Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Średnia ocena: 4.25

Dziękujemy za oddanie głosu.

Służba zdrowia nie zawsze spełnia potrzeby pacjenta. Zdarza się, że czekanie na wizytę lub zabieg jest wydłużone do absurdalnego okresu. Właśnie dlatego warto wcześniej wykupić prywatną polisę zdrowotną. Sprawdzamy wysokość miesięcznej składki.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Wydatki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne powinny być dopasowane do naszych możliwości finansowych. Zarabiając np. 2500 zł na rękę trudno będzie sobie pozwolić na pakiet wart 500 zł, a takie również występują. Problemem jest nie tyle cena polisy zdrowotnej, co konieczność regularnego opłacania składek – to podstawowy warunek dla zachowania ciągłości ubezpieczenia. Przy zbyt wysokiej składce ryzyko nieopłacenia ubezpieczenia na czas rośnie.


Różnica między ubezpieczeniem publicznym i prywatnym


Zanim sprawdzimy ceny poszczególnych pakietów zdrowotnych oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe, warto wskazać różnice między ubezpieczeniem prywatnym i publicznym.
W ramach publicznego ubezpieczenia zdrowotnego pacjent może liczyć na pomoc medyczną, czyli:
 • wizytę u lekarza pierwszego kontaktu,
 • hospitalizację,
 • profilaktykę czy leczenie szpitalne,
 • badania.
Jednak dzieje się tak jedynie w teorii, ponieważ w praktyce jak powszechnie wiadomo, pacjent musi uzbroić się w cierpliwość.

Osoby zatrudnione na umowie o pracę posiadają zdrowotne ubezpieczenie publiczne ze względu na odciągane z pensji składki. Wynoszą one 9% pensji, czyli w 2018 roku przy płacy minimalnej 2100 zł brutto – składka wynosi 163, 09 zł.

W ramach składki ubezpieczyć można również dzieci oraz współmałżonka. Jednak gdy przychodzi sytuacja, w której potrzebna jest opieka lekarska – zdarza się, że NFZ okazuje się niewydolny. Kolejki w publicznych przychodniach bywają długie i pacjent prędzej czy później zmuszony zostaje do skorzystania z prywatnej pomocy lekarza. Oczywiście, odpłatnie.

Zamiast więc płacić za prywatne wizyty lekarskie czy korzystać z zabiegów w prywatnych klinikach, lepiej wykupić pakiet zdrowotny w postaci ubezpieczenia. To rozwiązanie znacznie tańsze w dłuższej perspektywie czasowej oraz komfort wynikający z szybkiego dostępu do lekarza specjalisty. 
 
 

Zdrowotne ubezpieczenie prywatne - ile kosztuje?


Wysokość miesięcznej składki zależy od samego pacjenta. To on wybiera potrzebny mu zakres ochrony czy długość trwania umowy. Nie bez znaczenia jest też wybór towarzystwa, które oferuje podobny pakiet w niższej cenie. To najłatwiej sprawdzić w porównywarce ubezpieczeń zdrowotnych.

Koszt polisy zdrowotnej w podstawowym wariancie nie jest wysoki i wynosi kilkadziesiąt złotych, czyli tyle, ile standardowa polisa na życie. Stawki miesięczne zaczynają się od pułapu 40 zł (np. Prudential). Nieco więcej, bo 43 zł proponuje AXA. TU Zdrowie posiada do wyboru 4 warianty w cenie od 49 do 275 zł miesięcznie.

Oprócz ceny, bo ta może okazać się bardzo zbliżona, warto sprawdzać zakres ochrony i dostępność placówek medycznych, w których możliwe będzie umówienie wizyty lekarskie, zlecenie badania czy wykonanie zabiegu opłacanego z polisy zdrowotnej:
 • Signal Iduna gwarantuje realizację świadczeń w 400 placówkach w całej Polsce,
 • TU Zdrowie umożliwia bezgotówkowy dostęp do blisko 2800 placówek w Polsce,
 • AXA – 700 placówek.
Z kolei MetLife gwarantuje ochronę od poważnych zachorowań, AXA Assistance zapewnia dostęp do specjalistycznych badań jak np. tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Prudential chroni od poważnych zachorowań na 54 różne choroby, a w firmie InterRisk funkcjonuje brak karencji na udzielane świadczenia medyczne.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


 

Polisa zdrowotna - na co może liczyć ubezpieczony?


Cena polisy zdrowotnej to konkretny zakres świadczeń. Im zakres jest szerszy, tym opłata za ubezpieczenie rośnie. Warto zwracać uwagę nie tylko na rodzaj świadczeń, ale także brak limitów na:
 • konsultacje lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (internista, pediatra, lekarz rodzinny)
 • konsultacje lekarzy specjalistów, dostępne bez skierowań, także specjaliści dziecięcy i konsultacje profesorskie 
 • zabiegi ambulatoryjne wykonywane w trakcie konsultacji lekarskich
 • badania laboratoryjne
 • diagnostyczne (obrazowe, czynnościowe etc.)
 • zabiegi ambulatoryjne  
 • wizyty domowe lekarskie i pielęgniarskie.
Polisa zdrowotna powinna zawierać przynajmniej kilka rodzajów świadczeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwość wyboru konkretnego wariantu. Oprócz opieki podstawowej zawierającej zabiegi pielęgniarskie i pediatrię to najczęściej:

OPIEKA SPECJALISTYCZNA – laryngolog, neurolog, okulista, onkolog, pulmonolog, urolog, alergolog, anestezjolog, dermatolog, kardiolog, reumatolog itp.

BADANIA OBRAZOWE – biochemia, markery nowotworowe, badania moczu, diagnostyka cukrzycy, serologia, mikrobiologia

SZCZEPIENIA – przeciw grypie i inne

PROFILAKTYKA – ginekolog, badanie cytologiczne, USG piersi

REHABIITACJA – po złamaniach i zwichnięciach


Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie zdrowotne?


Przede wszystkim dobrze będzie zastanowić się, co najbardziej okaże się potrzebne ze względu na stan zdrowia. Przykładowo, osoby, u których w rodzinie stwierdzono przypadki zachorowania na raka, będą chciały, aby ich prywatna polisa zdrowotna zawierała jak najwięcej zdarzeń związanych z onkologią (leczenie, konsultacje itp.).
Wybór konkretnej polisy zdrowotnej może być też podyktowany miejscem zamieszkania. Jeśli w pobliżu znajdują się przychodnie Luxmed – przydatne okaże się ubezpieczenie AXA, z kolei jeśli więcej w okolicy jest placówek Polmed – lepszą ofertą może być polisa firmy Signal Iduna. Każde towarzystwo indywidualnie ustala nie tylko zakres ochrony, ale i placówki medyczne, w których ubezpieczony pacjent zrealizuje wykupione świadczenie.

W znalezieniu tej jednej spośród kilkudziesięciu polis zdrowotnych niezbędnym narzędziem będzie porównywarka ubezpieczeń online.

Porównywarka to sposób na szybkie i proste znalezienie najlepszej oferty ubezpieczeniowej dopasowanych do konkretnych potrzeb. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a na podstawie udzielonych odpowiedzi zostanie przygotowana oferta najlepiej odpowiadająca na potrzeby. Szczegóły oferty przedstawi konsultant, który może również umówić spotkanie z agentem w celu podpisania umowy.

Rozmowy z konsultantem ani spotkania z agentem nie należy traktować jako zobowiązania – jeśli cokolwiek nie będzie odpowiadało oczekiwaniom, nie trzeba decydować się na zakup polisy. Spotkanie z agentem jednak jest o tyle istotne – że to właśnie dzięki niemu można się dowiedzieć o wszystkich plusach i minusach danej oferty ubezpieczeniowej.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Ubezpieczenie zdrowotne daje praktyczną pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 8 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 40 złotych miesięcznie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Najtańsze pakiety ubezpieczenia zdrowotnego kosztują mniej niż 50 zł miesięcznie

2. Oprócz ceny ważny jest zakres oferowanej ochrony i liczba placówek realizujących świadczenie

3. Prywatne ubezpieczenie medyczne obowiązuje z reguły przez rok, ale składka może być opłacana co miesiąc

4. Każde towarzystwo indywidualnie ustala rodzaj i liczbę placówek, z którymi współpracuje
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (21)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Ewa

2019-03-22 22:28:44

Jestem osobą bezrobotną nie jestem zarejestrowana w PUP chce się ubezpieczyć z synem (10 lat) żeby swobodnie korzystać z służby zdrowia również z szpitala i operaci ile kosztuje taka składka i gdzie najlepiej ja wpłacać

Leokadia

2019-06-20 20:07:10

Witam chciałabym się ubezpieczyciela na zdrowie co obejmuje wszystkie rodzaje wizyt w tym szpital i specjaliści mój mail:miarka98@wp.pl

Elżbieta Kamień

2019-07-13 16:22:02

Chciałabym się ubezpieczyc w razie choroby

Sylwia

2019-07-15 13:46:10

Witam chce ubezpieczyć się z 3 dzieci wiek 11,6 i 2 latka Jestem osobą bezrobotną jestem zarejestrowana w PUP chce się ubezpieczyć z córką 11lat syn 6 lat i syn 18 miesięcy żeby swobodnie korzystać z służby zdrowia również z szpitala i operaci ile kosztuje taka składka

łukasz

2019-07-16 06:58:15

witam.poszukuję prywatnej polisy,alternatywnej dla nfz,z leczeniem szpitalnym itp.dla siebie i dwójki dzieci.jakie najlepsze i jakie koszta?

Małgorzata

2019-07-29 13:29:28

Drodzy Państwo, jeśli piszecie, że chcecie się ubezpieczyć, to zostawiajcie jakieś namiary na siebie, żeby można było bliżej rozpoznać Wasze potrzeby.

Kasia

2019-07-29 22:17:11

Witam. Mieszkam w UK. Jestem w ciąży i chce rodzic w PL. Z końcem października ma wejść twardy brexit. Karta EKUZ nie będzie już ważna. aby korzystać z ubezpieczenia dodatkowego które pozwoli na leczenie w PL będą baaaaardzo drogie co mi się nie opłaca. Potrzebuje takiego ubezpieczania które pozwoli mi na pełna opiekę zdrowotna w szpitalu oraz przychodniach. Chce się czuć bezpiecznie oraz zadbać o moje maleństwo. Katarzynagrzabka@gmail.com

Zmija441

2019-08-13 14:57:19

Jestem osobą bezrobotną i nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy szukam ubezpieczenia dla siebie i 2 dzieci 3.5 roku i 2 lata na codzień i pobytu szpitalu i operacji

Ewelina

2019-08-20 15:03:24

Jestem bezrobotna i nie chce ubezpieczenia z PUP. Szukam ubezpieczenia dla siebie 33lata i syna 3i pół roku. Takie ubezpieczenie na którym będę mogła pójść swobodnie z dzieckiem do lekarza i nie usłyszę że świeci się na czerwono czyli nie ma ubezpieczenia. Proszę o kontakt 663 781 644

Adriana

2019-08-23 15:04:29

Witam. Chciałabym się ubezpieczyć. Jestem bezrobotna nie zarejestrowana w UP. Interesuje mnie ubezp. Swobodnego korzystania z przychodni, szpitala i operacji. W jakiej wysokości byłyby składki miesięczne?

Daga

2019-08-27 11:30:38

Dzień dobry,interesuje mnie ubezpieczenie siebie i dzieci. gacekn122@poczta.fm

seb

2019-08-29 03:01:41

Witam; Mieszkam w UK, chcialbym sie ubezpieczyc w Polsce aby uzyskac pomocy w razie problemow zdrowotnych. Bardzo prosze o opcje. Z gory dziekuje Seb (parmaham25@live.com)

Kami

2019-09-04 08:23:52

Moja mama jest osobą bezrobotna potrzebuje dla niej ubezpieczenia zdrowotnego.prosze o kontakt kamila-jaworska23@wp.pl

Daria

2019-09-06 00:27:11

Witam. Jestem zainteresowana ubezpieczeniem i mam kilka ważnych pytań. Mój adres e-mail : dariaaa.7@o2.pl

Dorota

2019-09-06 17:31:24

Witam. Jestem bez ubezpieczenia. Nie chcę być ubezpieczona w urzędzie pracy. Czy macie państwo taki pakiet żeby za internisty nie placic itd żeby ogólnie służby zdrowia były bez płatne. Proszę o pomoc mój w mail to dorkaa1593@interia.pl

franek

2019-09-08 12:20:38

moja żona bendzie miała zabieg w szpitlu i niema ubezpieczenia gdzie można takie ubezpieczenie wykupić muj email;franki.n@interia.pl

Karol

2019-09-08 20:08:51

Witam. Jestem bez ubezpieczenia. Nie chcę być ubezpieczona w urzędzie pracy. Czy macie państwo taki pakiet żeby za internisty nie placic itd żeby ogólnie służby zdrowia były bez płatne. Proszę o pomoc mój w mail to ranykarol@op.pl

Marysia

2019-09-12 08:58:55

Potrzebuje ubezpieczenia dla mnie(32l) i dla syna(7l),chodzi o przychodnie,szpital. Moj email: marysia__20@wp.pl

Emi

2019-09-16 14:17:54

Jestem osobą bezrobotną nie jestem zarejestrowana w PUP chce się ubezpieczyć w razie choroby, pobyt w szpitalu

2019-09-16 15:41:09

Justyna

2019-09-16 17:52:04

Chciałabym ubezpieczyć siebie i Dzieci.

Powrót do listy
668282
7
2
4
3
4
9

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy