. Nil ma wiele dopływów, z których niektóre okresowo wysychają, sama rzeka zaś raz do roku wylewa.
 • Sahara - jest największą gorącą pustynią ma świecie, a jej powierzchnia to ponad 9 mln kilometrów. W rzeczywistości Sahara obejmuje aż 14 mniejszych pustyń: Al-Dżuf, Erg Szasz, Erg Ikidi, Wielki Erg Wschodni, Wielki Erg Zachodni, Tadmait, Tanizruft, Hamada al-Hamra, Ahaggar, Tibesti, Tenere, Libijska, Bajuda, Arabska. Mimo rozciągającym się po horyzont pustynnym krajobrazom, na Saharze spotkać można spotkać ciekawe gatunki roślin (np. oleander, dzikie oliwki, pistacje, czy róże jerychońskie) i zwierząt (w tym m.in. wielbłądy, antylopy, skoczki pustynne, czy… skorpiony).
 • Kolorowy Kanion - jedna z największych atrakcji turystycznych na półwyspie Synaj, a jednocześnie trzeci największy kanion na świecie. To zachwycające miejsce, pełne ciekawych formacji skalnych (piaskowce, granit, bazalt i wapień), które dzięki zawartym w nich minerałom przybierają charakterystyczne, żywe kolory. W promieniach słońca, miejscami wysokie na 30 metrów ściany kanionu mienią się zapierającymi dech w piersiach barwami, a przechadzka między (chwilami bardzo wąskimi) skałami na długo zapada w pamięć.

Gdzie nocować w Egipcie?

Egipt to kraj, dla którego turystyka stanowi ważne źródło dochodu, dlatego infrastruktura w tym obszarze jest dość rozbudowana i dobrze zorganizowana. Każde miasto o charakterze turystycznym (i nie tylko) oferuje przyjezdnym wiele opcji noclegów o zróżnicowanym standardzie i – co za tym idzie – w różnym przedziale cenowym.

Najdrożej jest w dużych, nadmorskich kurortach, prywatnych apartamentach, a także 4 i 5-gwiazdkowych hotelach, które poza wysokim standardem oferują wiele dodatkowych udogodnień. Tańsze noclegi można znaleźć w hotelach o niższej liczbie gwiazdek, w obiektach zarządzanych przez osoby prywatne, a także tych zlokalizowanych w nieco większej odległości od turystycznych atrakcji.

Dla tych, którym nie zależy na udogodnieniach i wysokim standardzie, dobrą opcją mogą okazać się hostele, których w Egipcie nie brakuje – nawet w dużych i popularnych miastach, takich jak Kair czy Hurghada, można znaleźć oferty już za około 50-70 PLN za noc!

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny noclegów z różnych półek cenowych, w miejscach najchętniej odwiedzanych przez Polaków.

1. Szarm el-Szejk:

STANDARD

RODZAJ NOCLEGU

LOKALIZACJA

ŚNIADANIE

CENA ZA NOC

Obiekt zarządzany przez osobę prywatną

Apartament z dwoma sypialniami, 2 duże łóżka podwójne, prywatna łazienka, prywatny aneks kuchenny, prywatny basen, balkon

25 km od centrum

-

330 PLN

Apartament zarządzany przez osobę prywatną

Apartament z 2 sypialniami, 1 duże łóżko podwójne, 2 łóżka pojedyncze, prywatna kuchnia, prywatna łazienka, balkon z widokiem

1,1 km od centrum

-

931 PLN

Hotel/kurort 4-gwiazdkowy

Pokój dwuosobowy typu Standard, 1 bardzo duże łóżko podwójne, prywatna łazienka, taras, widok na basen

 

6,8 km od ścisłego centrum

Wliczone w cenę

1 775 PLN

Kompleks noclegowo-wypoczynkowy Aqua Park Cit

Pokój typu Deluxe z widokiem na park wodny, 1 duże łóżko podwójne lub 1 łóżko pojedyncze i 1 łóżko podwójne, prywatna łazienka, taras

7,1 km od centrum

Wliczone w cenę

2 530 PLN

Obiekt zarządzany przez osobę prywatną

Apartament typu Suite, 1 duże łóżko podwójne, 2 łóżka podwójne, prywatna kuchnia, prywatna łazienka, prywatny basen, balkon z widokiem na morze

0,8 km od centrum

Dodatkowo płatne – 61 PLN

3 622 PLN

2. Marsa Alam:

STANDARD

RODZAJ NOCLEGU

LOKALIZACJA

ŚNIADANIE

CENA ZA NOC

Obiekt zarządzany przez osobę prywatną

Apartament z 1 sypialnią, 2 łóżka pojedyncze, prywatna kuchnia, prywatna łazienka, balkon z widokiem

2,7 km od centrum

-

125 PLN

Domek na wyłączność w wiosce beduinów

Pokój Dwuosobowy typu Deluxe, 2 łóżka pojedyncze lub 1 łóżko podwójne, prywatna łazienka, taras z widokiem na morze

14 km od centrum

Wliczone w cenę

266 PLN

Hotel/kurort 3-gwiazdkowy

Pokój Dwuosobowy, 3 bardzo duże łóżka podwójne lub 2 łóżka pojedyncze, prywatna łazienka, taras, basen z widokiem

25 km od centrum

Wliczone w cenę

347 PLN

Hotel/kurort 5-gwiazdkowy

Pokój typu Superior z łóżkiem typu queen-size, prywatna łazienka, taras

 

Blisko centrum, przy samej plaży

Wliczone w cenę

888 PLN

Hotel/kurort 5-gwiazdkowy

Pokój rodzinny typu Superior z łóżkiem typu queen-size, prywatna łazienka, teraz z widokiem

11 km od centrum

Wliczone w cenę

1 110 PLN

3. Kair:

STANDARD

RODZAJ NOCLEGU

LOKALIZACJA

ŚNIADANIE

CENA ZA NOC

Hotel 3-gwiazdkowy

Pokój typu Deluxe, 2 duże łóżka podwójne, prywatna łazienka

12,2 km od centrum

Wliczone w cenę

39 PLN

Hostel

Pokój Trzyosobowy typu Basic, 3 łóżka pojedyncze, wspólna łazienka, balkon

1,6 km od centrum

Wliczone w cenę

77 PLN

Hotel 2-gwiazdkowy

Apartament typu Studio, 1 łóżko podwójne, prywatna kuchnia, prywatna łazienka

 

2,2 km od  centrum

Wliczone w cenę

294 PLN

Hotel 5-gwiazdkowy

Pokój z łóżkiem typu king-size, prywatna łazienka, balon z widokiem na miasto

0,7 km od centrum

Dodatkowo płatne – 61 PLN

809 PLN

Hotel 5-gwiazdkowy

Pokój typu Deluxe z łóżkiem typu king-size, prywatna łazienka

350 m od centrum

Dodatkowo płatne – 165 PLN

3 473 PLN

4. Hurghada:

STANDARD

RODZAJ NOCLEGU

LOKALIZACJA

ŚNIADANIE

CENA ZA NOC

Hostel

Pokój Czteroosobowy, 4 łóżka pojedyncze, wspólna łazienka

500 m od centrum

-

50 PLN

Obiekt zarządzany przez osobę prywatną

Apartament z 1 sypialnią, 1 łóżko podwójne, prywatna kuchnia, prywatna łazienka

0,8 km od centrum

-

83 PLN

Hotel 3-gwiazdkowy

Pokój dwuosobowy, 2 łóżka pojedyncze, prywatna łazienka, basen na dachu

 

100 m od  centrum

Wliczone w cenę

255 PLN

Hotel/resort 5-gwiazdkowy

Pokój typu Premium Deluxe, 2 łóżka podwójne lub 1 łóżko pojedyncze i 1 duże łóżko podwójne, prywatna łazienka, balkon z widokiem

31,8 km od centrum

Wliczone w cenę

953 PLN

Hotel 5-gwiazdkowy

Pokój 2-osobowy, 1 łóżko pojedyncze i 1 łóżko podwójne, prywatna łazienka, taras z widokiem

20,9 km od centrum

Wliczone w cenę

1 041 PLN

5. Aleksandria:

STANDARD

RODZAJ NOCLEGU

LOKALIZACJA

ŚNIADANIE

CENA ZA NOC

Obiekt zarządzany przez osobę prywatną

Pokój Dwuosobowy typu Deluxe, 1 łóżko podwójne, wspólna łazienka, balkon

1,7 km od centrum, 500 m od plaży

-

54 PLN

Obiekt zarządzany przez osobę prywatną

Studio na wyłączność, 2 łóżka pojedyncze, prywatna kuchnia, prywatna łazienka

11,2 km od centrum, przy samej plaży

-

96 PLN

Obiekt zarządzany przez osobę prywatną

Apartament z 2 sypialniami, 1 duże łóżko podwójne, 2 łóżka pojedyncze, prywatna kuchnia, prywatna łazienka, balkon, widok na morze

3,9 km od centrum, przy samej plaży

-

264 PLN

Hotel 5-gwiazdkowy

Pokój z łóżkiem typu king-size , 1 bardzo duże łóżko podwójne, prywatna łazienka, balkon z częściowym widokiem na morze

 

9,2 km od centrum, przy samej plaży

Dodatkowo płatne – 85 PLN

555 PLN

Hotel 4-gwiazdkowy

Pokój typu Superior z łóżkiem typu king-size, 1 bardzo duże łóżko podwójne, prywatna łazienka, balkon z widokiem na miasto

6,8 km od centrum, przy samej plaży

Wliczone w cenę

1 552 PLN

Ile kosztuje lot do Egiptu?

Choć Egipt znajduje się na innym kontynencie, loty z Polski nie muszą kosztować fortuny. W zależności od miasta, do którego chcemy dotrzeć, a także wybranego terminu, za bilety w dwie strony zapłacić trzeba od około 500 PLN do nawet 2-3 tysięcy PLN.

Większość połączeń (z nielicznymi wyjątkami) wymaga minimum jednej przesiadki. Poniżej kilka przykładowych ofert lotów z Polski do Egiptu, wraz z cenami:

1. Loty z przesiadkami do Szarm el-Szejk:

 • Z Nowego Dworu Mazowieckiego - od 497 PLN
 • Z Warszawy - od 512 PLN
 • Z Krakowa - od 572 PLN
 • Z Gdańska - od 574 PLN
 • Z Katowic - od 622 PLN
 • Z Wrocławia - od 665 PLN
 • Z Rzeszowa - od 766 PLN

2. Loty z przesiadkami do Marsa Alam:

 • Z Warszawy (dostępne również loty bezpośrednie) - od 689 PLN
 • Z Nowego Dworu Mazowieckiego - od 783 PLN

3. Loty z przesiadkami do Kairu:

 • Z Nowego Dworu Mazowieckiego - od 715 PLN
 • Z Krakowa - od 748 PLN
 • Z Gdańska - od 807 PLN
 • Z Wrocławia - od 879 PLN
 • Z Warszawy (dostępne również loty bezpośrednie) - od 1 145 PLN
 • Z Katowic - od 1 234 PLN
 • Z Bydgoszczy - od 1 300 PLN

4. Loty z przesiadkami do Hurghady:

 • Z Katowic - od 1 068 PLN
 • Z Warszawy - od 1 116 PLN
 • Z Nowego Dworu Mazowieckiego - od 1 154 PLN
 • Z Wrocławia - od 1 162 PLN

5. Loty z przesiadkami do Aleksandrii:

Ile kosztuje podróż z biurem podróży do Egiptu?

Egipt jest kierunkiem bardzo chętnie wybieranym przez turystów z Polski, dlatego praktycznie każde biuro podróży posiada w swojej ofercie wycieczki do tego kraju. Ceny takich wyjazdów są zróżnicowane i uzależnione przede wszystkim od standardu hotelu,  opcji wyżywienia, czy dodatkowych atrakcji i udogodnień już na miejscu.

Oto przykładowe oferty od popularnych touroperatorów:

Biuro podróży Itaka

1. Wycieczka do Taby:

 • Cena: 2 200 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 5-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Zalety: Bezpośrednio przy plaży; 2 baseny (dodatkowo 2 baseny dla dzieci); idealny dla rodzin z dziećmi, eleganckie wnętrza; parasole, leżaki, materace i ręczniki plażowe w cenie

2. Wycieczka do Kairu:

 • Cena: 2 599 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 5-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: Prywatna plaża; piękny ogród; 3 baseny; polecany dla par; parasole, leżaki, materace i ręczniki plażowe w cenie

3. Wycieczka do Hurghady:

 • Cena: 2 949 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 5-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: plaża w zatoce ok. 2 km od hotelu (kursują bezpłatne busy dla gości hotelu); 3 baseny; aquapark dla dzieci i dorosłych; idealny  na rodzinne wakacje; parasole, leżaki, materace i ręczniki plażowe w cenie

4. Wycieczka do Marsa Alam:

 • Cena: 3 219 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 5-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: plaża ok. 1 km od hotelu; rafa koralowa i pomost do nurkowania;  4 baseny; długie molo; zadbany hotelowy ogród; idealny na aktywne wakacje; animacje w języku polskim; miniaquapark; szkoła kitesurfingu; parasole, leżaki, materace i ręczniki plażowe w cenie

Biuro podróży Tui

1. Wycieczka do Makadi Bay:

 • Cena: 2 432 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 4-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: Bezpośrednio przy plaży; rafa koralowa; 5 basenów; SPA; udogodnienia dla dzieci (plac zabaw, baseny, animacje w języku polskim); idealne dla rodzin z dziećmi i do aktywnego wypoczynku; leżaki i ręczniki w cenie

2. Wycieczka do Marsa Alam:

 • Cena: 2 078 PLN/os.
 • Długość pobytu: 7 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 4-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: Ok. 250 m od prywatnej plaży; 2 baseny, program animacyjny w języku polskim; atrakcje dla dzieci (miniklub, animator, plac zabaw, baseny); SPA; idealne dla rodzin z dziećmi; leżaki, ręczniki i parasole w cenie

3. Wycieczka do Safagi:

 • Cena: 2 139 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 4-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: Prywatna plaża; 2 baseny; międzynarodowe animacje dla dorosłych; SPA; idealne dla rodzin z dziećmi; atrakcje dla dzieci (plac zabaw, animacje, pokój gier i zabaw, animator, baseny); leżaki i ręczniki w cenie

4. Wycieczka do Sahl Hasheesh:

 • Cena:2 237 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 4-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: Bezpośrednio przy plaży; 4 baseny; międzynarodowe animacje dla dorosłych; SPA; idealny dla rodzin z dziećmi; atrakcje dla dzieci (plac zabaw, basen, miniklub)

Biuro podróży Rainbow

1. Wycieczka do Hurghady:

 • Cena: 2 433 PLN/os.
 • Długość pobytu: 5 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 4-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: Bezpośrednio przy plaży; animacje dla dorosłych i dzieci; basen; taras słoneczny na dachu; aquapark; leżaki, parasole i ręczniki plażowe w cenie

2. Wycieczka do Szarm el-Szejk:

 • Cena: 2 599 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 4-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: Plaża 2 km od hotelu (bezpłatny transport dla gości hotelowych); animacje dla dorosłych i dzieci; 2 baseny; leżaki, parasole i ręczniki plażowe w cenie

3. Wycieczka do Marsa Alam:

 • Cena: 2 663 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 4-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: Prywatna plaża ok. 250 m od hotelu; 4 baseny; taras słoneczny; animacja dla dorosłych i dzieci; centrum fitness; leżaki, materace, parasole i ręczniki plażowe w cenie

4. Wycieczka do Szarm el-Szejk:

 • Cena: 3 523 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 5-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: Bezpośrednio przy prywatnej plaży; 2 baseny; jacuzzi; siłownia; SPA; animacje dla dorosłych i dzieci; centrum nurkowania; kasyno; leżaki, parasole i ręczniki plażowe w cenie

Biuro podróży Coral Travel

1. Wycieczka do Hurghady:

 • Cena: 1 564 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 3-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: Śniadanie i kolacja
 • Dodatkowe udogodnienia: Plaża 100 m od hotelu; basen; bezpłatne leżaki i ręczniki plażowe

2. Wycieczka do Marsa Alam:

 • Cena: 1 853 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel:4-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: All Inclusive
 • Dodatkowe udogodnienia: Prywatna plaża bezpośrednio przy hotelu; 3 baseny; animacje dla dorosłych i dzieci; bezpłatne leżaki i ręczniki plażowe

3. Wycieczka do Sharm el-Szejk:

 • Cena: 2 861 PLN/os.
 • Długość pobytu: 15 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 3-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: Śniadanie i kolacja
 • Dodatkowe udogodnienia: Plaża 3 km od hotelu (bezpłatny bus dla gości hotelowych); 2 baseny; korty tenisowe; bezpłatne leżaki i ręczniki plażowe

4. Wycieczka do Sharm el-Szejk:

 • Cena: 3 315 PLN/os.
 • Długość pobytu: 8 dni
 • Dojazd: Samolot
 • Hotel: 4-gwiazdkowy
 • Wyżywienie: Tylko śniadanie
 • Dodatkowe udogodnienia: Plaża 2 km od hotelu (bezpłatny transport dla gości hotelowych); basen; animacje dla dzieci i dorosłych; bezpłatne leżaki i ręczniki plażowe

Na co uważać w Egipcie?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Egipcie, podróżujący do tego kraju turyści muszą liczyć się z pewnymi środkami ostrożności, z jakimi mogą spotkać się na miejscu. Jest to związane przede wszystkim z utrzymującym się na dość wysokim poziomie zagrożenia terroryzmem.

Szczególną uwagę należy zachować w miejscach szczególnie narażonych na potencjalne ataki, takich jak obiekty kultu religijnego, lotniska, atrakcje turystyczne, czy komunikacja publiczna. W związku z tym, trzeba liczyć się między innymi z możliwością wzmożonych kontroli przy wejściach do obiektów takich jak kościoły, czy budynki użyteczności publicznej, a nawet zatrzymaniami przez lokalne władze, jeśli wystąpi podejrzenie o stwarzanie zagrożenia.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przestrzega również przed samotnymi podróżami, zwłaszcza w miejsca oddalone od turystycznych kurortów. Na niebezpieczeństwo lub sprawiające dyskomfort sytuacje narażone są szczególnie samotne kobiety. Dlatego też zalecane są wyjazdy w większych grupach, a także te zorganizowane przez certyfikowane biura podróży, które posiadają na miejscu swoich rezydentów.

Uwaga! MSZ przestrzega również przez podróżowaniem po Egipcie rowerem, ponieważ na niektórych trasach (zwłaszcza w obszarach pustynnych) możliwe są kontrole, a wykonujące je służby mogą odmówić zgody na dalszy przejazd.

Turyści powinni również uważać na swoje zdrowie. Bezwzględnie zaleca się przestrzeganie wzmożonych zasad higieny, takich jak częste mycie i dezynfekcja rąk, dezynfekowanie lub dokładne mycie owoców i warzyw, a także unikanie spożywania innej niż butelkowana wody. Odmienna flora bakteryjna może bowiem powodować problemy żołądkowe, zwłaszcza na początku pobytu.

Ostrożność zachować trzeba też w sytuacjach, gdy wymagana będzie interwencja medyczna. Niektóre placówki publiczne oferują bowiem usługi na niskim poziomie, a osoby, które nie posiadają przy sobie wystarczającej ilości pieniędzy, mogą spotkać się z odmową udzielenia pomocy.

Ważne! Niektóre leki dostępne i wydawane w Polsce, są zakazane w Egipcie. Dotyczy to zarówno preparatów wydawanych na receptę, jak i lekarstw dostępnych od ręki (w tym niektórych homeopatycznych). Nie istnieje jednak ujednolicona lista niedozwolonych preparatów, dlatego zaleca się, by w podróż zabierać ze sobą jedynie niezbędne lekarstwa, najlepiej wraz z przetłumaczonym na język angielski zaświadczeniem lekarskim.

Spędzając wakacje w Egipcie, nie można zapomnieć, że jest to kraj odmienny pod względem kulturowym i religijnym. Turyści powinni przygotować się na przestrzeganie kilku podstawowych zasad podczas przebywania poza kurortami. Warto zwrócić uwagę na ubiór - poza plażami i hotelami, należy unikać nadmiernego roznegliżowania, a kobiety powinny zakrywać ramiona i nogi (choćby do kolan).

MSZ odradza:

WSZELKIE PODRÓŻE DO:

PODRÓŻE, KTÓRE NIE SĄ KONIECZNE DO:

 • Gubernatorstwa Synaju Północnego
 • Na obszary znajdujące się przy granicy z Libią i Sudanem (w tym do tzw. trójkąta Halaib, czyli południowo-wschodniego rejonu przy granicy z Sudanem)
 • Do Doliny Nilu pomiędzy Asuanem i granicą z Sudanem (z wyłączeniem Abu Simbel)

Ile kosztuje leczenie w Egipcie?

W Egipcie poziom opieki medycznej jest bardzo zróżnicowany - trafić można zarówno na publiczne szpitale czy przychodnie, w których standard leczenia jest znacznie niższy niż w Polsce, jak i na prywatne placówki, które oferują opiekę na bardzo wysokim poziomie. Zróżnicowane są także ceny usług, choć niski poziom nie zawsze oznacza niskie koszty.

Nawet MSZ informuje o bardzo wysokich cenach usług medycznych (także tych podstawowych), jak np. wizyty lekarskie, hospitalizacja, czy transport karetką. Na gov.pl czytamy:

Pamiętaj o ubezpieczeniu, które pokrywa pełne koszty pobytu w szpitalu. Bez odpowiedniego ubezpieczenia możesz być zmuszony do opłacenia na miejscu bardzo wysokich kosztów opieki lekarskiej.

W Egipcie nawet leczenie w kiepskich warunkach może okazać się bardzo drogie - wizyta u lekarza pierwszego kontaktu kosztuje około 40 USD, a doba spędzona w szpitalu około 150-200 USD. Jeśli będziemy zmuszeni (co zdarza się dość często) skorzystać z opieki prywatnej, koszty znacznie wzrosną. W takim przypadku za zwykłą wizytę zapłacimy nawet około 100 USD, natomiast za jednodniową hospitalizację - nawet 300-400 USD!

Bardzo drogi jest też transport medyczny - zarówno zwykły przejazd karetką, także w nagłych wypadkach, jak i transport medyczny poszkodowanej osoby z powrotem do Polski. Bez odpowiedniego ubezpieczenia o wysokich sumach gwarantowanych, za powrót do kraju zapłacić można nawet kilkadziesiąt tysięcy euro!

Ważne! W Egipcie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). W związku z tym, polscy turyści - nawet jeśli posiadają ubezpieczenie społeczne - bez odpowiedniej polisy turystycznej , za wszystkie koszty leczenia podczas wyjazdu będą musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie z biura podróży do Egiptu – czy wystarczy?

Choć większość biur podróży oferuje swoim klientom podstawowe ubezpieczenie na czas zagranicznej podróży, jest ono mocno ograniczone i - w razie wypadku lub choroby - często nie pokryje w całości najważniejszych kosztów, głównie tych związanych z usługami medycznymi.

Przy poważniejszych wypadkach czy urazach, zwłaszcza w krajach położonych na innym kontynencie, takich jak Egipt, koszty leczenia zwiększają się natomiast z minuty na minutę. Jeśli chcemy uniknąć ponoszenia ogromnych kosztów opieki medycznej z własnej kieszeni, przed podróżą musimy wykupić odpowiednio dopasowaną do kierunku wyjazdu polisę turystyczną, niezależnie od tego, czy posiadamy ochronę z biura podróży.

Suma ubezpieczenia KL takiej polisy nie powinna być niższa niż 50 000 euro. Tymczasem u touroperatorów, wliczone w cenę wycieczki ubezpieczenie KL wynosi zwykle zaledwie 15-20 tysięcy euro. To stanowczo za mało, aby opłacić opiekę medyczną – leczenie, hospitalizację, ratownictwo, a także transport medyczny do Polski. Wyjeżdżając do Egiptu, warto więc mieć na uwadze fakt, że polisa oferowana przez biura podróży to raczej spełnienie obowiązku zapewnienia klientom podstawowej ochrony, niż realne wsparcie w razie wypadku lub zachorowania podczas urlopu.

Magdalena Kajzer, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w ubezpieczeniaonline.pl

Jak wybrać ubezpieczenie do Egiptu? 

Wykupienie kompleksowego ubezpieczenia turystycznego to obowiązkowy punkt na liście rzeczy, o jakich trzeba pamiętać planując podróż do Egiptu. Najtańszą plisę można kupić już za nieco 4 PLN/dzień, co w skali całego wyjazdu nie stanowi dużego wydatku.

Im bardziej rozbudowane ubezpieczenie (zwłaszcza jeśli chodzi o sumy gwarantowane poszczególnych jego elementów) tym wyższa cena, ale i większy komfort i bezpieczeństwo podczas wypoczynku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając polisę, by w spokoju cieszyć się wyczekanym urlopem?

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia - najważniejsze podczas każdej zagranicznej podróży, zwłaszcza jeśli planujemy dłuższy, wakacyjny pobyt w odległym kraju, takim jak Egipt. Podczas urlopu każdy wypadek, nagła choroba, czy inne nieszczęście, wymagające nagłej pomocy medycznej (w tym hospitalizacji, leczenia, operacji, czy transportu karetką), może skutkować opiewającym na naprawdę wysokie kwoty rachunkiem. Ceny usług medycznych w Egipcie są bardzo wysokie, a bez odpowiedniej polisy będziemy musieli opłacić je samodzielnie.
 • Koszty transportu – również ten element ochrony wymaga odpowiednio wysokich sum gwarantowanych (minimum 20 000 euro). Jeśli po wypadku lub chorobie nie będziemy w stanie samodzielnie wrócić do Polski i konieczne będzie skorzystanie ze specjalistycznego transportu medycznego, ubezpieczenie uchroni nas przed ponoszeniem kosztów rzędy nawet kiljudziezsięci tysięcy euro.
 • OC – to jeden z podstawowych elementów każdej polisy, niezbędny, gdy w wyniku spowodowanego przez nas wypadku, szkody doznają osoby trzecie lub ich mienie. W takiej sytuacji ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zabezpieczy nas przed wysokimi kosztami, z jakimi trzeba się liczyć w związku z likwidacją następstwem takiej szkody. Dzięki OC, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie dla osób, które doznały szkody wskutek naszego działania.
 • NNW - w ramach ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, TU wypłaci nam odszkodowanie z tytułu poniesienie szkód, takich jak np. trwały uszczerbek na zdrowiu. Oznacza to, że gdy na skutek wypadku lub choroby, konieczne będzie dalsze leczenie, czy choćby rehabilitacja, wynikające z tego koszty pokryje polisa. NNW to także zabezpieczenie finansowe dla naszych najbliższych, na wypadek naszej śmierci. Warto więc zadbać o to, by sumy gwarantowane ubezpieczenia NNW były odpowiednio wysokie.
 • Assistance – to podstawowe wsparcie i ochrona dla nas i naszych bliskich w nieszczęśliwego zdarzenia lub wypadku podczas podróży. Pakiet zapewni między innymi pomoc prawną, wsparcie tłumacza, a także pokrycie kosztów takich jak nocleg, przyjazd członka rodziny do osoby poszkodowanej, czy wcześniejszy powrót do kraju. Assistance często zapewni również opiekę nad dziećmi, kiedy ich opiekunowie lub rodzice są poszkodowani.
 • Ubezpieczenie bagażu - zrekompensuje straty w sytuacji, gdy na lotnisku lub w trakcie transportu nasz bagaż zostanie uszkodzony, zniszczony, zagubiony, lub jeśli dojdzie do jego opóźnienia. To szczególnie przydatne, jeżeli w podróż zabieramy ze sobą kosztowne rzeczy, takie jak urządzenia elektroniczne czy sprzęt sportowy.
 • Sporty wysokiego ryzyka i ekstremalne - jeśli podczas urlopu w Egipcie chcemy spędzać czas aktywnie, np. nurkując, jeżdżąc quadem po pustyni, czy uprawiając sporty wodne, konieczne będzie rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o tego typu aktywności. Dokładną listę sportów uznawanych przez ubezpieczyciela za ekstremalne lub o podwyższonym ryzyku, znaleźć można w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) każdego z towarzystw.

Pamiętaj! Poza ubezpieczeniem sportów ekstremalnych, warto skorzystać również z innych rozszerzeń, jak choćby klauzula alkoholowa, choroby przewlekłe, czy praca fizyczna.

Przykładowe ceny ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Egiptu

Ubezpieczyciel

Axa

Nationale Nederlanden

Europa

Allianz

Cena

4,31 PLN/dzień

5 PLN/dzień

10 PLN/dzień

27,26 PLN/dzień

COVID-19

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie chorego

200 000 PLN

80 000 PLN

100 000 euro

500 000 PLN

Pokrycie kosztów testu

Tylko jeśli lekarz zleci wykonanie testu, niezależnie od wyniku

Tylko w sytuacji, kiedy test jest niezbędny w przebiegu leczenia (np. lekarz zaleca zrobienie drugiego testu dla potwierdzenia stanu zdrowia)

Tylko dla testów z wynikiem pozytywnym

Tylko jeśli lekarz zleci wykonanie testu, niezależnie od wyniku

Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka

200 000 PLN

400 zł/dzień

Tylko jeżeli dziecko będzie w szpitalu dłużej niż 7 dni, koszt zakwaterowania (max. 7 dni)

2 000 euro (koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu)

100 euro/dzień

400 PLN/dzień koszty zakwaterowania (max 7 dni) w ramach świadczenia „Wizyta Członka Rodziny”

COVID-19 - Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja)

-

TAK

TAK

TAK

Zakwaterowanie i wyżywienie

-

3 000 PLN do max 10 dni

2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu)

5 400 PLN

Transport powrotny

-

500 PLN

2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu)

Bez limitu

COVID-19 - Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna)

-

-

TAK

TAK

Zakwaterowanie i wyżywienie

-

-

2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu)

5 400 PLN

Transport powrotny

-

-

2 000 euro (łączny limit dla zakwaterowania, wyżywienia i transportu)

-

Koszty leczenia i assistance

TAK

TAK

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

200 000 PLN

80 000 PLN

100 000 euro

500 000 PLN

Ratownictwo

200 000 PLN

100 000 PLN

7 000 euro

50 000 PLN

Koszty hospitalizacji

TAK

TAK

TAK

TAK

Leczenie ambulatoryjne

TAK

TAK

TAK

TAK

Transport medyczny do kraju

TAK

Bez limitu

TAK

Bez limitu

Transport zwłok

TAK

Bez limitu

TAK

Bez limitu

Stomatolog

900 PLN

1000 PLN

300 euro

1 000 PLN

Choroby przewlekłe

-

-

TAK

-

Assistance

W ramach kosztów leczenia

W ramach kosztów leczenia

Ubezpieczenie pomocy w podróży – wariant VIP

W ramach kosztów leczenia

Ubezpieczenie bagażu

-

-

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

-

-

1 000 euro

4 000 PLN

Sprzęt  elektroniczny

-

-

1 000 euro

4 000 PLN

Opóźnienie bagażu

-

-

150 euro

1 000 PLN

OC

-

-

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

-

-

100 000 euro

100 000 PLN

Szkody osobowe

-

-

100 000 euro

100 000 PLN

Szkody w mieniu

-

-

20 000 euro

10 000 PLN

NNW

TAK

-

TAK

TAK

Suma ubezpieczenia

20 000 PLN

-

10 000 euro

40 000 PLN

Uszczerbek na zdrowiu

20 000 PLN

-

10 000 euro

40 000 PLN

Śmierć

10 000 PLN

-

6 000 euro

20 000 PLN

Ubezpieczenie dla aktywnych

TAK

TAK

TAK

TAK

OC sportowe

-

-

100 000 euro

100 000 PLN

Sporty objęte ubezpieczeniem

114

60

10

126

Opóźnienie lotu

O 6h – 200 PLN

O 6h – 2 000 PLN

200 euro

O 6h – suma ubezpieczenia 600 PLN

Zdarzenia pod wpływem alkoholu

Za dopłatą w wysokości 15% składki

TAK

TAK

TAK

Taką polisę można zakupić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń na podróż. Zajmie to kilka minut. Składkę opłaci się od razu online. Dokument ubezpieczenia będzie wysłany mailem. Wystarczy go wydrukować lub zapisać na telefonie i zabrać w podróż do Egiptu!

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu do Egiptu?
 1. Egipt to kraj wielu zabytków i piramid, szczególnie warto zobaczyć Kair i Wielkie Piramidy w Gizie, Aleksandrię i Deltę Nilu oraz Kanał Sueski i Synaj.
 2. Podróżując do Egiptu, trzeba uważać na egoztyczne jedzenie, nieprzegotowaną wodę oraz wysokie temperatury.
 3. W Egipcie koszty leczenia są bardzo wysokie - za konsultacje z lekarzem zapłacimy min. 40 USD, natomiast cena hospitalizacji wynosi 200-300 USD za dzień.
 4. Ubezpieczenie turystyczne można mieć już od 3-4 zł/dzień, zapewnia pokrycie kosztów leczenia, a także NNW, OC, ubezpieczenia bagażu czy pomoc w razie ataku terrorystycznego.

Najczęściej zadawane pytania o polisę podróżną do Egiptu

 1. Czy aktualnie można podróżować do Egiptu?

  Tak. Obecnie nie ma przeciwwskazań ani dodatkowych obostrzeń związanych z COVID-19 dla osób wyjeżdżających do Egiptu, niezależnie od statusu szczepienia.

 2. Czy podróż do Egiptu jest droga?

  Biorąc pod uwagę egzotyczny klimat i dobre warunki dla turystów, Egipt jest stosunkowo przystępny cenowo. Można znaleźć wiele ofert wycieczek z biurem podróży (warto polować przede wszystkim na te z dopiskiem Last Minute), ale również zorganizować podróż na własną rękę, w podobnej cenie. Aby nie narazić się na dodatkowe, wysokie koszty, trzeba jednak pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu na wyjazd.

 3. Kiedy najlepiej jechać do Egiptu?

  Wszystko zależy od oczekiwań - wczesną wiosną w Egipcie jest ciepło, ale pogoda pozwala na spokojne zwiedzanie, bez rażących promieni słońca. Zaczynające się w maju lato charakteryzuje się natomiast bardzo wysokimi temperaturami (zarówno powietrza jak i wody), które trwają aż do września - to idealny czas na wypoczynek na plaży. Wtedy jednak wzrasta również liczba turystów, przez co zwiedzanie może być męczące. Od października robi się trochę chłodniej, ale i nieco luźniej - to zatem idealna pora na podróże poza naszym sezonem, gdy ceny spadają.

 4. Czy ubezpieczenie turystyczne w Egipcie jest obowiązkowe?

  Posiadanie ubezpieczenie nie jest wymagane w sensie formalnym, np. do przekroczenia granicy, jednak podróż bez odpowiedniej polisy w zasadzie nie wchodzi w grę. Leczenie w Egipcie jest bardzo drogie, a EKUZ tam nie obowiązuje. Co więcej, niektóre placówki medyczne mogą odmówić leczenia nieubezpieczonym turystom.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia