Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 2000 sob. 900 - 1730 22 270 00 00
Oszczędź nawet 50% na polisie.
Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.
Porównaj ceny

Jakie pakiety ubezpieczeń OC AC są korzystne?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Oferta „im więcej, tym taniej” obowiązuje nie tylko w wybranych sklepach. Stosują ją również ubezpieczyciele. Kupując kilka produktów ubezpieczeniowych w pakiecie, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Więcej kupujesz, więcej zyskujesz - jak często słyszałeś ten slogan reklamowy? A jak często dałeś się nabrać na niepotrzebny lub niedopasowany do Twoich potrzeb produkt? Z ubezpieczeniem pojazdu wcale nie musi tak być. Podpowiemy Ci, ile zyskasz na zakupie pakietu OC/AC i co zrobić, aby był on nie tylko tani, ale także korzystny.

Porównaj polisy OC/AC


Ile zaoszczędzisz kupując pakiet ubezpieczeń?


Niewątpliwą zaletą zakupu kilku ubezpieczeń komunikacyjnych równocześnie jest niska cena polisy. Poza tym, zyskujesz większą ilość ofert, bo niektóre produkty są dostępne tylko jako dodatek do ubezpieczenia OC. Pamiętaj jednak, aby porównać propozycje ubezpieczenia jak największej grupy towarzystw. Tylko w ten sposób znajdziesz najtańsze i najlepsze oferty na rynku. 
 
Aby sprawdzić faktyczne korzyści, jakie daje zakup ubezpieczenia w pakiecie, porównaliśmy propozycje kilkunastu towarzystw w internetowej porównywarce OC i AC. Następnie zestawiliśmy je z cenami tych samych produktów, kupowanych jako samodzielne ubezpieczenie.  
 
Podczas kalkulacji cen opieraliśmy się na danych 45-letniego właściciela Forda Focusa z 2008 roku (poj. silnika 1,8), z Katowic, z pełnymi zniżkami w OC:
 
  • najtańszą propozycję ubezpieczenia OC dla przykładowego kierowcy przedstawiło towarzystwo AXA: 610 złotych. Do obowiązkowej polisy ubezpieczyciel dodaje podstawową pomoc drogową (assistance mini), obejmującą holowanie auta po wypadku;
  • rozszerzenie ubezpieczenia assistance na wypadek awarii i kradzieży pojazdu kosztuje 116 zł (Assistance Premium). Gdyby właściciel Forda chciał kupić ubezpieczenie ASS jako oddzielny produkt, z podobnym zakresem ochrony, koszt rocznej polisy wynosi ok. 250 złotych* (drożej o 134 zł);
  • dodanie do OC ochrony NNW (czyli ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków) podnosi koszt polisy o ok. 93 zł (przy sumie ubezpieczenia NNW 50 tys. zł). Ten dodatek jest praktycznie niedostępny na rynku jako samodzielny produkt. Można wprawdzie zastąpić go ubezpieczeniem na życie (z wypłatą po wypadku komunikacyjnym i świadczeniem w przypadku leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji), ale najtańsza polisa na życie z takim rozszerzeniem kosztuje średnio 50 zł miesięcznie. A więc w ciągu roku trzeba zapłacić za nią ok. 600 złotych (drożej o ok. 500 zł);
  • kolejnym ubezpieczeniem dobrowolnym, które warto mieć w pakiecie z OC jest autocasco lub jego tańsza i nieco okrojona wersja AC mini. Wariant mini, np. z ochroną od pożaru i kradzieży to dodatkowy wydatek rzędu 59 złotych (oferta AXA, z udziałem własnym 15%). Co najważniejsze – podobnie jak NNW, ten produkt można nabyć tylko z polisą OC;
  • kompleksowe ubezpieczenie pojazdu z pełnym AC (na pakiet składa się OC, AC, NNW i ASS), w zależności od wybranego wariantu autocasco, kosztuje od 1337 złotych do 1845 złotych. W innym towarzystwie, za samo ubezpieczenie AC, nasz przykładowy kierowca musiałby zapłacić 1796 złotych. 
 
Podsumowując:
 
Najtańszy pakiet ubezpieczeń (OC, AC, NNW, ASS) wyliczony w internetowej porównywarce kosztuje 1337 złotych. Na podobny zestaw produktów kupionych oddzielnie trzeba wydać od 2600 zł do nawet 3250 zł (po uwzględnieniu kosztów zakupu ubezpieczenia na życie).

OC AC tylko odpowiednio dobrane


Czy każdy kierowca powinien zdecydować się na pełny pakiet ubezpieczeń, tylko dlatego, że tak jest taniej? Oczywiście nie!
 
Najważniejsze, aby wybrał świadomie takie produkty, które są mu faktycznie potrzebne. Na przykład:
  • jeśli posiada kompleksowe ubezpieczenie na życie, może zastanowić się nad rezygnacją z NNW lub zmniejszyć cenę polisy kosztem niższej sumy ubezpieczenia,
  • podróżuje wyłącznie po najbliższej okolicy i ma nowy, sprawny samochód – prawdopodobnie nie skorzysta z rozszerzonego assistance.
 
Lepiej zrobi, jeśli pieniądze przeznaczone na dodatkowe produkty ulokuje w dobrym autocasco. Tutaj również przypomnimy: najkorzystniejszy pakiet OC AC nie znaczy najtańszy ani najdroższy, ale - dopasowany do potrzeb.
 
Podczas wyboru AC warto zwrócić uwagę przede wszystkim na udział własny (ile dopłacisz do naprawy z własnej kieszeni), amortyzację części (jakie jest potrącenie za zużycie wymienianych elementów) i rodzaj części stosowanych podczas likwidacji szkody (oryginały czy zamienniki). Każdy z tych elementów wpływa na cenę polisy, a równocześnie na jakość ochrony.
 
W poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty OC AC pomoże Ci porównanie ofert wielu ubezpieczycieli i szczegółowe zestawienie warunków ochrony każdego towarzystwa.
 

Porównaj polisy OC/AC


*przykładowa oferta mBank, wariant Premium (składka 21 zł za każdy miesiąc ubezpieczenia)
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
646253
7
0
2
3
2
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy