Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Malaga - co warto zobaczyć?

Malaga oferuje długie kilometry pięknych plaż, ponad 300 słonecznych dni w roku, świetne wino i jedzenie oraz liczne atrakcje turystyczne. Ma też tę zaletę, że można do niej dotrzeć z Polski tanimi połączeniami lotniczymi.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Co konkretnie warto zobaczyć w mieście Pabla Picasso? Jak można spędzić czas na miejscu? Jak zorganizować wyjazd do Malagi na własną rękę? Podpowiadamy, jak najtaniej i najprościej wybrać się do tego pięknego hiszpańskiego miasta.

Malaga to świetne miejsce do wypoczynku i dalszych podróży


Hiszpańska Malaga z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i podróżników. Dla tych ostatnich często stanowi ostatni przystanek w drodze do dalszych zakątków świata, przede wszystkim krajów Ameryki Południowej. Przyjeżdżają tu głównie po to, by skorzystać z taniego lotu do Argentyny, Brazylii, Chile czy Peru, ewentualnie promu do Maroka. Niemniej jednak,  Malagę i jej okolice warto również potraktować jako docelowe miejsce podróży. To w końcu znane kąpielisko i stolica Costa del Sol, określanego mianem „Słonecznego Wybrzeża”.

Malaga to miasto usytuowane na południu Hiszpanii, w regionie Andaluzji, które pod względem wielkości powierzchni plasuje się pomiędzy Warszawą a Krakowem. Choć nie jest ono aż tak popularne jak Barcelona czy Sewilla, lepiej jest nie odwiedzać go w szczycie sezonu. Urlop w Maladze warto spędzić późną wiosną lub wczesną jesienią, kiedy to turystów jest znaczniej mniej, a temperatury nie są tak uciążliwe jak w lipcu i sierpniu. Jeśli chodzi o długość pobytu, to dobrym wyborem może okazać się zarówno krótka wycieczka, jak i tygodniowy lub kilkunastodniowy wyjazd.

Malaga – atrakcje turystyczne i sposoby spędzania czasu


Malaga spełni oczekiwania amatorów beztroskiego relaksu, miłośników hucznych imprez, jak i osób, które chciałyby połączyć plażowanie z aktywnym zwiedzaniem. Można w niej znaleźć aż 15 kilometrów plaż z czystą wodą i miękkim piaskiem, spośród których najpopularniejszą jest Playa de la Malagueta. Razem z ciekawą architekturą miasta i okolicznymi górami tworzą one wspaniałą, fotogeniczną scenerię.

Jedzenie, zakupy, zabawa do rana

Malaga to dziesiątki, czynnych do ostatniego klienta, pubów i barów z ogromnym wyborem drinków, i jeszcze więcej knajp, serwujących pyszne, grillowane ryby oraz owoce morza: kalmary, kraby, krewetki, ośmiorniczki oraz sardele. Koniecznie trzeba również skosztować świeżych owoców z lokalnych targów, zwłaszcza bananów, fig czy pomarańczy.

Dla wielu pań pozycję obowiązkową będzie stanowiła wizyta w tutejszych butikach, gdzie w dobrej cenie można kupić unikalne, niedostępne w Polsce, ubrania i akcesoria modowe. Można je znaleźć nie tylko na deptaku handlowym przy słynnej ul. Larrios, ale również w bocznych, mniej uczęszczanych uliczkach. A co z zabytkami i atrakcjami typowo turystycznymi?

Tu urodził się Picasso

Najsłynniejszą postacią związaną z Malagą jest wybitny malarz Pablo Piccaso. Przy Plaza de la Merce, jednym z głównych placów miasta, można zwiedzać rodzinny dom słynnego kubisty, natomiast w muzeum przy ul. San Agustin – obejrzeć blisko 300 jego prac, w tym również te, które malował będąc nastolatkiem.

Wspaniała architektura miasta

Najważniejszym placem miasta jest Plaza de la Constitucion, który stanowi jego polityczne i historyczne centrum. Znajdują się tu: XVII-wieczny zakon jezuitów, wybudowany w stylu barokowym i klasycystycznym Dom Konsula, fontanna Genui, a także kamienice z barwnymi fasadami. Te ostatnie, często wraz z ukwieconymi balkonami, można spotkać na każdym kroku, zarówno na ważniejszych placach Malagi, jak i w jej bocznych uliczkach. Warto dodać, że w wielu tutejszych budynkach i głównych zabytkach można dostrzec mauretańskie wpływy i antyczne korzenie.

Subtropikalna roślinność i wspaniały widok z Castillo de Gibralfaro

Będąc w Maladze koniecznie trzeba wybrać się do XI-wiecznej muzułmańskiej twierdzy La Alcazaba, a także położonych na okolicznym wzgórzu  ruin zamku Castillo de Gibralfaro. Te ostatnie same w sobie nie są szczególnie urokliwe, ale to właśnie stąd rozpościera się najpiękniejszy widok na miasto i jego port. W te rejony warto dostać się spacerem przez ponad stuletni park, Parque de Malaga, gdzie można skryć się w cieniu subtropikalnej roślinności i obcować z egzotycznymi gatunkami ptaków (m.in. papugami).

Białe miasteczka Andaluzji

Wiele do zaoferowania ma nie tylko sama Malaga, ale również jej najbliższe okolice. W promieniu zaledwie kilkunastu kilometrów zaczyna się strefa słynnych Pueblos Blancos, czyli białych miasteczek Andaluzji. Te ostatnie to zespół ponad 30 miast i miasteczek, które swoją nazwę zawdzięczają białym, pomalowanym wapniem, fasadom domów. Leżą one na terenie gór Sierra de Grazalema i pochodzą z odległych czasów panowania Maurów.

Urlop w Maladze – na własną rękę czy z biurem podróży?


Do Malagi można pojechać nie tylko samodzielnie, ale również z biurem podróży. Trzeba mieć jednak na uwadze, że liczba ofert wczasów w samej Maladze jest niewielka – większość dotyczy noclegów na Costa del Sol, położonych w promieniu co najmniej kilkunastu kilometrów od samego miasta. W ich przypadku, za 8-dniowy pobyt w hotelu z całodziennym wyżywieniem trzeba zapłacić co najmniej 3000 złotych za osobę.

Malaga na własną rękę jest generalnie tańsza niż wyjazd z biurem, ale przy krótszym terminie pobytu różnica w kosztach będzie niewielka. Loty w dwie strony to koszt około 400 złotych za osobę, przy czym mowa tu o tańszych terminach: wrześniowym i październikowym. Cena za pokój dwuosobowy bez wyżywienia, nieopodal centrum lub tuż przy plaży, wynosi od około 300 złotych w górę za dobę. Jeśli dodać do tego koszty jedzenia oraz transferów z i na lotnisko, łączna suma wydatków będzie porównywalna do ceny oferty touroperatora.

Czy warto jechać do Malagi z dzieckiem?


Malaga i wybrzeże Costa del Sol są przyjazne dla rodzin z dziećmi, czego wyrazem jest choćby dostępność sporej liczby atrakcji, stworzonych z myślą specjalnie o nich. Jeśli znudzi się plażowanie i zwiedzanie, warto wybrać się do jednego z ogromnych Aquaparków: Aquavelis w Maladze-Velez lub Aqualand w Torremolinos.

Odważniejsi mogą wybrać się na diabelski młyn The Malaga Noria lub do położonego nieco dalej, parku rozrywki Tivoli World. Chcąc lepiej poznać dziką przyrodę, warto wybrać się do Crocodile Park, akwarium SEA Life, Orchidarium w Esteponie, czy też delfinarium Selwo Marina. Większość ze wspomnianych atrakcji położona jest poza samą Malagą, ale dobrze rozwinięta sieć komunikacji gwarantuje, że z łatwością dostaną się do nich nawet rodziny, które nie zamierzają wypożyczać na miejscu samochodu czy korzystać z taksówek.

Malaga – bezpieczeństwo w mieście i okolicy


Malaga jest uważana za dość bezpieczną nawet w nocy, ale warto pamiętać, że w całej Hiszpanii występuje zagrożenie atakami terrorystycznymi. Z tego względu, można spotkać się tu ze szczegółowymi kontrolami na dworcach czy lotnisku, a także zaleca się zachować ostrożność w tych i innych miejscach publicznych. O ostrożności i zachowaniu zdrowego rozsądku należy też pamiętać z uwagi na zdarzające się kradzieże kieszonkowe i napady rabunkowe. Do tego typu zdarzeń dochodzi tu rzadziej niż na przykład w Barcelonie, ale komunikacja miejska, place handlowe czy okolice atrakcji turystycznych, zawsze wiążą się z podwyższonym ryzykiem utraty gotówki i cennych rzeczy.

W Maladze nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, tak więc nie są wymagane żadne specjalne szczepienia. Na wyjazd warto spakować zatem przede wszystkim standardowe środki farmaceutyczne, które mogą przydać się w razie wystąpienia „zwykłych”, powszechnych dolegliwości. Trzeba też pamiętać o piciu dużych ilości wody, korzystaniu z nakrycia głowy i rozważnym zażywaniu kąpieli słonecznych.

Spokojny urlop w Maladze – tylko z polisą turystyczną


Planując urlop w Maladze nie można zapomnieć o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Wprawdzie działa w niej Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, ale taka forma ochrony ubezpieczeniowej nie jest wystarczająca. Tylko posiadanie polisy podróżnej pozwoli uniknąć kosztów ewentualnego leczenia w zarówno państwowych, jak i prywatnych placówkach medycznych, akcji ratunkowej, transportu medycznego do kraju, czy wyrządzenia szkody osobie trzeciej. Poza tym, w ramach pakietu assistance, zapewni ono wsparcie ubezpieczyciela w nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak utrata dokumentów, awaria samochodu, czy wystąpienie problemu prawnego.

Ubezpieczenie turystyczne do Malagi powinno gwarantować pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa do kwoty minimum 30 tys. euro, a także polisę OC z sumą ubezpieczenia w wysokości co najmniej 40 tys. euro. Warto zadbać o to, by zawierało dodatkowo polisę NNW i ubezpieczenie bagażu, przy czym te elementy nie są kluczowe i nie powinny decydować o wyborze danej oferty.

Porównanie najtańszej i optymalnej polisy turystycznej do Malagi


Zakres ochrony

Wiener

Generali

Koszty leczenia i assistance

86 374 zł

500 000 zł

Poszukiwanie i ratownictwo

34 549 zł

500 000 zł

Polisa NNW

10 000 zł

50 000 zł

Bagaż, sprzęt elektroniczny i sportowy

brak

1 000 zł

Ubezpieczenie OC

brak

200 000 zł

Składka za 7 dni ochrony

2,85 zł

7,57  zł


Źródło: rankomat.pl

Jak widać, za najtańsze standardowe ubezpieczenie (czyli bez rozszerzenia na choroby przewlekłe czy sporty ekstremalne), trzeba zapłacić zaledwie 2,85 zł dziennie. Polisa zapewniająca znacznie szerszą ochronę kosztuje natomiast raptem 7,57 zł dziennie.

Należy pamiętać, by wybierając ofertę zawsze kierować się w pierwszej kolejności zakresem ochrony polisy turystycznej, a dopiero później wysokością składki. By znaleźć najlepsze dla siebie ubezpieczenie, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl. Po wybraniu jednej z kilkunastu ofert, w ciągu kilku sekund otrzymamy na wskazany adres e-mail umowę. Wystarczy ją wydrukować i zabrać ze sobą do Malagi.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
  1. Z dzieckiem warto odwiedzić Malagę i wybrzeże Costa del Sol.
  2. W Maladze urodził się Pablo Picasso, gdzie można podziwiać jego rodzinny dom.
  3. Najpiękniejszą plażą w Maladze jest Playa de la Malagueta.
  4. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Malagi można kupić już za 2,85 zł dziennie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy