Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.

Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Jak kupić ubezpieczenie mieszkania przez internet?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Gdy decyzja o zakupieniu ubezpieczenia mieszkania już zapadła, warto się zastanowić , jak tę polisę praktycznie kupić. Nie jest to wyłącznie kwestia tego, dokąd pójść. Wybór sposobu zakupu polisy ma bardzo duży wpływ na jej cenę.

Do wyboru mamy co najmniej trzy możliwości: zakup u agenta, w punkcie sprzedaży lub przez internet. Ten ostatni cieszy się rosnącą popularnością i jest coraz częściej wybierany przez klientów. Jak zatem kupić ubezpieczenie przez internet? Na co zwrócić uwagę?
 

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Gdzie szukać ubezpieczenia mieszkania?


Ubezpieczenie mieszkania, które ma być kupione przez internet, trzeba najpierw znaleźć. Warto przejrzeć różne strony, poczytać o konkurencyjnych firmach. Sprawdzić opinie i relacje klientów. Z której firmy inni byli najbardziej zadowoleni? Która cieszyła się ich największym uznaniem?

Jeżeli ma być kupione ubezpieczenie mieszkania przez internet nie ma szans na spotkanie z agentem i sprawdzenie tego jak się on zachowuje. Nie ma jak zweryfikować sposobu postępowania pracowników, bo nie mamy z tymi pracownikami bezpośredniego kontaktu. Właśnie dlatego sprawdzenie różnorodnych opinii jest tak istotne.

Po sprawdzeniu opinii i zapoznaniu się z nimi czas podjąć decyzję gdzie kupić ubezpieczenie mieszkania przez internet. Potem należy tylko odwiedzić wybraną stronę.

Jak wybrać właściwą polisę?


Zwykle jest tak, że firmy, które udostępniają zakup polisy przez internet oferują produkty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Można więc porównać różnorodne rozwiązania, zestawić ich zakres, ofertę umów dodatkowych oraz wysokość składek.

To doskonała okazja by jeszcze raz przemyśleć i przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania wobec ubezpieczenia mieszkania.

Zazwyczaj porównanie przedstawiane jest w formie tabelki. Tabelki ułatwiają zestawienie najważniejszych informacji. Co za tym idzie, ułatwiają również porównanie i dokonanie ostatecznego wyboru – zakup ubezpieczenia mieszkania przez internet wiąże się bowiem z koniecznością podjęcia decyzji samodzielnie, bez możliwości skonsultowania jej z agentem, który w tych kwestiach ma znacznie większą wiedzę i doświadczenie.

Zakup polisy w dwóch prostych krokach


Po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych wariantów i wybraniu najbardziej odpowiedniego należy przejść do zakupu. W tym celu strony udostępniają możliwość zakupienia za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jak to działa? Pod każdą propozycją pojawia się ramka z napisem „kupuję” lub „kup to”.

Kliknięcie w tę ramkę prowadzi do szczegółowego formularza, który należy wypełnić. Jego wypełnienie jest konieczne dla założenia polisy. Formularz zawiera miejsce na wprowadzenie danych osobowych oraz informacji o ubezpieczanym mieszkaniu. Te wszystkie dane znaleźć będzie można potem na polisie.

Kolejny krok, to wygenerowanie dokumentu do wpłaty. Może to być druk do wpłaty, faktura lub po prostu informacja z obowiązującą składką i terminem jej opłacania oraz numerem konta. Opłacenie polisy w terminie jest niezwykle istotne, dlatego też warto na nie zwrócić baczną uwagę.

Najlepiej wpłacić składkę automatycznie. Niektóre strony dają taką możliwość. Automatycznie kierują do banku ubezpieczonego, a to znacznie przyspiesza i usprawnia proces zakupu. Takie rozwiązanie jest szybkie, łatwe i proste w zorganizowaniu. To ogromne ułatwienie dla klientów i ukłon w ich stronę.

Dzięki temu, bez wychodzenia z domu można wykupić polisę ubezpieczeniową dla swojego mieszkania. Można to zrobić w dogodnych warunkach w zaciszu domowym. Czyż można sobie wyobrazić lepsze okoliczności?

Wykupienie ubezpieczenia mieszkania jest ważne i każdy powinien mieć taką polisę. Dzięki temu, że możliwe jest teraz wykupienie jej przez internet, cała procedura wydaje się znacznie łatwiejsza, a samo kupienie jest mniej czasochłonne. Strony, które oferują taką opcję są bardzo przyjaźnie zaprojektowane, klient więc nie gubi się w gąszczu opcji i możliwości, a jedynie zmierza prosto do celu, zgodnie ze swoimi pierwotnymi założeniami.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
499473
5
5
5
5
4
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy