Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego PC, RTV, AGD

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego daje finansowe zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia, zniszczenia bądź kradzieży. Dzięki takiej polisie nie poniesiesz wydatków na naprawę lub zakup nowych urządzeń.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego wykupisz w ramach polisy mieszkaniowej. Taka polisa gwarantuje ci odszkodowanie w przypadku utraty lub uszkodzenia sprzętu RTV i AGD. Dzięki ubezpiczeniu bezpłatnie zlecisz naprawę lub otrzymasz pieniądze na zakup nowego urządzenia - o ile masz odpowiedni zakres ochrony.


Co oznacza sprzęt elektroniczny dla ubezpieczyciela?

Ubezpieczyciele różnie określają, co kryje się pod hasłem „sprzęt elektroniczny”. Jednak jego definicję znajdziesz zawsze w załączonym do polisy dokumencie OWU.

Według TU Inter Polska sprzęt elektroniczny to: urządzenia, których prawidłowe działanie uzależnione jest od dopływu prądu elektrycznego lub obecności pól elektromagnetycznych. 

Inne firmy, na przykład Generali, precyzują swoją definicję do konkretnych rodzajów urządzeń, takich jak m.in. telefon komórkowy, tablet, laptop i drukarka. 

Mimo różnych rozwinięć tego pojęcia, ubezpieczenie sprzętu AGD RTV oraz ubezpieczenie elektroniki dotyczy zwykle urządzeń, takich jak: 

 • małe i duże AGD, np. lodówka, kuchenka,
 • sprzęt RTV i audio, np. telewizor, głośniki,
 • sprzęt komputerowy,
 • sprzęt przenośny, np. laptop, aparat fotograficzny, telefon.


Jakie ubezpieczenie RTV i AGD w domu i mieszkaniu?

Ubezpieczenie sprzętu AGD oraz RTV, a także ubezpieczenie elektroniki, zwykle jest zawarte w polisie mieszkaniowej. Ale nie jest to jedyna opcja. 
Ubezpieczenie AGD RTV możesz wykupić także w formie przedłużonej gwarancji w sklepie, w którym nabyłeś swój sprzęt, a także polisy dedykowanej dla niektórch sprzętów (np. iPhone).

Ubezpieczenie sprzętu AGD oraz RTV, a także ubezpieczenie elektroniki, zwykle jest zawarte w polisie mieszkaniowej. Ale nie jest to jedyna opcja. 
Ubezpieczenie AGD RTV możesz wykupić także w formie przedłużonej gwarancji w sklepie, w którym nabyłeś swój sprzęt, a także polisy dedykowanej dla niektórch sprzętów (np. iPhone). 

Polisa mieszkaniowa dla sprzętu RTV i AGD 

Ubezpieczenie sprzętu AGD RTV, w ramach polisy mieszkaniowej, pozwala zabezpieczyć finansowo praktycznie każde urządzenie w razie przypadkowego uszkodzenia czy kradzieży.

Wybierając podstawową wersję ubezpieczenia, bądź dobierając odpowiednie rozszerzenia, masz pewność, że cały sprzęt będzie kompleksowo chroniony na wypadek różnych zdarzeń. Ich lista jest długa, bo zakres polisy jest szeroki i obejmuje różne sytuacje, np. pożar, zalanie, huragan, a nawet dewastacja i kradzież. Możliwości ochrony są jeszcze większe w przypadku wariantu All Risk (od wszystkich ryzyk). 

Ponadto, ubezpieczenie może chronić także urządzenia poza przestrzenią mieszkalną, np. stojące w garażu bądź piwnicy. 

Warto jednak uważać na szczegółowe zapisy w dokumencie OWU danego ubezpieczyciela, by wiedzieć dokładnie, jakie sprzęty wchodzą w zakres ochrony.

Przedłużona gwarancja dla sprzętu RTV i AGD

Ubezpieczenie AGD RTV możesz wykupić jako przedłużoną gwarancję w sklepie, w którym zakupiłeś swój sprzęt. Umowa jest zawierana z TU, z którym współpracuje sklep.

Przedłużona gwarancja dotyczy ochrony urządzeń na wypadek awarii bądź nieumyślnego zniszczenia. Jednak jej zakres może być ograniczony i nie obejmować np. szkód powstałych w wyniku burzy czy deszczu nawalnego.

Ograniczony jest także okres ubezpieczenia - zwykle do 5 lat. W niektórych przypadkach możesz wykupić przedłużoną gwarancję jedynie dla sprzętów o wartości co najmniej 100 zł. 

Zazwyczaj, gdy sprzęt jest warty mniej niż 300 zł, w przypadku jego awarii, zostanie wymieniony na nowy. Gdy wartość będzie większa - urządzenie zostanie naprawione, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.  

Co ważne, przedłużonej gwarancji dla sprzętu RTV i AGD nie możesz wykupić po określonym czasie - zwykle masz taką możliwość tylko do 30 dni od zakupu. 

Wadą jest również mocna zależność ceny ubezpieczenia AGD i RTV od jego wartości. Jak sprawdziliśmy w sklepie Media Markt, przy zakupie pralki o wartości 2499 zł, za przedłużoną gwarancję zapłacisz 579 zł. 

Polisa dedykowana dla sprzętu RTV i AGD

Niektóre TU oferują specjalne polisy, które obejmują ochroną konkretnego typu sprzęt. Ubezpieczenie AGD RTV może dotyczyć wówczas sytuacji jak kradzież czy uszkodzenie. 

Znaleźliśmy takie ubezpieczenie sprzętu AGD RTV w InterRisk. Polisa, w zależności od zakresu, zapewnia ochronę na wypadek awarii, przypadkowego uszkodzenia lub kradzieży z włamaniem. 

TU, zależnie od wariantu ubezpieczenia, pokrywa stratę finansową (równowartość kosztów naprawy), a w przypadku szkody całkowitej dokonuje wymiany sprzętu na nowy lub wypłaca odszkodowanie w wysokości odpowiadającej jego wartości rynkowej.

W takim wariancie ubezpieczenia AGD i RTV w InterRisk, suma ubezpieczenia nie może przekroczyć 20 000 zł, co oznacza jednocześnie, że może nie pokryć całej szkody. 

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego możesz wykupić także na konkretny sprzęt - np. ubezpieczenie telefonu iPhone w Apple iDream Care. Zapewni ono ochronę telefonu np. na wypadek uszkodzenia wyświetlacza. 

Nie jest to jednak najtańsze, bo może kosztować kilkaset złotych. Do tego taki rodzaj ochrony możesz wykupić jedynie w dniu zakupu swojego iPhone’a, więc nie dotyczy ona już telefonu używanego.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Jak ubezpieczyć sprzęt elektroniczny?

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego możesz wykupić właściwie w każdym TU, które oferuje polisę mieszkaniową. Jednak jej szczegółowe warunki mogą się różnić. 

Wcale nie musisz przeszukiwać i przeglądać ofert ubezpieczycieli na różnych stronach. Możesz użyć do tego wygodnej porównywarki. Dzięki niej w jednym miejscu sprawdzisz i porównasz oferty kilkunastu TU. 

W porównywarce wystarczy podać podstawowe parametry dotyczące nieruchomości i wybrać zakres ubezpieczenia - wskazać, czy polisa ma objąć elementy stałe czy także wyposażenie mieszkania.  Ostatni czynnik zależy od konkretnego rodzaju sprzętu, który chcesz zabezpieczyć polisą.

Sprzęt elektroniczny jako elementy stałe

Sprzęt zamocowany trwale w mieszkaniu zalicza się do jego elementów stałych. Mowa tutaj o takim wyposażeniu, którego nie można wymontować bez użycia siły lub narzędzi. 

W tym wypadku ubezpieczenie elektroniki będzie uwzględnione już w podstawowym wariancie polisy. 
Jako element stały będzie traktowany sprzęt, taki jak pralka w zabudowie, lodówka w zabudowie, zmywarka w zabudowie czy okap kuchenny. 

Sprzęt elektroniczny jako ruchomości

W przypadku innych urządzeń, które nie są zamontowane na stałe w mieszkaniu, konieczne będzie odpowiednie rozszerzenie, które obejmuje ochroną mienie ruchome. Pod jego pojęciem kryją się wszystkie przedmioty na wyposażeniu mieszkania, które można swobodnie wynieść. 

Do ruchomości zaliczamy sprzęt, jak komputer stacjonarny, laptop, telewizor czy telefon komórkowy.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Jako elementy stałe

Jako ruchomości

pralka w zabudowie

komputer stacjonarny

lodówka w zabudowie

laptop

piekarnik w zabudowie

telewizor

kuchenka w zabudowie

telefon komórkowy

zmywarka w zabudowie

głośniki

mikrofalówka w zabudowie

monitor

okap kuchenny

konsola do gier

Oprac. własne.


Od czego ubezpieczyć sprzęt elektroniczny w domu?

Rozważając zakup ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, warto zastanowić, jakie zagrożenia najlepiej będzie uwzględnić w polisie mieszkaniowej. Sytuacji, w których może dojść do uszkodzenia sprzętu elektronicznego jest wiele: zalanie, kradzież, przepięcia (np. podczas burzy) czy rozmaite awarie, to najczęstsze powody uszkodzeń. Ale jest też wiele innych.

Przy ubezpieczeniu sprzętu elektronicznego w polisie mieszkaniowej, warto uwzględnić:
 • zdarzenia losowe – w polisie mieszkaniowej zwykle zawartych jest kilkanaście różnych zdarzeń losowych, które mogą uszkodzić naszą nieruchomość oraz mienie, które się w niej znajduje. Są to zdarzenia tj. pożar, eksplozja, powódź, zalanie, upadek drzew i masztów, intensywne opady deszczu, śniegu, gradu czy huragan;
   
 • przepięcie – może się zdarzyć podczas burzy lub awarii sieci elektrycznej, wówczas sprzęt elektroniczny, który będzie podłączony do prądu, może ulec poważnej awarii lub nawet zostać bezpowrotnie zniszczony;
   
 • kradzież z włamaniem – sprzęt elektroniczny nierzadko staje się łupem włamywaczy. Szczególnie dotyczy to tych urządzeń, które można szybko pochwycić i z łatwością wynieść z mieszkania, np. laptop czy smartfon. Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem zapewni nam odszkodowanie w sytuacjach, w których złodzieje wejdą do nieruchomości, zostawiając wyraźne ślady włamania, np. wyłamany zamek czy wybite okno;
   
 • kradzież zwykła – wykupując ten wariant w polisie mieszkaniowej, możemy liczyć na odszkodowanie w sytuacji, gdy złodzieje okradną naszą nieruchomość, nie pozostawiając śladów włamania. Ta opcja nie jest jednak dostępna we wszystkich TU;
   
 • rabunek – zapewni nam odszkodowania, gdy sprzęt elektroniczny zostanie nam skradziony poza miejsce zamieszkania, przy użyciu groźby lub siły;
   
 • wandalizm – dzięki tej opcji w polisie mieszkaniowej, możemy liczyć na rekompensatę od ubezpieczyciela, jeśli ktoś umyślnie zniszczy nasze mienie;
   
 • Home Assistance – to dodatek do polisy mieszkaniowej, w ramach, którego zyskujemy bezpłatny pakiet usług w razie awarii sprzętów, np. pomoc informatyka w razie uszkodzenia komputera czy pogwarancyjna usługa naprawy pralki.
A tym, którzy chcą mieć jeszcze większą ochronę swojego mienia, ubezpieczyciele oferują wariant All Risks – w ramach tej opcji zyskujemy bardzo duży zakres ubezpieczenia nieruchomości, np. ochronę sprzętu elektronicznego pozostawianego na tarasie czy ubezpieczenie rzeczy osobistych gości. 


Jak otrzymam odszkodowanie za sprzęt elektroniczny?

Jeśli w wyniku jakiegoś zdarzenia w mieszkaniu, dojdzie do zniszczenia sprzętu elektronicznego, w pierwszej kolejności powinnieneś przede wszystkim (w miarę możliwości) zabezpieczyć swoje mienie, tak aby nie doszło do powiększenia szkód. Następnie o zdarzeniu należy powiadomić towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym masz ubezpieczenie sprzętu RTV i AGD.

Aby otrzymać odszkodowanie za zniszczony lub skradziony sprzęt elektroniczny, ważne jest przestrzeganie kilku poniższych kroków.

KROK 1.
Na powiadomienie o szkodzie w większości TU masz zwykle 3 dni, ale niektórzy ubezpieczyciele przewidują na to jedynie 12 godzin – warto to sprawdzić w OWU.

KROK 2.
Jeżeli sprzęt elektroniczny został skradziony lub niszczony, masz obowiązek zgłosić ten fakt na policję. Przy zgłaszaniu szkody w TU  będziesz musiał dostarczyć protokół zdarzenia spisany przez funkcjonariuszy policji.

KROK 3.
Od czasu zgłoszenia szkody w TU, ubezpieczyciel ma 14 dni na wypłacenie nam odszkodowania. Jeśli jednak brakować będzie jakiś dokumentów lub dowodów w sprawie, TU ma kolejne 2 tygodnie na wypłatę lub odmowę wypłaty spornej części odszkodowania.

Niektóre kroki mogą nieco różnic się w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych, dlatego przy zakupie ubezpieczenia AGD i RTV warto dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia – dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek.


Na jaką kwotę ubezpieczyć sprzęt PC, RTV i AGD?

To, na jaką kwotę ubezpieczysz sprzęt PC, RTV i AGD, zależy od jego łącznej wartości. Zanim więc wykupisz ubezpieczenie elektroniki, warto zastanowić się, co dokładnie chcesz ubezpieczyć i jaką wartość ma to mienie. 

Przed ubezpieczeniem sprzętu PC, RTV i AGD najlepiej jest sporządzić listę rzeczy do ubezpieczenia. Przydadzą się też wszystkie zachowane rachunki i faktury za sprzęt elektroniczny, bo na ich podstawie łatwiej będzie ci oszacować ich wartość. Jeśli nie posiaasz rachunków, wartość swojego mienia możemy oszacować na podstawie cen sprzętów nowych lub używanych oferowanych w sieci.

Kwota, na jaką ubezpieczamy elektronikę, to dla ubezpieczyciela tzw. „suma ubezpieczenia”. Ważne, żeby dokonać szacunków zgodnych ze stanem rzeczywistym, bo to na podstawie sumy ubezpieczenia, w razie szkody, TU wypłaci nam odszkodowanie. 

UWAGA!
Jeśli zawyżymy sumę ubezpieczenia, będziemy tylko niepotrzebnie opłacać wyższą składkę na polisę mieszkaniową, bo w przypadku szkody TU i tak przyślę rzeczoznawcę, który oceni realną wartość strat.

Z kolei jeśli przy ubezpieczeniu sprzętu elektronicznego zaniżymy jego wartość, będziemy, co prawda, opłacać niższą składkę na polisę mieszkaniową, ale otrzymamy też niższe odszkodowanie za straty. 


Ile kosztuje ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

Sprawdziliśmy, ile zapłacisz rocznie za ubezpieczenie elektroniki w ramach polisy mieszkaniowej. Dzięki porównywarce udało się łatwo i szybko otrzymać pełne zestawienie ofert różnych ubezpieczycieli. Wyniki pokazały zakres możliwych cen, a także zakres ochrony poszczególnych TU.

Pod uwagę wzieliśmy mieszkanie w Warszawie o pow. 50 m2, wybudowane w 2020 r., warte 600 000 zł (mury i elementy stałe) z ruchomościami o łącznej wartości 50 000 zł. Zakres polisy uwzględnia zdarzenia losowe oraz kradzież z włamaniem.

Zestawienie pokazało, że za roczne ubezpieczenie elektroniki oraz sprzętów AGD i RTV możesz zapłacić już od 400 zł. Nawet w takiej cenie masz zapewnione także Assistance i ochronę na wypadek dewastacji.

Sprzęty elektroniczne to zazwyczaj bardzo duża część wartości naszego mieszkania. Ochrona ubezpieczeniowa to niewielka inwestycja, a zarazem wielkie zabezpieczenie na wypadek różnych sytuacji, nawet tak prostych, jak upadek laptopa. Za swoją polisę możesz zapłacić już od 400 zł za cały rok, dlatego warto rozważyć taki krok. 

– Leszek Drozdalski, ekspert w ubezpieczeniaonline.pl.

Roczny koszt ubezpieczenia sprzętu elektronicznego

TU

Cena za rok

Dodatkowo w cenie

Europa

400 zł

Home Assistance
Dewastacja

Proama

440 zł

Home Assistance
Dewastacja
Pakiet Medyczny

Uniqa

461 zł

Home Assistance
Dewastacja
Pakiet Medyczny

Generali

520 zł

Home Assistance
Dewastacja
Pakiet Medyczny

mtu24.pl

541 zł

Dewastacja

Benefia

544 zł

Home Assistance
Dewastacja

Inter Polska

700 zł

Home Assistance
Dewastacja

LINK4

732 zł

Home Assistance
Dewastacja

Źródło: ubezpieczeniaonline.pl. Dane na dzień:30.10.2023 r.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Kiedy ubezpieczyciel nie zapłaci za sprzęt elektroniczny?

W każdej polisie mieszkaniowej zawarte są też sytuacje, w których ubezpieczyciel może nie zapłacić za sprzęt elektroniczny, który uległ zniszczeniu. Sytuacje te, to tzw. „wyłączenia odpowiedzialności”.
 
Dość często w OWU polis mieszkaniowych spotyka się następujące wyłączenia odpowiedzialności:
 • uszkodzenie sprzętu, którego wiek wynosi więcej niż 5 lat;
 • zniszczenie lub kradzież sprzętu elektronicznego przechowywanego w budynkach gospodarczych i innych pomieszczeniach niemieszkalnych;
 • zniszczenia sprzętu powstałe w trakcie remontu, zarówno mechaniczne, jak i powstałe w skutek przepięcia;
 • uszkodzenie sprzętu elektronicznego w wyniku użytkowania niezgodnego z jego przeznaczeniem i instrukcją obsługi;
 • utrata danych zapisanych na urządzeniu elektronicznym w formie cyfrowej;
 • uszkodzenie sprzętu, który nadal chroniony jest w ramach gwarancji producenta;
 • zniszczenia wywołane przez działanie pola magnetycznego lub elektromagnetycznego.
W poszczególnych TU wyłączenia odpowiedzialności mogą być nieco inne. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto je sprawdzić jeszcze przed zakupem polisy.


Gdzie kupić ubezpieczenie sprzętu RTV, AGD i PC?

Sprzęt elektroniczny możemy ubezpieczyć właściwie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, które oferuje polisy mieszkaniowe, ale nie wszędzie ochrona zostanie udzielona na tych samych warunkach. 

Przed ostatecznym wyborem polisy warto zwrócić szczególną uwagę na limity odpowiedzialności (maksymalne i minimalne wysokości odszkodowania), wyłączenia odpowiedzialności (sytuacje, w których ubezpieczenie nie zadziała) oraz na możliwe rozszerzenia w polisie.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

TU
Szczegóły
 

PZU
 

Rozszerzenie:
ochrona sprzętu elektronicznego podczas remontu


Allianz
 

Rozszerzenie:
ruchomości domowe przekazane osobie do przeróbki,
konserwacji lub naprawy, poza miejscem ubezpieczenia


Compensa
 

Rozszerzenie:
sprzęt elektroniczny od uszkodzeń (laptop i tablet chroniony również
poza miejscem ubezpieczenia)


Concordia
 

Rozszerzenie:
rabunek sprzętu poza miejscem ubezpieczenia

Limit:
2000 zł


Generali
 

Rozszerzenie:
sprzęt od rabunku poza miejscem ubezpieczenia

Limit:
sprzęt muzyczny do 50% SU dla ruchomości


HDI
 

Limit: 
do 70% SU ruchomości
(jako rozszerzenie możliwe zwiększenie limitu do 100%)


Wiener
 

Wyłączenie odpowiedzialności:
sprzęt w pomieszczeniach przynależnych, garażu, budowlach na posesji,
domu letniskowym, budynku mieszkalnym nie zamieszkałym na stałe


InterRisk
 

Limit:
przepięcie (elementy stałe): 50% SU lub (ruchomości) 40000 zł


Inter Polska
 

Limit:
ochrona bagażu podróżnego dla laptopa, tabletu, aparatu fotograficznego,
kamery (nie więcej niż 4000 zł);
dla telefonu komórkowego/smartfona (nie więcej niż 1000 zł)


Mtu24.pl
 
Wyłączenie odpowiedzialności:
sprzęt elektroniczny w pomieszczeniach przynależnych

Link4
 

Limit:
ruchomości domowe znajdujące się
w pomieszczeniach przynależnych
lub budynkach gospodarczych
– do 5% sumy ubezpieczenia mienia ruchomego


Warta
 

Wyłączenie odpowiedzialności:
sprzęt elektroniczny w domach letniskowych
w okresie od 1 listopada do 31 marca


Uniqa
 

Rozszerzenie:
sprzęt elektroniczny poza miejscem ubezpieczenia
(laptop, sprzęt fotograficzny, tablety,
elektroniczne instrumenty muzyczne, czytniki e-book, konsole do gier)


Aegon
 

Wyłączenie odpowiedzialności:
sprzęt w domu letniskowym
przepięcie oddzielone od uderzenia pioruna


TU Europa
 

Limit:
sprzęt elektroniczny 60 % SU ruchomości domowych (zdarzenia losowe)


Nationale Nederlanden
 

Rozszerzenie:
pęknięcie szybki przenośnych urządzeń elektronicznych
(telefon komórkowy, tablet, e‑czytnik, laptop)

Oprac. własne na podstawie OWU popularnych towarzystw ubezpieczeniowych.
 

Ubezpieczenie PC, RTV i AGD najwygodniej kupić przez Internet. Możemy to zrobić bezpośrednio w kalkulatorze polis mieszkaniowych, w którym wcześniej porównamy oferty różnych TU.

Zakup ubezpieczenia elektroniki w polisie mieszkaniowej online, to tylko 3 proste kroki.

Krok 1.
Wśród ofert, które pokaże nam kalkulator, wybierzemy ubezpieczenie mieszkania, które najbardziej nam odpowiada i kliknijmy przycisk „KUP ONLINE”.

Krok 2.
Kalkulator przekieruje nas do formularza, w którym należy uzupełnić niezbędne dane osobowe.

Krok 3.
Po kliknięciu przycisku „Dalej”, będziemy mogli dokonać opłaty za polisę mieszkaniową za pomocą bezpiecznej płatności online. 

Wszelkie dokumenty do ubezpieczenia sprzętu elektronicznego w polisie mieszkaniowej otrzymamy na swoją skrzynkę mailową. Ubezpieczenie PC, RTV i AGD w polisie mieszkaniowej kupione online zwykle działa już od następnego dnia – po zaksięgowaniu wpłaty.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

To warto wiedzieć
1. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego dotyczy urządzeń, takich jak np. lodówka, zmywarka, komputer i telefon, a dokładną ich definicję znajdziesz w dokumencie OWU danego ubezpieczyciela
 
2. Sprzęt elektroniczny oraz urządzenia AGD i RTV możesz ubezpieczyć od zdarzeń losowych jako element stały lub mienie ruchome, wybierając odpowiednie rozszerzenie do polisy
 
3. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego możesz wykupić jako element polisy mieszkaniowej, przedłużoną gwarancję w sklepie bądź polisę dedykowaną dla konkretnego sprzętu, np. iPhone
 
4. Polisa mieszkaniowa, która obejmuje ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, zapewnia szeroki zakres ochrony na wypadek różnych zdarzeń, w ramach jednej rocznej składki

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie sprzętu PC, RTV i AGD

 1. Sprzęt elektroniczny to ruchomości domowe czy elementy stałe?

  Sprzęt elektroniczny może być przez ubezpieczyciela uznany zarówno za elementy stałe, jak i ruchomości domowe, zależenie od tego, czy jest przymocowany na stałe w nieruchomości, czy można go swobodnie wynieść z mieszkania bez użycia siły czy narzędzi. Np. laptop jest ruchomością domową, ale zabudowany piekarnik jest elementem stałym nieruchomości.

 2. Czy ubezpieczę dane przechowywane na komputerze?

  Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie ubezpiecza danych przechowywanych na komputerze czy innych nośnikach – zwykle można znaleźć takie mienie w włączeniach odpowiedzialności zapisanych w OWU.

 3. Czy dostanę odszkodowanie za kradzież laptopa na ulicy?

  Tak, ale tylko wówczas, gdy wykupione zostało ubezpieczenie od rabunku, dostępne jako rozszerzenie w polisy mieszkaniowej. Takie ubezpieczenie laptopa zapewnia nam odszkodowanie na wypadek sytuacji, w której ktoś siłą lub w wyniku groźby odbiera go nam poza domem.

 4. Jak otrzymam odszkodowanie za zniszczony lub skradziony sprzęt elektroniczny?

  Odszkodowanie za zniszczony lub skradziony sprzęt elektroniczny otrzymamy, jeśli zgłosimy szkodę do TU w odpowiednim czasie (zwykle mamy na to 3-7 dni) i dostarczymy odpowiednie dowody w sprawie. Jeśli ubezpieczyciel nie ma wątpliwości, odszkodowanie powinno zostać nam wypłacone w ciągu 14 dni na nasz rachunek bankowy.

 5. Czy mogę ubezpieczyć swój sprzęt PC, RTV i AGD w wynajmowanym mieszkaniu?

  Tak, wiele TU oferuje specjalne polisy mieszkaniowej zarówno dla najemców, jak i dla wynajmujących swoje nieruchomości. Najemca może ubezpieczyć nie tylko sprzęt elektroniczny, ale także niemal całe swoje mienie, które przechowuje w mieszkaniu lub domu nienależącym do niego.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia