Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty w Polsce?

Narty to popularny zimowy sport, w którym niestety łatwo o kontuzję. Z tego względu warto zadbać o ubezpieczenie. Nawet, gdy zimowy urlop przerwie nam niespodziewany wypadek, polisa zapewni nam komfortową opiekę i szybki powrót do zdrowia.

Zima to świetna okazja do wyjazdu na narty w Polsce. To jeden z najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych zimowych sportów. Zarazem jest to dyscyplina, w której często można nabawić się kontuzji. Aby szusować ze spokojną głową, warto zadbać o ubezpieczenie, nawet jeśli wybieramy się narty w Polsce. Dzięki temu, gdy nasza kontuzja będzie wymagać długiej rehabilitacji, zapewnimy sobie szybki dostęp do prywatnej opieki medycznej, nie ponosząc wysokich kosztów z własnej kieszeni.  

 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na narty w Polsce

 

Ubezpieczenie na narty w Polsce – czy jest potrzebne? 

Ubezpieczenie na narty w Polsce warto wykupić przed wyjazdem. Nowicjusze na stoku są narażeni na nie 4-krotnie bardziej niż zaprawieni narciarze. Lecz kontuzje zagrażają wszystkim, bez względu na stopień zaawansowania w jeździe na nartach czy wiek – także wprawionym narciarzom i młodym sprawnym osobom. Do wypadku na stoku może też dojść poprzez zderzenie z inną osobą. Przy takim sporcie wystarczy chwila nieuwagi, by pojawiła się kontuzja. Ponad połowa kontuzji na nartach dotyczy kończyn dolnych – kolan, kostek i stóp. 

Najczęstsze kontuzje narciarzy:  

 • zerwanie więzadeł,  

 • złamania kości,  

 • urazy mięśni,  

 • zwichnięcia, 

 • skręcenia stawów.  

Takie urazy wiążą się nierzadko z dalszym leczeniem i rehabilitacją. Z tego względu, przed wyjazdem na stok, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie na narty w Polsce. 

Znana podróżującym Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia podstawowe świadczenia lekarskie, ale tylko w przypadku wyjazdów za granicę. 

W polskich górach pomoc GOPR i TOPR jest bezpłatna, a w razie wypadku, koszty leczenia refundowane są przez NFZ. Mimo tego, warto zapewnić sobie dodatkowe ubezpieczenie. Dotyczy to szczególnie osób, które jeżdżą na nartach na pograniczu państw, gdyby konieczna była interwencja służb zagranicznych. 

Dodatkowe ubezpieczenie na narty w Polsce będzie niezwykle przydatne turystom, którzy nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu NFZ, ale i wszystkim tym, którzy w razie wypadku mogą wymagać prywatnej opieki medycznej. Bez odpowiedniego ubezpieczenia trzeba będzie zapłacić za nią z własnej kieszeni. 

W popularnym narciarskim kurorcie – Zakopanym – prywatna wizyta u fizjoterapeuty kosztuje od 100 zł, a w przypadku ortopedy cena wzrasta powyżej 200 zł. Ten pojedynczy wydatek, przy większej ilości wymaganych wizyt, może zaokrąglić się do sporej sumy.  

Przykład: Pan Tomasz wyjechał na narty w Tatry. Niestety na stoku, podczas zjazdu, poważnie upadł. Konieczna była pomoc medyczna i przewiezienie do szpitala. Okazało się, że Pan Tomasz ma poważne złamanie kości udowej. Musiał poddać się długiej i kosztownej rehabilitacji. Na szczęście miał wykupione ubezpieczenie na narty w Polsce, które pozwoliło mu szybko, bez kolejki, skorzystać z prywatnej opieki medycznej. Całkowity koszt rehabilitacji w polskim szpitalu również pokryło ubezpieczenie na narty w Polsce, które Pan Tomasz wykupił przed wyjazdem. Dzięki temu szybko i bez stresu powrócił do formy. 

Co zapewnia ubezpieczenie na narty w Polsce? 

 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na narty w Polsce

 

Opieka refundowana przez NFZ wiąże się najczęściej z długimi kolejkami i czasem oczekiwania, co w przypadku wychodzenia z poważnych kontuzji działa szczególnie na naszą niekorzyść. 

Ubezpieczenie na narty w Polsce może pokryć koszty rehabilitacji nawet w 100%, a co istotne – zapewnić nam zabiegi rehabilitacyjne sprawniej i szybciej.  

Narciarzom na polskich stokach wystarczy zakup polisy z mniejszym zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki temu możemy zapewnić sobie ubezpieczenie w niskiej cenie, a zarazem z szerokim zakresem ochrony. Z wykupionym ubezpieczeniem na narty w Polsce, w przypadku urazu czy wypadku, za pomoc medyczną zapłaci ubezpieczyciel, co pozwoli nam zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych na leczenie.  

Ubezpieczenie na narty w Polsce zapewnia: 

 • pokrycie kosztów prywatnego leczenia i rehabilitacji,  

 • odszkodowanie w ramach ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – gdy zdarzy nam się wypadek na stoku,   

 • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC), 

 • zwrot kosztów w przypadku rezygnacji lub wcześniejszego powrotu z podróży, 

 • w wersji rozszerzonej, także ochronę bagażu i sprzętu sportowego – w przypadku jego zniszczenia, zagubienia czy kradzieży.  

 

Ubezpieczenie na narty w Polsce, a COVID-19. Jaką wybrać ochronę? 

Wyjazd na narty w Polsce wiąże się z jeszcze jedną ważną kwestią – pandemią COVID-19. Podczas wyjazdu na narty w Polsce jesteśmy narażeni na zarażenie koronawirusem, czy to na stoku, czy też w hotelu. Lecz mimo pandemii, możemy nadal korzystać z uroków zimowych sportów w pięknych miejscach, trzeba tylko robić to bezpiecznie. Warto wykupić ubezpieczenie na narty w Polsce, które zapewni nam ochronę w przypadku zachorowania.  

Podstawowe ubezpieczenie na narty w Polsce z ochroną COVID-19: 

 • zapewnia pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania – hospitalizacji i zakupu potrzebnych leków, 

 • nie zapewnia pokrycia kosztów kwarantanny czy odwołania podróży z powodu zachorowania.  

Większość ofert ubezpieczeń, już w wersji podstawowej, zapewnia obecnie ochronę w przypadku zachorowania na koronawirusa. Dokładny zakres ochrony w ubezpieczeniach z COVID-19, w różnych towarzystwa ubezpieczeniowych, można poznać z artykulu: Koronawirus SARS-CoV-2 - czy ubezpieczenie będzie chronić w razie pandemii? 

 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla siebie i rodziny na narty w Polsce? 

Wybór najlepszego ubezpieczenia na narty w Polsce zależy od indywidualnych preferencji i wymagań. Dzięki takim rozwiązaniom, jak kalkulator ubezpieczeń narciarskich, w jednym miejscu możemy szybko i prosto porównać oferty nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób wygodnie znajdziemy ubezpieczenie sprofilowane pod nasze potrzeby. Warto przy jego wyborze kierować się nie tylko ceną, ale także zakresem dopasowanym do charakteru wyjazdu.  

 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na narty w Polsce

 

FAQ. Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy mogę korzystać z pomocy w górach bez ubezpieczenia?   

Tylko osoby z ubezpieczeniem w ramach NFZ mogą korzystać z bezpłatnej pomocy GOPR i TOPR w górach w razie wypadku oraz z opieki medycznej placówek działających w ramach NFZ. Ubezpieczenie NFZ nie daje jednak możliwości korzystania z prywatnej opieki medycznej, nie zapewnia także ochrony sprzętu narciarskiego czy bagażu.  

 1. Jak kupić ubezpieczenie na narty w Polsce? 

Zakup ubezpieczenia na narty w Polsce jest bardzo prosty i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać ofertę w kalkulatorze ubezpieczeń podróżnych, wypełnić internetowy formularz i zapłacić wygodnie kartą płatniczą lub szybkim przelewem w ramach bankowości elektronicznej.  

 1. Od czego zależy cena ubezpieczenia na narty w Polsce? 

Cena ubezpieczenia na narty w Polsce zależy od wielu czynników – wybranego kierunku podróży, indywidualnych potrzeb i preferencji, a także ewentualnych rozszerzeń do polisy.  

 1. Czy ubezpieczenia na narty w Polsce jest obowiązkowe? 

Ubezpieczenie na narty w Polsce nie jest obowiązkowe, jednak zapewnia dodatkową ochronę – w przypadku prywatnej opieki medycznej, czy w takich sytuacjach, jak uszkodzenie sprzętu czy kradzież bagażu.  

 1. W jakich sytuacjach ubezpieczenie na narty nie zadziała? 

Wyłączenia odpowiedzialności TU w ubezpieczeniu na narty dotyczą szczególnych sytuacji, związanych z zachowaniem narciarza i okoliczności zewnętrznych, m.in. takich jak szkoda poniesiona w wyniku bójki czy rażącego niedbalstwa.  

Co warto wiedzieć?
 1. Narciarstwo to kontuzyjny sport.
 2. Na wypadki narażeni się nie tylko początkujący, ale i doświadczeni miłośnicy szusowania.
 3. W Polsce mamy prawo do bezpłatnej opieki medycznej i ratowniczej.
 4. Niemniej warto mieć polisę, która pokryje koszty rehabilitacji czy leczenia prywatnego.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
0
7
7
6
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy