Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Ile kosztuje leczenie tarczycy?

Problemy z tarczycą są dzisiaj powszechne. Coraz więcej osób dotyka zarówno niedoczynność, nadczynność tarczycy, choroba Gravesa-Basedowa, jak i choroba Hashimoto, których leczenie nie jest łatwe, ale dzięki polisie zdrowotnej może być tanie.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Pierwsze obawy bywają ignorowane, jak suchą i szorstka skóra, zimne dłonie lub stopy, zaparcia czy przyrost masy ciała. Pozostałe objawy również nie są jednoznaczne i mogą sporadycznie przydarzyć się każdemu: nadmierna potliwość, bezsenność, spadek masy ciała. 


Operacje i choroby tarczycy


Zignorowana i nieleczona tarczyca może powodować wiele szkód w naszym organizmie – wola tarczycowe, wytrzeszcz oczu, coraz większe problemy z dusznością, menstruacją, płodnością, a nawet nowotwór złośliwy.

Ponadto – do grupy chorych najczęściej należą kobiety, co nie oznacza, że choroba ta nie dotyka w ogóle mężczyzn. Choroba u kobiet przynosi oprócz szeregu objawów dodatkowe ryzyko – poronienia i problemy z zajściem w ciążę.

Główne problemy z tarczycą to:
 • nadczynność tarczycy;
 • niedoczynność tarczycy;
 • choroba Hashimoto;
 • choroba Gravesa-Basedowa.


Choroba tarczycy i jej odmiany

 

Nadczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy Hashimoto Choroba
Gravesa-Basedowa
Objawy - nadwrażliwość na ciepło latem, zimą na mróz;
- nadmierna potliwość;
- wzmożone pragnienie;
- drażliwość, nerwowość;
- drżenie rąk;
- kołatanie serca;
- słabsza kondycja włosów i paznokci;
- duszności;
- łzawienie;
- biegunki lub zaparcia;
- nieregularne miesiączki
- uczucie zmęczenia;
- duszność wysiłkowa;
- nadmierna senność;
- stałe uczucie zimna;
- zaparcia;
- przyrost wagi ciała;
- słabsza pamięć;
- drugi podbródek;
- zaburzenia miesiączkowania;
- sucha skóra;
- wypadanie i łamliwość włosów;
- obniżenie nastroju

- ciągłe zmęczenie;
- senność;
- obfite miesiączki;
- zmienność nastroju;
- uczucie zimna;
- sucha, szorstka skóra;
- zaparcia;
- wypadanie włosów;
- bóle mięśni i stawów;
- podwyższony cholesterol;
- przyrost wagi ciała;
- kłopoty z koncentracją
 
- kłopoty ze snem;
- nerwowość;
- potliwość;
- duszności;
- przyśpieszenie pracy serca;
- uczucie drżenia;
- zaburzenia miesiączkowania;
- nadwrażliwość na ciepło;
- utrata masy ciała
 
 
Leczenie
Stosowanie leków przeciwtarczycowych, beta-blokery, podawanie jodu radioaktywnego
 
Suplementacja brakujących hormonów (tyroksyny) Suplementacja brakujących hormonów (tyroksyny). Stosowanie preparatów przeciwtarczycowych, jodu radioaktywnego
Powikłania
Rak tarczycy, wola tarczycowe, problemy z utrzymaniem ciąży
 
Pogarszające się samopoczucie, problemy z utrzymaniem ciąży Problemy z utrzymaniem ciąży, osłabiona odporność Problemy z utrzymaniem ciąży, wola tarczycowe, wytrzeszcz gałek ocznych
Rozpoznanie Badanie krwi TSH, fT3, fT4, USG tarczycy, RTG klatki piersiowej
Badanie krwi TSH, fT3, fT4, badanie na przeciwciała przeciwtarczycowe, stężenie anty-TPO, USG tarczycy, RTG klatki piersiowej
 
Badania krwi TSH, fT3, fT4, USG tarczycy, RTG klatki piersiowej Badania krwi TSH, fT3, fT4, USG tarczycy, RTG klatki piersiowej

Oprac. ubezpieczeniaonline.pl 


Operacja tarczycy jest konieczna, gdy pojawiają się guzki na gruczole tarczycy. Wskazaniem do operacji mogą być również wola tarczycowe lub sama nadczynność tarczycy, jednak takie zalecenie zawsze jest potwierdzone serią specjalistycznych badań.

W zależności od tego, co dokładnie się dzieje z naszą tarczycą – wycięty może zostać zarówno jeden płat, jak i cały gruczoł tarczycy. Sama operacja nie jest trudnym zabiegiem, nie powinna trwać dłużej niż dwie godziny, a powrót do zdrowia po zabiegu zajmuje około tygodnia


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! Polisa zdrowotna a tarczyca – jakie rozszerzenia będą przydatne?


Dla osób, które borykają się z chorobami tarczycy, ważne jest nie tylko posiadanie polisy zdrowotnej w polisie, ale i odpowiednich rozszerzeń:
 • darmowe wizyty u endokrynologa;
 • darmowe badanie RTG klatki piersiowej;
 • USG tarczycy;
 • świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu;
 • świadczenie z tytułu operacji.
Większość ubezpieczeń zdrowotnych obecnych np. w rankingu w swojej ofercie posiada dostęp do endokrynologa, czyli lekarza specjalisty zajmującego się leczeniem chorób tarczycy.

Dlaczego jest to tak ważne? Choroby tarczycy nie da się wyleczyć, a chory musi stosować leki przez resztę życia. Oznacza to zatem, że będą mu potrzebne regularne wizyty u specjalisty, by otrzymać niezbędne recepty, jak również kontrolować stan tarczycy.

Przy kontrolowaniu stanu tarczycy ważne są również regularne badania USG oraz RTG klatki piersiowej. W sytuacji, gdy otrzymujemy skierowanie na operację tarczycy – lekarz będzie wymagał od nas kompletu badań, czyli właśnie:
 • RTG klatki piersiowej,
 • morfologię krwi,
 • wyniki badania EKG.
W ramach polisy zdrowotnej wszystkie te badania możemy wykonać bezpłatnie.


Polisa zdrowotna a tarczyca – składka miesięczna


Ceny składek są bardzo różnorodne, stąd istotne jest porównywanie ofert ze sobą – przykładowo grupa TU Zdrowie oferuje składki od 32 zł miesięcznie, gwarantując dostęp do 16 lekarzy specjalistów oraz 190 różnych badań, grupa Signal Iduna – składkę od 41 zł miesięcznie, InterRisk – 65 zł miesięcznie. Przy wyborze należy kierować się własnymi potrzebami, a jeśli chorujemy na tarczycę – zwróćmy uwagę na dostęp do darmowych badań oraz wizyt u endokrynologa.

Koszt leczenia tarczycy prywatne, bez polisy, jest dość spory. Regularne wizyty u endokrynologa wymagają od nas często korzystania z gabinetów prywatnych (koszt jednorazowej wizyty wynosi 200-400 zł), badanie krwi pod kątem hormonów tarczycyok. 60 zł, USG tarczycy – 100 zł.

 

Leczenie tarczycy – koszt operacji


Czas oczekiwania na operację jest zróżnicowany i może wynosić kilka miesięcy lub w przypadku niektórych regionów – rok lub nawet kilka lat. Nic zatem dziwnego, że wielu z nas decyduje się na operację w prywatnej placówce – co generuje wysokie koszty zabiegu.

Cena operacji w prywatnej klinice wynosić będzie od 4000 zł do 12 000 zł.
Polisa zdrowotna może zatem przynieść nam wiele korzyści – jeśli nie zagwarantuje możliwości operacji tarczycy w sieci własnych placówek – może wypłacić świadczenie, które pozwoli opłacić zabieg w prywatnej klinice.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Ubezpieczenie zdrowotne daje praktyczną pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 8 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 40 złotych miesięcznie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć

1. Choroby tarczycy najczęściej dotykają kobiety

2. Leczenie tarczycy jest długotrwałe i często jest konieczne do końca życia

3. Koszt prywatnego leczenia to jednorazowy wydatek rzędu 200-400 zł

4. Polisa zdrowotna może zapewnić nam szybki i darmowy dostęp do specjalisty oraz koniecznych badań

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy