Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 3 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Jak kupić ubezpieczenie mieszkania przez internet?

Gdy decyzja o zakupieniu ubezpieczenia mieszkania już zapadła, warto się zastanowić , jak tę polisę praktycznie kupić. Nie jest to wyłącznie kwestia tego, dokąd pójść. Wybór sposobu zakupu polisy ma bardzo duży wpływ na jej cenę.

Do wyboru mamy co najmniej trzy możliwości: zakup u agenta, w stacjonarnym punkcie sprzedaży ubezpieczyciela lub przez internet. Polisy online cieszą się rosnącą popularnością i są coraz częściej wybierane przez klientów. Jak zatem kupić ubezpieczenie przez internet? Na co zwrócić uwagę?

   Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Gdzie szukać ubezpieczenia mieszkania?


Ubezpieczenie mieszkania online wymaga w pierwszej kolejności porównania ze sobą istniejących ofert i wyboru tej, która w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom. Warto przejrzeć różne strony, poczytać o konkurencyjnych firmach, skontrolować OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) w każdej ofercie, a także sprawdzić opinie i relacje klientów. Z której firmy inni klienci byli najbardziej zadowoleni? Która cieszyła się ich największym uznaniem?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na ubezpieczenie mieszkania przez internet, nie ma szans na spotkanie z agentem i dopytanie o szczegóły polisy. Nie ma jak zweryfikować sposobu postępowania pracowników, bo nie mamy z nimi bezpośredniego kontaktu. Właśnie dlatego gruntowne rozpoznanie rynku i różnorodnych opinii o poszczególnych ubezpieczycielach jest tak istotne.


Jak wybrać właściwą polisę?


Zwykle jest tak, że firmy, które udostępniają zakup polisy przez internet, oferują produkty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Można więc porównać różnorodne rozwiązania, zestawić zakres ochrony ubezpieczeniowej, jaki oferują, oraz zakres umów dodatkowych czy wysokość ostatecznej składki na ubezpieczenie. Na tym etapie mamy jeszcze czas, aby przemyśleć, jaki zakres polisy by nas interesował i jakie oczekiwania mamy wobec ubezpieczenia.

Zazwyczaj porównanie ofert na ubezpieczenie mieszkania przedstawiane jest w formie tabelki. Ułatwia to porównanie ze sobą najważniejszych informacji o ubezpieczeniu i dokonanie ostatecznego wyboru, który zakończy zakup ubezpieczenia mieszkania przez internet. Pamiętajmy, że przy polisach online podejmujemy decyzję samodzielnie, bez możliwości nawiązania bezpośredniej rozmowy z agentem ubezpieczeniowym.

Dokument OWU

Przy wyborze polisy trzeba skontrolować wspomniane OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, które regulują zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela i ubezpieczonego. To właśnie tam znajdziemy takie cenne informacje, jak:
  • zakres ochrony ubezpieczeniowej,
  • wyłączenia odpowiedzialności.
Bardzo ważne są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli wykaz sytuacji, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy z ubezpieczenia. Na przykład może mieć to miejsce, gdy ogień, który znacznie zniszczył ubezpieczony dom, został zaprószony przez nieuważnego domownika. Podobnie jest w przypadku okradzenia mieszkania z ubezpieczonych nieruchomości – ubezpieczyciel może dowieść, że stało się to z powodu rażącego niedbalstwa klienta, który pozostawił otwarte drzwi w domu pod swoją nieobecność.

Składka ubezpieczeniowa

Ważnym czynnikiem wyboru ubezpieczenia mieszkania jest jego cena, czyli wysokość składki ubezpieczeniowej. Powinno się ją porównywać w korespondencji do zakresu ochrony ubezpieczeniowej w polisie mieszkaniowej. Najtańsza składka zwykle idzie w parze z najmniejszym zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela i niską sumą gwarancyjną. Takie ubezpieczenie może nie wystarczyć nam do pokrycia ewentualnych szkód.

Kalkulator online

Korzystną cenę ubezpieczenia mieszkania online możemy osiągnąć, jeśli wyliczymy składkę w kalkulatorze online. To proste w obsłudze narzędzie, które wymaga jedynie podania podstawowych parametrów ubezpieczanego domu, danych właściciela czy obecnych w domu systemów ochrony, jak alarm czy monitoring. Istotna dla kalkulacji składki jest też rzeczywista wartość nieruchomości. Najlepiej, aby suma gwarancyjna w polisie jej odpowiadała. Kalkulator wyliczy składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, co pozwoli nam w jednym miejscu zgromadzić wiele różnych ofert i wybrać najlepszą pod kątem wysokości składki i zakresu ubezpieczenia oraz sumy ubezpieczeniowej.


   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Zakup polisy - to proste


Po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych wariantów i wybraniu najodpowiedniejszego należy przejść do zakupu. W tym celu kalkulatory online czy porównywarki ubezpieczeniowe w internecie udostępniają możliwość zakupienia polisy za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jak to działa? Pod każdą propozycją pojawia się ramka z napisem „kupuję” lub „kup to”.

Kliknięcie tej ramki prowadzi do szczegółowego formularza, który należy wypełnić zgodnie ze stanem faktycznym. Jego wypełnienie jest konieczne dla założenia polisy. Formularz zawiera miejsce na wprowadzenie danych osobowych oraz informacji o ubezpieczanym mieszkaniu. Te wszystkie dane znaleźć będzie można potem na polisie.

Kolejny krok to wygenerowanie dokumentu do wpłaty. Mogą to być druk do wpłaty, faktura lub po prostu informacja z obowiązującą składką i terminem jej opłacania oraz numerem konta. Opłacenie polisy w terminie jest niezwykle istotne, dlatego też warto na nie zwrócić baczną uwagę.

Najlepiej wpłacić składkę automatycznie, za pośrednictwem strony bankowej, co przyspiesza i usprawnia cały proces zakupu. Niektóre strony dają taką możliwość. Takie rozwiązanie jest szybkie i proste w zorganizowaniu. To ogromne ułatwienie dla klientów i ukłon w ich stronę, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić kupowanie ubezpieczenia mieszkania przez internet. Dzięki temu, bez wychodzenia z domu, można wykupić polisę ubezpieczeniową dla swojego mieszkania.


   Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisę dla nieruchomości warto dobrać pod kątem zawartości, jak i ceny. Jeśli chcesz posiadać kompleksowe ubezpieczenie, pamiętaj o wykupieniu dodatków, np. wyposażenia mieszkania czy domu. Taka ochrona przyda się w razie pożaru, zalania czy kradzieży i kosztuje niewiele. A jeśli nie chcesz przepłacać za ten sam lub podobny produkt, sprawdź wysokość składki dla Twojej nieruchomości w naszym kalkulatorze polis mieszkaniowychW 3 minuty porównasz ceny 18 towarzystw w 1 miejscu i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę dla Twojej nieruchomości.

To warto wiedzieć
1. Polisę ubezpieczenia mieszkania można wykupić u agenta, w stacjonarnym oddziale ubezpieczyciela bądź przez internet

2. Przy wyborze polisy trzeba zwrócić uwagę na zakres ochrony ubezpieczeniowej, wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego, przeczytać OWU polisy i dobrać w odpowiedni sposób składkę ubezpieczeniową

3. Kalkulator online ubezpieczenia mieszkania ułatwi wybór takiej polisy, która spełni nasze oczekiwania

4. Procedura zakupu ubezpieczenia mieszkania online zwykle sprowadza się do wypełnienia elektronicznego wniosku i przelania kwoty składki na konto firmy ubezpieczeniowej
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
8
4
2
8
4

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy