Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Austrii?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Aż 44 proc. polskich narciarzy deklaruje, że najchętniej za granicę wybiera się do Austrii. Stoki w Hintertux, Ischgl, Kaprun, Kitzbühel czy Soelden od lat przyciągają entuzjastów sportów zimowych z całego świata.

Przyciąga ich możliwość jazdy niemal przez cały rok, szczególnie na lodowcach. Jednak przed wyjściem na trasę warto kupić ubezpieczenie narciarskie, o czym boleśnie przekonało się kilka osób z naszego kraju.

Z danych zebranych przez Mondial Assistance dla porównywarki rankomat.pl wynika, że co piąty polski narciarz za granicą urazu doznaje w Austrii (21 proc.). Najczęściej do kontuzji dochodzi drugiego dnia wyjazdu (12,24 proc.) oraz czwartego (11,73 proc.).
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 


Dla osób, które nie posiadają wykupionego ubezpieczenia i ulegną wypadkowi, może to być bardzo kosztowne. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) pokrywa bezpłatnie jedynie podstawowe świadczenia w placówkach mających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W ramach EKUZ nie są pokrywane koszty transportu ze stoku do szpitala czy powrotu śmigłowcem medycznym bądź karetką do kraju. W ubiegłym sezonie narciarskim za taki przewóz z Austrii do Polski trzeba było zapłacić średnio 40 tys. zł.

Ubezpieczenie na narty Austria – kosztowne wypadki


O tym, dlaczego warto posiadać ubezpieczenie narciarskie wybierając się do Austrii przekonała się trójka Polaków, która doznała w tym kraju urazów podczas jazdy na nartach. Na początku ubiegłego roku ubezpieczony rodak poruszał się poza wyznaczonymi trasami. Padł ofiarą wypadku, w efekcie którego złamał nogę i rękę. Konieczna była również operacja kręgosłupa. Koszt akcji ratunkowej z użyciem helikoptera został wyceniony na 59 tys. złotych (ponad 14 tys. euro - dane AXA dla rankomat.pl).

W ubiegłym sezonie narciarskim 55-latek z Polski doznał złamania obojczyka na stoku w Austrii. Konieczne było przeprowadzenie akcji ratunkowej z wykorzystaniem helikoptera, a także operacja w tym kraju. Koszt udzielonej pomocy medycznej wyniósł ponad 10 tys. euro ( dane ERV dla rankomat.pl).

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 


Również w ubiegłym sezonie narciarskim 17-latek pod opieką rodziców wjechał na stoku w Austriaczkę, powodując liczne urazy, stłuczenia i złamania (dane Mondial Assistance dla rankomat.pl). Poszkodowana w ramach odszkodowania domaga się łącznie 15 836 euro za:

  • leczenie, leki, przejazdy i odszkodowanie za ból oraz cierpienie – 5186 euro,
  • opaski, szyny, bandaże i rehabilitację – 830 euro,
  • niezdolność poszkodowanej do pracy - 9 820 euro.

Ubezpieczenie na narty Austria - koszt zakupu


W porównaniu do zakresu ochrony, jaki zapewnia ubezpieczenie narciarskie w Austrii, koszt jego zakupu wydaje się bardzo niski. W ubiegłym sezonie narciarskim w okresie listopad 2016-marzec 2017 średnia cena polisy wynosiła 7 zł za dzień. Obecnie najtańszy jednodniowy pakiet dla jednej osoby można kupić już za 4 zł za dzień. Oferta zawiera:

  • OC w życiu prywatnym do kwoty 30 tys. euro (125 150,47 zł),
  • koszty leczenia i assistance do kwoty 20 tys. euro (83 433,64 zł),
  • koszty ratownictwa do kwoty 6 tys. euro (25 030,09 zł),
  • OC sportowe do kwoty 15 tys. euro (62 575,23 zł),
  • NNW do kwoty 15 tys. euro.

Jednak najtańsza polisa nie pokrywa ubezpieczeniem np. sprzętu czy bagażu, co może mieć duże znaczenie dla właścicieli wysokiej klasy nart. Czym więc kierować się przy wyborze zakresu ochrony wybierając się do Austrii?

Jakie ubezpieczenie na narty do Austrii?


Wybierając się na narty za granicę, w tym do Austrii przede wszystkim przy zakupie polisy należy zwrócić uwagę na koszty ratownictwa oraz leczenia. Najlepiej, aby były wyższe niż 10 tys. euro, ponieważ w Europie tyle zwykle kosztuje transport ze stoku śmigłowcem do szpitala. Warto, aby pakiet posiadał również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dlatego najkorzystniej jest porównać ze sobą oferty co najmniej kilku towarzystw.

Podstawą dokonania właściwego wyboru jest czytanie przez klientów Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Dokument zawiera wyłączenia, czyli wyjątki, których polisa nie obejmuje ochroną. W efekcie w przypadku ich wystąpienia towarzystwo nie wypłaci odszkodowania (np. odniesienia urazu będąc pod wpływem alkoholu).

Oferty kilkunastu towarzystw zawierające OWU w formie dołączonego do nich pliku można porównać ze sobą online za pomocą naszego kalkulatora. Po zakupie ubezpieczenia w ciągu kilku minut na skrzynkę mailową otrzymamy umowę. Następnie wystarczy ją wydrukować i ruszać w podróż na austriackie stoki.
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

 

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
566783
6
2
2
8
5
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy