Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Wakacje w Polsce - ranking 10 najpiękniejszych miejsc w kraju

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Planując letnie wakacje coraz rzadziej bierze się pod uwagę Polskę. Zwykle powodem jest kapryśna pogoda. Tymczasem nasz kraj obfituje w regiony tak piękne, że może nam ich zazdrościć reszta świata.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Wakacje w Polsce można spędzić nie tylko nad Bałtykiem, na Mazurach czy w Tatrach, lecz także zwiedzając bajkowe zamki, malownicze starówki bądź podziwiając cuda przyrody. Dla aktywnych turystów świetnym pomysłem może być wzięcie udziału w spływie kajakiem. Oto 10 najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić:

1. Bajkowy Zamek w Mosznej

Opolszczyzna jest piękna. Kto twierdzi inaczej, ten najwidoczniej nie widział Zamku w Mosznej. Ta wyjątkowa budowla zachwyca niewątpliwym urokiem i rozmachem architektonicznym – mimo, że nie reprezentuje żadnego stylu. Zamek jak z bajki… to najczęstsze słowa turystów, gdy tylko ujrzą to miejsce. Zamek ma 99 wież, 365 pomieszczeń, a aktualnie znajduje się tutaj luksusowy hotel z restauracją. Miejsce jest w pełni udostępnione turystom. Wokół zamku rozpościera się wspaniały park, w którym rosną kilkusetletnie dęby i lipy.

Zamek w Mosznej pochodzi z XVII wieku, a w zasadzie tylko jego środkowa część. Początkowo był to bowiem pałac a jego właścicielami, tak jak całej Mosznej, była rodzina von Skall. Przez lata ten barokowy pałac przechodził z rąk do rąk, a w 1896 roku częściowo spłonął. Na jego miejsce Franz Hubert, nowy właściciel majątku, wybudował zamek – odbudowa trwała 4 lata (1896-1900 r.), zamek powiększono o skrzydło neogotyckie, a po kilkunastu latach o skrzydło renesansowe, dzięki czemu powstała architektoniczna hybryda, która dziś olśniewa zwiedzających. Pałac od 1945 r. znajduje się w rękach Państwa Polskiego. Mieściło się tutaj Państwowe Sanatorium w Branicach (1961-72 r.) oraz Wojewódzki Ośrodek Profilaktyczno-Sanatoryjny (1972-2013 r.).

Dlaczego warto przyjechać do Zamku w Mosznej? Bajkowy wygląd pałacu to mnóstwo fantastycznych zdjęć i uciecha dla oczu. Do tego zwiedzanie zamku – tradycyjne w dzień bądź ekstremalne w nocy, gdy przewodnik zabierze turystów do podziemnych korytarzy, tajemniczych krypt, niedostępnych komnat. W okolicach zamku znajduje się stadnina koni, mini zoo, Kościół Niepokalanego Serca Maryi. Jest to doskonałe miejsce na weekendowy wyjazd.

2. Bałtyk kameralny: Białogóra, Poddąbie, Rogowo

Bałtyk w sezonie nie cieszy się najlepszą sławą – niektórych turystów odstrasza tłok na plaży, slalom między parawanami, odpustne stragany, dmuchane atrakcje dla dzieci oraz ogólny gwar i ścisk. Jednak nie trzeba czekać do września czy października, żeby uświadczyć nad polskim wybrzeżem niemal pustej, a na pewno kameralnej plaży. Oto kilka propozycji mniej popularnych miejscowości nadmorskich. Mniej tłocznych, gdyż zazwyczaj brak tu zabudowań bezpośrednio przy plaży, a dojście zajmuje kilka kilometrów. Jednak zdecydowanie warto odwiedzić kameralne miejscowości i plaże nad Bałtykiem, gdzie nawet w sezonie jest przyjemnie pusto.

 • Białogóra – idealne miejsce dla turystów ze środkowej Polski. Ta mała wieś zlokalizowana jest między Dębkami a Łebą. Odległość od morza wynosi tu ok. 1,1 kilometra, a droga prowadzi przez malowniczy las. Warto wspomnieć, że tylko ze ścisłej Białogóry odległość od wybrzeża wynosi przeszło 1 km. Wiele miejsc oferujących wynajem zlokalizowanych jest 3-4 km od morza. Wieś jest otoczona lasami sosnowymi, a pół kilometra na zachód znajduje się Jezioro Babnica.
 • Poddąbie – to mała wioska znajdująca się w pobliżu Ustki. Coś dla spragnionych ciszy i zieleni. Miejscowość położona jest wśród sosnowych i bukowych lasów, przez które prowadzi droga na plażę. Sama plaża jest piaszczysta z urokliwymi otaczającymi ją klifami. Zejścia na plażę są strome, wysokie i składają się z wielu schodów, więc może to być pewne utrudnienie dla rodzin z dziećmi i wózkami.
 • Rogowo – miejscowość znajdująca się na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Resko Przymorskie, na terenie Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego, niedaleko Kołobrzegu. Bliskość zarówno morza, jak i jeziora daje wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu – jezioro oferuje uprawianie sportów wodnych i wędkowanie. Miejsce polecane dla rodzin z dziećmi - gdy kąpiele w morzu stają się niemożliwe (z uwagi na strach dziecka lub zimną wodę), do dyspozycji jest jezioro.

3. Tatry: Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów

Obowiązkowy punkt zwiedzania w Tatrach to zdecydowanie Morskie Oko i Dolina Pięciu Stawów. Jak popularne one nie są, to nie można o nich nie wspomnieć, gdyż stanowią prawdziwy symbol polskich Tatr.

 • Morskie Oko nazwane jest najpiękniejszym stawem tatrzańskim i jednym z niewielu górskich jezior, które są naturalnie zarybione. Ma powierzchnię 35 ha i ponad 50 m głębokości. To, co zachwyca turystów, to nieskazitelna przejrzystość Morskiego Oka. Legenda głosi, że jezioro było podziemnie połączone z morzem, stąd etymologia nazwy. Do Morskiego Oka wiedzie szlak z Palenicy Białczańskiej – pieszo droga trwa ok. 1,5 godziny.
 • Dolina Pięciu Stawów to kolejne miejsce, które nierozerwalnie kojarzy się z Tatrami. Dolina składa się ze stawów polodowcowych – są to: Wielki Staw Polski, Przedni Staw Polski, Zadni Staw Polski, Czarny Staw Polski i Mały Staw Polski. Turyści kochają to miejsce ze względu na porywające widoki. W pobliżu znajduje się największy tatrzański wodospad – Siklawa, o wysokości 70 m. Jedno z wymienionych jezior – Wielki Staw Polski – to najdłuższe i najgłębsze jezioro tatrzańskie. Znajduje się tutaj także najwyżej położone schronisko w Polsce (1670 m n.p.m.)

Odwiedzając Tatry, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne, które zabezpieczy w razie niespodziewanego urazu, wypadku czy choroby. Szczególnie jeśli w planach jest także wyprawa na słowacką część Tatr – tam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) obowiązuje w innym zakresie niż w Polsce i np. usługa ratownictwa jest pełnopłatna (w Polsce darmowa). Koszt jednodniowego ubezpieczenia to kilka złotych (w zależności od wybranego pakietu).Najłatwiej porównać zakres ochrony różnych pakietów w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl.

Tak naprawdę bez znaczenia, czy wyjazd obejmuje góry, morze, jeziora czy zwiedzanie miast – polisa turystyczna zawsze jest wskazana. Warto zwiększyć wyjazdowy budżet o kilka złotych dziennie i ubezpieczyć się optymalnie. Przygotowując się do wyjazdu, dobrze jest zadbać nie tylko o atrakcje do zwiedzania i jeziora do wypoczynku, ale także własne bezpieczeństwo (zarówno zdrowotne, jak i finansowe).

4. Wrocław

W zestawieniu najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić, nie mogło zabraknąć miasta. Trudno zdecydować się na jedno, zachwyca bowiem wiele, lecz Wrocław to zdecydowanie miejsce warte wyróżnienia. Zwiedzanie Wrocławia warto rozpocząć od jednej z najpiękniejszych w  Polsce starówek. Na Starym Rynku znajduje się ok. 60 z ponad 800 zabytkowych wrocławskich kamienic. Koniecznie trzeba zobaczyć Stary Ratusz, największy i najstarszy taki w Polsce. W jego podziemiach do niedawna mieściła się najstarsza restauracja w Europie – słynna Piwnica Świdnicka. Jednak na początku 2018 r. najemca lokalu zbankrutował i przejęły go władze miasta. W efekcie dotychczas pozostaje zamknięty. Chcąc obejrzeć Stary Rynek z wysokości, warto wspiąć się po 300 schodach wieży bazyliki św. Elżbiety. Widok jest wart wysiłku.

Wrocław obfituje w niezwykłe miejsca, a jednym z nich z pewnością jest Ostrów Tumski. To najstarsza, zabytkowa część Wrocławia, którą kiedyś stanowiły liczne wyspy. 1000 lat temu zbudowano tu zamek książęcy dynastii Piastów Śląskich. Dzisiaj Ostrów Tumski już nie jest wyspą, lecz magia tego miejsca nadal jest wyczuwalna i przyciąga turystów. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać latarnika ubranego w czarną pelerynę, który wieczorem zapala licznie ustawione tu latarnie gazowe. Na Ostrowie Tumskim koniecznie zobaczyć należy Most Tumski, Plac Kościelny, kościół Świętego Krzyża, Archikatedrę Św. Jana Chrzciciela, kościół Św. Idziego czy Mosty Młyńskie.

Afrykarium we Wrocławiu to część ogrodu zoologicznego i powód, dla którego zjeżdżają się tu turyści z całej Polski. Dziennie miejsce to odwiedza 2,5 tysiąca osób. Jest to jedyne na świecie oceanarium poświęcone tylko faunie Afryki. Zachwyca mnogość gatunków oraz wielka dbałość w przygotowywaniu przestrzeni dla zwierząt. Miejsce jest zachwycające a bilet wart swojej ceny (kosztuje 51 zł dla dorosłych i 41 zł dla dzieci).

5. Spływ rzeką Krutynią na Mazurach

„Kto nie widział Krutyni, ten nie widział Mazur” – te słowa mazurskiego pisarza i działacza najlepiej podsumowują niepowtarzalny urok rzeki. Znajdująca się na Pojezierzu Mazurskim Krutynia liczy 99 km. Swój początek ma w Sorkwitach, a kończy się w Jeziorze Bełdany.

Krutynią przebiega popularny szlak kajakowy – najpiękniejszy nie tylko w Polsce, lecz też w Europie. W roku 2009 szlak ten otrzymał wyróżnienie wojewódzkie na Najlepszy Produkt Turystyczny Warmii i Mazur, a także Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej jako Turystyczny Produkt Roku 2009. Szlak jest niezwykle zróżnicowany i malowniczy – żadne słowa nie oddadzą uroku tej rzeki i całej trasy.

Rzeka jest dość płytka, średnio ma 65 cm głębokości. Bardzo duża przejrzystość pozwala zobaczyć dno porośnięte liliami wodnymi i wodorostami. Na rzece często trzeba omijać kajakiem przewrócone drzewa, na których zasiadają łabędzie i inne ptactwo. Brzeg rzeki w większości miejsc jest zalesiony, co tylko dodaje trasie uroku. Krutynia ma wolny nurt, więc spływ rzeką to sama przyjemność, a wiosłowanie nie wymaga wysiłku. Inaczej jest na jeziorach, ale taka różnorodność na trasie tylko dodaje atrakcyjności spływowi.

Krutynią można zorganizować spływ kilkugodzinny, weekendowy lub kilkudniowy. Przepłynięcie całego szlaku zajmuje ok. 9 dni. Kajaki można wypożyczyć w jednym z licznych punktów wypożyczalni. Koszt wypożyczenia za 1 dzień to ok. 35-45 zł.

6. Giżycko na Mazurach

Myśląc „Mazury”, wielu osobom od razu na myśl nasuwa się Giżycko. Nie bez powodu, bo jest to jedno z najciekawszych i najważniejszych miast Warmii i Mazur. Położone jest między jeziorami Kisajno i Niegocin. Słynie przede wszystkim z żeglarstwa – znajduje się tutaj Port Żeglugi Morskiej, a miasto jest jednym z głównych portów na szklaku wielkich jezior mazurskich. Warto odwiedzić w Giżycko w maju, kiedy to odbywa się święto żeglarzy – Wielkie Otwarcie Sezonu. Na pasażu spacerowym można obejrzeć wystawę „Giżyckie Nowości Żeglarskie”, a na „Mazurskim Kiermaszu” zakupić żeglarskie gadżety.

W niedalekiej odległości od Giżycka znajdują się także inne atrakcje, z których warto skorzystać, m.in. nurkowanie w Jeziorze Mamry (28 km od Giżycka) z Mazurskim Centrum Nurkowym, czy lot balonem w miejscowości Ryn (18 km od Giżycka).

Całe Mazury to obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie z nieskazitelną przyrodą, licznymi jeziorami, wciąż znajdującymi się tu cichymi i odludnymi miejscami. A jednocześnie warmińsko-mazurskie miasta, m.in. Mikołajki, Giżycko, Olsztyn pozwalają oderwać się od natury, aby na chwilę zasmakować miejskiej energii.

7. Suwalszczyzna: nieodkryta i fascynująca

„Polski biegun zimna”, „Zielone płuca Polski”, „najbardziej dzika z rzek” – tak często kojarzona jest Suwalszczyzna. Ten północno-wschodni region Polski wciąż nie jest tak chętnie odwiedzany przez turystów jak na to zasługuje. Być może winny jest niezbyt dogodny dojazd komunikacją publiczną, a także brak autostrad oraz odległe położenie. Jednak warto pokonać te trudności i zawitać do krainy jezior i lasów.

Będąc na Suwalszczyźnie, warto wypożyczyć kajak i spłynąć Czarną Hańczą. Spływ może trwać kilka godzin albo kilka dni z noclegiem na sąsiadujących z rzeką polach namiotowych. Przy okazji dobrze zobaczyć Kanał Augustowski, który został uznany za pomnik historii. Jest to wspólny, polsko-białoruski – kanał wodny.

Kolejny punkt zwiedzania Suwalszczyzny to Suwalski Park Krajobrazowy, który jest najstarszym parkiem krajobrazowym w Polsce. Przez jego teren przepływa Czarna Hańcza, która w tym miejscu przybiera formę wartkiego strumienia. Można tu podziwiać także najgłębsze polskie jezioro o głębokości 108,5 m – Jezioro Hańcza.

Inne miejsca warte odwiedzenia to: miasteczko Sejny i znajdująca się tutaj stara synagoga, były klasztor Kamedułów położony na wzgórzu nad jeziorem Wigry oraz oczywiście same Suwałki z klasycystyczną architekturą.

Na Suwalszczyźnie wyraźnie da się odczuć styk kultur. Jest to widoczne w architekturze, lecz też jedzeniu. Tylko tu można skosztować kartaczy, czyli litewskich cepelin. Z kolei dostępna w wielu punktach gastronomicznych babka ziemniaczana to danie popularne na Białorusi.

8. Kaszuby: wśród jezior i lasów

Po odpoczynek od miejskiego gwaru, po zieleń lasów, sielskość małych wiosek, prostą przyjemność kąpania się w czystych jeziorach – po to właśnie warto przyjechać na Kaszuby. Pomysłów na wypoczynek jest tu wiele: można postawić na obcowanie z przyrodą i nieśpieszny urlop w leśnej głuszy nad jeziorem lub spędzić czas aktywnie, zwiedzając ważne punkty na kaszubskiej mapie.

Co warto zobaczyć na Kaszubach?

 • Szwajcaria Kaszubska – to potoczna nazwa środkowej i najwyżej położonej części Pojezierza Kaszubskiego. Jedyne miasto tego regionu to Kartuzy, a okolica obfituje w jeziora i bory. Przez Szwajcarię Kaszubską przebiega Droga Kaszubska (przez Kaszubski Park Krajobrazowy) oraz Szlak Kaszubski (szlak turystyczny, który przebiega z Kamienicy Królewskiej do miejscowości Olpuch).
 • Park Edukacyjny Zoo-Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie, gdzie można zobaczyć i pogłaskać wiele egzotycznych gatunków zwierząt, znajduje się tu również kino, park zabaw dla dzieci, bar – doskonały pomysł na rodzinną wycieczkę z najmłodszymi.
 • Kaszubski Park Etnograficzny i Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich – imponującej wielkości skansen, gdzie można podziwiać rekonstrukcje kaszubskich domów, wiatraków, kościołów, a także regionalne wyroby – np. hafty.
 • Kluki – ta niezwykła miejscowość została niemal cała zamieniona w skansen – Muzeum Wsi Słowińskiej. Można się tutaj wiele dowiedzieć o historii Kaszub, o jej mieszkańcach i ich zwyczajach.
 • Kościerzyna – zabytkowy, odnowiony rynek z kamienicami, Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Akordeonu to główne punkty wycieczki po Kościerzynie.

Kaszuby sprawdzą się jako świetne miejsce zarówno na miesiąc wakacji, jak i na krótki weekendowy wypad.

9. Ruchome wydmy w Łebie

Łeba to zdecydowanie jedno z atrakcyjniejszych miejsc nad polskim morzem. Najbardziej kojarzone są z ruchomymi wydmami w Słowińskim Parku Narodowymnajwiększymi ruchomymi wydmami w Europie. Ruchome wydmy rozciągają się na obszarze 500 hektarów i osiągają ponad 30 m n.p.m. Ciekawostką jest to, że wydmy wędrują przenoszone wiatrem i zmieniają swoje położenie nawet o 10 metrów w skali roku. Wydma Łącka to największa wydma, licząca przeszło 40 m n.p.m. Jej nazwa wzięła się od miejscowości Łączka, która została zasypana 300 lat temu. Warto wspiąć się na nią, aby podziwiać jezioro Łebsko, morze Bałtyckie oraz najwyższy punkt w okolicy – wzgórze Rowokół.

Rozpościerające się wydmy, urokliwe drewniane słupki połączone linami, kępy krzewów gdzieniegdzie a do tego wody Bałtyku – Łeba jest miejscem niezwykle malowniczym. Z informacji praktycznych, warto wiedzieć, że dojazd na Ruchome Wydmy to ok. 7,5 km od parkingu (płatnego). Trasę tę można pokonać na różne sposoby: pieszo, rowerem albo meleksem:

 • dla miłośników pieszych wędrówek, spacer jest najlepszym rozwiązaniem, bo droga prowadzi przez malownicze tereny Słowińskiego Parku Narodowego,
 • najprzyjemniejszy sposób na dostanie się do wydm to rower – trasa jest przyjemna i łatwa, a na miejscu przed wejściem na wydmy, rower można zostawić na strzeżonym parkingu,
 • na wydmy można się również przemieścić za pośrednictwem jeżdżących tam meleksów (15 zł/os.)

Słowiński Park Narodowy wpisany jest na Listę Światowych Rezerwatów Biosfery UNESCO z uwagi na bogactwo niezwykłej flory i fauny oraz obecność wydm. Co jeszcze, oprócz Ruchomych Wydm, przyciąga do Łeby? Znajdujące się tu Jezioro Łebsko to nie tylko okazja do kąpieli w cieplejszej wodzie i plażowania, lecz także przepłynięcia się statkiem wycieczkowym. Inne atrakcje w okolicy to:

 • Muzeum Wsi Słowińskiej – znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego we wsi Kluki. W skansenie znajdują się autentyczne zabudowania kaszubskie: karczmy i domy z piecami chlebowymi.
 • Latarnia morska Czołpino – powstała w XIX w., ma wysokość 25 metrów, a z jej szczytu można podziwiać okolicę ruchomych wydm. Świetne miejsce do fotografowania krajobrazu.
 • Sasino – to niewielka, ale wyjątkowo klimatyczna wioska znajdująca się ok. 12 km na wschód od Łeby. Znajduje się tutaj XIX-wieczny dwór, wspaniały park krajobrazowy w stylu angielskim, a także malownicze stare sady i domki o niezwykłej architekturze. To po prostu trzeba zobaczyć. Miejsce, które sprzyja wyciszeniu, oderwaniu od codzienności i chwili wytchnienia.
 • Plaża Stilo – znajduje się w okolicy Sasina i jest jedną z ostatnich dzikich plaż nad Bałtykiem.

10. Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska to jedyne takie miejsce w Polsce, a nawet w Europie. Znajduje się na terenie Polski i Białorusi. Las zajmuje powierzchnię 1250 km2, a część polska obejmuje 580 km2. Jest to ostatni pierwotny las nizin europejskich. Żadne rosnące tu drzewo nie zostało posadzone ręką ludzką, a najstarsze dęby pochodzą z XV w. i pamiętają czasy Władysława Jagiełły.

Część lasu tworzy Białowieski Park Narodowy – należy do niej najbardziej pierwotny obszar puszczy. Zachowały się tutaj naturalne ekosystemy, a także fauna i flora, której nie spotka się w żadnym innym lesie. Puszcza została uznana za ostoje ptaków o randze globalnej z uwagi na fakt, że gniazduje tu 178 gatunków ptaków, z czego 107 to gatunki typowo leśne. Puszcza Białowieska najbardziej jednak znana jest z największego ssaka europejskiego – żubra. Lasy zamieszkują także wilki, łosie, rysie, jelenie, sarny i wiele innych ssaków.

Co warto zobaczyć, będąc w pobliżu? Na pewno Białowieżę, a szczególnie znajdujący się tutaj park, muzeum przyrodnicze oraz pobliski skansen. Białowieża jest miejscowością zamieszkaną zarówno przez ludność polską, jak i białoruską.

Powyższe punkty z atrakcyjnymi polskimi regionami to propozycje zarówno na krótkie weekendowe wakacje, jak i urlop. Pokazują jak wiele jest w Polsce miejsc wartych odkrycia, a bywając na całym świecie, często zapomina się, że zachwycające regiony można odkryć 2 godziny drogi autem od domu.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
 1. Zamek w Mosznej ma 99 wież i 365 pomieszczeń. Jest w pełni dostępny dla turystów.
 2. Morskie Oko to jedno z nielicznych górskich jezior, które są naturalnie zarybione.
 3. Afrykanarium we Wrocławiu to jedyne oceanarium na świecie poświęcone wyłącznie faunie Afryki.
 4. W Słowińskim Parku Narodowym znajdują się największe ruchome wydmy w Europie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
695595
7
5
1
6
6
2

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy