Ubezpieczenie zdrowotne PZU - co dostaniemy w pakiecie?

O tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie daje sobie rady z potrzebami pacjentów, wie każdy, kto korzystał publicznej opieki zdrowotnej. Kolejki do specjalistów można jednak ominąć z prywatną polisą zdrowotną. Taką oferuje również PZU.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Oprócz standardowych polis na życie towarzystwo ubezpieczeniowe PZU przygotowało dla swoich klientów również ofertę polisy zdrowotnej w programie – PZU Plan na Zdrowie


PZU Plan na Zdrowie – zawartość polisy


Produkt jest skierowany do klientów indywidualnych, ale skorzystać z oferty mogą również klienci korporacyjni. Ochrona obejmuje osoby przed ukończeniem 65. roku życia. W ochronę polisy włączyć można małżonka lub partnera oraz dzieci (maksymalnie do 25. roku życia).

Plan na Zdrowie to przede wszystkim bardzo elastyczna formuła ubezpieczenia. Zakres możemy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Mamy również możliwość rozszerzenia ochrony o 4 umowy dodatkowe:
 • opieka medyczna po wypadku;
 • opieka medyczna w leczeniu choroby nowotworowej;
 • opieka medyczna w ciężkiej chorobie;
 • opieka medyczna na co dzień.
W zależności od tego, jakie ryzyko uznamy za najbardziej prawdopodobne w naszym życiu – tak możemy dobrać odpowiednie rozszerzenie. 

 

PZU Plan na Zdrowie – umowy dodatkowe


Polisa Plan na Zdrowie oferuje swoim klientom 4 możliwości rozszerzenia ochrony.

Pierwsza z nich to PZU Opieka medyczna po wypadku, która stara się zapewnić jak najlepszą formę opieki w tym trudnym czasie. Konsultacje lekarskie po wypadku z tym pakietem odbędą się bez skierowania, możemy również liczyć na badania diagnostyczne, dostęp do prywatnych placówek medycznych przez całą dobę oraz wsparcie infolinii medycznej również przez całą dobę.

Po wypadku bardzo często objawy pojawiają się po upływie jakiegoś czasu. Pierwsze sygnały czasem łatwo przeoczyć, jednak z pomocą całodobowej infolinii medycznej – możemy mieć pewność, kiedy coś powinno nas zaniepokoić.

Drugim rozszerzeniem jest PZU Opieka medyczna w ciężkiej chorobie. To program, który chroni ubezpieczonego od poważnych schorzeń, precyzując listę do 16 różnych chorób. Należą do nich:
 • udar mózgu;
 • oponiak;
 • ropień mózgu;
 • choroba Alzheimera;
 • choroba Parkinsona;
 • stwardnienie rozsiane;
 • choroba neuronu ruchowego;
 • choroba Huntingtona;
 • kleszczowe zapalenie mózgu;
 • bakteryjne zapalenie mózgu lub opon mózgowo-rdzeniowych;
 • choroba aorty piersiowej lub brzusznej;
 • zapalenia mięśnia serca;
 • przewlekła niewydolność nerek;
 • choroba Creutzfeldta-Jakoba;
 • zakażenie wirusem HIV;
 • utrata wzroku.

WAŻNE!
Ubezpieczonemu przysługują konsultacje u specjalistów bez skierowania, jak również darmowe badania diagnostyczne.


Kolejnym rozszerzeniem jest PZU Opieka medyczna w leczeniu nowotworu. To pakiet, który oferuje świadczenie pieniężne w przypadku zdiagnozowania choroby, co można wykorzystać na kosztowne leczenie, konsultacje lekarskie bez skierowań, konsultację profesorską w ramach konsylium lekarskiego, badania diagnostyczne oraz drugą opinię medyczną.

Choroba nowotworowa nie musi być wyrokiem – warunkiem jest szybkie i skuteczne leczenie. Czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, jak również drugą opinię lekarza – są niezwykle ważne, ponieważ im szybciej rozpocznie się odpowiednie leczenie, tym większa szansa na wyzdrowienie.

Ostatnie rozszerzenie to PZU Opieka medyczna na co dzień. To pakiet, który rozszerza podstawową ofertę o możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych, zabiegów ambulatoryjnych, badań diagnostycznych oraz konsultacji u specjalistów bez skierowań. 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

 

PZU Plan na Zdrowie - wyłączenia odpowiedzialności


Jak każde towarzystwo ubezpieczeniowe, również PZU posiada swoje wyłączenia odpowiedzialności. Oznacza to, że w określonych okolicznościach ubezpieczyciel odmawia wypłacenia odszkodowania lub gwarantowanego wsparcia.

W PZU Plan na Zdrowie należą do nich następujące sytuacje:
 1. Wypadki ubezpieczeniowe zaistniałe w stanie nietrzeźwości lub po użyciu środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego;
   
 2. Wypadki ubezpieczeniowe zaistniałe w wyniku zatrucia spowodowanego spożyciem alkoholu, chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego;
   
 3. Wypadki ubezpieczeniowe zaistniałe w wyniku użycia leków lub środków, których zastosowanie uznawane jest za doping, chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego;
   
 4. Nieszczęśliwe wypadki zaistniałe podczas kierowania przez ubezpieczonego pojazdem silnikowym, jeżeli ubezpieczony nie posiadał uprawnień do kierowania nim, chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego;
   
 5. Nieszczęśliwe wypadki zaistniałe podczas kierowania przez ubezpieczonego pojazdem innym niż silnikowy, jeżeli ubezpieczony nie posiadał uprawnień do kierowania nim, chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego;
   
 6. Wypadki ubezpieczeniowe wynikające z brania udziału ubezpieczonego w bójkach, za wyjątkiem działania w obronie koniecznej;
   
 7. Wypadki ubezpieczeniowe zaistniałe podczas umyślnego popełnienia albo usiłowania popełnienia przez ubezpieczonego przestępstwa;
   
 8. Popełnienie albo usiłowanie popełnienia przez ubezpieczonego samobójstwa lub samookaleczenia;
   
 9. Wypadki ubezpieczeniowe zaistniałe w wyniku wykonywania procedur medycznych bez względu na to przez kogo były wykonywane, chyba że wykonywanie procedur medycznych dotyczyło bezpośrednich następstw wypadku ubezpieczeniowego;
   
 10. Czynny udział ubezpieczonego w strajkach, rozruchach, zamieszkach, akcjach protestacyjnych, blokadach dróg lub sabotażu, chyba że udział ubezpieczonego w strajkach, rozruchach, zamieszkach, akcjach protestacyjnych, blokadach dróg wynikał z wykonywania czynności służbowych;
   
 11. Skażenie jądrowe, chemiczne lub napromieniowanie;
   
 12. Akty terroryzmu, działania wojennych, stan wojenny lub stan wyjątkowy, które wystąpiły na terytorium państwa znajdującego się w rejonie świata zagrożonym aktami terroryzmu, działaniami wojennymi, stanem wojennym lub stanem wyjątkowym;
   
 13. Wypadki ubezpieczeniowe zaistniałe w wyniku wyczynowego uprawiania sportu oraz na skutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Wyłączenia odpowiedzialności dokładnie opisane znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), z czym warto bardzo dokładnie się zapoznać przed podpisaniem umowy. 
 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Dlaczego polisa zdrowotna w PZU?


To, co dla wielu osób będzie głównym powodem, dla którego wybiorą akurat ofertę PZU – to brak ankiety medycznej. Oznacza to, że ubezpieczyciel akceptuje ryzyko oraz nasz aktualny stan zdrowia.

PZU Plan na Zdrowie gwarantuje również możliwość skorzystania z 2000 placówek, z którymi współpracuje. Dzięki temu kontakt z lekarzem bez względu na miejsce zamieszkania powinna nie sprawiać nam żadnej trudności.

Plusem polisy jest również fakt, że do specjalisty udać możemy się bez uprzednio wystawionego skierowania. To gwarantuje szybki kontakt ze specjalistą bez zbędnych formalności. W trudnych sytuacjach, nagłych chorobach to bardzo pomocne. Maksymalny czas oczekiwania na specjalistę to 5 dni roboczych.

Ułatwieniem z pewnością jest sposób umawiania wizyt – nie wymaga on stawienia się osobiście w placówce, jak często praktykują to przychodnie publiczne, możemy umówić się online – a nawet za pośrednictwem SMS-a.

Dla wielu osób plusem z pewnością będzie infolinia medyczna, z której skorzystać można przez całą dobę. Jest to szczególnie ważne, gdy nagle wystąpią niepokojące nas objawy lub w sytuacji, gdy mamy małe dziecko i nie wiemy co może mu dokuczać oraz jak temu zaradzić. Nie zawsze potrzebna jest wizyta u lekarza, zdarza się, że w silnych emocjach nie zawsze potrafimy dobrze ocenić sytuację.
 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Ubezpieczenie zdrowotne daje praktyczną pomoc finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 8 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 40 złotych miesięcznie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Ubezpieczenie zdrowotne PZU to 4 warianty prywatnej ochrony

2. PZU Plan na Zdrowie jest rozwiązaniem dla każdego do ukończenia 65 lat

3. Ubezpieczyciel oferuje możliwość skorzystania z puli 2000 placówek medycznych

4. Aby przystąpić do polisy medycznej w PZU, nie trzeba wypełniać ankiety weryfikującej stan zdrowia
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (2)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

cecyliagolec@wp.pl

2019-06-10 09:38:24

Witam .moje pytanie dlaczego firma której zależy aby osoba ubezpieczona była zdrowa Nie kieruje swoich pacjentów lub pozwala w ramach ubezpieczenia Na dobrowolną metodę leczenia włączając np. naturo terapię i ziołolecznictwo itp.metody które nie są drogie i nie mnożą chorób ? Proszę Zastanówcie się nad tym Na rynku będzie jako jedyni i pierwsi.

monya55@wp.pl

2021-06-23 10:27:59

Witam.Chcialabym ubespieczyć siebie 40 lat oraz córkę 8 lat. Tak aby mieć zapewnioną opiekę lekarską i nie mieć problemu z dostaniem się do szpitala w razie trudnych sytuacji które mogą się wydarzyć nagle. Jestem osobą bezrobotną i nie zarejestrowaną w PUP.monya55@wp.pl.Proszę o poradę.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia