Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Najtańsze ubezpieczenie zdrowotne - czy warto kierować się tylko ceną?

Polacy coraz częściej decydują się na zakup ubezpieczenia zdrowotnego. Nie dość, że NFZ nie gwarantuje wysokiej jakości opieki zdrowotnej, to polisa indywidualna kosztuje niewiele. Sprawdzamy oferty pod kątem nie tylko ceny, ale i zawartości.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Polisa zdrowotna to rozwiązanie, które często kosztuje nas mniej niż ubezpieczenie z Narodowego Funduszu Zdrowia, którego składki potrącane są z każdej naszej wypłaty. W ramach abonamentu można otrzymać szybką i fachową pomoc – bez kolejek, bez utrudnień przy rejestracji, bez konieczności skierowania. Z pomocą rankingów ubezpieczeniowych możemy znaleźć naprawdę tanią i korzystną ofertę. Podpowiadamy zatem, jak znaleźć dobre i niedrogie ubezpieczenie zdrowotne. 


Ile kosztują polisy zdrowotne?


Zanim skupimy się na cenach polis – warto nadmienić ile miesięcznie kosztuje nas ubezpieczenie zdrowotne, które opłacane jest z naszego wynagrodzenia. To aż 9% naszej podstawy, co oznacza, że składka wynosi 342,32 zł. Gdy mając taką wiedzę, udajemy się do najbliższej przychodni zdrowia i słyszymy, że najbliższy termin wizyty u specjalisty wypada np. za trzy miesiące pomimo tego, że nasza sytuacja jest dość pilna – nie jesteśmy zadowoleni z takiego stanu rzeczy.

Możemy oczywiście skorzystać z prywatnej praktyki lekarskiej, jednak należy pamiętać, że cena takiej wizyty nie należy do tanich – rozpiętość w cenach w prywatnym gabinecie to koszt około 150 – 350 zł. Kolejnym kosztem będą badania, wykupienie niezbędnych leków oraz kolejne wizyty.

Rzućmy zatem okiem na ceny polis zdrowotnych – składki zaczynają się od kwoty 32 zł, na 245 zł miesięcznie kończąc. Rozpiętość jest zatem całkiem spora, ale uzależniona jest od możliwości, jakie polisy oferują.

PAMIĘTAJ!
Różnice w cenie wynikają przede wszystkim z ilości dostępnych lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych, wizyt domowych lekarzy lub pielęgniarki oraz dodatkowych świadczeń – np. szczepień.

W ramach polisy możemy wykonać darmowo zarówno podstawowe badania typu morfologia, EKG czy cholesterol, ale również mammografię, cytologię czy rezonans magnetyczny. Jest to jednak zależne od wybranego pakietu. Bez względu jednak na pakiet, który wybierzemy – przyrównując polisę do składki zdrowotnej – i tak zapłacimy sporo mniej, a jakość usług będzie zdecydowanie wyższa.

 

Najtańsza polisa w wariancie podstawowym


Co oferuje nam najtańsza polisa zdrowotna? W cenie składki 32 zł miesięcznie, jaką oferuje TU Zdrowie, uzyskujemy dostęp do lekarzy 16 specjalizacji (w tym m.in. internista, chirurg, laryngolog, neurolog, okulista, pediatra czy urolog). Do ubezpieczenia przystąpić możemy maksymalnie do 70 roku życia.

W ramach pakietu mamy możliwość wykonania aż 199 różnych badań, nie tylko z zakresu podstawowych jak morfologia, ale również tych droższych – jak np. cytologia. Skorzystać możemy również ze szczepienia przeciw grypie. Pakiet nie obejmuje jednak rehabilitacji, assistance oraz wizyt domowych.

Przykładowy zakres ochrony pakietów podstawowych

Produkt Składka miesięczna Liczba lekarzy Liczba badań

TU Zdrowie
Polisa Zdrowie
 
32 zł 16 190

Signal Iduna
Direct
 
41 zł 5 116

Signal Iduna
Polmed
 
62 zł 15 110

InterRisk
Antidotum Plus
 
65 zł 18 89

AXA
Ochrona z Plusem
 
68 zł 9 33

Signal Iduna
Start+
 
99 zł 15 110

Inter Polska
Inter Vision
 
125 zł 64 173

Tabela 1. Na podstawie rankingu ubezpieczeń zdrowotnych rankomat.pl.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 
 

Najtańsza polisa w wariancie rozszerzonym


W tym przypadku najtańszym rozwiązaniem, wśród polis o rozszerzonych zakresie ochrony, jest oferta grupy InterRisk w cenie 125 zł miesięcznie. Otrzymujemy możliwość skorzystania z pomocy aż 65 specjalistów, wykonania 135 różnych badań, w tym również droższe badania, jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa.

Możemy również liczyć na 10 zabiegów rehabilitacyjnych w ramach jednego leczenia, do 10 wizyt domowych w jednym roku polisowym oraz zaszczepić się przeciw grypie. Do ubezpieczenia przystąpić możemy przed ukończeniem 65 roku życia.

Przykładowy zakres ochrony pakietów rozszerzonych

Produkt Składka miesięczna Liczba lekarzy Liczba badań

InterRisk
Antidotum Plus
 
125 zł 65 135

AXA
Ochrona z Plusem
 
130 zł 24 176

TU Zdrowie
Polisa Zdrowie
 
168 zł 40 466

Inter Polska
Inter Vision
 
245 zł 65 175

Tabela 2. Na podstawie rankingu ubezpieczeń zdrowotnych rankomat.pl.


 

Cena to nie wszystko – nasz typ


Przyszły ubezpieczony powinien przeanalizować swoje indywidualne potrzeby (być może choruje na alergię, wrzody żołądka czy serce), w związku z czym może mieć dokładnie określone oczekiwania. Oferty dokładnie precyzują zakres swoich możliwości – sprawdźmy zatem czy będziemy mogli skorzystać z pomocy specjalistów, którzy są nam najbardziej potrzebni.

Przyjrzyjmy się również najbardziej optymalnym rozwiązaniom – gdzie w ramach rozsądnej składki możemy uzyskać jak najwięcej. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że nie jesteśmy w stanie nawet najbliższej przyszłości – nagłe skomplikowane złamanie, problemy związane z układem trawiennym czy konieczność operacji.
W sytuacji, gdy zależy nam na dużej liczbie lekarzy specjalistów – wśród polis podstawowych mamy ofertę Polska, gdzie w ramach składki wynoszącej 125 zł miesięcznie – uzyskamy dostęp do 64 specjalistów.

Gdy zależy nam jednak na dużej liczbie badań – największą liczbę spośród pakietów podstawowych oferuje TU Zdrowie w cenie 32 zł miesięcznie – 190 różnych badań.

W przypadku pakietów rozszerzonych, gdy zależy nam na dużej liczbie specjalistów – mamy do wyboru pakiet firmy Inter Polska za 245 zł miesięcznie – 65 specjalistów oraz ofertę grupy InterRisk – za 125 zł miesięcznie, co zapewnia nam również 65 specjalistów. W przypadku badań obu grup różnica jest nieduża – pierwsza polisa oferuje 175 różnych badań, z kolei druga oferta zapewnia ich 135. Gdy zależy nam jednak na długiej liście badań – możemy wybrać ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego TU Zdrowie – w cenie 168 zł miesięcznie możemy wykonać aż 466 różnych badań.

Ostateczna decyzja zależy od naszych potrzeb – na zupełnie inny pakiet zdecyduje się mężczyzna, który przekroczył 50 rok życia, innego potrzebować będzie kobieta planująca ciążę. Bierzmy również pod uwagę dotychczasowe problemy zdrowotne (istnieje możliwość, że powrócą), jak również obciążenie genetyczne – zastanówmy się nad tym, które problemy naszych rodziców lub dziadków mogą spotkać w przyszłości również nas samych.

Możemy również zdecydować się na pakiet rozszerzony o maksymalnym zakresie, wykorzystując go do kompleksowych badań, by po roku, wybrać opcję podstawową o niższej cenie. 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Ubezpieczenie zdrowotne daje praktyczną pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 8 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 40 złotych miesięcznie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Najtańsza prywatna polisa zdrowotna kosztuje 32 zł miesięcznie, najdroższa opcja to koszt 245 zł na miesiąc

2. Różnica polega na liczbie lekarzy, badań i opcji dodatkowych jak szczepienia, assistance medyczny czy pokrycie kosztów rehabilitacji

3. Polisa zdrowotna może zapewnić nam aż 65 różnych specjalistów oraz 466 różnych badań

4. Zakup polisy zdrowotnej powinien opierać się na indywidualnych potrzebach zdrowotnych
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
5
4
8
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia