Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Najlepsze ubezpieczenie na wakacje - co powinna zawierać polisa?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Zaczynasz planować swoje wakacje? Przed wyjazdem robisz listę rzeczy, które będziesz musiał zrealizować? Pamiętasz również o kupnie ubezpieczenia turystycznego?

Zarezerwowanie noclegów, kupno biletów, wybór strojów oraz znalezienie sprzętu sportowego na pewno znalazło się na twojej liście, ale czy pamiętasz również o kupnie ubezpieczenia turystycznego? Posiadanie odpowiednio dobranej polisy turystycznej jest tak samo ważne, jak zakup biletów komunikacyjnych. Bez ubezpieczenia podróżnego możesz zapomnieć o spokojnym spędzeniu wakacji.

 

Co powinno zawierać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

 

Najlepsze ubezpieczenie na wakacje musi się składać z kilku dodatkowych ubezpieczeń, które zabezpieczą ciebie i twoje finanse przed konsekwencjami niespodziewanych zdarzeń. Podstawowa polisa turystyczna zawiera:

  • Koszty leczenia – ubezpieczyciel zobowiąże się do opłacenia rachunków, wystawionych przez placówki opieki medycznej, w sytuacji, gdy osoba ubezpieczona będzie wymagała niezbędnego leczenia w trakcie wyjazdu.

  • Assistance – towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje dla swoich klientów przez 24h na dobę Centrum Alarmowe, gdzie ubezpieczony może poprosić o informacje lub zorganizowanie pomocy.

  • Następstwa nieszczęśliwych wypadków – przedmiotem ubezpieczenia jest uszczerbek na zdrowiu (trwały lub częściowy) albo zgon osoby ubezpieczonej.
     

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Podstawowy wariant nie zawsze będzie wystarczający, dlatego w ubezpieczeniu na wakacje warto rozważyć zakup dodatkowych opcji, jak:

  • Odpowiedzialność cywilną – ubezpieczyciel podejmie się wypłacenia odszkodowania dla osób trzecich, którym osoba ubezpieczona wyrządziła szkodę osobową lub rzeczową podczas podróży.

  • Ubezpieczenie bagażu lub sprzętu sportowego – podczas transferów mienie jest narażone na uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieże.

Przed kupnem ubezpieczenia musisz dokładnie zapoznać się z OWU towarzystwa ubezpieczeniowego. Przeczytać o ewentualnych wyłączeniach odpowiedzialności naszego TU lub dowiedzieć się, przed czym dokładnie nas polisa ochrania.

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia – jaką sumę ubezpieczenia wybrać?

 

Przy wybraniu wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia powinieneś wziąć pod uwagę, gdzie planujemy wyjechać na wakacje. W tabelce poniżej rekomendujemy, jakie minimalne sumy ubezpieczenia powinieneś wybrać na wyjazd.

 

Unia Europejska

Poza Unię Europejską

USA, Wyspy Karaibskie, Japonia, Australia i Kanada

Minimum 30 000 EUR

Minimum 40 000 EUR

Minimum 50 000 EUR


Musisz jednak pamiętać, że im wyższa suma ubezpieczenia kosztów leczenia, tym większy zakres chroni ciebie i twoje finanse. Na ubezpieczeniach turystycznych nie powinieneś oszczędzać.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Gdzie kupię najlepsze ubezpieczenie na wakacje?


Najlepsze ubezpieczenie na wakacje to koszt bardzo niski w porównaniu z wydanymi pieniędzmi na cały wyjazd. Ubezpieczenie turystyczne można kupić bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym, jednak zabiera to dużo czasu. Porównaj ceny pozwoli w szybki sposób znaleźć, przeanalizować oraz kupić polisę na wyjazd.

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Kupno ubezpieczenia turystycznego online to szybki sposób na znalezienie i zdobycie takiego produktu, jakiego się szuka. Kalkulator polis turystycznych daje Ci możliwość przejrzenia kilku ofert najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych na jednej stronie. Kup już dziś polisę turystyczną na swoje wymarzone wakacje, aby skupić się tylko na dobrej zabawie.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
555254
6
1
1
3
2
1

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy