Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ceny skipassów w polskich ośrodkach narciarskich

Z biegiem lat polskie ośrodki narciarskie poszerzają swoją ofertę o nowe wyciągi i coraz lepiej przygotowane trasy. Sprawdziliśmy, z jakimi cenami skipassów trzeba się liczyć, planując wyjazd narciarski w Polsce.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Z badania przeprowadzonego w 2017 roku przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na nartach lub na snowboardzie potrafi jeździć 37% Polaków. I chociaż coraz częściej decydujemy się spędzać zimowe ferie za granicą, to polskie ośrodki nie tracą na popularności - na uprawianie sportów zimowych w Polsce decyduje się ponad połowa rodaków. 


Polskie kurorty narciarskie

Do najchętniej odwiedzanych kurortów zaliczają się m.in. takie miejscowości jak Szczyrk, Zieleniec, Stronie Śląskie czy Białka Tatrzańska. Każdy z tych regionów oferuje nieco inne możliwości pod względem trudności tras i miejscowych atrakcji. Polskie ośrodki różnią się także ze względu na cenę skipassów, choć w większości przypadków są to niewielkie różnice. 

Białka Tatrzańska 

W ostatnich latach Białka Tatrzańska stała się najbardziej przyjaznym ośrodkiem narciarskim w regionie. Długie, dobrze przygotowane stoki są idealne dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Trzy stacje Kotelnica, Bania i Kaniówka tworzą największy ośrodek narciarski na Podhalu. Wspólnie oferują ponad 16 km tra, a także nowoczesny snowpark. 


Po latach poszczególne stoki połączono w końcu wspólnym systemem skipassów: TatrySKi. Za sześciodniowy karnet dla osoby dorosłej zapłacić tam trzeba 510 zł. Za to opłata za dzieci do 10 lat i młodzież do 15 lat wynosi odpowiednio 420 zł i 450 zł. Na dodatkową zniżkę mogą liczyć uczestnicy wyjazdu grupowego. Przy zakupie przynajmniej dwudziestu skipassów otrzymamy 10% zniżki. 


Ceny skipassów TatrySki

Wstęp dzienny

Karnet 6-dnowy

 

95 zł

420 zł

Dzieci do lat 10

100 zł

450 zł 

Młodzież do lat 15

110 zł

510 zł

DorośliW Białce Tatrzańskiej znajduje się też nowoczesne centrum wód termalnych Terma Białka. Kompleks łączy w sobie cechy SPA i Aquaparku, więc jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i samych dorosłych. Znajdują się tam kryte i odkryte baseny, zjeżdżalnie, wodospady, kaskady, jacuzzi, a także kilka barów. Z kompleksu można aktualnie skorzystać w promocyjnej cenie: za 3-godzinny pobyt dorośli zapłacą 49 zł, natomiast bilet dla dzieci do lat 13 kosztuje 39 zł. Warunkiem skorzystania z promocji jest wejście między godziną 11:00 a 13:00.  


Przykładowe ceny noclegu w prywatnym pokoju dla 2 osób na 7 dni w Białce Tatrzańskiej


Rodzaj zakwaterowania

Cena

Najtańszy nocleg

484 zł

Nocleg 3-gwiazdkowy

1201 zł

Nocleg 4-gwiazdkowy

1782 zł 

Stronie Śląskie 

Dolnośląski Czarna Góra Resort oferuje 14 km tras zjazdowych i podobnie jak Kotelnica jest doskonałym wyborem dla amatorów i średniozaawansowanych. Różnorodność nartostrad nie pozwala popaść rutynę. 

Za skipassy zapłacimy podobnie jak w Białce Tatrzańskiej. Każdy dzień korzystania z wyciągów kosztuje 110 zł. Natomiast w przypadku jednodniowego wyjazdu można zastanowić się nad karnetem 7-godzinnym, który kosztuje 60 zł za osobę dorosłą. Cena jest oczywiście tym korzystniejsza, im więcej dłuższy jest karnet. Przykładowo, koszt skipassów na sześć dni dla dwóch dorosłych i dziecka to 1390 zł. 

Ceny Skipassów w Czarna Góra Resort

Wstęp dzienny

Karnet 6-dniowy

 

95 zł

410 zł

Ulgowy i studencki

110 zł 

490 zł

Normalny

 

W przerwie od nart można skorzystać z okolicznych atrakcji takich jak Jaskinia Niedźwiedzia czy Park Linowy Kletno. Najciekawszą propozycją jest jednak znajdująca się tuż za południową granicą Ścieżka w Obłokach:  55-metrowa wieża wyposażona w platformy spacerowe i punkty widokowe. Obiekt czynny jest cały rok, a wspięcie się na jego szczyt daje niepowtarzalną okazję do zobaczenia pełnej panoramy okolicznych gór. Skorzystanie z atrakcji to koszt ok. 40 zł w przypadku osoby dorosłej, natomiast wstęp dla dziecka uzyskamy w cenie 30 zł. Oprócz tego dodatkowo płatne jest skorzystanie ze zjeżdżalni, a także wjazd wyciągiem krzesełkowym na stację. 


Przykładowe ceny noclegu w prywatnym pokoju dla 2 osób na 7 dni w Stroniach Śląskich


Rodzaj zakwaterowania

Cena

Najtańszy nocleg

420 zł 

Nocleg 3-gwiazdkowy

1568 zł 

Nocleg 4-gwiazdkowy

1824 zł 

Szczyrk

Szczyrk Mountain Resort to położony w Beskidzie Śląskim nowoczesny kurort narciarski. Na jego terenie można korzystać z ponad dwudziestu kilometrów tras, a drugie tyle znajduje się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu i Beskid Sport Arena. Narciarze i snowboardziści mają do wyboru 17 tras, z czego sześć przeznaczonych jest dla zaawansowanych narciarzy. 


Oprócz wysokiej jakości trzeba liczyć się też z wyższą ceną skipassów. W przypadku tygodniowego wyjazdu (6 dni jazdy na nartach) za korzystanie z gondoli, kolejki krzesełkowej i orczyków dwie osoby dorosłe z dzieckiem zapłacą 2081 zł. Natomiast dzieci do 6 roku życia mogą korzystać z bezpłatnego skipassu. 

 
Ceny Skipassów w Szczyrk Mountain Resort

Wstęp dzienny

Karnet 6-dnowy

 

116 zł 

595 zł

Ulgowy

145 zł 

743 zł

Normalny


Szczyrk to kompleks przyjazny rodzinom. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest znajdujący się w Bielko-Białej park trampolin Go Jump. To okazja do aktywnego spędzenia czasu lub możliwość pozostawienia dzieci na kilka godzin pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Za godzinę zabawy dla dwóch dorosłych i dziecka zapłacimy 86 zł. Jeśli jednak zdecydujemy się kupić bilety przez internet, cena będzie niższa i wyniesie 78 zł.  Będąc w Szczyrku, warto także zobaczyć okoliczne, słynne skocznie narciarskie, w tym “Skocznie Adama Małysza” w Wiśle. 


Przykładowe ceny noclegu w prywatnym pokoju dla 2 osób na 7 dni w Szczyrku


Rodzaj zakwaterowania

Cena

Najtańszy nocleg

626 zł 

Nocleg 3-gwiazdkowy

1074 zł

Nocleg 4-gwiazdkowy

1833 zł 

Szklarska Poręba

Niewątpliwie największą narciarską atrakcją Szklarskiej Poręby jest Szrenica. Szczyt ten 1362 m, a na jego zboczach stworzono aż pięć różnych nartostrad. Trzy z nich ( Fis, Lolobrygidę i Śnieżkę ) określa się jako trasy trudne, natomiast dwie pozostałe ( Puchatek i Halę Szrenicką) idealnie nadają się dla początkujących. 


Ze wszystkich tras można korzystać w ramach jednego karnetu. Ceny skipassów nie różnią się zbytnio od tych w Białce Tatrzańskiej i Stroniach Śląskich. Za dwugodzinny wstęp dla osoby dorosłej trzeba zapłacić 59 zł. Natomiast 6-dniowa zabawa dla dwóch osób dorosłych z dzieckiem kosztuje 1369 zł. 


Ceny Skipassów - Szrenica

Wstęp dzienny

Karnet 6-dnowy

 

65 zł 

329 zł

Dzieci do lat 14

88 zł 

520 zł

Młodzież do lat 18

109 zł

520 zł

Dorośli


Gdy zmęczymy się szusowaniem, możemy skorzystać z oferty znajdujących się niedaleko Term Cieplickich. W ośrodku znajdziemy kompleks basenów z atrakcjami dla dzieci, a także strefę SPA z jacuzzi oraz różnymi rodzajami saun. Koszt dwugodzinnego pobytu to: 41 zł - dla osoby dorosłej, 32 zł dla seniorów, młodzieży po 16 roku życia i studentów, 24 zł dla dzieci do 15 roku życia. Przykładowe ceny noclegu w prywatnym pokoju dla 2 osób na 7 dni w Szklarskiej Porębie. 


Rodzaj zakwaterowania

Cena

Najtańszy nocleg

628 zł 

Nocleg 3-gwiazdkowy

1156 zł 

Nocleg 4-gwiazdkowy

2162 zł 


Narty w Polsce - koszt ubezpieczenia

Planując wyjazd na narty, zawsze powinniśmy rozważyć zakup odpowiedniej polisy narciarskiej. Podczas uprawiania sportów zimowych, istnieje ryzyko urazu, a także wyrządzenia szkody osobie trzeciej.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
3
5
7
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy