Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego PC, RTV, AGD

Ubezpieczenie sprzętu PC, RTV i AGD jest niedrogie w porównaniu z wartością elektroniki w domu i mieszkaniu. Przy okazji zabezpieczamy sprzęt finansowo na wypadek zalania, pożaru czy kradzieży z włamaniem.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego można wykupić w ramach polisy mieszkaniowej. Taka polisa gwarantuje nam odszkodowanie, w przypadku utraty lub uszkodzenia sprzętu RTV i AGD, dzięki której można dokonać naprawy lub zakupić nowe urządzenia.


Co oznacza sprzęt elektroniczny dla ubezpieczyciela?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może nieco inaczej definiować „sprzęt elektroniczny”. Dla TU Inter Polska to urządzenia, których prawidłowe działanie uzależnione jest od dopływu prądu elektrycznego lub obecności pól elektromagnetycznych.

Mimo, że definicje mogą brzmieć nieco inaczej u poszczególnych ubezpieczycieli, zwykle chodzi o sprzęty takie jak: telewizory, komputery, monitory, głośniki, smartfony, lodówki, zamrażarki, zmywarki itp.


Sprzęt elektroniczny to ruchomości domowe czy elementy stałe?

Elementy stałe, to dla ubezpieczycieli mury, czyli sama nieruchomość (ściany, podłogi, sufit) oraz wyposażenie mieszkania, które jest na stałe zainstalowane w nieruchomości i nie można go wymontować bez użycia siły lub narzędzi. Są to więc, takie elementy jak: armatura sanitarna, kafelki, panele podłogowe, grzejniki, system zabudowanych szaf czy zabudowane sprzęty AGD.

Mienie ruchome to wszystkie przedmioty znajdujące się na wyposażeniu nieruchomości, które nie są na stałe przymocowane do ścian czy podłogi i można je swobodnie wynieść. Np. laptop, telefon, monitor, głośniki, mikrofalówka, a nawet książki i ubrania.

Zatem, sprzęt elektroniczny, który nie jest na stałe przymocowany w nieruchomości, np. komputer stacjonarny, zaliczany jest do mienia ruchomego. Z kolei wszystkie urządzenia podłączane do prądu i na stałe przytwierdzone, np. zabudowana lodówka, kuchenka i pralka, to elementy stałe nieruchomości.
 

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego – elementy stałe i ruchome

Elementy stałe

Ruchomości domowe

pralka w zabudowie

komputer stacjonarny

lodówka w zabudowie

laptop

piekarnik w zabudowie

telewizor

kuchenka w zabudowie

telefon komórkowy

zmywarka w zabudowie

głośniki

mikrofalówka w zabudowie

monitor

okap kuchenny

konsola do gier

Oprac. własne.


Od czego ubezpieczyć sprzęt elektroniczny w domu?

Rozważając zakup ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, warto zastanowić, jakie zagrożenia najlepiej będzie uwzględnić w polisie mieszkaniowej. Sytuacji, w których może dojść do uszkodzenia sprzętu elektronicznego jest wiele: zalanie, kradzież, przepięcia (np. podczas burzy) czy rozmaite awarie, to najczęstsze powody uszkodzeń. Ale jest też wiele innych.

Przy ubezpieczeniu sprzętu elektronicznego w polisie mieszkaniowej, warto uwzględnić:
 • zdarzenia losowe – w polisie mieszkaniowej zwykle zawartych jest kilkanaście różnych zdarzeń losowych, które mogą uszkodzić naszą nieruchomość oraz mienie, które się w niej znajduje. Są to zdarzenia tj. pożar, eksplozja, powódź, zalanie, upadek drzew i masztów, intensywne opady deszczu, śniegu, gradu czy huragan;
   
 • przepięcie – może się zdarzyć podczas burzy lub awarii sieci elektrycznej, wówczas sprzęt elektroniczny, który będzie podłączony do prądu, może ulec poważnej awarii lub nawet zostać bezpowrotnie zniszczony;
   
 • kradzież z włamaniem – sprzęt elektroniczny nierzadko staje się łupem włamywaczy. Szczególnie dotyczy to tych urządzeń, które można szybko pochwycić i z łatwością wynieść z mieszkania, np. laptop czy smartfon. Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem zapewni nam odszkodowanie w sytuacjach, w których złodzieje wejdą do nieruchomości, zostawiając wyraźne ślady włamania, np. wyłamany zamek czy wybite okno;
   
 • kradzież zwykła – wykupując ten wariant w polisie mieszkaniowej, możemy liczyć na odszkodowanie w sytuacji, gdy złodzieje okradną naszą nieruchomość, nie pozostawiając śladów włamania. Ta opcja nie jest jednak dostępna we wszystkich TU;
   
 • rabunek – zapewni nam odszkodowania, gdy sprzęt elektroniczny zostanie nam skradziony poza miejsce zamieszkania, przy użyciu groźby lub siły;
   
 • wandalizm – dzięki tej opcji w polisie mieszkaniowej, możemy liczyć na rekompensatę od ubezpieczyciela, jeśli ktoś umyślnie zniszczy nasze mienie;
   
 • Home Assistance – to dodatek do polisy mieszkaniowej, w ramach, którego zyskujemy bezpłatny pakiet usług w razie awarii sprzętów, np. pomoc informatyka w razie uszkodzenia komputera czy pogwarancyjna usługa naprawy pralki.
A tym, którzy chcą mieć jeszcze większą ochronę swojego mienia, ubezpieczyciele oferują wariant All Risks – w ramach tej opcji zyskujemy bardzo duży zakres ubezpieczenia nieruchomości, np. ochronę sprzętu elektronicznego pozostawianego na tarasie czy ubezpieczenie rzeczy osobistych gości. 


Jak otrzymać odszkodowanie za zniszczony lub skradziony sprzęt elektroniczny?

Jeśli w wyniku jakiegoś zdarzenia w mieszkaniu, dojdzie do zniszczenia sprzętu elektronicznego, w pierwszej kolejności powinniśmy przede wszystkim (w miarę możliwości) zabezpieczyć swoje mienie, tak aby nie doszło do powiększenia szkód. Następnie o zdarzeniu należy powiadomić towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym wykupiliśmy ubezpieczenie sprzętu RTV i AGD.

Aby otrzymać odszkodowanie za zniszczony lub skradziony sprzęt elektroniczny, ważne jest przestrzeganie kilku poniższych zasad.

Zasada 1.
Na powiadomienie o szkodzie w większości TU mamy zwykle 3 dni, ale niektórzy ubezpieczyciele przewidują na to jedynie 12 godzin – warto to sprawdzić w OWU.

Zasada 2.
Jeżeli sprzęt elektroniczny został skradziony lub niszczony, mamy obowiązek zgłosić ten fakt na policję. Przy zgłaszaniu szkody w TU  będziemy musieli dostarczyć protokół zdarzenia spisany przez funkcjonariuszy policji.

Zasada 3.
Od czasu zgłoszenia szkody w TU, ubezpieczyciel ma 14 dni na wypłacenie nam odszkodowania. Jeśli jednak brakować będzie jakiś dokumentów lub dowodów w sprawie, TU ma kolejne 2 tygodnie na wypłatę lub odmowę wypłaty spornej części odszkodowania.

Niektóre zasady mogą nieco różnic się w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych, dlatego przy zakupie ubezpieczenia AGD i RTV warto dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia – dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek.


Na jaką kwotę ubezpieczyć sprzęt PC, RTV i AGD?

To, na jaką kwotę ubezpieczymy sprzęt PC, RTV i AGD, zależy od jego łącznej wartości. Zanim więc wykupimy ubezpieczenie elektroniki, warto zastanowić się, co dokładnie chcemy ubezpieczyć i jaką wartość ma to mienie. 

Przed ubezpieczeniem sprzętu PC, RTV i AGD, najlepiej jest sporządzić listę rzeczy do ubezpieczenia. Przydadzą się też wszystkie zachowane rachunki i faktury za sprzęt elektroniczny, bo na ich podstawie łatwiej będzie nam oszacować ich wartość. Jeśli nie mamy rachunków, wartość swojego mienia możemy oszacować na podstawie cen sprzętów nowych lub używanych oferowanych w sieci.

Kwota, na jaką ubezpieczamy elektronikę, to dla ubezpieczyciela tzw. „suma ubezpieczenia”. Ważne, żeby dokonać szacunków zgodnych ze stanem rzeczywistym, bo to na podstawie sumy ubezpieczenia, w razie szkody, TU wypłaci nam odszkodowanie. 

UWAGA!
Jeśli zawyżymy sumę ubezpieczenia, będziemy tylko niepotrzebnie opłacać wyższą składkę na polisę mieszkaniową, bo w przypadku szkody TU i tak przyślę rzeczoznawcę, który oceni realną wartość strat.

Z kolei jeśli przy ubezpieczeniu sprzętu elektronicznego zaniżymy jego wartość, będziemy, co prawda, opłacać niższą składkę na polisę mieszkaniową, ale otrzymamy też niższe odszkodowanie za straty. 


Ile kosztuje ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

Aby sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń online. Internetowy kalkulator pokaże nam szybko wiele ofert z różnych TU. 

Właśnie w takim kalkulatorze ubezpieczeń nieruchomości online sprawdziliśmy, ile kosztowałoby ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w polisie mieszkaniowej dla:

 • mieszkania w Krakowie,
 • o wielkości 35 m2,
 • o wartości 360 tys. zł
 • z mieniem stałym o wartości: 45 tys. zł,
 • z mieniem ruchomym o wartości 15 tys. zł.

Założyliśmy, że polisa mieszkaniowa powinna chronić mury, stałe elementy nieruchomości oraz wyposażenie na wypadek zdarzeń losowych oraz na wypadek kradzieży z włamaniem. 

Okazuje, że tak rozbudowane ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, które chroni jednocześnie bardzo dobrze całą nieruchomości, możemy kupić już za 205 zł za rok – oferta TU Europa. W tej cenie zyskujemy dodatkowo Home Assistance – przydatne w razie awarii sprzętu elektronicznego oraz ochronę na wypadek dewastacji.

Dopłacając zaledwie 14 zł rocznie w Generali możemy nabyć bardzo podobne ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, ale z dodatkowym nie tylko Home Assistance i Dewastacją, ale także z Pakietem Medycznym.

Kolejne oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, które pojawiły się w kalkulatorze, to już propozycje ze stopniowo wyższymi cenami za ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, choć przy każdej ofercie widnieją te same dodatki – Home Assistance i Dewastacja. 

Cena ubezpieczenia sprzętu elektronicznego w polisie mieszkaniowej zależy przede wszystkim od wartości mienia, które ubezpieczamy – im jest ona wyższa, tym wyższa cena polisy. Jednocześnie ubezpieczyciele indywidualnie wyliczają wysokość składki na polisę mieszkaniową i każdy z nich ma nieco inna politykę, zatem ceny w poszczególnych TU dla tej samej nieruchomości mogą się mocno różnic – różnica może być nawet na poziomie kilkuset złotych rocznie. Naprawdę warto porównać przynajmniej kilka ofert przed zakupem

– Leszek Drozdalski, ekspert w ubezpieczeniaonline.pl.

Roczny koszt ubezpieczenia sprzętu elektronicznego

TU

Cena za rok

Dodatkowo w cenie

Europa

205 zł

Home Assistance, Dewastacja

Proama

209 zł

Generali

223 zł

Home Assistance, Dewastacja, Pakiet Medyczny

Wiener

254 zł

Home Assistance, Dewastacja

Link4

260 zł

Mtu24.pl

321 zł

Dewastacja

InterPolska

477 zł

Home Assistance, Dewastacja

Benefia

484 zł

Home Assistance, Dewastacja

Źródło: ubezpieczeniaonline.pl. Dane na dzień:10.10.2022 r.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Jak otrzymać odszkodowanie za zniszczony lub skradziony sprzęt elektroniczny? 

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić w razie nagłego wypadku i zniszczenia sprzętu elektronicznego, to zabezpieczenie mienia, aby nie doszło do powiększenia szkód.

Kolejny krok, to powiadomienie ubezpieczyciela o zdarzeniu – zwykle mamy na to 3 dni, niektóre TU zaznaczają jednak, że należy to zrobić w ciągu 12 godzin. 

Jeśli sprzęt elektroniczny zostanie nam skradziony lub zniszczony, naszym obowiązkiem jest także zgłoszenie zdarzenia na policję. Obowiązek ten nakłada na nas zarówno polskie prawo, jak i zasady określane przez ubezpieczycieli. TU zwykle wymagają także okazania protokołu spisanego przez policję. 

Oprócz protokołu policyjnego ubezpieczyciel może wymagać od nas także przedstawienia innych dokumentów, np. zaświadczeń o przeprowadzeniu obowiązkowych przeglądów.

Od momentu, gdy zgłosimy zdarzenie w towarzystwie ubezpieczeniowym, ubezpieczyciel ma 14 dni na wypłatę odszkodowania. Jeśli jednak pojawią się wątpliwości, ubezpieczyciel ma kolejne 2 tygodnie na wypłatę lub odmowę wypłaty spornej części odszkodowania.


Kiedy ubezpieczyciel nie zapłaci za sprzęt elektroniczny?

W każdej polisie mieszkaniowej zawarte są też sytuacje, w których ubezpieczyciel może nie zapłacić za sprzęt elektroniczny, który uległ zniszczeniu. Sytuacje te, to tzw. „wyłączenia odpowiedzialności”.
 
Dość często w OWU polis mieszkaniowych spotyka się następujące wyłączenia odpowiedzialności:
 • uszkodzenie sprzętu, którego wiek wynosi więcej niż 5 lat;
 • zniszczenie lub kradzież sprzętu elektronicznego przechowywanego w budynkach gospodarczych i innych pomieszczeniach niemieszkalnych;
 • zniszczenia sprzętu powstałe w trakcie remontu, zarówno mechaniczne, jak i powstałe w skutek przepięcia;
 • uszkodzenie sprzętu elektronicznego w wyniku użytkowania niezgodnego z jego przeznaczeniem i instrukcją obsługi;
 • utrata danych zapisanych na urządzeniu elektronicznym w formie cyfrowej;
 • uszkodzenie sprzętu, który nadal chroniony jest w ramach gwarancji producenta;
 • zniszczenia wywołane przez działanie pola magnetycznego lub elektromagnetycznego.
W poszczególnych TU wyłączenia odpowiedzialności mogą być nieco inne. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto je sprawdzić jeszcze przed zakupem polisy.


Gdzie kupić ubezpieczenie sprzętu RTV, AGD i PC?

Sprzęt elektroniczny możemy ubezpieczyć właściwie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, które oferuje polisy mieszkaniowe, ale nie wszędzie ochrona zostanie udzielona na tych samych warunkach. 

Przed ostatecznym wyborem polisy warto zwrócić szczególną uwagę na limity odpowiedzialności (maksymalne i minimalne wysokości odszkodowania), wyłączenia odpowiedzialności (sytuacje, w których ubezpieczenie nie zadziała) oraz na możliwe rozszerzenia w polisie.
 

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego – porównanie ofert

TU Nazwa polisy
Wybrane szczegóły
 

PZU
 
DOM

Rozszerzenie:
ochrona sprzętu elektronicznego podczas remontu


Allianz
 
Bezpieczny dom

Rozszerzenie:
ruchomości domowe przekazane osobie do przeróbki,
konserwacji lub naprawy, poza miejscem ubezpieczenia


Compensa
 
Rodzina II

Rozszerzenie:
sprzęt elektroniczny od uszkodzeń (laptop i tablet chroniony również
poza miejscem ubezpieczenia)


Concordia
 
Mój dom

Rozszerzenie:
rabunek sprzętu poza miejscem ubezpieczenia

Limit:
2000 zł


Generali
 
Z myślą o domu

Rozszerzenie:
sprzęt od rabunku poza miejscem ubezpieczenia

Limit:
sprzęt muzyczny do 50% SU dla ruchomości


HDI
 
Twój dom

Limit: 
do 70% SU ruchomości
(jako rozszerzenie możliwe zwiększenie limitu do 100%)


Wiener
 
Cztery kąty

Wyłączenie odpowiedzialności:
sprzęt w pomieszczeniach przynależnych, garażu, budowlach na posesji,
domu letniskowym, budynku mieszkalnym nie zamieszkałym na stałe


InterRisk
 
Bezpieczny dom

Limit:
przepięcie (elementy stałe): 50% SU lub (ruchomości) 40000 zł


Inter Polska
 
Inter Lokum

Limit:
ochrona bagażu podróżnego dla laptopa, tabletu, aparatu fotograficznego,
kamery (nie więcej niż 4000 zł);
dla telefonu komórkowego/smartfona (nie więcej niż 1000 zł)


Mtu24.pl
 
Mieszkaj z mtu24.pl Wyłączenie odpowiedzialności:
sprzęt elektroniczny w pomieszczeniach przynależnych

Link4
 
Dom

Limit:
ruchomości domowe znajdujące się
w pomieszczeniach przynależnych
lub budynkach gospodarczych
– do 5% sumy ubezpieczenia mienia ruchomego


Warta
 
Dom Komfort Plus

Wyłączenie odpowiedzialności:
sprzęt elektroniczny w domach letniskowych
w okresie od 1 listopada do 31 marca


Uniqa
 
Twój dom plus

Rozszerzenie:
sprzęt elektroniczny poza miejscem ubezpieczenia
(laptop, sprzęt fotograficzny, tablety,
elektroniczne instrumenty muzyczne, czytniki e-book, konsole do gier)


Aegon
 
Aegon dla domu

Wyłączenie odpowiedzialności:
sprzęt w domu letniskowym
przepięcie oddzielone od uderzenia pioruna


TU Europa
 
My Flat

Limit:
sprzęt elektroniczny 60 % SU ruchomości domowych (zdarzenia losowe)


Nationale Nederlanden
 
Dom i majątek

Rozszerzenie:
pęknięcie szybki przenośnych urządzeń elektronicznych
(telefon komórkowy, tablet, e‑czytnik, laptop)

Oprac. własne na podstawie OWU popularnych towarzystw ubezpieczeniowych.
 

Ubezpieczenie PC, RTV i AGD najwygodniej kupić przez Internet. Możemy to zrobić bezpośrednio w kalkulatorze polis mieszkaniowych, w którym wcześniej porównamy oferty różnych TU.

Zakup ubezpieczenia elektroniki w polisie mieszkaniowej online, to tylko 3 proste kroki.

Krok 1.
Wśród ofert, które pokaże nam kalkulator, wybierzemy ubezpieczenie mieszkania, które najbardziej nam odpowiada i kliknijmy przycisk „KUP ONLINE”.

Krok 2.
Kalkulator przekieruje nas do formularza, w którym należy uzupełnić niezbędne dane osobowe.

Krok 3.
Po kliknięciu przycisku „Dalej”, będziemy mogli dokonać opłaty za polisę mieszkaniową za pomocą bezpiecznej płatności online. 

Wszelkie dokumenty do ubezpieczenia sprzętu elektronicznego w polisie mieszkaniowej otrzymamy na swoją skrzynkę mailową. Ubezpieczenie PC, RTV i AGD w polisie mieszkaniowej kupione online zwykle działa już od następnego dnia – po zaksięgowaniu wpłaty.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

To warto wiedzieć
1. Sprzęty elektroniczne w polisie mieszkaniowej mogą być ubezpieczone w ramach ochrony elementów stałych (jeśli są przytwierdzone na stałe) lub w ramach ochrony elementów ruchomych (jeśli można je swobodnie wynieść z mieszkania)
 
2. Jeśli chcemy ubezpieczyć wszystkie sprzęty elektroniczne w mieszkaniu (zarówno te, które są elementami stałymi, jak i te, które są elementami ruchomymi), powinniśmy wykupić rozszerzoną polisę mieszkaniową
 
3. Suma ubezpieczenia powinna odzwierciedlać realną wartość mienia, które ubezpieczamy – nie może być ani zaniżona, ani zawyżona
 
4. Aby uniknąć przykrych niespodzianek przy ubezpieczeniu elektroniki, warto zapoznać się z zasadami polisy mieszkaniowej zapisanymi w OWU jeszcze przed podpisaniem umowy na ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie sprzętu PC, RTV i AGD

 1. Sprzęt elektroniczny to ruchomości domowe czy elementy stałe?

  Sprzęt elektroniczny może być przez ubezpieczyciela uznany zarówno za elementy stałe, jak i ruchomości domowe, zależenie od tego, czy jest przymocowany na stałe w nieruchomości, czy można go swobodnie wynieść z mieszkania bez użycia siły czy narzędzi. Np. laptop jest ruchomością domową, ale zabudowany piekarnik jest elementem stałym nieruchomości.

 2. Czy ubezpieczę dane przechowywane na komputerze?

  Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie ubezpiecza danych przechowywanych na komputerze czy innych nośnikach – zwykle można znaleźć takie mienie w włączeniach odpowiedzialności zapisanych w OWU.

 3. Czy dostanę odszkodowanie za kradzież laptopa na ulicy?

  Tak, ale tylko wówczas, gdy wykupione zostało ubezpieczenie od rabunku, dostępne jako rozszerzenie w polisy mieszkaniowej. Takie ubezpieczenie laptopa zapewnia nam odszkodowanie na wypadek sytuacji, w której ktoś siłą lub w wyniku groźby odbiera go nam poza domem.

 4. Jak otrzymam odszkodowanie za zniszczony lub skradziony sprzęt elektroniczny?

  Odszkodowanie za zniszczony lub skradziony sprzęt elektroniczny otrzymamy, jeśli zgłosimy szkodę do TU w odpowiednim czasie (zwykle mamy na to 3-7 dni) i dostarczymy odpowiednie dowody w sprawie. Jeśli ubezpieczyciel nie ma wątpliwości, odszkodowanie powinno zostać nam wypłacone w ciągu 14 dni na nasz rachunek bankowy.

 5. Czy mogę ubezpieczyć swój sprzęt PC, RTV i AGD w wynajmowanym mieszkaniu?

  Tak, wiele TU oferuje specjalne polisy mieszkaniowej zarówno dla najemców, jak i dla wynajmujących swoje nieruchomości. Najemca może ubezpieczyć nie tylko sprzęt elektroniczny, ale także niemal całe swoje mienie, które przechowuje w mieszkaniu lub domu nienależącym do niego.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
2
5
6
9

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy