Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Oszczędź nawet 50% na polisie.
Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.
Porównaj ceny

Jakie pakiety ubezpieczeń OC AC są korzystne?

Zakup ubezpieczeń OC i AC w pakiecie to rozwiązanie korzystne przede wszystkim cenowo. Chcesz zaoszczędzić i jednocześnie zapewnić sobie kompleksową ochronę? Zapoznaj się z naszym poradnikiem – prezentujemy aktualne oferty ubezpieczycieli.

W ostatnich latach każdy ubezpieczyciel działający na polskim rynku oferuje pakiety ubezpieczeń. To rozwiązanie korzystne dla każdej ze stron ubezpieczenia – klient zyskuje kompleksową ochronę w korzystnej cenie, a ubezpieczyciel buduje bazę klientów i zarabia. Co więcej, w zestawie można zakupić również inne ubezpieczenia, np. ubezpieczenie mieszkania czy domu. 

Porównaj polisy OC/AC

 

Pakiet dealerski – pakiet ubezpieczeń dla właścicieli nowych pojazdów


Oferta ubezpieczycieli dedykowana właścicielom nowych samochodów to tzw. pakiet dealerski. Najczęściej składa się on ze wszystkich ubezpieczeń proponowanych kierowcom (OC, AC, NNW i ASS), a jego cena jest liczona jako procent wartości samochodu (np. 3 lub 4 proc.). To jednak, ile ostatecznie zapłaci właściciel pojazdu, zależy od umiejętności negocjacyjnych dealera samochodowego. To właśnie on jest odpowiedzialny za uzgodnienie warunków polisy z ubezpieczycielem. Jego klient, czyli nabywca auta, nie ma wpływu ani na wybór ubezpieczyciela, ani na zakres ubezpieczenia.

Właściciele nowych samochodów wcale nie muszą korzystać z pakietu dealerskiego. Samodzielne znalezienie pakietu polis może być szczególnie korzystne z punktu widzenia doświadczonych kierowców, którzy wypracowali wysokie zniżki za bezszkodową jazdę. I odwrotnie, pakiet dealerski może być tańszym rozwiązaniem dla kierowców z małym doświadczeniem za kółkiem.


Pakiety ubezpieczeń dla właścicieli używanych pojazdów


Towarzystwa ubezpieczeniowe tworzą atrakcyjne propozycje pakietów ubezpieczeniowych dla właścicieli używanych pojazdów. Klienci mogą zakupić OC w zestawie z AC, NNW lub ASS. Ponieważ w przypadku starszego pojazdu koszty likwidacji szkody z AC mogą być niewspółmiernie wysokie do wartości pojazdu, część ubezpieczycieli proponuje tzw. mini AC (Smart Casco). Jest to okrojona wersja standardowego AC, która obejmuje np. jedynie szkodę całkowitą i uszkodzenie pojazdu przez żywioły.

Właściciele pojazdów używanych, którym choćby ze względów sentymentalnych zależy na dodatkowej ochronie i dlatego decydują się na ubezpieczenie AC, muszą liczyć się z tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają limity wieku samochodów, jakie są skłonne objąć ubezpieczeniem. Przykładowo w PZU i Allianz ubezpieczenie AC można wykupić dla auta do 10 lat. Pojazd 15-letni ubezpieczy m.in. Uniqa i Link4. Z uwagi na stosowane ograniczenia, pomocne w znalezieniu najkorzystniejszej oferty są porównywarki ubezpieczeń OC AC.


Ubezpieczenia komunikacyjne wraz z ubezpieczeniem majątkowym


Zdarza się, że właściciel samochodu cyklicznie podpisuje umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym o ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe, np. ubezpiecza posiadaną nieruchomość od kradzieży, po włamaniu czy od skutków powodzi. W ostatnich latach ubezpieczyciele rozszerzają pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych o dodatkowe ubezpieczenia, w tym wspomniane majątkowe.

Pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych i majątkowych to rozwiązanie dedykowane właścicielom pojazdów i nieruchomości. Jest ono zarówno wygodne, jak i korzystne cenowo. Klient nie musi poświęcać czasu na szukanie osobno szczegółów wszystkich ofert, jakimi jest zainteresowany, a dodatkowo ma szansę zaoszczędzić nawet setki złotych rocznie.


Jak zaoszczędzić na zakupie pakietu ubezpieczeń?


W znalezieniu taniego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych pomocny jest kalkulator OC AC. Aby jednak wybrać najkorzystniejszą ofertę, uwagę warto zwrócić także na zakres ochrony. Dotyczy to ubezpieczeń nieobowiązkowych, czyli AC, NNW i ASS, bo w ich przypadku ubezpieczyciele mają dowolność w tworzeniu ofert. Ile można zaoszczędzić?

Zakupem OC i AC jest zainteresowany 55-letni kawaler – pan Kazimierz z Warszawy. Właściciel Forda Mondeo z 2013 r. (benzyna, poj. silnika 1596 cm3) nabył uprawnienia do kierowania pojazdami osobowymi ponad 20 lat temu. Przestrzegając zasad bezpiecznej jazdy, wypracował on 60 proc. zniżkę. Pan Kazimierz ma świadomość, że cena pakietu jest ściśle powiązana z zakresem ochrony proponowanej w ramach AC. Z tego względu przy zakupie postanowił sprawdzić wszystkie składowe otrzymanych ofert. W tabelce prezentujemy propozycje, jakie otrzymał Pan Kazimierz.


Naprawa Części Amortyzacja Udział własny Dodatki w cenie Cena OC i AC
Kosztorys Zamienne 0 proc. 0 zł Assistance i opony Link4 -     867 zł*
Kosztorys Zamienne 50 proc. 500 zł Assistance i opony Link4 -    1075 zł
Kosztorys Zamienne 0 proc. 1500 zł Assistance Aviva -     1260 zł
Kosztorys Zamienne 0 proc. 500 zł Assistance i NNW Wiener -    1420 zł
Kosztorys Zamienne 0 proc. 0 zł Assistance mtu24 -    1499 zł*
Kosztorys Zamienne 0 proc. 500 zł Assistance i NNW Uniqa -    1711 zł
Warsztat Oryginalne 0 proc. 500 zł Assistance i NNW Allianz -    1932 zł
* AC mini - ochrona przed kradzieżą i żywiołami


Ile bohater z naszego przykładu zapłaciłby za samo OC? Link4 zaproponował ubezpieczenie OC i Assistance za 638 zł. Dopłacając 229 zł, pan Kazimierz może zapewnić sobie dodatkową ochronę na wypadek kradzieży czy uszkodzenia samochodu przez wichurę lub gradobicie.

Na powyższych przykładach widać również, jak wiele można zaoszczędzić, świadomie rezygnując z niektórych elementów dodatkowego ubezpieczenia AC. Koszty zakupu polisy można zmniejszyć, wybierając m.in. naprawę w oparciu o kosztorys czy części zamienne zamiast oryginalnych.

Porównaj polisy OC/AC


Ubezpieczenie OC warto wybrać najtańsze. Podczas zakupu AC, najważniejszym kryterium wyboru jest jednak jego zakres. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. ASS. Taka ochrona kosztuje niewiele, a przyda się w razie nieoczekiwanych problemów podczas podróży. Jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojego samochodu w naszym kalkulatorze OC i AC. W kilka minut porównasz oferty 11 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia.
To warto wiedzieć
1. Nabywca nowego auta może wykupić pakiet dealerski, jednak w takim przypadku nie ma wpływu na wybór ubezpieczyciela i zakres ochrony.

2. Samodzielne znalezienie pakietu OCAC może być bardzo korzystne w przypadku doświadczonych kierowców.

3. Właściciele aut używanych, podczas zakupu pakietu ubezpieczeń powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres ochrony produktów dobrowolnych (AC, ASS, NNW). 

4. Cena pakietu jest ściśle związana z wariantem ubezpieczenia, proponowanym w ramach AC.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
0
6
3
8
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy