Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Gdzie jechać na wakacje w lipcu?

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Wakacje w Polsce w lipcu to nie jest najlepszy pomysł. To jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w naszym kraju. Opady mogą występować przez prawie 2 tygodnie. Jeśli chcesz mieć zapewnioną ładną pogodę podczas urlopu, wyjedź za granicę. Gdzie?

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wakacje w Polsce w lipcu to nie jest najlepszy pomysł. To jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w roku w naszym kraju! Opady mogą występować przez prawie 2 tygodnie. Zatem, jeśli chcesz mieć zapewnioną ładną pogodę podczas urlopu, wyjedź za granicę. W wielu krajach, także w Europie, bez problemów znajdziesz miejsca, gdzie jest słonecznie i bezdeszczowo. Sprawdź, gdzie lecieć na wakacje w lipcu, żeby było ciepło!

Wyjazd za granicę na wakacje to gwarancja, że spędzisz wolny czas tak, jak lubisz oraz w przewidywalnych warunkach. Dzięki temu wrócisz do kraju w pełni sił i z naładowanymi „bateriami słonecznymi”.

Gdzie jest ciepło w lipcu?

Chcesz wyjechać tam, gdzie jest ciepło? Wybór kierunku nie powinien być przypadkowy. W wielu popularnych krajach, np. w Tajlandii czy na Sri Lance w lipcu trwa pora deszczowa. Choć jest tam wtedy bardzo zielono, z pewnością trudno będzie Ci dobrze wypocząć. Dlatego postaw na miejsca, w których jest sucho, ale i słonecznie. Oto nasze propozycje!

(Jeśli jednak zamierzasz spędzić lipcowe wakacje w Polsce, to sprawdź nasz poradnik pięknych miejsc w Polsce, które koniecznie warto odwiedzić).

1. Zakynthos, Grecja

Zakynthos to grecka wyspa na Morzu Jońskim. Jedna z jej największych atrakcji to Błękitne Groty, które znajdują się w północno-wschodniej części wyspy. Powstały w wyniku erozji skał i obecnie przyciągają uwagę wspaniałymi wykuszami skalnymi. Ich nazwa nawiązuje do intensywnie turkusowej wody, która jest w ich wnętrzu.

Zakynthos - Zatoka Wraku - GrecjaGrecja - Zakynthos - Zatoka Wraku

W lipcu na Zakynthos jest przyjemnie ciepło. W ciągu dnia jest ok. 29°C, natomiast w nocy ok. 22°C. W takich warunkach można komfortowo odpoczywać na plaży, jak i zwiedzać kultowe miejsca, w tym słynną Plażę Wraku.

2. Sardynia, Włochy

Sardynia to włoska wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Słynie ze skalistych terenów, jednak można tam znaleźć także miejsca wyłożone miękkim piaskiem. Dobrym przykładem jest plaża La Pelosa w Stintino. Woda w tym miejscu ma niesamowity, turkusowo-szafirowy kolor. To idealne warunki do nurkowania z rurką i podziwiania podwodnego świata. Warto jednak pamiętać, że w sezonie na plaży są tłumy.

Sardynia WłochySardinia

W lipcu na Sardynii nie brakuje ciepła. Termometry pokazują od 30°C w dzień do 21°C w nocy.

3. Bali, Indonezja

Bali to indonezyjska wyspa, która jest położona między wyspami Jawa i Lombok. Warto tam wyjechać, jeśli chcesz np. bliżej poznać hinduizm balijski. W wielu miejscach można zobaczyć niesamowite świątynie. Na szczególną uwagę zasługuje np. Pura Tanah Lot w Berabanie, która jest położona na skalistej wysepce.

Bali IndonezjaWyspa Bali

Warto również udać się na tarasy ryżowe położone np. wokół wioski Jatiluwih. Roślinne formacje robią niesamowite wrażenie!

W lipcu na Bali możesz się spodziewać ok. 31°C w dzień i 21°C w nocy.

Tunezja

Tunezja jest położona w Afryce Północnej. Jest niezwykle różnorodna, a przy tym relatywnie mała (w porównaniu do krajów sąsiadujących). Dzięki temu możesz bez trudu połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem. W tym kraju czekają nie tylko piękne plaże, np. w Hammamet, ale także wspaniałe zabytki, np. Wielki Meczet w Kairuan z 863 roku.

TunezjaTunezja

W Tunezji w lipcu jest ok. 32°C w ciągu dnia. Nocą temperatura spada do ok. 20°C.

Co zabrać ze sobą do ciepłych krajów w lipcu?

Na wakacje za granicą zabierz dokument tożsamości. We Włoszech czy w Grecji wystarczy dowód osobisty. Jednak do Indonezji czy Tunezji będzie Ci potrzebny paszport (przeczytaj: uważaj na nieważny paszport).

Ponadto zabierz ze sobą dokumenty, które upoważniają do korzystania z darmowej pomocy medycznej. Podczas podróży po krajach, które należą do UE, możesz korzystać z darmowej podstawowej opieki zdrowotnej w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jednak pamiętaj, że EKUZ obowiązuje wyłącznie w sytuacjach bezpośrednio zagrażających życiu lub zdrowiu.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego na wakacjach w lipcu?

Aby uzyskać bezpłatną opiekę lekarza w mniej nagłych wypadkach, np. po zatruciu pokarmowym, trzeba mieć ze sobą polisę turystyczną. Dobre ubezpieczenie na podróż pokryje koszty leczenia, a także:

 • transportu medycznego do szpitala, a także do Polski,

 • ratownictwa,

 • hospitalizacji nawet w prywatnych placówkach,

 • zakupu leków.

Dzięki temu za powyższe usługi nie trzeba będzie płacić z własnej kieszeni. Zaletą polisy turystycznej jest to, że nie kosztuje zbyt dużo. Dobrze widać to w poniższej tabeli:

Podróż

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Zakres polisy

Cena za 1 dzień ochrony

5-dniowy wyjazd do Grecji

Allianz

Koszty leczenia: 80 000 zł

Ochrona COVID-19: zakres 6 / 7

NNW: 14 000 zł

Ratownictwo: 50 000 zł

3,74 zł

Tydzień w Sardynii we Włoszech

Allianz

Koszty leczenia: 80 000 zł

Ochrona COVID-19: zakres 6 / 7

NNW: 14 000 zł

Ratownictwo: 50 000 zł

3,74 zł

10-dniowy pobyt na Bali w Indonezji

Europa Ubezpieczenia

Koszty leczenia: 140 556 zł

Ochrona COVID-19: zakres 3 / 7

Bagaż: 1 406 zł

NNW: 14 056 zł

Ratownictwo: 23 426 zł

Zdarzenia pod wpływem alkoholu


 

4,60 zł

7-dniowe wakacje w Tunezji

Allianz

Koszty leczenia: 80 000 zł

Ochrona COVID-19: zakres 6 / 7

NNW: 14 000 zł

Ratownictwo: 50 000 zł

3,74 zł

Tabela 1. Najtańsze ubezpieczenia turystyczne dla 30-letniego turysty. Źródło: opracowanie własne.

Pamiętaj, żeby uważnie wybierać polisę. Najlepiej jest przeprowadzić samodzielne porównanie w kalkulatorze ubezpieczeń podróżnych. Szczególną uwagę zwróć na wysokość sumy ubezpieczenia. Im większa, tym mniejsze ryzyko, że odszkodowanie nie pokryje wszystkich wydatków za skorzystanie z pomocy medycznej.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Wakacje w lipcu - Co warto wiedzieć?
 1. W lipcu w wielu krajach Europy jest bardzo ciepło i bezdeszczowo. Dobrymi przykładami upalnych krajów są Grecja i Włochy. Zatem możesz przyjemnie spędzić wakacje bez dalekich wyjazdów.

 2. Jeśli chcesz poznać bardziej egzotyczną kulturę, a jednocześnie zależy Ci na tym, żeby spędzić czas w ciepłym miejscu, wybierz Bali czy Tunezję.

 3. Aby wyjechać poza granicę Unii Europejskiej, potrzebujesz paszportu. W krajach UE wystarczy, że będziesz mieć przy sobie dowód osobisty.

FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania o wakacje w lipcu:

 1. Gdzie lecieć w lipcu, żeby podróż trwała krótko?

  Boisz się latać lub podróżujesz z dziećmi i zależy Ci na tym, żeby podróż trwała bardzo krótko? Zdecyduj się na wyjazd np. do Grecji. Bezpośredni lot np. z Krakowa na Rodos trwa 2 godziny i 45 minut. Możesz także wybrać Sardynię we Włoszech. Przelot bez przesiadek z Katowic do Alghero zajmuje ok. 2 godzin i 20 minut.

 2. Które kierunki na wakacje w lipcu są tanie?

  Jeśli chcesz odpocząć, ale nie zamierzasz przepłacać za wakacje w lipcu, wybierz kierunki położone w południowej Europie, Azji Zachodniej (np. Turcja) czy Afryce Północnej. Tanie wyjazdy są np. do Grecji czy Tunezji.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia