Ubezpieczenie zdrowotne Medicover - czy warto?

Zakup polisy zdrowotnej Medicover przyda się w wielu sytuacjach, jak poważna choroba, operacja, nagły pobyt w szpitalu czy skomplikowanie złamanie kości. Kiedy trudno liczyć na szybką pomoc z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Kontakt z publiczną służbą zdrowia jest dla wielu osób wystarczającym powodem do zakupu prywatnej polisy, która umożliwi wizytę u specjalisty bez skierowania, skróci czas oczekiwania na wizytę u lekarza i zapewni dostęp do darmowych badań.

Polisą, której warto się przyjrzeć, że względu na szeroki zasięg w wielu miastach w Polsce – jest oferta Medicover. Grupa Medicover dla klientów indywidualnych przygotowała 6 różnych pakietów.


Po co nam w ogóle polisa zdrowotna?


Pewne wydarzenia w naszym życiu bywają nieuchronne – jak kontuzje, choroby czy pobyt w szpitalu. Zabezpieczenie się na ich wypadek może pomóc na dwa sposoby – możemy uzyskać wsparcie finansowe, jak również otrzymać innego rodzaju pomoc (np. transport medyczny).

W momencie, gdy przytrafi się nam jakaś poważniejsza choroba lub uraz ciała – w pierwszej kolejności możemy potrzebować dodatkowej konsultacji specjalistycznej. Dzięki temu możemy sprawdzić czy wcześniej postawiona diagnoza była prawidłowa i nie ulec pomyłce lekarskiej, które przydarzyć się mogą każdemu z nas.

Potrzebować możemy również operacji, drobnego zabiegu chirurgicznego, długotrwałego leczenia czy rehabilitacji. Wszystko to w ramach NFZ najczęściej wymaga zbyt długiego czasu oczekiwania. Kolejki do lekarza specjalisty z NFZ ciągną się miesiącami, w niektórych konkretnych specjalizacjach – nawet latami.

Bez posiadanego ubezpieczenia zostajemy przyparci do muru czyli do drogich wizyt w gabinetach prywatnych, co bywa kosztowne już na samym początku diagnozowania, nie wspominając o późniejszym leczeniu


Ubezpieczenie Medicover w wariancie Basic - od 1 zł dziennie


Medicover - Oferta Basic

Jest to podstawowa oferta grupy Medicover, a jego koszt to złotówka dziennie. Roczna składka to koszt 366 zł.
Oferta Basic oferuje aż 8 konsultacji lekarskich w ciągu roku u:
  • lekarza pierwszego kontaktu,
  • pediatry,
  • lekarza medycyny rodzinnej,
  • lekarzy medycyny doraźnej, ogólnej i pediatrycznej.
W ramach polisy możemy również skorzystać ze szczepionki przeciw grypie. Osoba ubezpieczona może również oczekiwać podstawowych konsultacji i zabiegów pielęgniarskich.
Pakiet Basic gwarantuje zniżkę w wysokości 20% przy konsultacjach u lekarzy specjalistów oraz na badania diagnostyczne.
Osoba ubezpieczona ma zapewniony kontakt z lekarzem w ciągu 7 dni, może także skorzystać z telefonicznej porady medycznej.


Medicover - Oferta Basic Plus

W przypadku oferty Basic Plus składka jest trochę wyższa, jednak zakres ochrony jest zauważalnie szerszy. Opłata roczna za te ubezpieczenie to 501 zł.

W ramach tej polisy osoba ubezpieczona może skorzystać z konsultacji u lekarzy, podobnie jak we wcześniejszym programie tj. internisty, pediatry, lekarza rodzinnego, ogólnego oraz medycyny doraźnej, jednak w nielimitowanym zakresie.

W ramach pakietu Basic Plus można również za darmo zaszczepić się przeciw grypie oraz skorzystać z podstawowych konsultacji i zabiegów pielęgniarskich.
Podobnie, jak w programie Basic – ten wariant również daje nam 20% zniżkę na wizyty u specjalistów oraz badania diagnostyczne.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

 

Ubezpieczenie Medicover w wariancie Standard - dodatki za 15 zł


Medicover - Oferta Standard

Oferta skierowana jest do osób powyżej 2 roku życia, a przed ukończeniem 67 roku życia. Składka w tym pakiecie to koszt w wynosi 615,60 zł.

Wizyty u internisty, pediatry, lekarza rodzinnego, ogólnego czy medycyny doraźnej – stanowią koszt jedynie 15 zł. W tej cenie można liczyć również na lekarzy 4 specjalności: dermatologa, ginekologa, okulisty oraz lekarza medycyny podróży.

Podstawowe zabiegi ambulatoryjne są posiadaczy pakietu darmowe tak samo jak podstawowe zabiegi pielęgniarskie, jeśli z kolei chodzi o konsultacje pielęgniarskie, to koszt wynosi 15 zł.

Następująca diagnostyka także jest bezpłatna: morfologia, badanie ogólne moczu, glukoza, lipidogram, cholesterol, cytologia szyjki macicy, EKG spoczynkowe oraz badanie ostrości wzroku.

Za opłatą 15 zł można również wykonać następujące badania: RTG klatki piersiowej, badanie dna oka, szczepienie przeciwko grypie z wizytą kwalifikacyjną oraz wizyta profilaktyczna.

Pogotowie ratunkowe jest w pakiecie darmowe, jak również przegląd jamy ustnej raz w roku.


Medicover - Oferta Standard Plus

Oferta skierowana jest do osób powyżej 2 roku życia, a przed ukończeniem 67 roku życia. Składka w tym pakiecie to koszt w wynosi 615,60 zł.

 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


 

Ubezpieczenie Medicover w wariancie Classic - pełna ochrona


Medicover - Oferta Classic

Pakiet Classic kosztuje 982,80 zł rocznie.Jest to wariant znacznie bardziej rozszerzony od poprzednich pakietów.

W cenie 15 zł możemy skorzystać z: konsultacji u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej tj. internisty, pediatry, lekarza medycyny rodzinnej.

Można również skorzystać z konsultacji u lekarzy aż 10 specjalizacji – chirurga ogólnego, dermatologa, ginekologa, kardiologa, lekarza medycyny podróży, okulisty, laryngologa, neurologa, ortopedy oraz neurologa – dopłata wówczas to koszt 15 zł.

Bezpłatna jest za to diagnostyka, w ramach której można wykonać następujące badania: biochemię, hematologię, posiewy bakteryjne, hormony, badanie kału, cytologię szyjki macicy, EKG spoczynkowe oraz badanie ostrości wzroku.

Rozszerzona diagnostyka jest już odpłatna, koszt wynosi 15 zł, w jej ramach można wykonać USG, w tym USG jamy brzusznej, USG tarczycy, USG sutka, szeroki zakres RTG, w tym RTG stawu barkowego, RTG klatki piersiowej, RTG kręgosłupa, Holter EKG i RR oraz próbę wysiłkową.

 

Medicover - Oferta Classic Plus

Pakiet Classic Plus kosztuje 1501, 20 zł rocznie.

W ramach tego programu osoba ubezpieczona może wykonać darmowe badania, diagnostykę, zabiegi oraz konsultacji bezpłatnie.

Darmowe są również podstawowe i rozszerzone zabiegi ambulatoryjne.

Termin porady medycznej dostosowany jest do potrzeb ubezpieczonego, może zatem liczyć na szybką pomoc.

 

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – czy warto?


Pamiętajmy, że o zdrowie musimy zatroszczyć się sami – jednak nie zawsze pomaga dieta oraz sport. Duże znaczenie ma również stres, zanieczyszczenie powietrza oraz to, co dziedziczymy po naszych krewnych.

Nie wszyscy muszą być przekonani co do jakości produktów firmy Medicover – dla nich z pewnością znajdą się inne, korzystne rozwiązania. Część osób jednak może uznać, że ten rodzaj ubezpieczenia jest jak najbardziej trafiony i właśnie w program grupy Medicover zainwestują swoje środki.

Przed zakupem polisy z całą pewnością warto będzie zajrzeć na ranking ubezpieczeń zdrowotnych. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się o innych, atrakcyjnych ofertach, być może w lepszej cenie lub oferujących dokładnie to, czego byśmy oczekiwali. Porównanie ofert bywa kluczowe w podjęciu decyzji, ponieważ łatwo przegapić dobrą ofertę, nie znając wszystkich dostępnych na rynku. 
 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Ubezpieczenie zdrowotne daje praktyczną pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 8 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 40 złotych miesięcznie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Ubezpieczenie Medicover jest alternatywą dla publicznej służby zdrowia NFZ

2. W ramach indywidualnej polisy ubezpieczony wybiera jeden z 6 pakietów

3. Najtańsze ubezpieczenie Medicover to koszt już od 1 zł dziennie

4. Wielu pracodawców współfinansuje polisę Medicover, dzięki czemu jest ona tańsza dla ubezpieczonego
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia