Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55

Kilka słów o ubezpieczeniu zdrowotnym

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Obecnie coraz częściej korzystamy z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Jest to wynikiem nie tylko wzrostu zamożności społeczeństwa, ale również, a może przede wszystkim - złej kondycji publicznej służby zdrowia.

Zbyt długie kolejki do specjalistów oraz bardzo często słaba jakość usług medycznych w przypadku nieodpłatnych świadczeń, skłaniają nas do korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej.

Korzyści, jakie niesie prywatna polisa zdrowotna, jest wiele. Zyskasz dostęp do lekarzy, badań i zabiegów na wysokim poziomie. Nie będziesz także stać w kolejkach, ani czekać tygodniami na specjalistyczne badania.

A oto kilka informacji dotyczących prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych oferowanych na polskim rynku ubezpieczeń.
 • Miesięczna składka u większości ubezpieczycieli zależy od wieku klienta, stanu zdrowia i płci (kobiety płacą więcej niż mężczyźni w tym samym wieku); droższe są też polisy dla osób starszych.
   
 • Przed przystąpieniem do ubezpieczenia Towarzystwa dokonują medycznej oceny ryzyka związanego z ubezpieczeniem danej osoby i na tej podstawie mogą stosować wyłączenia swojej odpowiedzialności. Dotyczy to zwłaszcza chorób przewlekłych - polisa może nie obejmować ich leczenia! Warto to sprawdzić.
   
 • Zazwyczaj ochroną nie są objęte choroby, które wykryto przed przystąpieniem do ubezpieczenia, choć istnieją od tej zasady wyjątki.
   
 • W większości ofert ubezpieczenia zdrowotnego nie może kupić osoba powyżej 60 lub 65. roku życia.
   
 • Ubezpieczyciele proponują różne warianty polis, wraz ze wzrostem ceny zwiększa się zakres usług medycznych -  trzeba to uwzględnić, wybierając optymalną dla siebie wersję.
   
 • Podstawowe opcje ubezpieczenia obejmują dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu, badania laboratoryjne i diagnostyczne; kolejne warianty są rozszerzane o opiekę lekarzy specjalistów, rehabilitację czy bardzo specjalistyczne badania.
   
 • Leczenie szpitalne to dodatkowy element, oferowany przez niektórych ubezpieczycieli. Większość towarzystw  oferuje tzw. zasiłek szpitalny, który przysługuje za każdy dzień pobytu w szpitalu.
   
 • Posiadacze polis zdrowotnych zwykle korzystają z usług prywatnych placówek medycznych, z którymi ubezpieczyciel podpisał umowy, choć można znaleźć ubezpieczyciela, który pozwala na korzystanie z pomocy innych lekarzy/ placówek medycznych i przyznaje zwrot kosztów na podstawie rachunków za leczenie.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Tomasz

2018-08-10 13:40:23

Pragnę wykupić jakieś ubezpieczenie na zdrowie na kolejne pół roku. Stan zdrowia świetny. Rzuciłem pracę, mieszkam w innym miescie niż jestem zamedlowany i nie pasuje mi wracać i rejestrować się jako bezrobotny w moim dawnym miejscu zamieszkania. To właśnie dlatego chciałbym zamiast NFZ kupić jakieś ubezpieczenie zdrowotne. Jest to w ogóle możliwe?

Odpowiedź Redakcji

2019-04-10 09:29:07

To jak najbardziej możliwe, przy czym większość towarzystw oferuje umowy na 12 miesięcy. Aby znaleźć niedrogi produkt, zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki. A wcześniej warto zajrzeć do rankingu polis zdrowotnych na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-zdrowotne

Powrót do listy
647573
7
0
3
6
4
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy