Ubezpieczenie zdrowotne Luxmed - co zyskuje pacjent?

W dzisiejszych czasach prywatne ubezpieczenie zdrowotne bywa konieczne, by bez problemów skorzystać z pomocy lekarza specjalisty. Nawet wizyta u lekarza pierwszego kontaktu tego samego dnia w ramach NFZ coraz częściej bywa niemożliwa.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup odpowiedniego pakietu medycznego, który zagwarantuje dostęp do potrzebnej opieki medycznej za darmo i bez kolejek.


Luxmed – co oferuje prywatna polisa medyczna?


Grupa Luxmed oferuje indywidualne oraz grupowe pakiety zdrowotne. Każda z tych opcji pozwala dopasować formę ochrony do własnych potrzeb.
Pakiet Magnolia dla klientów indywidualnych to ochrona skierowana zarówno do dorosłych, jak i dzieci.  

Ochrona Luxmed Magnolia obejmuje m.in.:
 • dostęp bez limitów do lekarzy 18 różnych specjalizacji bez skierowania;
 • dostęp do lekarzy 16 różnych specjalizacji z otrzymanym skierowaniem;
 • dostęp bez limitów do lekarzy podstawowej opieki medycznej;
 • konsultacje alergologiczne oraz testy skórne u alergologa;
 • prowadzenie ciąży;
 • kompleksowe badania diagnostyczne bez limitów (w tym RTG, USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny);
 • kompleksowe konsultacyjne zabiegi laboratoryjne;
 • dostęp do całodobowej infolinii medycznej oraz lekarzy dyżurnych w razie nagłej sytuacji.
Luxmed zapewnia usługi w swoich 90 placówkach na terenie całej Polski oraz w 700 placówkach współpracujących z grupą Luxmed. Ułatwia to kontakt z lekarzem bez względu na miejsce zamieszkania.

 

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie Luxmed?


Pakiet indywidualny możemy opłacać w kilku wariantach – co miesiąc, kwartalnie, co 6 miesięcy lub za cały rok z góry. Zatem warto przemyśleć dokładnie w jaki sposób będzie nam najłatwiej opłacić składki – czy regularnie, co miesiąc np. ustawiając na stronie banku stały przelew czy też opłacać raz w roku, np. w okresie, gdy zawsze otrzymujemy tzw. „trzynastą pensję”, zwrot z podatku lub premię roczną. Dobrze ustalona płatność spowoduje, że dodatkowy koszt w postaci ubezpieczenia zdrowotnego nie będzie dla nas odczuwalny.

Z kolei cena pakietu podyktowana jest przede wszystkim częstotliwością opłacania składki, na jaką się zdecydujemy, jak i wiekiem – z każdym rokiem ubezpieczyciel może podwyższyć cenę składki. Ryzyko zachorowania z wiekiem jest coraz większe i cena z wiekiem ulega podwyższeniu.
 

Koszt ubezpieczenia Luxmed w zależności od wieku


Wiek osoby ubezpieczonej
 
Składka miesięczna Składka kwartalna Składka półroczna Składka roczna

0-3 lat
 
255 zł 764 zł 1452 zł 2751 zł

4-7 lat
 
195 zł 585 zł 1111 zł 2105 zł

8-18 lat

163 zł

490 zł

931 zł

1763 zł


19-40 lat
 
256 zł 768 zł 1459 zł 2764 zł

41-50 lat
 
227 zł 680 zł 1292 zł 2448 zł

50-55 lat
 
248 zł 744 zł 1413 zł 2677 zł

56-60 lat
 
290 zł 871 zł 1654 zł 3135 zł

61-70 lat

355 zł

1066 zł

2026 zł

3838 zł

Tabela. 1. Na podstawie cennika Luxmed.

 
Jak wynika z tabeli, składka rośnie wraz z wiekiem, dlatego decyzji o zakupie nie warto odkładać na później. Najtańszą składkę posiadają dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, ponieważ statystycznie korzystają najmniej z pomocy lekarzy różnych specjalizacji.

Biorąc pod uwagę koszt, jaki ponosimy każdego miesiąca z tytułu składek na poczet ubezpieczenia zdrowotnego, jakie pobiera się nam z pensji – zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego nie jest kosztem wygórowanym. 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Luxmed - Ubezpieczenie Ambulatoryjne

 

Oferta dla klientów korporacyjnych jest nieco bardziej rozbudowana. Tutaj znajdziemy polisę podstawową oraz 5 umów dodatkowych, jakie w jej ramach można zawrzeć.Luxmed Ubezpieczenie Ambulatoryjne to pakiet skierowany do firm, które zatrudniają min. 10 pracowników. Pracownik ma możliwość włączyć w zakres ochrony swoich najbliższych. Pakiet skierowany jest do osób pomiędzy 18. a 70. rokiem życia.

W ramach tego programu ubezpieczony może skorzystać z:
 • konsultacji u lekarzy podstawowej opieki medycznej;
 • konsultacji u specjalistów;
 • konsylium medycznego;
 • zabiegów ambulatoryjnych;
 • szczepień profilaktycznych;
 • szczepień przeciwko grypie;
 • opieki stomatologicznej;
 • fizjoterapii;
 • prowadzenia ciąży;
 • wykonania testów alergologicznych;
 • transportu medycznego;
 • drugiej opinii medycznej;
 • programów profilaktycznych;
 • hospitalizacji krótkoterminowej.
Pakiet Luxmed Ubezpieczenie Ambulatoryjne umożliwia zarówno kontakt z lekarzem, jak również gwarantuje wsparcie w razie trudnej sytuacji – jak np. transport medyczny. 

 

Luxmed - Ubezpieczenie Zdrowotne w Zakresie Leczenia Szpitalnego


To oferta, w ramach której wybrać można aż 5 wariantów. Jest to rozszerzenie zakresu pakietu Ubezpieczenia Ambulatoryjnego.
Pakiet jest dedykowany osobom pomiędzy 18. a 70. rokiem życia.

Luxmed Ubezpieczenie Zdrowotne w Zakresie Leczenia Szpitalnego pozwala na szybkie leczenie operacyjne dotyczące zarówno zabiegów chirurgicznych krótkoterminowych, jak i długoterminowych pobytów w szpitalu.

Program posiada wysokie sumy ubezpieczenia przewidziane na poszczególne operacje planowe. Gwarantuje również transport medyczny – zarówno w konieczności przewiezienia pacjenta ze szpitala do szpitala, jak i ze szpitala do miejsca zamieszkania. Ponadto ubezpieczony ma zagwarantowaną komfortową opiekę medyczną – pobyt w 1- lub 2-osobowych salach.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Luxmed - Ubezpieczenie w razie Poważnego Zachorowania


Jest to kolejne rozszerzenie w ramach programu Ubezpieczenie Ambulatoryjne. Przedział wiekowy dla ubezpieczonego przewidziany jest na okres pomiędzy 18. a 64. rokiem życia.

Pakiet jest skierowany do osób obawiających się poważnego zachorowania, jak nowotwór złośliwy, łagodny guz mózgu czy udar mózgu.
 

Luxmed Ubezpieczenie w razie Poważnego Zachorowania - warianty


Wariant ochronny I
 
Wariant ochronny II

nowotwór złośliwy
 

ostry zawał serca (MI)
 

udar mózgu
 

łagodny guz mózgu
 

utrata kończyn
 

przeszczep głównych organów
 

operacja zastawki serca
 

śpiączka
 

przeszczep głównych organów
 
dodatkowo dodatkowo
brak
 • stwardnienie rozsiane,
 • operacyjne leczenie choroby wieńcowej (by-pass),
 • oparzenia trzeciego stopnia,
 • utrata wzroku,
 • utrata słuchu,
 • niewydolność nerek,
 • operacja aorty,
 • niedowład (paraliż),
 • utrata mowy.

Tabela. 2. Opracowanie własne.


Luxmed - Ubezpieczenie NNW


To rozszerzenie, którego zadaniem jest ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to program dla osób pomiędzy 18. a 70. rokiem życia.

Składka miesięczna może zaczynać się już od kilku złotych miesięcznie. Polisa oferuje wysokie sumy ubezpieczenia, nawet do 100 000 zł. Jest to niezwykle ważne, ponieważ od tej kwoty jest wyliczany procent, który następnie zostaje wypłacony z tytułu objętych ochroną sytuacji.


Luxmed - Ubezpieczenie Zdrowotne Panaceus 

Jest to program, który umożliwia ubezpieczonemu posiadanie łatwiejszego dostępu do zakupu leków, zarówno tych na codzienne przypadłości, jak i stosowanych w przypadku poważniejszych chorób.

Pakiet przewidujewspółpłatność, dzięki czemu ubezpieczony płaci za niezbędne leki tylko niedużą sumę. To szczególnie ważne rozszerzenie dla kobiet w ciąży, osób chorych przewlekle czy o stałych trudnościach zdrowotnych, jak astma, alergia czy rwa kulszowa.


Luxmed - Leczenie Poważnych Chorób za Granicą BEST HELP


To pakiet dla osób, które na wypadek poważnego zachorowania chcą zapewnić sobie specjalistyczną opiekę medyczną, w tym głownie zagraniczną. Rozszerzenie umożliwia operacje, które nie są wykonywane w Polsce jak m.in. operacje neurochirurgiczne czy przeszczepy od żywego dawcy.

Pakiet gwarantuje wysoką sumę ubezpieczenia, nawet do 2 mln euro na cały okres ubezpieczenia. Ubezpieczyciel zapewnia również krótki czas oczekiwania na operację, a wyjazd na terapię medyczną organizuje do 20 dni od zgłoszenia.

Na czas pobytu grupa LUX MED zapewnia pacjentowi również wsparcie finansowe w wysokości 100 euro za każdy dzień pobytu w szpitalu do maksymalnie 60 dni. Pozwoli to utrzymać stały poziom finansowy, bez ponoszenia wysokich kosztów związanych z pobytem za granicą.
Polisa zapewnia również formalności związane z wyjazdem za granicę, jak wizę, dowóz na lotnisko oraz z powrotem do domu oraz niezbędne tłumaczenie w obszarze medycznym. 
 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Ubezpieczenie zdrowotne daje praktyczną pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 8 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 40 złotych miesięcznie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Prywatna polisa Luxmed to oferta dla osób indywidualnych i firm

2. Koszt polisy indywidualnej jest uzależniony m.in. od wieku ubezpieczonego

3. Składka miesięczna w wersji indywidualnej to wydatek od 163 zł (dla osoby w wieku 8-18 lat)

4. W wersji grupowej polisa Luxmed zapewnia 5 rozszerzeń do umowy podstawowej
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia