Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Danii? Wybieramy polisę podróżną

Niepozorny kraj, w którym liczba mieszkańców największego miasta nie przekracza 600 000, od lat plasuje się na szczycie listy najlepszych miejsc do życia. Ojczyznę najszczęśliwszych ludzi na świecie docenią wszyscy poszukujący spokojnego wypoczynku.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Chociaż Dania jest krajem niewielkim (ma zaledwie 6 milionów mieszkańców), to słynie z wyjątkowej atmosfery (wyraźnie odczuwalnej na łonie przyrody, w wypełnionych muzyką duńskich barach oraz na kopenhaskich ulicach) oraz bogatego życia kulturalnego.

Jakich atrakcji w Danii nie można przegapić?

Słynąca z porządku Dania jest idealnym miejscem na spokojny wypoczynek. Niewielkie miejscowości oraz urzekające scenerie docenią wszyscy, którzy poszukują pięknych widoków oraz wyciszenia.
 
Co warto zobaczyć?
 • Malownicze miasteczka – w Danii nie znajdziemy ogromnych, tłocznych metropolii, w których panowałby stały zgiełk. W tym spokojnym kraju najbardziej ceni się porządek oraz drobne przyjemności. Wypełnione wielobarwnymi domami, zadbane duńskie miasta pełne są wąskich uliczek, którymi można spacerować bez końca. W stolicy kraju (Kopenhadze) na szczególną uwagę zasługują pałace i zamki (przede wszystkim Pałac Królewski), ośrodek rekreacyjny Ogrody Tivoli oraz dzielnica Christiania (wydzielony prawnie, autonomiczny obszar miasta, w którym skupia się kultura alternatywna). Inną duńską atrakcją, której nie wolno przegapić, jest słynny Legoland (położony w miejscowości Billund).
 • Skandynawska przyroda – skandynawska przyroda nie bez powodu uchodzi za jedną z najpiękniejszych na świecie. Bezkresne zielone pola, piaszczyste plaże (Duńska Riwiera oraz Blokhus nad Morzem Północnym), skaliste klify (leżące na południe od Kopenhagi) oraz zachwycające fiordy (przede wszystkim Limfjord, dzielący ląd od wschodu po zachód) czynią Danię rajem dla miłośników backpackingu i wycieczek rowerowych. Niezapomnianą atrakcją jest widok Skagen, czyli miejsca, w którym Morze Bałtyckie łączy się z Morzem Północnym. Otoczona ponad 400 wyspami Dania jest również idealnym miejscem dla żeglarzy, mogących pływać po otwartym morzu lub między lądem.

Czego unikać, czyli zagrożenia w Danii

Dania jest krajem bezpiecznym, w którym zagrożenie przestępczością utrzymuje się na niskim poziomie. Jego mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do turystów, a wysoki standard życia i kultura osobista Duńczyków sprawiają, że napady i kradzieże zdarzają się rzadko. W związku z atakami terrorystycznymi na terenie Europy, w Danii obowiązuje jednak podwyższony poziom zagrożenia terrorystycznego (4 w 5-stopniowej skali). Na dworcach, lotniskach i w innych skupiskach ludzkich stosowane są zaostrzone środki bezpieczeństwa. Surowa duńska przyroda (strome klify, silny wiatr, niskie temperatury) sprawia, że należy zachowywać ostrożność przebywając na świeżym powietrzu.

Ile wynoszą koszty leczenia w Danii?

Chociaż w Danii możemy korzystać z EKUZ, ochrona zapewniana przez kartę jest ograniczona. Nie obejmuje ona wykorzystania niektórych leków, wykonania wielu skomplikowanych badań i zabiegów, usług stomatologicznych, transportu medycznego do Polski oraz leczenia w placówkach prywatnych. Ponieważ Dania jest jednym z najdroższych krajów na świecie, koszty opłacania wydatków medycznych mogą być bardzo wysokie. Za jednorazową wizytę lekarską możemy zapłacić nawet 350-500 DKK (200-280 PLN).

Jak wybrać optymalne ubezpieczenie turystyczne do Danii?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że w razie kłopotów zdrowotnych uzyskamy kompleksową pomoc bez wygórowanych wydatków, powinniśmy zdecydować się na rozszerzenie ochrony gwarantowanej przez EKUZ o ubezpieczenie prywatne. Najtańszą polisę kupimy już w cenie 2,50 PLN za dzień. Zalecana suma gwarantowana kosztów leczenia wynosi 20 000 EUR.
 
Co powinno wchodzić w skład naszego ubezpieczenia?
 • Koszty leczenia
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – usługa gwarantująca wypłatę odszkodowania w przypadku rekonwalescencji w wyniku wypadku.
 • Odpowiedzialność Cywilna (OC) w życiu prywatnym – usługa przenosząca finansową odpowiedzialność za nieumyślne wyrządzenie szkód osobom trzecim (np. w wyniku wypadku) na ubezpieczyciela.
 • Ubezpieczenie bagażu - na wypadek kradzieży czy zgubienia.
 
Ponieważ wielu odwiedzających Danię turystów angażuje się w aktywności sportowe (żeglarstwo, pływanie kajakiem, windsurfing, trekking i kolarstwo), dużym udogodnieniem jest rozszerzenie polisy o ubezpieczenie sportów wysokiego ryzyka. Innymi możliwościami są Assistance (gwarantujące logistyczne, prawne i techniczne wsparcie ubezpieczyciela – również na drodze) oraz ubezpieczenie bagażu.
 
Przykładowe oferty ubezpieczenia turystycznego do Danii:

Tygodniowy wyjazd dla 1 osoby:
 • Signal Iduna w cenie 19,77 zł (koszty leczenia na 86 016 zł, NNW na 15 000 zł, ratownictwo na 25 806 zł)
 • Aviva w cenie 34 zł (koszty leczenia na 100 000 zł, ratownictwo na 20 000 zł, NNW na 10 000 zł, OC na 50 000 zł, bagaż na 1 000 zł)
 • ERV w cenie 119 zł (koszty leczenia na 1 290 233 zł, ratownictwo na 21 504 zł, NNW na 50 000 zł, OC na 860 155 zł, bagaż na 4 000 zł)
 
Tygodniowy wyjazd dla 2 osób:
 • Goather w cenie 39 zł (koszty leczenia na 86 016 zł, ratownictwo na 25 805 zł, NNW na 10 000 zł)
 • Allianz w cenie 89,88 zł (koszty leczenia na 200 000 zł, ratownictwo na 50 000 zł, NNW na 20 000 zł, OC na 50 000 zł, OC sportowe na 50 000 zł, bagaż na 1 800 zł)
 • Europa Ubezpieczenia w cenie 283 zł (koszty leczenia na 1 290 233 zł, ratownictwo na 43 008 zł, NNW na 43 008 zł, OC na 430 078 zł, OC sporowe na 430 078 zł, bagaż na 4 301 zł).
 
2-tygodniowy wyjazd dla 4 osób:
 • AXA w cenie 90,26 zł (koszty leczenia na 43 008 zł, NNW na 8 602 zł, bagaż na 860 zł)
 • Signal Iduna w cenie 223,30 zł (koszty leczenia na 172 031 zł, ratownictwo na 25 805 zł, NNW na 30 000 zł, bagaż na 1 000 zł)
 • Allianz w cenie 719,60 zł (koszty leczenia na 500 000 zł, ratownictwo na 50 000 zł, NNW na 40 000 zł, OC na 100 000 zł, OC sportowe na 100 000 zł, bagaż na 4 000 zł)

Podróż do Danii może być prawdziwą przygodą. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zabrać ze sobą polisę. Tym bardziej, że można ją zakupić online. Dzięki temu zwiedzanie ojczyzny Hamleta i Lego będzie prawdziwą gratką, bez obaw o konsekwencje czy wysokie rachunki za leczenie.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?

1. Dania to niewielki kraj, ale pełen atrakcji dla szukających wrażeń - można zwiedzać malownicze miasteczka, podziwiać skandynawską przyrodę czy poznawać tajniki Lego.

2. Na terenie całego kraju obowiązuje podwyższony poziom zagrożenia terrorystycznego - na dworcach, lotniskach i w innych skupiskach stosowane są zaostrzone środki bezpieczeństwa. 

3. Leczenie w Danii jest bardzo drogie, a tylko częściowo refunduje je EKUZ. Za wizytę lekarską można zapłacić nawet 300 zł.

4. Polisę turystyczną do Danii pokrywającą koszty leczenia i zapewniającą pełną ochronę na czas podróży można mieć już od 2,5 zł dziennie.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy